Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2109

Valoban mostanaban mar kicsit komolyabban veszik a dolgot,de meg mindig sok a felelotlen haz ott hagyas:(

De tobbnyire lekerik az "erkolcsidet" ,ha nemismernek eleg jol. 

Előzmény: islamorada (2108)
islamorada Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2108

Igen, altalaban ott szoktak hagyni a hazat a vigyazo szemelyre, en is ugy szoktam, sosem csalodtam senkiben bar en inkabb a szomszedsagbol szoktam keresni szemelyt  erre, foleg gyerekfelet az allatokhoz, ugy hogy a szulo/ 10 even alulit inkabb/ a kolokkel velemegy, illetve leellenorzi hogy megcsinalta-e rendesen a munkajat, szepen meg szoktam fizetni a gyereket erte, felnott munkabert, es o meg jol el is jatszik az allatokkal, nem siet haza.

Fiatal koromban en is vigyaztam egyszer egy hazra, novenyeket, fuvet kellett ontoznom, leporolni mindent mire hazaert a csalad es leszedni a butorokrol a vedohuzatot, eltenni, beszedni a postat, szep nagy gazdag haz volt, engem nem ismertek, a hirdetesre jelentkeztem, nem neztek utanam, pofara megbiztak bennem, jol fizettek, meg ajandekot is hoztak a nyaralasbol. De ez regen volt, azota romlott a kozbiztonsag, sok a ketes kul es belfoldi, lehet hogy ma mar utananeznek meg a rendorsegen is hogy ki az illeto! Es jol is teszik!

Előzmény: sani07 (2104)
sani07 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2107

Azt latom, amiket irsz es abbol sajnos ez latszik. 

Előzmény: denes (2105)
sani07 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2104

Ja ez nem rossz otlet, mondjuk nyelv nelkul ezek se nagyon fognak menni. Kutyavigyazos/setaltatos melorol mashol is hallottam, aki raadasul szereti az ebeket, annk foleg jo lehet. Amugy ez a hazvigyazos dolgo tenyleg mukodik? Tehat otthagyjak neked a kecot csak ugy?

Előzmény: Törölt nick (2099)
sani07 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2103

De esze tobb nalad az innen latszik.

Előzmény: denes (2100)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2099

az a jo,ha a hazban amire vigyazni kell,van kutya is es azt sem viszik magukkal:D

aztan ha elhuznak egesz nyarra,es kozben aprobb melok is vannak a hazban,ugy mar egeszen turheto....vagy ha talasz olyat aki csak szezoban van lent es a tobbi idore kell a hazra figyelni..ha ugyes vagy akkor elmagyarazod neki,hogy te inkabb bent laksz es vigyazol ra,lassak hogy nem ures...megondod,hogy nem kersz erte penzt,csak a rezsidet fizessek ki...kozben ha van sajatod,azt meg kiadod..igy kb semmit sem csinalsz es van egy luxus kecod,plusz havi 700-1000 amiert a tiedet kiadod...

Előzmény: sani07 (2098)
sani07 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2098

haz vigyazas: 20-100$/nap

kutya vigyazas:10-50$/nap

 

Hat ez de komoly, ha elobb tudom haza se jovok....:))))) (csak vicc volt)

Előzmény: Törölt nick (2096)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2097

es meg valami amit tolem mindig megkerdeznek,az orvosi elletas

 

Folridrol tudok csak nyilatkozni,de annak eleg nagy keresztmetszeterol.

 

Soha az eletemben ehhez hasonlo szakmai hozzanemertessel nem talakoztam!!!!!!!!!!!!! SOHA ES SEHOL!!!

 

Ez vonatkozik az ortopediara,gyogytornara,borgyogyaszatra,fogaszatra,a belgyogyaszat sok teruletere....MInden alkalommal ujra es ujra megdobbenek,hogy ez hogyan lehetseges!!!

Ezek is szemlyes tapasztalatok es nem hallomasok es nem "haverok" elmenyei....

A mereg draga orvosi elletas viszont szerintem eleg nagy tevhit,mert barhol meguszhatod olcson a vilag nagyreszen es mereg dragan is...ez itt is igy van...

Ha kersz betegbiztositasi segitseget, a keves beveteled miatt, akkor minden vizsgalat 15$ lesz alkalmankent,ami semmi....es a receptekre is extra kedvezmeny jon meg....

az ellatas viszont semmivel sem szarabb,mint ha 300$ it fizetsz egy konzultacioert es naponat 600$ a szobaert a korhazban...

 

de a sajat tapasztalatom az az,hogy ne legyel itt beteg,mert csak a szerencsen mulik mi lesz:(( ami biztos,hogy fajni nem fog,mert tokig raknak fajdalomcsillapitoval,barmi is a bajod...az igaz ha nagyon faj akkor szart sem ernek hiaba szeded allandoan oket:(

 

Ismetlem,lehet mashol, masnak mas a tapasztalata,de itt nekem szegenyen es piszkosul sokat fizetve is ugyanaz jott le,hogy totalis szakmai sotetseg uralkodik az egeszsegugyben:(

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2096

kb 3 szor irtam valaszt ,de sosem tette be:((

most mar csak vazlatosan,mert belefaradtam:(

 

-Ezert is szep az elet,mert mindannyian mast tapasztalhatunk meg belole:)

En kivanom neked,hogy jo tapasztalataid legyenek,mert nekem nem erdekem az,hogy mas is szart tapasztaljon...igy legalabb latok egy kis fenyt en is:)

 

minden amit irok csak kizarolag az en tapasztalatom es nem mindenkire igaz...tovabbra is azt gondolom,hogy allamonkent es akar azon belul is sok kulonbseg lehet ebben a hatalmas orszagban...

 

-Magyar autoszerelo itt es otthon nekem = LEHUZAS,fuggetlen a hozzaertestol:(

-amcsi olajcsere es szakszerviz itt nekem vicc,

 olajcserenel vagy annyit ont bele amennyit viszek, vagy ha tartalybol tolti akkor addig megy amig tul nem folyik.....de az is lehet hogy otthon megy a nagy parasztvakitas,es nem szamit hogy mennyit toltunk bele....nem ertek hozza ezert nem is tudom,de az teny,hogy meg soha nem volt az autoimmal baj az olajcsere miatt:)

-a meka autoszerelo akirol irtam,nem azert jo es kulonleges,mert mexicoi,hanem mert EMBER!!! nemzetisegtol fuggetlenul...a sportkocsitol a veteranon at a kis lakobuszig jartam nala sokfele kocsival,de soha nem bantam meg....soha nem vallalta el , ha nem ertett hozza..legfeljebb felejanlotta,hogy ha raer,utannanez es ha ugy latja,hogy belavag,akkor szol nekem...ilyen esetekben utanna az arbol eleg jocskan engedett,es megkoszonte, a bizalmat es a lehetoseget ,hogy az en automon tanulhatott valami ujat....apa es fia,mindketten igy gondolkoznak..kivanom nekik,hogy maradjanak ilyenek es eljenek boldogan....3 eve nyitottak a sarkon,lassan indultak be,de kedves udvarisa , segitokesz , turelmes,es olcso munka ami naluk parosult a szakmai hozzaertessel,meghozta nekik a gyumolcset...tobb 100ezer dolis kocsiktol a ledurrant truck-okig minden ott all elottuk sorokban,es az emberek turelmesen varnak a sorukra,mert megeri..es ez jo:)

 

 

 

kertek tolem levelben aktualis arakat melokra, amiket nyelvtudas nelkul lehet vegezni itt,floridaban:

 

funyiras:100$/honap (heti kb 1 alkalom 3-10 perc)

medence takaritas: 100$/honap (heti 1 szer 3-5 perc)

to epites 15-25 $/ora

to karbantartas : 20-55$/ora

haz takaritas: 10-25$/ora

teto takaritas: 200-600$/teteo (kb 100nm es 400nm es haznal)

auto feljaro lakkozas: 200-500$/feljaro egy atlagos 2 garazsos haznal

haz vigyazas: 20-100$/nap

gyerekvigyazas:15-30$/ora

kutya vigyazas:10-50$/nap vagy 10-20/ora...szitutol es idotartamtol is fugg

burkolas:10-20$/ora vagy specko ar nm-kent (ez csak segedmunka)

oreg vigyazas: 20-25$/ora

ablaktisztitas:3-9 $/ablak

ujsagozas:120-500$/het

fekete mososgatas:8-12$/ora

haz vezetekeles,tv,hifi,stb...: 20-60$/ora

vezetekes telefon szereles haznal: 40-90/ora

auto le-fel vitel allamok kozott : 50-150$/nap

szunyoghalo javitas: 20-60/panel

 

 

nagyjabol most ez az ami eszembe jut es naprakeszen tudom az elkerheto arakat erte....a tobbihez nyelvtudas szukseges....de sok melo zoldkartya nelkul,akkor sem fizet tobbet,ha beszeled a nyelvet

Előzmény: romesz (2095)
romesz Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2095

" a szakmunka jo resze inkabb nevezheto ganyolasnak."

 

Tobb mint 20 even keresztul dolgoztam egyutt amerikai szakmunkasokkal, semmivel sem voltak kevesbe kepzettek es kevesbe precizek mint az europaiak. Az igaz 4 ev szakmunkas kepzesen vettek reszt es ellentetben az otthon bevett szokasokkal, folyamatosan olvastak es tanultak a szakmaval kapcsolatban. Az esetek tobbsegeben 1-2 evente valamilyen szaktanfolyammal bovitve tudasukat es ezt sem tapasztaltam pl otthon.

 

A mexicoirol pedig annyit, hogy nem mernem rajuk bizni olajcseren, gumicseren es esetleg egy fekcseren kivul az automat. 

Mivel messze van a mekszokott szerelom (300merfold) egy parszor megprobaltam mekakkal elvegeztetni a munkat es kivert a viz attol ahogy dolgoztak. De regebben probalkoztam "magyar" szerelovel is es bizony azok is inkabb ganyoltak mint szaktudast es szerszamot alkalmazva szereltek volna.

Előzmény: Törölt nick (2094)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2094

Vannak tehetsegek,jo szakemberek,es rengeteg penz is volt megvenni kesz technologiakat...bar a tapasztalataim eleg furak,ha most nem alap melokrol beszelunk,es nem a kivitelezes szintjerol,hanem kutatas es tervezes,akkor nagyon-nagyon sok europaival talakoztam es sok-sok amcsival aki europaban tanult...talan ez sem veletlen:)

 

abban is melyen egyetertek,hogy a szakmunka jo resze inkabb nevezheto ganyolasnak...legalabbis en meg eddig nem talakoztam jo : vizvezetekessel,burkoloval,gazossal,kertesszel,asztalossal,stb:((((((( pedig nem keveset ismerek....de vegre talaltam egy lelkes,tehetsges,tanult es olcso autoszerelot..aki meg ejjel is melozik ha kell...(elso generacios mexicio az orszagban:)))

 

 

Előzmény: tibony (2093)
tibony Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2093

Tisztelt,Forumozok!

 

Kesz csoda,hogy Amerika letezik a kulonbozo munkak lattan!

 

Nem tartom magamat nagyra,de amit Amerikaban muvelnek szakmankent elgondolkoztat!

 

Mi lehet a titka ennek a sok ganyolasnak?-MERT EN CSAK ENNEK HIVOM!

 

Az Europai szinvonal,es ez ?

 

Ott a kovetelmenyek az egekig mennek es itt?

 

Meg is epulnek a felhokarcolok.nem dolnek ossze!

 

Csodalatramelto amit itt muvelnek???

sani07 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 2092

Azt hozzatennem, hogy nagyon alaposak es megbecsulik/feltik annyira a helyuket, hogy nem ganyolnak, persze akikkel en talakoztam, biztos van olyan is, aki belekakil, de szerintem ez a ritkabb, mert az nehezen fog megelni.

Előzmény: sani07 (2091)
sani07 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 2091

Igen, erre gondoltam, koszonom a kiegeszitest. Ezeknek a spanyoloknak szerintem vereben van a takaritas. Kiganeznak 2 palotat (mert azok mar nem nevezhetok haznak) ugy, hogy egy korty vizet nem isznak es nekiallnanak siman meg kettonek, na aki mar csinalt ilyet az tudja milyen hanyinger munka, meg a klimas hazban is megrohadsz, ezek meg akar etlen szomjan mosolyogva toljak.:)

Előzmény: Törölt nick (2086)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.02 0 0 2090

Azt gondolom,hogy aki akarja az erti amit irtam...en is es Ti is tudjatok,hogy megkulonboztethetunk tobb fele bevandorlot....van aki bizonyos tudas megszerzese vegett jon ide,van aki kariert akar befutni,tobben vannak itt akik olyan munkat akarnak vegezni,amire otthon nincs lehetoseg ( ocean biologus pl),vannak olyanok akik magasan kvalifikaltak es nem megfelo a hazajukban a tudasukhoz mert ber....de most itt azokrol beszeltunk akik "megelhetesi bevandorlok".... ok vannak nagy tomegben es altalanositahto munkakorokben....az altaluk vegzett munka az amit bizonyos allamokban, minimalis kivetellel csak ok vegeznek.

csacsisag lenne az is ha minden allamot egy kalap ala vennenk,hisz tudom en is es Ti is,hogy CA,NY,Al,La mas kategoriaba esnek minden teren,es bizonyara van amit kihagytam...

 

Most is csak azt mondom,amit a hosszabb irasom vegen....ha meg akarjuk erteni egymast,akkor van ra esely:)

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.02 0 0 2089

Bizonyara,nem egy helyen lakunk... 2 evszakos kornyekeken ez a jellemzobb,legalabb is az en tapasztalataim szerint. Itt koztereken is a funyiro cegek dolgoznak,amerikai tulaj es mexicoi munkas... de az utepiteseken gyakran a bortonbol vezenylik ki az elitelteket... Ismetlem,ITT es Csak ALTALABAN....

Előzmény: Túlélőblog (2088)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.11.02 0 0 2088

A füvet a városháza munkásai nyírják, magánterületen meg fűnyírós cégek. Egy mexikói fűnyíróembert se láttam még a környéken. :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.02 0 0 2086

Kedves Egybegyultek...

 

Minden vita elkerulese mellett szeretnem megkerdezni,kicsit sani vedelmeben is,miert ne lehetne bizonyos dolgokban altalanositani?

Ez onmagaban nem elitelese senkinek,semminek. Es mivel a szoban magaban benne van,hogy "altalanositas" ezert ezzel nem az egyent jellemezzuk,hanem hasonlo tulajodnsagokkal,adottsagokkal rendeklezo dolgokat,kozossegeket stb...

 

Senki nem vitatja,hogy minden tarsadalomban vannak ilyen es olyan emberek...okosak butak,szepek csunyak stb...de azert az talan nem lehet senki szamara vitatott,hogy egy joleti tarsadalomban ahol nem kell a napi betevoert megharcolni....sem fizikailag sem szellemileg...ott mind a test,mint a szelllem elkezd ellustulni,hacsak az egyen ,vagy tarsadalom nem fektet igen nagy hangsulyt ennek ellensulyozasara... Tovabb,abban is egyeterthetunk,hogy az USA-ban mukodik talan a legjobban az a marketing es felhsznalo gyarto gepezet ami ezt az ellustulast nem hogy megakadalyozna,hanem egyenesen kitermeli ezeket a generaciokat mar vagy 70-80 eve...

 

Ahogyan nekunk anno a kiskapukat kellett keresnunk a regi rendszerben,aztan a rendszervaltaskor meg inkabb,itt akozben egyre inkabb az volt a cel,hogy az egyen ne keressen semmit,majd mi az olebe tesszuk,ha megtermeli a ravalot...isten ments ,hogy gondolkoznia kelljen....

 

Itt jut eszembe egy mondat, amit itt tanitottak meg nekem...edzokent,amerikai focival kapcsolatos ismereteimet akartam boviteni a jatek hazajaban , ezert elmentem tanulni ,mikent is lehetnek jo amcsifoci edzo.

 

Azoktatast vezeto egyetlen mondatot irt fel a tablara es azt mint a tizparancsolat elso es legfontosabb igejet az oktatas minden alkalmaval elismetelte:

 

-TARTSD HULYEN A JATEKOSOD!!!!

 

Hosszasan kifejtette,hogy miert es hogyan kell ezt edzokent megtenni... a cel az IRANYITHATOSAG...aki nem gondolkozik ,azzal kevesebb baj lesz...aki megteszi azt amit mondanak neki az konnyen es celiranyosan kezelheto....

Azert mindannyian belatjatok,hogy ez a dolog kozel sem csak a csapatsportra igaz:S

 

Sani,elmondott par tapasztalatat,ami itt erte...ezekbol levont jo par kovetkeztetest....sajnos az en tapasztalataim sok esetben osszevagnak azzal amiket leirt...

Hozzateszem,eleg szeles utat jartam be a hajlektalansagtol a milliomos kornyezeteig es itt nem csak a fizikai munkaval elerheto allasokra gondolok.

ujsagozastol a csillagaszaton at az eletminsoeg javito muhelyekig....

 

Eleg szeles korben osztom sani azon nezetet,hogy az atlag amarikai,bizony nem megy el igen sok munkakorbe dolgozni...sok-sok szemelyes tapasztalatom van e teren....

 

lattam eleg jol meno epitesi vallakozot valas utan nagy hazbol kis kecoba jutni,aztan lassan az utcara,de hiaba akartam neki segiteni,az eg tudja miert , de nem birt belevagni olyan melokba amik fix meglhetest hoztak volna neki...es ebbol joooooooooooo sok hasonlot sikerult latnom az evek alatt...es most felre teve a mentalis  valsagot, amivel egy valas,vagy csod jar...egyszeruen mondjuk ki ,leneztek magat a munkat is es az azzal jaro orabert is....

De szamtalan ingatlanost is megismertem,aki egy bizonyos osszeg alatt egy centel sem hajlando kiadni az evek ota uresen allo hazat , amire jooookora biztositast fizet mert itt van a parton...( 4 eve uresek a hazak es az aran kevesebb,mint a 10% val kellene csokkentenie)

 

 

En nem ismerlek titeket ,igy azt sem tudom kinek milyen tapasztalata van,de ugy gondolom nem tevedek sokat,ha azt mondom,hogy delen egyikotok sem abbol el,hogy fuvet nyir...nem azert mer derogalna,hanem szimplan annyira meleg van,hogy nem igazan birjuk....legalabbis en majd belerokkantam ,mikozben a mexicio sracok szemlatomast nem voltak megtorve,10X annyi melotol sem...

Miert nem lehet beismerni azt,hogy ezt a melot az atlag amerikai sem birja,hisz fizkailag es adottsagilag is mar nagyon messze jar attol,hogy ezt birja,hisz nincs erre  kenyszerulve....

Ismerek idoseket akik 5-6 eves koruktol galyaztak ,mint az allat...szegeny ,sok gyerekes csaladokbol jottek anno.... Ok egy mas vilag,akar a mi nagyszuleink!

De az atlag itt szuletett fiatal, mind fizkailga,mind szellemi frisseseget tekintve mar nagyon messze van az nagyszuleitol!!!

 

Ismetlem nem tudom milyen korben mozogtok ezert konnyeden lehet ,hogy a tarsadalom egy teljesen mas retegevel talakoztok mint en,vagy sani...de hidjetek el,hogy amiket leirt a "lusta ,elkenyeztetett " eletmodrol,az is bizony jelentos reszet teszi ki az amerikai tartsadolmnak...

 

Magyarorszagon sem azert mas a szitu,mert mi genetikailag istenek vagyunk vagy kulonbbek,egyszerunen nekunk kozbejott 50 szoc vilag...ha megneztek barmilyen haboru elotti magyar filmet....................... ha nem jon a haboru,mi is epp ugy be lennek lassulva,elkenyelmesedeve,stb....nem kellett volna nelkulozni,gondolkozni.....

 

Bizonyara ismertek Ti is iskolas gyerekeket.....miert baj , ha kimondjuk azt,hogy nem tulelesre,gondolkozasra,logikara vannak kikepezve,hanem a fogyasztoi tarsadalom ujabb generaciojanak totalis agymosasan mennek keresztul mar kis kortol.....barmikor le fognak engem mosni a tereprol,ha penzrol van szo.....,de megtanitjak nekik azt,hogy a vilagot nem osszefuggeseiben kell megismerni,hanem egy szeletet kell marhara tudni belole....pont mint a szakmai dolgokban...sani erre utalhatott,csak nem volt ralatasa nagyobb  leptekben...azt irta sani,hogy ha magyar,spanyol stb...melosok epitenek hazat az precizebb lesz,mint ha helyikebol raknad ki a 100 fos brigadot.....

 

reagaltatok is ra,hogy nincs igaza....egyetertek , hogy nincs igaza ,de kozben ertem,hogy mit akart kifejezni vele,es ha a reszletekben elmelyedunk akkor rajohetunk,hogy sok teren jol latja a dolgokat ,csak az ido hiany amiatt amit itt toltott,nem tudja pontosan megfogalmazni...

 

Az itteni szakmeberek es az otthoniak annyiban mindenkeppen masok,hogy az otthoni eletszinvonal nem tette lehetove (szerintem szerencsere) hogy minden munkafazishoz egy kulon szakembert kepezhessenek ki....otthon a szegeny ember vizzel foz efektus miatt,ha hazat epitesz,bizony altalaban utanna kell nezned sok mindennek,kulonben kakiban maradhatsz , ha nem vagy gazdag.....ha munkas vagy otthon ,akkor sem engedheted meg magadnak altalaban,hogy csak ahhoz erts,hogy a nyilaszarot beemeld a helyere aztan valaki atveszi toled (nyilvan eltulzom az erthetoseg kedveert) de a lenyeg,hogy otthon sokkal kevesebb munka folyamtra szakosodtak ,mint itt.... ha otthon egy haz epitesben szerepel 10 kulon szakma,akkor itt 20.....ez csupan azzal jar,hogy a szakik ralatasa egyre csokken az egesz folyamatra....ezzel nincs is baj,ha minden idealaisan megy....de ha homok kerul a gepezetbe,akkor az isten ne adja,hogy amerikai szakmunkasok hada vegyen korul....millio sajat tapsztalat e teren :(

ha olyan hibaval szembesulnek ami nincs a munkakori leirasukban,vagy a fedelzeti pc nem dob ki valami hasznalhatot rola,akkor megall a vilag,meg a szamunkar legalapabb dolgokban is...ha nem latom nem hiszem el senkinek amiket itt produkaltak magasan kvalifikalt szakemberek,amint valami nem ugy volt ,mint ahogyan az megszoktak...szabalyosan totalis rovidzarlat a veksokig....es ez a telefonsotol, a gazoson at a statikusig es a hangszer hangolig rengetegszer elofordult....sani ilyenekre is gondolthatott,hogy ez egy atlag magyar szakival nem fordul elo,mert hasznalja a jozan parszati eszet emi atsegitette az elmult evtizedeken....amit a helyiketol elvett a joleti fogyasztoi tarsadalom...:(

 

 

ez nem minosites,egyszeru teny.....

a sportban ugyanez van...otthon 2 edzo visz egy csapatot ,itt 9-18 kozott...ebbol nem kovetkezik ,hogy otthon jobbak a csapatok...sot!!! de az igenis kovetkezik,hogy az otthoni edzo ralatas hatalmas leptekekkel nagyobb,mint az ittenieke...ebbol sem kovetkezik,hogy az itteni lustabb,vagy szakmailag butabb,de az igenis kovetkezik,hogy az agyat melyik dolgoztatja meg jobban,az akinek sok szalon kell a gondolatait osszefuzni,es abbol egy olyan kovaszt kell osszegyurnia,amibol siker terem,vagy  az akinek egy elore leirt semat kell kovetni , amit jooooooooo reg osszeallitottak neki !!!

 

Vegyuk tudomasul,hogy ezek akkor is tenyek,ha ezek alol millionyi  kivetel van....es azt is ertsuk meg,hogy ezzel nem negativan minositunk valakit es pozitivan sem...csak szimplan tenyek...

 

sajnos mar otthon sem kell a gyereknek megeroltetni az agyat,mert keszen kapja az infokat:( az edzok is sorra veszik at az amerikai siker recepteket:(  a gyerek lassan otthon is darab lesz es nem egyen....persze ez alol is rengeteg kivetel van,de az oktasi rendszer az itteni iranyaba halad,es talan erre azert ti sem mondjatok azt hogy ez igy huuu de jo a gyerekeinknek:(

 

szepen eszrevetlenul elfeledtetik veluk azt ,hogyan is kell gondolkozni,mert kiszolgaljak az agyukat a kesz vegtermekekkel....

akinek itt jar suliba gyermeke,es elmult mar 12 eves az tudja mirol beszelek...

 

ismet tul hosszura sikeredett az irasom es valoszinuleg hibakkal teli:( elenzest erte.....

szerintem akarjuk egymast megerteni,akkor rajovunk,hogy van igazsag itt is es ott is....az hogy ki mit tapasztal az sokban szerencse kerdese is....ettol meg a sajat tapasztalatainkon tul is lathatunk es belegondolhatunk abba,hogy ha mashol lennenk,talan masonnan is lathatnak ugyanazt a dolgot...

 

Tisztelettel,Peter

sani07 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2085

:)

Előzmény: romesz (2084)
romesz Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2084

mea culpa, ki maradt egy "n"

Legkozelebb 3-at irok, hogy ki jojjon az atlag :)

 

Előzmény: sani07 (2083)
sani07 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2083

Nem cheyenne-ben voltal?:)

Előzmény: romesz (2082)
romesz Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2082

Cheyene-ben voltam :) es nem volt hideg. A nagy hoeses elott lementunk Coloradoba es utana a Lake Powel-hoz. 

 

Kulonben akinek nincs vereben az utazgatas az nem fog kimozdulni a megszokott kornyezetbol csak kenyszer hatasara es nem fogja jol erezni magat.

Előzmény: Törölt nick (2080)
sani07 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2081

Hat eroltetni nem kell, ha majd lesz kedved, mesz. Onnan konnyebben mozog az ember.:)

Előzmény: Törölt nick (2079)
sani07 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2078

Persze akit nem erdekel, sokan vannak igy.:)

Előzmény: Törölt nick (2076)
sani07 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2077

De meg mehetsz.:)

Előzmény: Törölt nick (2076)
sani07 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2075

Hat meg is kell nezni eloben, gyonyoru helyek vannak.:)

Előzmény: Törölt nick (2074)
sani07 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2073

Na errol van szo, semmi masra nem jo ez, csak hogy megmutassak, az usaba nem lehet csak ugy jonni emberek. Masreszt aki annyira menni akar dolgozni, az megy is es nem vizummal. De teljesen ertelmetlen az egesz, mert ugyan valamit konnyitettek az estaval sok orszagnak, viszont az ottlevo rengeteg illegalis nem azzal ment be, hanem vizummal es anelkul.

 

Szerintem az eubol butasag az usaba menni szerencset probalni, ugy ertem keresett szakma es ugy hogy nincs mogottunk se ceg se semmi. De ezt tenyleg csak akkor hiszi el az ember, ha kiment es probalkozott. Nemeto/ausztria/anglia jobban fizet az alja melokra es be vagy jelentve, van tb-d minden ami jar.

Előzmény: Törölt nick (2068)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2071

Aki 6.000 dollárt dob az asztalra egy nyaralásért, az nem hiszem hogy 3-5 dollárért akar gályázni. Persze ezt egybe lehetne kötni egy új, keményebb illegális bevándorló - ellenes törvénnyel. Ötletben nincs hiány, csak nincs aki meglépje őket.

Előzmény: Törölt nick (2070)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2069

Akkor ideje lenne a turistavízumok megszerzését megkönnyíteni. Már ha a kormány nem akar belefulladni az adósságba. Vagy már túl késő? :(

Előzmény: Törölt nick (2068)
sani07 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 2067

Amugy kurva vilag van a tomegmelok teren, a hotelokban mar ritkan fizetnek 6 dollar felett a takaritoknak pl, de floridabol hallottam 3.5-et is, annyi a dolgozni akaro delrol jott.:)

Előzmény: sani07 (2066)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!