Keresés

Részletes keresés

Generic Jingle Creative Commons License 2023.10.02 0 0 299024

Tök jó, találtál pár előadó művészetében példákat. Nem sok előadó egy-egy dalát, vagy egy előadó sok dalát, hanem pár előadó pár dalát. Ebből még nem jön az, hogy igazad lenne lenne.

Előzmény: inchains (298997)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2023.10.02 0 0 299023

Adom. Hangszerelés és stúdiómunka szempontjából az Ultra után a legkevésbé fájó a hangzása, sokat dob rajta Salongi keze munkája. Ugyanezt nem tudom elmondani Flood keveréséről a DelMával kapcsolatban.

Előzmény: inchains (299022)
inchains Creative Commons License 2023.10.02 0 0 299022

a zenei háttérrel mind így vagyunk...és ezzel vissza is érkeztünk a DM-hez, nagyszerű:

 

én nemrég meghallgattam a MM-t, és 5 dal nekem tökre bejön rajta, hangszerelés ide vagy oda

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (299021)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2023.10.02 0 0 299021

És még mennyi van ebben a témában!

 

Szerintem nem mindegy, hogy egy korszellemet kihasználsz vagy alakítasz. A Depeche jellemzően beépít kortárs korszellemből dolgokat, ilyen volt a '80-as évek glamet nyúló androgün és nemi szerep felcserélő imidzsei is. Szerintem a mai korszellem dolgaivak is hasonlóan van Martin és Dave, nem alakítják, csak részben felhasználják. Nekem a zenei háttérrel komolyabb gondjaim vannak, mint a mondanivalóval vagy a kinézettel.

deeeed Creative Commons License 2023.10.02 0 0 299020
H-Egyke Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299019

Azzal a puerto rico-i modell babával én is randiznék, ha most úgy nézne ki, mint 88-ban, vagy ha én idősebb lettem volna 88-ban, és éppen arra járok. :DDD

 

A SMASH-füzetkéből:

 

We'd just been on holiday in Antigua. Playing dominoes, our friend Pete would do a dance when he won. Chris [Lowe] said to him, "stop doing your domino dance", and I wrote in my notebook, "watch them all fall down, domino dancing". I was thinking of the domino theory: push one, and they all go down.

In the song the idea is that someone is so attractive that everyone fancies them, and how difficult it is to go out with someone who's fantastically attractive because you feel jealous. The people falling down are the people she dances with, she's totally bowling people over.

 

Mondjuk azon a naplementés félmeztelen birkózáson azért látszik, hogy a srácok inkább egymást választják, mert ott nem kell "versenyezni", mint ahogy a előtte a csajért.

Előzmény: inchains (299018)
inchains Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299018

én nem tudom, miről szól a Domino Dancing, csak a csaj nagyon elvonja a figyelmemet a sztoriról :)

Előzmény: H-Egyke (299013)
H-Egyke Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299017

És tényleg! (Odáig még csak most hallgattam.)

 

Junkie XL húzós filmzenét írt a Mad Max Fury Roadhoz. Ez az egyik akciódúsabb darab:

 

https://www.youtube.com/watch?v=F4S5BlPrPNA

Előzmény: Törölt nick (298998)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299016

Nem így történt, de ahogy a vicc mondja: "a bíró úr módszere se rossz". :D

Előzmény: H-Egyke (299014)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299015

Mondom, hogy érdekes adat.:)

Előzmény: H-Egyke (299014)
H-Egyke Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299014

Ez most komoly? Valakinek volt ideje és türelme lecsekkolni, hogy ezek a remixkészítők heterók vagy melegek-e? Jesus Fucking Christ!

A lóf@szt se érdekelné, HA jó mixet csinálnak.

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (299008)
H-Egyke Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299013

"egyszer már beszéltünk itt a PSB Domino Dancingjéről"

 

Érdekes, hogy a PSB egészen máshogy írja le a SMASH-széljegyzetekben, hogy miről szól ez a videó.

Előzmény: inchains (298997)
deeeed Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299012

óóó, megint egy vicceskedő... az internet korában valamit nem találni(?!)... :D

no de barátom, "fejet gyorsan előhúzni a seggből" és bőszen guglizni, olvasni és értelmezni(!!!)... nem bonyi(!!!)... és ha ennek ellenére nem találtál semmit, szóljál, megfogom a kis kezedet és megmutatom neked... de nem ááám 5 perc múlva azt írni, hogy nem találtál semmit(!)... ;)

 

Előzmény: qpid (299002)
H-Egyke Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299011

:DDD

Hát, meg is lepődtem volna, ha te nem láttál volna fantáziát a szponzorálásában.

Előzmény: Giorgio Volli (299000)
H-Egyke Creative Commons License 2023.10.01 0 1 299010

Ha a heteroszexualitás abnormalitását nem is, de azt mindenképpen, hogy "jaj de jó és milyen divat melegnek lenni".

A melegeknek nyilván pontosan annyira jó melegnek lenni, mint a heteróknak heterónak lenni.

Csak hát nincs "fontosabb dolog" a világon, mint a PC meg a kisebbségek elismertetése és felülreprezentálása (elsősörban nem a zenei életben).

Előzmény: inchains (299005)
H-Egyke Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299009

Az OWILM-ban biztosan, mert erről Griffin is ír a könyvében. A fekete autó motorháztetején hentergő csaj (a srác meg az autóban ül), és az út közepén egyedül álló nő is férfi (mögötte az átlósan lebegő autóval).

A vicc, hogy nekem fel sem tűnt, mert sosem úgy néztem azt a videót, hogy hol vannak benne nőnek öltözött férfiak.

 

Sokszori megnézés után jöttem rá (még a megjelenéskor), hogy ezek az emberek mind autóbalesetek áldozatai.

 

Kíváncsi lennék, melyik volt az OWILM-nek az a nyersvágás-verziója, amitől Daniel Miller kiakadt. Griffin szerint elveszett az anyag.

Előzmény: inchains (299006)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299008

Érdekes, hogy az Ultrától megszaporodtak a DM maxikon a homoszexuális dj-k remixei. Újabb érdekes adat.

Előzmény: inchains (299006)
inchains Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299007

néhány érdekes adat: a Scissor Sisters - I Don't Feel Like Dancin' társzerzője és közreműködője: Elton John (zsák a foltját :))))

 

a Scissor Sisters a TTA-koncertsorozat során néhány alkalommal volt előzenekara a DM-nak. Hoppá! :)

Előzmény: Giorgio Volli (299004)
inchains Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299006

a DM-klipekben is van LMBTQ utalás, ez az időszak főleg az Ultra-korszakban köszöntött be, pl.: OWILM és a Home, de korábban is biztos volt (pláne, ha Martin valami fura cuccban tűnt fel benne), de most nem ugrik be, amúgy a DM-klipek nagy része szerintem ebből a szempontból inkább konzervatív, Martin a Strange filmben egy lánnyal csókolózik a Haloban egy lány bohóc kegyéért versenyeznek Dave-vel, szóval ezekkel nincs baj. Asszem a Home-ban és az Onlyban vannak travik.

Előzmény: Giorgio Volli (299004)
inchains Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299005

nem, ez egyáltalán nem jó

ez pont a relativizálós, "ugyan már! összeesküvés-elmélet" hozzászólás, úgyhogy deeed-nek adom a pontot

Előzmény: qpid (299002)
Giorgio Volli Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299004

A Blue Savannah (maga a dal) egy főhajtás Roy Orbison munkássága előtt. A klip szabadon értelmezhető, de mondjuk a Depeche Mode klipek nagy részét sem sem a "a totális férfierő megjelenítése" jellemzi. Ez nem a másság védelmezése, hanem ténykérdés.

 

Scissor Sisters énekese (Jake Shears) egyébként nemrég jelentetett meg egy jó kis szóló-albumot a Mute-nál.

Előzmény: inchains (298997)
Giorgio Volli Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299003

Ez jó!

Előzmény: qpid (299002)
qpid Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299002

"minél tágabb körben (főleg a fiatalok körében) terjeszteni a heteroszexualitás abnormalitását... "

én már annyira szeretnék olvasni valakit, aki ezt terjeszti, de még sosem találtam senkit. Olyanokat viszont rengeteget, akik azt terjesztik, hogy mások terjesztik.

Előzmény: deeeed (298999)
Giorgio Volli Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299001

Elton nekem sem nagy kedvencem, viszont nagyon tetszett a részben általa felfedezett Bright Light, Bright Light, akit az Erasure előtt láttam előzenekarként. 

 

 

Előzmény: H-Egyke (298995)
Giorgio Volli Creative Commons License 2023.10.01 0 0 299000

Tudom, mivel megvan a könyv. Csak poén volt.

 

Előzmény: H-Egyke (298994)
deeeed Creative Commons License 2023.10.01 0 1 298999

azt még nem tudni, hogy direkt, vagy nem direkt, de próbálod félrevinni ezt a témát... azt kellene megéértened (bár szerintem te ezt nagyon jól tudod), hogy a mai diskurzusban (úgy általában) a nemek-, a nemi identitások témája más "földbe van ültetve" mint korábban... a 80-as, 90-es években teljesen más volt a hozzáállás ehhez a dologhoz, mint manapság... a neolib nyílt társadalmakat támogató eszme célja a minél több helyen, minél tágabb körben (főleg a fiatalok körében) terjeszteni a heteroszexualitás abnormalitását... 

és ahogyan többek között a művészvilágban korábban is jelen volt a homoszexualitás - ahogy manapság is, azzal a különbséggel, hogy ezek megjelenése most sokkal erőteljesebb(!)... 

 

persze lehet a fejet (homok híján) a seggben tartani, relativizálni-, nem felismerni a rossz irányba tartó tendenciákat ebben a témában, meg persze elviccelni, mert az olyan jópofa ugyebár... 

Előzmény: Generic Jingle (298972)
Törölt nick Creative Commons License 2023.10.01 0 0 298998

1 óra 1 percnél még ETS is van, amúgy csak a  gahanos munkáit ismertem meg Dzsánkinak, a mixek után keresgélve.

Előzmény: H-Egyke (298989)
inchains Creative Commons License 2023.10.01 0 0 298997

kicsit naiv álláspont, szerintem nem hallgatsz elég Scissor Sisters-t, ami abszolút nem baj, csak az egy kicsit árnyalná a véleményed (ugye már a nevük is eléggé utal a szubkultúrájukra) :))

 

https://www.youtube.com/watch?v=4H5I6y1Qvz0

 

de azt gondolsz, amit akarsz...amúgy pont nem arról írtam, hogy a "fertőznek", ezért javaslom, a poszt újraolvasását, azt mondtam, általában rányomja a bélyegét az életművükre, és itt most nem explicit dolgokra kell gondolni, nem farkakról kell énekelni feltétlenül, de ahogy énekelnek ott már érezhető a nemi hovatartozás

de aztán ott a tartalom is: pl. az Erasure-től a Blue Savannah-t meghallgatni/megnézni..eleve a dal is ezzel a latinos beütéssel nem a totális férfierő megjelenítése, a klipben aranyszínű angyalkákat ragasztanak Andy Bell félmeztelen testére...hát nem az a tipikus macsós jelenet, legalábbis mondjuk egy James Hetfield biztos nem vállalna egy ilyen filmezést

 

hosszú a sor: Soft Cell - Last Night In Sodom, Bronski Beat - Smalltown Boy, egyszer már beszéltünk itt a PSB Domino Dancingjéről is (persze van benne csaj is, de azért a félmeztelen srácok dominálnak) vagy Lady Gaga - Born This Way. Vagyis azért rendesen propagálják is, amiben hisznek.

 

Mercury életművét is befolyásolta a homoszexualitása, ha pl. a szóló dolgaira gondolsz, George Michael magánélete, botrányai is hatással voltak a zenéjére. Pedig akkor még rendesen rejtőzködtek, ma már inkább elvárás egy LMBTQ-embertől, hogy megnyilvánuljon.

 

de azért, hogy világos legyen, miről írok, biztos, ami biztos alapon, hallgassuk meg Jimmy Sommerville semmihez nem hasonlítható énekhangján a Need-a-man bluest

 

https://www.youtube.com/watch?v=1ycrzt44pl0

 

(a fentiek persze nem értékítéletet tükröznek, ezeket a dalokat ugyanúgy lehet szeretni, ez ízlés kérdése)

 

 

Előzmény: Generic Jingle (298972)
H-Egyke Creative Commons License 2023.10.01 0 0 298996

húrom= 3

Előzmény: H-Egyke (298994)
H-Egyke Creative Commons License 2023.10.01 0 0 298995

"Andy szerelmes dalai mindig is "nemtelenek" voltak" - amit ma "gender neutral lyrics"-nek hívunk.

 

Amikor PSB-t (az Actually és Introspective mesterművek) hallgattam gyerekként, a melegség még nem volt a radarunkon (persze Tennant is csak 94-ben mesélt erről). A R.E.M. is nagy kedvenc volt, és nem számított, hogy az überbrutál Monster idején kiderült, hogy Stipe pasizik is.

 

George Michael-t sem írtam le, amikor kiderült (szintén jóval a Faith és a gyerekkorom után), hogy nem a Lady Di-ra gerjed.

 

Elton John zenéjét viszont sosem szerettem. Ez a klimpírozós rákenról marhára nem jön be. A Sacrifice az egyetlen dal, amit viszont imádok tőle. Pont, mert nem klimpírozós rákenról.

És ő egyátalán nem tűnik nemlegesnek ezekben a csiricsáré cuccokban.

 

 

Előzmény: Giorgio Volli (298991)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!