Keresés

Részletes keresés

.ETNA. Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1828

Hogy tette be az üstbe a hozzávalókat? Alul víz, arra liszt stb.stb. ... van a bekészítés módjára vonatkozóan valami a használati utasításban? Némelyik kenyérsütőnél a vizet, némelyiknél az olajat stb.stb. kell először az üstbe tenni...

 

Egyebekben pedig az 500 gr liszthez én kicsit sokallom a 340 ml vizet, még akkor is, ha ez szerepel a liszt szacsiját, annál is inkább, mert én pl. 560 gr általam összekevert (sima+tk.rozs) liszthez csak 310 ml vizet használok.

Előzmény: petra.farkas87 (1826)
CSVili Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1827

Erre én is kíváncsi vagyok , mit írnak a hozzáértők, de van egy tippem. Több száz receptet olvastám, már de csak egynél írták, hogy a lapátok behelyezésének jelentősége van. Az üst közepe felé egymással szemben nézzen a két lapát vége./ az üst alján kell beállítani / Azóta én is így csinálom, pénzbe nem kerül, egy próbát megér.

petra.farkas87 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1826

Kedves Fórumozók! Segítséget szeretnék kérni. Édesanyám tegnap sütött először a Moulinex Home Bread XXL (OW 502030) típusú kétlapátos kenyérsütőgépével. Teljes kiőrlésű programon, ALDIS-s rozslisztes parasztkenyér sütőkeverékből  (azért ebből és nem többféle hozzávaló adagolásával, mert ez volt otthon és nemsokára lejár a szavatossága.:) ) sütött 750 grammos kenyeret.  Az ajánlott recept szerint 500 gramm sütőkeverékhez 340 ml vizet kellett tenni. A sütés végére a kenyér nem lett egy egységes „tömb”, nem lett egy egységes téglatest, hanem  olyan lett, mintha két  kerek cipó lenne összeragasztva.A kenyér „magasságával”, állagával, héjával minden rendben , szép pirosas barnás a külseje, meg is repedezett szépen a teteje, a belseje pedig olyan, mint a teljes kiőrlésű kenyereké szokott lenni. Mi okozhatta a kenyér furcsa formáját? Válaszotokat, segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

.ETNA. Creative Commons License 2011.12.26 0 0 1825

Szerintem a mérete az "éppen jó" kategóriába tartozik:-) A 1633-as korábbi hsz-ben (ebben a topikban) a beszúrt fotókon látszik, hogy a belseje normális, elég laza, a kenyér pedig - összességében - szép magas lett. Általában ilyen, persze, miután gyakran használok instant élesztőt, tapasztaltam, hogy leginkább ezen élesztőkön áll vagy bukik a "magasság" dolog. A SAF francia istant élesztő - amíg lehetett kapni - mindig jól "teljesített", tökéletes volt, a piacon kapható különféle gyorsélesztőkről ez azért nem minden esetben mondható el:-) (sajnos)

 

Csak érdekességképpen: a 1583-as hsz-ben van egy fotó a bekészített alapkenyér üstjéről (bekapcsolás előtti állapot) ... a 1549-esben pedig sok korábban beszúrt recept összefoglalása található, sőt az 591-ben, a mézes kenyéren kívül, a gépben készíthető kókuszos és csokis süti receptjét is kimásoltam a gépem használati utasításából...

Előzmény: CSVili (1824)
CSVili Creative Commons License 2011.12.26 0 0 1824

Kedves ETNA a 1816 sz írod az alaprecepted,meddig lesz az üst tésztával, ill. ha kisült magasabb lesz-e az üst felső szélénél ?

Tapasztalatom, ha nem lesz magasabb az üst felső szélénél, nem lesz elég ritka a szerkezete.Persze lehet, hogy ehhez több anyag kell.

.ETNA. Creative Commons License 2011.12.25 0 0 1823

Egyetértek, a kenyér ebben is csak kenyér nem aranyrúd:-) A lényeg az egészséges és adalékoktól mentes mivolta, én is csak annyit költök személytelen (de azért hasznos!) tárgyakra, amennyit feltétlenül muszáj, hiszen olyan sok szép és klassz dolog van még a tárgyakon kívül is a világban... ami azért - "hála" a föníciaiaknak - persze mind szintén pénzbe került:-))))

Előzmény: BaGira-79 (1821)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.25 0 0 1822

Sziasztok, évek alatt nekem is rászorult párszor a lapát, de minden esetben sikerült levenni, a következő módon:

 

Egyik kézzel megfogom a sütőforma alján a forgórészt, másik kézzel a lapátot. Ezután oda-vissza tekergetve húzom lefelé. Legjobb rögtön előre tekerni a lapátot (vagyis forgásirányba), ettől a fehér "tömítőanyag" (ami valójában csak liszt) megroppan, ezt lehet érezni. Utána már le szokott jönni.

 

Olajjal nem érdemes próbálkozni, esetleg vizet rakhatsz bele, hogy ellepje a tengelyt. A besült liszt pár óra, vagy egy éjszaka alatt megszívja magát és fellazul.

Előzmény: ..janos.. (1814)
BaGira-79 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 1821

:-) Köszi! :-)

7 pénz volt...nem is volt több, és mivel ez már a 3. gépünk, nem hiszem, hogy 1 drágább tovább bírná..

Előzmény: .ETNA. (1819)
.ETNA. Creative Commons License 2011.12.25 0 0 1820

Békés, boldog, a friss kenyér, fincsi kalácska illatával bódító Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden kedves Fórumozónak!

.ETNA. Creative Commons License 2011.12.25 0 0 1819

Ó, hát végülis a VÉGEREDMÉNY a lényeg! Gratula! Ha csak addig bírja, amennyire ezt az ára indokolttá teszi, már megérte:-))

Előzmény: BaGira-79 (1818)
BaGira-79 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1818

Szervusztok, és én is boldog Karácsonyt kívánok!

 

Vettem a VeszTesz :-p -en 1 kenyérsütőt (pedig anyum már úgy belej5t a kézi tésztagyúrásba:-)), v1esek a tapasztalataim. Valami "Domo"-márkájú, kínai. 1lapátos, inkább magas, mint széles. Belepakoltam a szokásos, 1 kilónyi adagot, és picit nyöszörg5t alatta a motorja.. :-s

De marha szép kenyeret csinált - felfuttatott, "igazi" élesztővel. Majd' kiüt5te a fedelét. :-p

3ferret Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1817
Békés, boldog karácsonyt kívánok minden kedves fórumozónak!
.ETNA. Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1816

Igen, értem, hát majd meglátod, lehet, hogy a következő sütésnél majd lejön. A gépem használatijában semmi "előkészítési" trükkről nem írtak... viszont arra külön felhívja a figyelmet, hogy először a vizet kell beleönteni (így írja: "Ez nagyon fontos!"), majd erre a lisztet, a lisztbe kis mélyedéseket (de úgy, hogy az alján ne jöjjön fel a víz), ezekbe a sót, élesztőt, cukrot, olajat.... a só és az élesztő (mivel nincsenek túl jóban egymással) átellenes sarokban ("..lehetőleg a sarokban...) legyen. Kb. ennyi.

 

Nem tudom, hogy minden Hausmeister gépnél ugyanolyan receptek vannak-e a hasznáaltiban, az enyémnél ez az alaprecept:

310 ml víz

560 gr liszt (400 sima búza+160 teljes kiőrlésű rozs)

2 kis adagolókanálnyi só

2 nagy adagolókanálnyi cukor (vagy méz)

3 nagy ad.kan. olaj vagy vaj (nem margarin, mert az vizes!!!)

2 kis adagolók. instant élesztő (vagy kb. egy 50 gr-os friss élesztőkocka 1/3-ad része morzsolva, vagy pici cukrostejben futtatva)

 

De a nicknevemre kattintva eljutsz az adatlapomra, ott pedig a kenyeres hozzászólásaim között sok-sok receptet bemásoltam már, részben amiket itt kaptam a fórumon (pl. kalács), részben pedig, ami a gépem használatijában szerepel.

Előzmény: ..janos.. (1815)
..janos.. Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1815

"olyan, mint ha tömítőanyag lenne a lapát és a tengely között :) "

 

Vagyis a lapát falának belseje és tengely között :)

Előzmény: ..janos.. (1814)
..janos.. Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1814

Kétszer sütöttem eddig.

Az első sütés előtt a leírásnak megfelelően beolajoztam az üstöt és üresen sütöttem 10 percig. Viszont a tengelyt nem olajoztam be, lehet azért van rászorulva.

A következő sütés előtt öntök rá étolajat hátha lejön a lapát a tengelyről, aztán várok vele sütés előtt, hátha lejön.

Ha nem jön, akkor nem, nem hinném, hogy különösebb gondja lenne belőle, forgásbna nem akadályozza a lapátot, gyakorlatilag szerintem olyan, mint ha tömítőanyag lenne a lapát és a tengely között :)

Előzmény: .ETNA. (1799)
.ETNA. Creative Commons License 2011.12.21 0 0 1813

Az adminisztrátor visszaküldte, azzal, hogy a citromailes email cím nem él... az adatlapomon az én email címem publikus, írd meg az új mail címed nekem és utána tudom csak küldeni.

Előzmény: .ETNA. (1812)
.ETNA. Creative Commons License 2011.12.21 0 0 1812

Hamarabb hazajöttem, szkenneltem és már küldöm is, az adatlapodon megadott citromail-es e-mail címre!

Előzmény: zsmarcsi (1809)
.ETNA. Creative Commons License 2011.12.20 0 0 1811

Addig is, ha van időd, böngészd át a hozzászólásaim, több receptet is kimásoltam már ide a használatiból, de ha nem nagyon sürgős, akkor holnapután már olvashatod mailben a teljes használatit :-)

Előzmény: zsmarcsi (1809)
.ETNA. Creative Commons License 2011.12.20 0 0 1810

Szia! Nekem pont ilyen van, a használati kissé viseltes ... sőőőt .... de szívesen elküldöm. Holnap nem vagyok itthon, de holnapután beszkennelem és elküldöm, addig légy szi' ellenőrizd, hogy itt az adatlapon megadott e-mail címed él-e még, mert arra fogom küldeni!

Előzmény: zsmarcsi (1809)
zsmarcsi Creative Commons License 2011.12.20 0 0 1809

Üdvözlet!

 Segítséget kérek.Van egy hausmeister hm-1300 kenyérsütőm, de sajnos nem találom a hsználati utasítást fejből meg nem megy :(

Valaki esetleg akinek meg van vagy honnan tudnám megszerezni? Köszönöm zsmarcsi

.ETNA. Creative Commons License 2011.12.20 0 0 1808

Szia!

 

3ferret tényleg jó ötletet adott:-)), de a könnyebbség kedvéért leírom, hogy mely hozzászólásokat érdemes elolvasnod. Némelyikben konkrét gépekről írunk, némelyikben jó linkek vannak, ahol összehasonlítást is találsz (ilyen pl. az árukereső oldala), sőt a vásárlás lehetséges helyét, és bizonyos gépeknél még vásárlói véleményt is találsz.

 

Íme:

 

Veszprémi hozzászólása: 1776 és 1771

 

A saját hsz-eim közül néhány:  1777 , 1734, 1724, 1703, 1699 és 1695, 1692

 

Jó vásárlást, és tudod, fontos a magyar nyelvű használati, később, utólag néha lehetetlen, vagy legalábbis nagyon nehéz beszerezni:-)

Előzmény: TexisAlfréd (1806)
3ferret Creative Commons License 2011.12.20 0 0 1807
Jó reggelt! Csak 1-2 oldalt kellene visszaolvasni, az utóbbi időben erről sokszor írtunk, főleg Etna, keress rá a hozzászólásaira ;-)
Előzmény: TexisAlfréd (1806)
TexisAlfréd Creative Commons License 2011.12.20 0 0 1806

 

 

 

Tisztelt Fórumozók!  

Kenyérsütő gépet szeretnék még Karácsony előtt vásárolni!Próbáltam teszteket keresni, de nem nagyon találtam. Szerintem a legjobb tesztet a felhasználók tudják készíteni. Szeretnék kérni véleményeket pár gépről. Amit láttam, hogy a Panasonic gépeket dícsérik nagyon. De a piacon van nagyon sok olcsóbb változat is. Hauser, Philips, Moulinex, Clatronic, stb.....Fontos a minősség, tartósság és persze a sütütt kenyerek tészták minőssége. Szeretném kérni aki tud legyen szíves írjon véleményt, ötletet.  Előre is köszönöm a segítséget.

TexisAlfréd Creative Commons License 2011.12.20 0 0 1805

Tisztelt Fórumozók! Kenyérsütő gépet szeretnék még Karácsony előtt vásárolni!Próbáltam teszteket keresni, de nem nagyon találtam. Szerintem a legjobb tesztet a felhasználók tudják készíteni. Szeretnék kérni véleményeket pár gépről. Amit láttam, hogy a Panasonic gépeket dícsérik nagyon. De a piacon van nagyon sok olcsóbb változat is. Hauser, Philips, Moulinex, Clatronic, stb.....Fontos a minősség, tartósság és persze a sütütt kenyerek tészták minőssége. Szeretném kérni aki tud legyen szíves írjon véleményt, ötletet.  Előre is köszönöm.

.ETNA. Creative Commons License 2011.12.19 0 0 1804

Nyami-nyami, de jól néz ki!

 

Ha kísérletező szelleműek vagytok, próbáljátok ki a karácsonyi mézes-fűszeres kenyeret is! Semmi különösebb kunszt, csak tej+tojás, egy kicsivel több méz,  egy kis fahéj, és készen (talán a Kotányinak van ilyen) vett, vagy a hozzávalókból otthon összekevert mézeskalács-fűszer + egy kis mazsola, vagy dió .... csak úgy magában (akár a kalácsot), vagy éppen vajas-mézes, vagy vajas-lekváros  kenyér, habos kakaóval, forrócsokival, vagy valami fini karácsonyi teával (Aldinak vannak nagyon fini, igazi gyümölcsteái, nem dobozos, hanem piros zacsiban, egészen jó áron), na ez ám a karácsonyi reggeli :-))

 

A receptet már máskor is leírtam, de hát ugye az ismétlés a tudás atyja:

"A sima kenyér receptet használtam, csak sima fehér liszttel. A vizet úgy mértem ki, hogy először beleütöttem egy tojás sárgáját, majd ezt először összekevertem a mérőcsészében egy kevés tejjel, utána feltöltöttem tejjel 200 ml-ig (a mérőcsészében) és még adtam hozzá 110 ml vizet. Tehát a sima kenyér receptje szerinti 310 ml folyadék jött ki összesen. A 2 evőkanál cukron kívül plusz 3 evőkanál mézet is tettem bele. A sípolásnál szórtam bele cukrozott narancs és citrom-héjat (készen vettem), egy kevés őrölt fahéjat, a készen kapható mézeskalács fűszerkeverékből is egy keveset, ja és darabosra tört diót. Szép színe lett a fahéjtól és jó illata a fűszerektől. Lehet beletenni mazsolát is, vagy őrölt szegfűszeget stb.stb."

Előzmény: Törölt nick (1803)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.18 0 0 1803

Üdv mindenkinek! Nekünk Hauser BM-830 kenyérsütő gépünk van. Egyrészt nagy mérete, másrészt inox külseje és nem utolsó sorban ára miatt vettem meg.

Bár ez a modell már nem kapható, mégis én ilyet vettem kb. egy hónapja, haszáltan. Ez idő alatt minden nap készítette a kenyeret. Talán többet is mint az előző gazdájánál. Nagyon elégedettek vagyunk vele. A legelső sütéstől kezdve csak jól sikerült kenyereket tudhatunk magunknak.

Több féle lisztet próbáltunk már. Nálunk legjobban a "Nagyi Titka" kenyérliszt vált be. Bár azt hiszem egy kevés rétesliszt hozzáadása sokat javít abban, hogy ne essen be sütéskor a kenyér. 

Ez most is így történt. Íme:

 

firmitudo Creative Commons License 2011.12.18 0 0 1802

Bár már régóta nem vagyok gépi sütő, nem emlékszem, hogy zavart volna az a 20 perc, amíg dagasztott a gép.(Nekem tíz percig dagsztott, de mindig újra indítottam).
Ha zavarna, biztos az lenne az első, hogy dagasztás közben megemelném a gépet, mert lehet, hogy nem is maga a gép a hangos, hanem a bútor felerősíti, "elviszi" a hangot.
Valami marhapadló-félét tennék alá ami azért kellően stabil, de rugalmas is. Szegélynek a bútorhoz illő élfóliát ragasztanék. Nah, jól kibarkácsoltam magam:).

A szomszédokkal meg ne foglalkozz! Legfeljebb megkérdezed, hogy nem zavarja-e őket, hogy ilyen hangosan szeretkeztek...és akkor nem kiutálni fognak, hanem irigyek lesznek;).

Előzmény: CSVili (1800)
CSVili Creative Commons License 2011.12.18 0 0 1800

Megvettem a LIDL kenyérsütő gépet, SilverCrest néven. Sajnos hangosabban működik, mint az előző, lehet, hogy a panel szomszédaim kiutálnak az éjszakai sütés miatt. De.sütöttem 56 dk Graham lisztből kenyeret, ami a túlsó lapát közelébe sült meg, a közelebbi lapát, nem is sűlt bele. Valószínű kevés volt a folyadék, azért nem terült el.Du. 70 dk lisztből / BL-80 / ból sütöttem 1-es pr. on, lehetett volna magasabb, mert bolti kovász port is tettem bele. A teteje domború lett, de a közelebbi lapát  felöli rész alacsony , és hullámos. Tehát nem volt igazi egyik sem.Ezek a gépek tényleg ilyen hangosak, vagy csak nekem tünik úgy ? Ehhez a géphez ha van valakinek kipróbált Graham receptje szivesen venném.

.ETNA. Creative Commons License 2011.12.18 0 0 1799

Gratula a vételhez és az első kenyérhez!

 

Én csak egy papírkéztörlővel szoktam kitörölni (ahogy a goffri-sütőkné, meg szendvicssütőkénél is ajánlják) az üstöt, miután kivettem a kenyeret. Ha valami miatt nem törölöm azonnal ki, akkor is max. egy picit benedvesítem a papírkéztörlőt és úgy törölöm ki, utána szárazzal, oszt' jónapot:-)

 

A lapát nekem mindig lejön, leginkább a kenyérrel együtt, de abból meg ki lehet szedni azzal a kampós kis szerkentyűvel, amit a géphez kaptam. Az áztatás - elvileg azt hittem, hogy segíthet, talán, ha egyszer majd lejött ... némi étolaj a tengelyre, s úgy rá a lapát.. nem tudom, ezügyben sötétben tapogatózom:-)

Miután olyat még nem tapasztaltam, hogy "rágyógyul" a lapát a tengelyre, nem is tudom mi lenne a megoldás. Tul.képpen, ha a helyén van és normálisan forog... akkor .... bár, ha van alatta tészta, az talán a következő sütésig beszárad... akkor pedig nem forog .... na ez érdekes lesz, várom a fejleményekről a híradást:-)

 

Most rohannom kell, de legközelebb leírom az én Hausmeisteremhez kapott használatiban lévő tuti receptet, ez mindig bejön.

..janos.. Creative Commons License 2011.12.18 0 0 1798

vagy akkor sem, de nem érdekel, legalább fixen áll :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!