Keresés

Részletes keresés

felültetett62 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 10961

papppy,,,,,    Szeretnék Tőled egy problémámra válasz kérni.  Te biztosan tudod.   A problémám az , hogy egy régi nem kis összegű tartozást nem kapok meg csak ha végrehajtónak átadom. Azt szeretném kérdezni a végrehajtó közvetítői díját kinek kell megfizetni??, Nekem, vagy az adósnak kell annyival többet megfizetni???

Lali bácsi2012 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 10960

Azt kérdezem hogy jogerős ítéletben kártérítés megfizetésére kötelezte munkaadómat a Bíróság, amelyet nem fizet meg részemre a munkaadóm. Ha végrehajtási lap kiállítását kérem a bíróságtól az mennyi idő múlva kapom kezeimhez a kártérítésemet?

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 10959

ha közterületi az üreg, akkor a fenntartó(önkormányzat?) illetékes, de ha a kidőlt kerítés húzza el a házat, sok jóra ne számíts, mert különálló alap illene a kerítéshez és aházhoz, így ezt nem biztos, hogy elsimerik

Előzmény: magyar_alma (10956)
_lala_ Creative Commons License 2013.05.15 0 0 10958

Ügyvéd kell hozzá, vagy elég a közjegyző?

 

Fordítva van értelme a kérdésnek: közjegyző kell-e hozzá, vagy elég az ügyvéd? Igen, elég az ügyvéd, nem kötelező a közjegyző.

 

Az ügyvédek között van verseny, a közjegyző meg fix tarifa szerint dolgozik. Ebből következően általában a közjegyző a drágább, mert ügyvédből akad olyan, aki inkább munkát szeretne, és ezért olcsóbban is elvállalja - ez azt jelenti, hogy nem feltétlenül az első ügyvédhez kell beesni. Persze ha az ember csak az árat nézi, könnyen beigazolódhat az "olcsó húsnak híg a leve" közmondás.

Előzmény: szobiszörp (10954)
P.URBANUS Creative Commons License 2013.05.14 0 0 10957

Egy sima ajándékozáshoz minek közjegyző? Ügyvéd megírja x forintért, ellenjegyzi, beadja a földhivatalba, kész. 

Előzmény: Replay (10955)
magyar_alma Creative Commons License 2013.05.14 0 0 10956

Hali, 

 

Segítséget keresek illetékesség kapcsán.

Az utcafrontunk (járda mellett) kb 30 m hosszú, ebből 8 m a ház rövid oldala, a többi kapu és masszív téglakerítés. A kaputartó oszlop és a kapu előtti járdalapok tavaly láthatóan megsüllyedtek, ez húzza a súlyos oszlopot is, ami viszont az egybeépített kertés miatt a házat is. A kapu és a kerítés kifelé kezdett dőlni, és elég komoly repedések keletkeztek a házon, amióta besüppedt a járda. 

 

Ki illetékes ilyen közterületen, valószínűleg járda alatti üreg(ek) feltöltése ügyében? Mi vagy az önkormányzat? Ha az önkormányzat, akkor a kerítésben és a házban keletkezett károk javítását is állniuk kell?

 

Replay Creative Commons License 2013.05.13 0 0 10955

Én nem értem ezeknél az ügyleteknél, miért akarnak %-os árat kérni az ügyvédek, a szöveg a szerződésekben majdnem ugyanaz egy 10 milliós és egy 50 milliós lakásnál is.

 

Nekem volt ilyen ajándékozós ügyletem tavaly. Az ügyvédem készítette az ajándékozási szerződést, ez alapján készítette a közjegyző az okiratot. a számla szerint 80 ezer Ft volt a közjegyző díja + 6.600.- Ft a földhivatali díj, ezt is a közjegyző intézte, nekem már semmi dolgom nem volt.

Meg kellene kérdezned közvetlenül közjegyzőt, hogy ügyvéd nélkül is elkészítenek-e ilyen papirokat, szerintem igen, mivel nálunk is a közjegyzői okiratok lettek beadva a hivatalokba, ezeken nincs ügyvédi ellenjegyzés, viszont valószínűleg egyszerűbb nekik egy kész szerződésből dolgozni.

Előzmény: szobiszörp (10954)
szobiszörp Creative Commons License 2013.05.13 0 0 10954

Sziasztok!

 

Ingatlan ajándékozása családon belül.

 

Ügyvéd kell hozzá, vagy elég a közjegyző?

 

Az ügyvéd horror árat mondott. 60 e Huf,+ az ingatlan érték 1 %-a. Nem sok ez?

A közjegyző mennyiért dolgozik kb.?

 

Ha van infó azt köszönöm.

ÜdV: Szobiszorp

<Tycoon> Creative Commons License 2013.05.12 0 0 10953

Nincs egy jó ingatlanos ügyvéd ismerős Kecskeméten valakinek? 

Előzmény: ObudaFan_ (10950)
mrobes Creative Commons License 2013.05.11 0 0 10952

Igen,de azt olvasom,hogy oda is csatolni kell hivatalos szerződést,számlát,egyéb iratot.

Előzmény: ObudaFan_ (10949)
felültetett62 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 10951

Sziasztok:.  Tud valaki Nekem tanácsot adni?,  Egy régi tartozást nem kapok meg az adóstól, csak hiteget , ködösít.Ha behajtócégnek adom át az adósság behajtását, az Ő közvetítői díját kinek kell kifizetni?,Nekem vagy az adósnak,,,,???

ObudaFan_ Creative Commons License 2013.05.11 0 0 10950

A túlépítésre tekintettel lehet használati díjat követelni szerintem, de a mérték meghatározása vita esetén a bíróságra tartozik.

Előzmény: <Tycoon> (10948)
ObudaFan_ Creative Commons License 2013.05.11 0 0 10949

Elég kétesélyes, inkább a fizetési meghagyás.

Előzmény: mrobes (10946)
<Tycoon> Creative Commons License 2013.05.10 0 0 10948

A helyet ahol áll azt nem vettem meg, mert az a társasházé. De eddig a saját házamnak fizettem, most kiderült hogy  szomszéd házé a garázson álló terület, így felemelték a díjat 30-szorosára.

 

Valami olyan volt régen hogy engedélyezték az udvaron a garázsok létesítését, de nem adtak rá HRSZ-t hanem a társasház területén volt. 

Előzmény: twiaj (10945)
spgy Creative Commons License 2013.05.10 0 0 10947

Sziasztok,

  Nemzeti eszközkezelõvel kapcsolatos kérdésem lenne:

 

Elolvastam a 2011. évi CLXX törvényt is, a most elfogadott (2013.05.) módosítást is -  a NET hivatalos oldalát, még telefonon is érdeklõdtem - de azt sehol nem tudják, sehol nem írják le, hogy mi lesz a végrehajtói díjjal!?Ugyanis ha a Bank kiengedi egy bizonyos összegért az ingatlant, akkor a fennmaradó tartozásról lemond - viszont az Eszközkezelõ a törvény szerint "hatósági árverési vétel hatályával" vásárolja meg a felajánlott ingatlan - ebben az esetben ez után az össeg után a végrehajtónak jár a jutalék? és azt ki fizeti ki?
kösz, ha valaki fel tudna világisítani!

mrobes Creative Commons License 2013.05.09 0 0 10946

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni egy problémámmal kapcsolatban.

Történt kb. egy éve,hogy eladtam egy használt műszaki terméket,de a vevőnek nem volt egyben a pénze,Én hülye meg belementem,hogy részletekben fizesse ki a fennmaradó összeget.

Az elmúlt fél évben csak ígérget fűt-fát,de pénz csak nem akar jönni. Hivatalos papírom sajnos nincs róla,de a levelezésünkből egyértelműen kiderül,hogy mennyivel tartozik.

Tehetek-e rendőrségi feljelentést,foglalkoznak-e velem hivatalos papír nélkül, milyen módon juthatnék a pénzemhez?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Robi

twiaj Creative Commons License 2013.05.09 0 0 10945

Megvásároltad?

És bérleti díjat fizetsz a saját tulajdonod után?

S hogyan vásároltad meg, ha nem önálló hrsz.,- és még csak nem is önálló albetét, ha jól értem?

Előzmény: <Tycoon> (10944)
<Tycoon> Creative Commons License 2013.05.08 0 0 10944

Tiszteletem!  

 

Utána néztem a dolgoknak: 

Egyik városban adva van két társasház: Rákóczi út 1 és Rákóczi út 3 egymás melletti ingatlan közös udvarral. 
Én a Rákóczi út 1-ben lakom, a társasházunkkal szembeni udvaron található kb. 5 db garázs. (amit 30 éve úgy engedélyezett felépíteni az akkori Önkormányzat, hogy bontható legyen, nincs külön helyrajzi száma, a Társasházhoz tartozik)

Eddig havonta 500 Ft díjat fizettem be a társasházunk számlájára garázs-díjként.
A mellettünk lévő társasház elkezdte nyomozni a terület határait, és nagy meglepetésünkre kiderült, hogy az Ő előtte lévő udvar, valamint a mi társasházunk előtt lévő udvar jelentős része, a garázsokkal együtt a szomszédos társasházhoz (Rákóczi 3) tartozik. 

Megragadva az alkalmat közgyűlést hívtak össze és közölték, hogy megszavazta a közgyűlés, mivel a garázsunk az Ő területén található így havi 15.000 Ft-t kell fizetnem. 

 Ezt a garázst tavaly vásároltam 800. ezer Ft-ért, amit felújítottam teljesen 300 ezer Ft-ért.

A közgyűlésre személyes meghívót nem kaptam.

 

- Érdeklődnék, hogy jogilag itt mit lehet itt tenni?
 

 

- Létezik ilyen hogy a közgyűlés jövőre kitalálja, hogy havi 100 ezer és akkor kénytelen elfogadni az ember? Hogy lehetne ezt az ügyet megtámadni?

 

- Ha fizetek a garázsom után akkor kötelesek-e a felújítást, villanybekötést stb. dolgokat megcsináltatni a ház pénzén, vagy érvényesíthetem-e a garázsomba fektetett 300 ezer Ft-t?

 

- Lehet-e valahogy módosítani a helyrajzi számot, hisz két ugyanolyan épület esetén hogy lehet, hogy a másik épület előtti terület  még a szomszédos társasházé, és amelyikben én lakom annak alig van része az udvarból? 

 

Mit lehet tenni?

Gabaan Creative Commons License 2013.05.06 0 0 10943

Senki nem tud tanácsot adni?

Gabaan Creative Commons License 2013.05.02 0 0 10941

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy vidéki gázszolgáltatóval volt szerződésben édesanyám, aki időközben elhalálozott. Én egyeneságú örököse vagyok. Hagyatéki tárgyalás még nem volt meg.

Mint kiderült, 2009-ben gázszivárgás miatt leszerelték a gázóráját, és ennek ellenére vonták csoportos beszedéssel a számlájáról tőle fél évente az alapdíjat, kb. 7000Ft-ot.

 

Miután a számla zárolva lett, már csekk jött, még az édesanyám nevére, - hisz csak a hagyatéki végzés után írják majd át a közüzemi számlákat a nevemre - bementem a szolgáltatóhoz, és kérdeztem, hogy ez mi. Azt mondták, hogy a gáz alapdíj. Kérdezem, hogy ha nincs gázóra, milyen alapdíjról van szó? Azt mondja, az ő rendszerükben az van, hogy fel van szerelve a gázóra. (......)


Hát nincs, mondtam, s nem értem, ez miért nincs az ő rendszerükben benne, hiszen azóta pár hónapja voltak is a házban a szakemberek központi gázcső felújítást végezni, és ebbe a lakásba is bejöttek, alá is írtam, hogy itt nem lesz egyenlőre még gázóra, amíg nincs hagyatéki tárgyalás, csak utána. Ennyi szaki közül, aki itt megfordult, egy sem tudta utána lejelenteni, hogy itt nincs gázóra? A másik, pedig hogy 2009 óta sem tűnt fel senkinek, hogy ebben a lakásban nincs gázfogyasztás, vajon miért?


Az általános fogyasztói szerződésben az áll, ha nincs gázfogyasztás, (nincs óra), akkor alapdíj nem vonható.

 

Azt még tudni kell a történethez, hogy 2009-ben nem önkényesen lett leszerelve a gázóra, se nem nem fizetés miatt, hanem gázszivárgás miatt a szolgáltató emberei vitték el, majd szintén emiatt felújíttatták anyámmal a csöveket, minden ki lett fizetve, minden engedély megvolt, már csak a szolgáltatónak kellett volna rábólintani, és felszerelni a gázórát, s ez valamiért elmaradt, vagy halasztódott, sajnos nem tudom az okát.

 

S amit még tudni kell, konkrétan az a papírt nem találtam meg, ami a gázóra levételét igazolja, de egy olyan viszont van, mikor az érintésvédelemtől kijöttek 2009-ben, engedélyeztetni, s a munkalapon szerepel, hogy vizsgálat oka: gázszivárgás.

A hölgy ezt a számlát lesztornózta, s kérdésemre, hogy a 2009-től kijött felesleges számlákkal mi lesz, azt felelte, adjam le a központnak írásban a kérvényemet, csatolva hozzá a dokumentumokat, ami bizonyítja, hogy gázszivárgás miatt a szolgáltató emberei vitték el az órát.

 

Felhívtam a központot, és érdeklődtem, hogy írásbeli kérvénybe mi kell pontosan, mert pont az a papír nincs meg, de van helyette másik, hasonló, amin szerepel a gázszivárgás, mint ok, ez jó lesz-e? Azt mondta az ügyintéző, hogy beszél a vidéki elosztóval, infókat szerez az ügyről, s vissza fog hívni. Azóta 1 hét eltelt, még nem hívott.

Kérdéseim a következők:

  1. Mi a teendőm ez esetben, mit javasolnak?
  2. Milyen jogaim vannak nekem, mint egyeneságú örökösnek ez ügyben, míg nincsen nevemen a szolgáltatás, és hagyatéki után, ha nevemre kerül, lesz-e változás ebben?
  3. Hogy tudnám beszerezni azt a papírt, ami igazolja, hogy a gázórát a gázszolgáltató emberei szerelték le gázszivárgás miatt?
  4. Van-e jogom akár beperelni is őket, ha nem fizetik vissza a jogtalanul felvett pénzt?

Előre is köszönöm válaszotokat!

 

P.URBANUS Creative Commons License 2013.05.02 0 0 10940
Előzmény: runner 125 (10938)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 10939

akkor ketten nem értjük :)

Szerintem is csak arra megy ki az egész, hogy fogyjon a szabadsága, úgyis sok van...

Előzmény: Törölt nick (10937)
runner 125 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 10938

Sziasztok,

 

Az alkalmi munkavállalói jogiviszonyról fel tudna világosítani valaki?

Meddig lehet így egyhúzamban hivatalosan alkalmazni személyt, mit enged a jogszabály? Járulék fizetés miként zajlik ebben az esetben? 

 

Minden érdekelne, ami ezzel kapcsolatos.

 

Köszönöm.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.02 0 0 10937

szerintem ez így nem jó.

 

veszek egy példát:

1. h-cs 6 óra tanítás + 2 felkészülés, p 8 óra felkészülés.

ha h-cs veszi ki a szabadságnapját, akkor gyakorlatilag 6 órát nem kell bemennie. a napi 2 óra felkészülés sem kell. de pénteken otthon dolgozik, pl felkészül 8 órában a következő hétre.

ha pénteken veszi ki a szabadságát, akkor elvileg nem kell otthon dolgoznia, az más kérdés, hogyan oldja meg a felkészülést.

 

2. h-cs 5 óra + 3 felkészülés, p 4 tanítás+4 felkészülés

ld mint fenn

 

igazából, hogy íg példákkal leírtam, nem is értem, az iskola hogyan gondolja másként. persze értem, ha minél kevesebb helyettesítéssel akarják megoldani a dolgot.

de nem dönthetik el, hogy a szabadságnapnak melyik munkanap feleljen meg. amelyikre kéri, arra ha kiadják, akkor az aznapra való munkát nem kell elvégezni.

Előzmény: GeriSoft07 (10936)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 10936

Nem én dolgozom így, párom.

 

Hivatalosan heti 40 óra, de minden pedagógusnak van egy óraszáma, amit tanítani kell, és van a felkészülés, a maradékban.

 

Akkor nincs is gond, mikor egy hét szabi = 5 nap, de ott gurult el a pirula, amikor 2 nap szabi kellett (jobb ugye mint a táppénz) és azt mondták, akkor 3 napot kell jönni, mert nem lesz ki az óraszáma.

Mondtuk miért, és ha egy napot vesz ki? akkor 3 napot kell dolgozni, egy szabadnap, egy távollét.

Mondom akkor mi a különbség a 2 nap szabi + 3nap meló és a 3+1+1 közt? 

hát, izé, semmi, csak gondolom fogyasszuk a szabit

és ha 3 nap szabit kér, akkor 2 napot kell dolgozni. ezt sem értjük.

Előzmény: Törölt nick (10935)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.02 0 0 10935

 

az, hogy "dolgozik", az jól értem, hogy azt jelenti, hogy annyit van benn a munkahelyén, ugye?

mert a munkaideje heti 40 óra. vagyis 5*8. még ha nem is kell benn tartózkodnia az összes órában.

 

napokban kell számolni alapvetően

tehát ha egy nap dolgoznál, akkor az egy nap szabadság. mindegy, hány órát dolgoznál aznap. és a "dolgozás" alatt azt is érteni kell, ami időben nem kell a munkahelyen tartózkodnod. 

a maradék órában hogyan telik a munkaidőd?

Előzmény: GeriSoft07 (10934)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 10934

Szabadság számolási gondom lenne, közalkalmazott, tanár (ugye ők külön állatfaj, máshogy számolják, sajnos)

 

adott, hogy a munkaidő heti 40 óra, amiből 24-et kell eltöltenie a munkahelyen, ebből 19-et oktatással, de ő mind a 24-et foglalkozással tölti, mert fejlesztő pedagógus, nincs kicsengetés, becsengetés.

 

ebből ered, hogy ha egy hét szabi, akkor 5 napot kell kivenni, egyébként 4 napot dolgozik, 4x6 óra = 24 óra

 

A gond akkor van, ha 1-2-3 napot vagy netán 4-et venne ki, vagy beteg, vagy fizetett ünnep van, akkor állandóan veszekedni kell.

pl nem vehet ki 4 napot a 4 ledolgozott napra, 5-re kell.

 

vagy kivenne egy napot a 4-ből, akkor közlik menjen még egy napot mert nem jön ki az óraszám (de ekkor megkérdezzük, ha nem egy napot kivesz, hanem átteteti a heti 1 nap "nem kell bejönni" napját arra a napra, akkor mi van? 

 

erre.: ööööö, hát akkor úgy is jó

 

ha van egy ilyen héten egy munkaszüneti nap és egy ledolgozás, akkor főleg

 

Szóval, hogy kell számolni? egy szabadnap az egy nap vagy 8 óra?

mert a munkanapja 6 óra, de akkor a szabadnapja 16 óra, hogy kijöjjön a 40 óra (4x6 + 16)

És akkor nem 8 óra a péntekje.

 

Kezdünk beleőrülni ebbe, hogy mindig szivatják, meg +1 napokat kiíratnak vele.

James 42 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 10933

Szerintem is, de nem csak ott. Például az OPNI-t nem kellett volna bezárni...

Előzmény: Törölt nick (10932)
Delicatess Creative Commons License 2013.04.30 0 0 10931

Sziasztok! Nekem az a kérdésem lenne, hogy ha tartási szerződéssel került a nevemre egy ingatlan (édesanyámé, vele kötöttünk mi ketten eltartási szerződést és a tartása fejében került a nevemre az ingatlan 10 éve), és már túl nagy a ház és el szeretnénk adni hogy kisebbet vagyünk az árából, akkor ez változtat valamin a tartási szerződés szempontjából, át kell-e valamit írni rajta, vagy ugyanezen szerződés keretén belül ugyanolyan módon minden mehet a régi kerékvágásban tovább? 

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.30 0 0 10929

a per 6 hónap szünetelés után megszűnik. ezzel a mondattal azt állapítja meg, hogy a per folytatható és a tárgyalás megtartható.

Előzmény: Törölt nick (10927)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!