Keresés

Részletes keresés

Imimet Creative Commons License 2007.01.08 0 0 916
Tudnál erről bőveben beszélni? Érdekel, hogy is van ez jogokkal?
Pl. ha új kiadó akarna Wodehouse-t kiadni, annak már nem jut?
Úgy tűnik, mintha a Ciceróé lenne az összes Jeeves sztori, az Európáé, az általa korábban kiadott könyvek újrakiadása, és még legalább 2-3 kiadó próbálkozik.
Ennek azért van hátránya is: nem lehet egységes kiadásban megvenni az egész sorozatot. Persze most már nem is akarnám, mert 13 könyv megvan az Európától, 12 a Cicerótól, 1 a Bembotól, most ha valaki elkezdené egységesen kiadni az egészet, arra már nem lennék vevő. Legalább 100 kötetről van szó...
Előzmény: KMG (913)
KMG Creative Commons License 2007.01.05 0 0 915

Őszitnén szólva, én még nem olvastam olyan nagyon sokat Wodehouse-tól, tehát pl. a disznó novellák újként hatottak.

 

A Megőrült Jeevest olvastam, fordítás közben, úgyhogy megint csak nem én vagyok a mérvadó. Szerintem nagyon jó könyv, de Jeevesből sem olvastam el mindent előtte.

 

Persze én olyan típus vagyok, hogy nem zavar, ha olyat olvasok, amihez hasonlót már olvastam, ha az jó (főleg, ha ugyanaz a szerző írta, nem valami epigon).

Előzmény: Imimet (914)
Imimet Creative Commons License 2007.01.05 0 0 914
De, elképzelhető, hogy igazad van, ezek szerint ezek mind regényrészletek és nem önálló novellák? A fülszüveg csak a virágcserépdobálós jelenetnél említi, hogy regényrészlet (azt persze ki is hagytam, mert az könyvben megvan és regényként tetszik).
A Mullineres történetekhez és az első novellához nem volt türelmem, azokat feladtam a felénél.
Elovastam, de nem ájultam el a disznós novellától sem. Megvallom egy kicsit sok már nekem ezek a kocás regények, novellák. Ha írt volna belőle 1-2-et, ám legyen, még tetszik is, de ez már a sokadik ilyen. Na mindegy, hát ízlések különbözőek, egyébként szeretem Wodehouset, elég sok könyve megvan.

Ettől függetlenül, ha kiragadott részletek is, biztos vagyok benne, hogy Wodehouse-nak nem ez a best of-ja. Pl. a Folytassa, Jeeves novellafüzérben szereplő novellák nem összefüggőek, önállóan bármelyik lenyomja (szerintem) bármelyiket ebből a kötetből...
A Folytassa Jeeves maga a best of :-)

És ki olvasta már a Megőrült, Jeeves?-t? Megvallom a fülszöveg elolvasása után énnekem nagyon dejavu érzésem támadt, mintha már olvastam volna ezt a könyvet három másik könyvében...
Előzmény: KMG (913)
KMG Creative Commons License 2007.01.04 0 0 913

Érdekes, nekem tetszettek fordítás közben. A Blandings történetek különösen jók. Nem lehet, hogy csak a kiragadottságuk, rövidségük zavart?

Egyébként az az eredeti Bets of kötetnek is csak egy szűrlete, aminek elsődleges oka szerintem a Wodehouse-jogok leosztása a hazai kiadók között.

Előzmény: Imimet (912)
Imimet Creative Commons License 2007.01.04 0 0 912
Ez a best of Wodehouse (Hahó) elég gyenge. Mármint ahoz képest mindenképpen, hogy a Wodehouse társaság válogatta össze és állítólag ezek a legjobbjai. Ha csak ezt olvastam volna tőle, ez alapján nem kaptam volna kedvet arra a kb. két tucat könyvre, ami megvan tőle, és nagy részük elég jó. Szerencsére nem vettem meg, csak kikölcsönöztem. Volt olyan novella is, amit otthagytam a közepén. Szóval megvételre nem ajánlom.
fityula07 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 911
Hol találtad ezt az ismertetőt és a két árat? A könyvön nincs így (bár a szöveg egyezik)
Előzmény: Hercule1 (906)
Youwine Creative Commons License 2006.12.22 0 0 910
inkább lett volna 1999 oldalas 339 Ft-ért
Előzmény: Hercule1 (909)
Hercule1 Creative Commons License 2006.12.22 0 0 909
 A 339 az oldalak száma akart lenni...
Előzmény: Hercule1 (906)
Thibi Creative Commons License 2006.12.21 0 0 908

Fordította : Vitéz Ágnes

Előzmény: emsworth (907)
emsworth Creative Commons License 2006.12.21 0 0 907

Érdekes hír, különösen a kétféle ár — „1999 Ft, 339 Ft”

Érdekelne az is, hogy ki fordította.

Előzmény: Hercule1 (906)
Hercule1 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 906

 Jill, a vakmerő - új Wodehouse könyv a boltokban!!!

 Jillnek volt pénze bőven és fényes házasság várt rá, eljegyezte őt a régi arisztokrata családból származó, ígéretes politikai pálya előtt álló Sir Derek Hedgelaab. Amikor azonban a vagyona odalesz, csodák csodájára vőlegénye sincs többé. De ő nem adja fel, mosolyogva néz farkasszemet a világgal, és bátor a vakmerőségig. Gondol egyet, és New Yorkba megy, s ott beáll az "Amerika rózsája" operett tánckarába.

 Dico kiadó, 1999 Ft, 339 Ft

emsworth Creative Commons License 2006.10.28 0 0 905

Helyesen: The Play's the Thing. (A Hamletből vett idézet. Emlékezetből: Tőr lesz a darab, min a király, ha bűnös, fennakad.)

 

Wodehouse egyébként meglátogatta Molnárt New York-i szállodájában. Tőle tudjuk, hogy M. F. félt a hömpölygő forgalomtól, ezért sohasem kelt át az úttesten, csak olyan dolgokat intézett maga, amelyekhez nem kellett lelépnie a járdáról.  (Vendéglő, postahivatal, mosoda volt a háztömbben, azt tudjuk.)

Előzmény: Thibi (904)
Thibi Creative Commons License 2006.10.27 0 0 904

Nekem van egy kis könyvem,abban az szerepel hogy több mint harminc színdarab fűződik a nevéhez szerzőként vagy társszerzőként, és 18 musical-vígjáték szövegkönyvét írta. Ez a kis könyv amúgy kétnyelvű: balodalt magyarul Molnár Ferenc:Játék a kastélyban című színdarabja,jobboldalt ugyanez angolul Wodehouse fordításában The Play The Thing címmel  

Előzmény: KMG (903)
KMG Creative Commons License 2006.10.27 0 0 903
Wodehouse legjobb tudomásom szerint maga is írt darabokat. Ő meg csak tudja... De ebben a kérdésben Emsworth a szakértő.
Előzmény: cecilke (902)
cecilke Creative Commons License 2006.10.27 0 0 902
Sajnos még csak a Laurie-s filmsorozatot láttam, de valahogy olyan érzésem van, hogy PGW is Rejtő-szerűen átültethetetlen szinpadra. A lényeg sikkadna el.
Előzmény: emsworth (901)
emsworth Creative Commons License 2006.10.27 0 0 901

A belpolitika vérzivatarában említés nélkül hagytuk elmúlni a kerek évfordulót, P. G. Wodehouse 125. születésnapját.

Az Öröm az ürömben színpadi verziója megfeneklett a Vidám Színpadon. A Karinthy Színház (Márton) érdeklődött, de a szöveg nem jutott el hozzá. Ígérték, nem küldték. Én pedig csak kétszer sürgettem, nem voltam elég erőszakos. Szánom, bánom. És bosszant, mint a fene.

Tintás Barnes Creative Commons License 2006.10.17 0 0 900
Bocs, valamiért nem megy. A régi design alatt tudtam linkelni, most valami miatt nem jön össze.
Előzmény: Tintás Barnes (897)
Köves Creative Commons License 2006.10.17 0 0 899
Már a felénél tartok. :)
Zseniális darabok vannak benne. Ha végeztem vele, akkor jön a Megőrült... , (azt most éppen a barátnőm olvassa.)

Utána meg testületileg (és családilag) várjuk a következőt...

Köves.
Előzmény: KMG (898)
KMG Creative Commons License 2006.10.16 0 0 898

A Megőrült, Jeeves? után végre kijött az Európánál a Best of, Hahó címen. Utóbbiba utólag betettek egy Psmith regényrészletet is, önhatalmúlag, ez értelem szerűen nem az én fordításom, tehát még jó is lehet. :)

Annyit még talán elárulhatok, hogy a Cicerónál már keresik a következő kiadandó Wodehouse könyve(ke)t.

Tintás Barnes Creative Commons License 2006.10.16 0 0 897
Fél polc [link1]. (És Dahl&Smíd)
Tintás Barnes Creative Commons License 2006.10.16 0 0 896
Fél polc <a href="http://vatera.hu/item/view/index.php?cod=13729721" target="_blank">Wodehouse</a>. (És Dahl & Smíd).
Youwine Creative Commons License 2006.10.12 0 0 895

egy tündéri kép a mostanában House doktorként villogó Bertie-ről

 

KMG Creative Commons License 2006.10.09 0 0 894
Nekem sajna még nincs belőle. Kész szerencse, hogy már olvastam. :)
Előzmény: Thibi (891)
Thibi Creative Commons License 2006.10.06 0 0 893
Pedig ott vettem (a Megőrült...-et),konkrétabban a Duna Plázában
Előzmény: cecilke (892)
cecilke Creative Commons License 2006.10.06 0 0 892
Sajnos az Alexandriában még nem látni :((
Előzmény: Thibi (891)
Thibi Creative Commons License 2006.10.05 0 0 891

Ma pedig a Megőrült,Jeeves?-t sikerült megvenni.

 

Előzmény: Thibi (890)
Thibi Creative Commons License 2006.10.04 0 0 890
A Hahó! megjelent.
Előzmény: KMG (889)
KMG Creative Commons License 2006.10.04 0 0 889

Én hétfőn jártam a Ciceróban, akkor mondták, hogy már kinyomták, de a kiadóba még nem érkeztek meg a példányok.

Biztos, hogy napokon belül boltokba kerül. Elárulom, a kiadó már a következő kiadandó Wodehouse könyvön gondolkozik.

 

KMG

Hercule1 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 888
 És eljött a nap! Most rendeltem meg a Bookline-on a Megőrült, Jeeves? -t... Már nagyon kíváncsi vagyok rá...:)
KMG Creative Commons License 2006.09.06 0 0 887
Másik jó hír: az Európában is napokon belül nyomdába kerül a Best of Wodehouse. Több mint fél éve nem fordítottam Wodehouse-t. Kezdenek elvonási tüneteim lenni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!