Keresés

Részletes keresés

MrsCroft Creative Commons License 2006.01.18 0 0 949
Hú nagyon jól néz ki! Bár én nem szeretem ezeket az osztott ablakokat, de egyébként nagyon szép. Mi van benne?
Előzmény: Teáskanna (947)
Bogie Creative Commons License 2006.01.17 0 0 948

Nekem bejön, olyan mint egy angol cottage, legalábbis engem arra emlékeztet és jó emlékeim vannak:) Neve van már? Ott legalábbis valami nevet mindig adnak neki.

Előzmény: Teáskanna (947)
Teáskanna Creative Commons License 2006.01.17 0 0 947
Teáskanna Creative Commons License 2006.01.17 0 0 946

Sziasztok!

Napközben nem sikerült feltöltenem a házról készült fotót, most itthonról, talán menni fog.

Szóval, remélhetőleg a mi otthonunk ilyen formában lesz majd látható.

Elfogult vagyok vele, ezért csak óvatosan a kritikával :)))):)::

 

S amit ma még jelenthetek. El kezdtük megkapni a generálkivitelezők árajánlatait. Egyelőre úgy tűnik, hogy áfával együtt kb. 33.000.000,-Ft lesz....de érzésünk szerint ez az összeg még biztosan nőhet, úgyanis még arra nem került sor, hogy leüljünk személyesen és tárgyaljunk is róla.

 

A tervezési díjról nem tudok és igazság szerint nem is nagyon akarok "vitatkozni". Mi kifizettük ezt az árat érte, nem bántuk meg, ha holnap kellene újra kezdenünk, akkor is mindent így csinálnánk...mivel ez a házikó teljes mértékben tükrözi a mi személyiségünket. Abszolút minden kis zúga nekünk lett kitalálva....

éppen ezért számomra abszolút érthető lesz, ha valamelyikőtöknek nem tetszik.

 

Már nagyon várom a jövő tavaszt, mert reményeink szerint addigra elkészülhet fizikai valójában is.

 

Még annyit, hogy több levelet is kaptam a privát címemre. Köszönöm a segítséget, jelentkezéseket.

 

Szóval, összegezve - s talán egy kicsit a földtől elrugaszkodva - én csak arra biztatnék mindenkit, hogy kerüljön akár 50.000,-Ft-ba, akár 2.000.000,-Ft-ba a ház tervezése legyen elégedett a sajátjával, és próbáljon meg úgy lelkesedni érte, mint ahogyan azt mi is tesszük.

 

Sziasztok.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 945

Szia Teáskanna!

 

Hát nem tudom, ez az építési engedély elég soknak tűnik a számomra.

 

A magam tapasztalata:

3 szintes ház, abban egy teljes pinceszint. Nagyjából összesen nettó210 m2.

A beépített alapterület bruttó 90 m2.

 

Ép engedélyes terv: 150.000 mindenestől, ügyintézéssel.

Kiviteli terv: 120.000 mindenestől.

Statikai terv: 160.000 Ft. Ezt sokaltam a leginkább, de monolitfödém van, spéci kiváltásokkal.

Gépészeti tervek:

Gázterv: 25.000 engedélyezéssel 30.000. A kémyény engedély még 5.000 Ft körüli összeg volt

Csatornavonal és fűtésméretezés 50.000 Ebben van egy komplett napkollektoros rendszer is alapméretezve.

 

A tervezővel mi is 2 hónapig együtt dolgoztunk. Lejtős telek, kijött megnézni, mindent egyesével kitaláltunk, változtattunk. Rengeteg minden változtatva menetközben, átalakítva. Mindig összeszetük a dolgokat, megbeszéltük, gondolkodtunk rajta, majd újra megbeszéltük.

 

Ha ezt összeadom akkor ez teljes összességében 510.000 Ft. És teljesen lelkismeretesen zajlott minden. Ebben benne van az összes ügyintézés is, meg egy komplett kiviteli terv.

 

A terv 3D-s, ott vágom ketté a házat ahol akarom, benapozható, stb. ArchiCadben tervezve.

 

Úgyhogy szerintem a tiéd eléggé sokba került. Bár nyílván nem tudom, hogy milyen házat építesz, és mennyire lesz szerkezetileg bonyolult.

 

Attila

Előzmény: Teáskanna02 (915)
Bogie Creative Commons License 2006.01.17 0 0 944
Nem mondod, hogy CSAK kint lesz medence?!:)
Előzmény: zsomica (941)
zsomica Creative Commons License 2006.01.17 0 0 943
köszi :-)
Előzmény: Dunit (942)
Dunit Creative Commons License 2006.01.17 0 0 942

 

 Tényleg részletesek vagytok, sok sikert a továbbiakhoz is !

Előzmény: zsomica (935)
zsomica Creative Commons License 2006.01.17 0 0 941

Mert a mérete csalóka. Leginkább a 0 szinttől alacsonyabbról lehet csak fotózni, így sokkal nagyobbnak látszik. És a mélysége sem akkora, mint amit sejteni lehet. Nincs benne 60nm-es nappali és úszómedence sem :-)

Igazság szerint a pinceszint sokat levesz a nm-ekből, de pl. a bejárat felől 3 szintet is látsz, ez nagyon megvezeti a szemet. Mi konkrétan megijedtünk, h mekkora lesz, amikor a nappali feletti födém készült.

Előzmény: MrsCroft (940)
MrsCroft Creative Commons License 2006.01.17 0 0 940

Akkor ügyesek vagytok :o) !

Hát igen azért egy komplett terv nem egyszerű én sem állnék neki lemodellezni a telkünket, mert a miénk sem mondható vízszintesnek a 7m-es eséssel, de ezért tartjuk a tervezőnket ;o).

Egyébként nagyon szép már most a házatok, én még a megadott méreteknél is nagyobbnak láttam így képről.

Előzmény: zsomica (939)
zsomica Creative Commons License 2006.01.17 0 0 939

Egyetértünk, utólag már nekünk (na jó, az uramnak) is megy sokminden. Pl. istenien tud kottázni benne...

Szerintem is nagyon jó szoftver, csak meg kell ismerni. Az építészünk védelmére annyit tudok felhozni, h ekkortájt már  nagyon terhes volt és az agya nem mindig bírta a precíz részleteket :-) Valamint Maestroék teljes anyagot csináltak, berendezéssel, külső képekkel, benapozással, miegymással. Elég bonyolult terep volt a telkünkön, enélkül nehezebb lett volna elképzelni. És még így is meglepődtünk a külsején, mialatt épült. 

Előzmény: MrsCroft (938)
MrsCroft Creative Commons License 2006.01.17 0 0 938

Azért az ArchCAD egy egész jó szoftver, ha tudja az ember használni.

Nekünk közünk nincs a párommal a tervezéshez, építészethez, de azért ArchiCAD-ben meg tudom határozni, hogy melyik szinten legyen az az ajtó, milyen magas legyen a fal, milyen vakolat legyen rajta, merre nyiljon az ablak stb, és egyetlen kattintással géptől függően 1-10 percen belül kiszámolja a program a 3D-s ábrát a házról.

Mondjuk el tudom képzelni, hogy valaki csak arra használja, hogy megrajzolja 2D-ben és utánna kézzel ráirogatja a magasságokat, csak nem látom értelmét mert úgy is szükség lesz homlokzati rajzra, azt meg csak úgy tudod a programmal megrajzoltatni, ha megadtad a magasságokat is, akkor meg már meg van a három D-s ábrád is...

No mindegy, annyira azért én sem vagyok képben, lépcsőből csak a szabványokat tudtam betenni és a tetővel is voltak gondjaim ;o)

ppmr Creative Commons License 2006.01.17 0 0 937
Az is egy jó építész lehetett :)
Előzmény: zsomica (936)
zsomica Creative Commons License 2006.01.17 0 0 936

Tényleg érdemes megnézni :-)

Mi pl. így jutottunk el Maestrohoz és a site-juk alapján kértünk tőle 3D tervet mielőtt elkezdtük volna az építkezést. A mi építészünk ugyanis Maestro szavaival élve "rajztáblának" használta az Archicad-et (mint sokan mások) és nem épített belőle modellt. Ennek alapján derült ki, h egy-két helyiség ablaka a föld alá kerülne az építész szerint, valamint a lépcső magasságával is voltak gondok (bár ez utóbbi az építkezés alatt kicsit átalakult magától is). A legérdekesebb az volt, h a nappali szinthez csatlakozó teraszunk 3m magasban lógott a semmiben, az esztétikai élményről pedig nem is beszélek.

 

Zs. 

Előzmény: ppmr (926)
zsomica Creative Commons License 2006.01.17 0 0 935

Próbálok válaszolni sorban.

Biatorbágyon épül, de nem az új lakóparkban, ktgvetésünk extra részletes volt, azt egyelőre tartjuk. A ház 240 nm, ebben benne van egy duplagarázs is, a nettó lakótér 165nm körül van. A ház végét 25M-ra várjuk, persze több lesz, de az a kert és a berendezés miatt (remélhetőleg).

Nekünk állati mázlink volt, igazából egy ismerős kőműves brigád miatt vágtunk bele, no meg azért, mert ugyanannyi pénzből 3x annyi nm-t tudunk megépíteni, mint amennyibe a városban kerülne.

Szóval adva volt a kőműves csapat az Alföldről, többféle szakirányú segédmunkással, (pl. ács), ők végig ott aludtak, csak hétvégére mentek haza. Így folyamatos volt a munka, nem volt semmi lógás, 3-kor szerszámok eldobása, stb. Az anyagokat mi szerveztük 1 telepről, kemény engedményekkel.

A sódert, homokot helyi emberrel hozattuk, mert az mindenhol drágább volt. A földmunkát is helyi céggel, ill. emberrel csináltattuk, sokkal olcsóbban, mint amiket korábban olvastam. A tetőfedést kellett még külön szervezni, azt is helyi ember végezte, mivel cserepeslemez lett ( ha cserép lett volna, akkor a kőműveseink azt is felteszik).

A vakolónk is helybeli, de az már tavaszra marad, mert nem végeztünk a villanyszereléssel időben és a ház is rendesen megázott.  

A gépészetet és a melegburkolást sk csináljuk, ami még hátra van és nem saját munka lesz az aljzatbetonozás és a hidegburkolás.  

 

Zs.

 

Bogie Creative Commons License 2006.01.17 0 0 934
Azt hittem várat építesz termésköből egyedül, de ezek szerint csak több elképzelésedet valósítod meg egymás után. Az sem rossz. Igazából, elég macerásnak tűnik a dolog számomra. Minél többet megtudok róla, annál inkább. Persze, ez nem kizárólag csak a házépítésre igaz. Azért egyszer csak neki vágunk.
Előzmény: Dunit (931)
MrsCroft Creative Commons License 2006.01.17 0 0 933

Zsomica,

 

Hát látom, a ti házatok sem lesz kicsinek mondható! Bárcsak mi is itt tarthatnánk már!

Eddig külön fogadtátok föl a munkásokat (vállalkozókat?) vagy hogy csináltátok?

Dunit Creative Commons License 2006.01.17 0 0 932
 Elnézést  -- a 923-ban sok mindenre válaszoltál !
Előzmény: Dunit (930)
Dunit Creative Commons License 2006.01.17 0 0 931

 

 

 Egyszer el kell kezdeni !! én 35 éve csinálom, igaz nem azt az egyet !

Előzmény: Bogie (916)
Dunit Creative Commons License 2006.01.17 0 0 930

  Kedves Zsomica !!

 Ha már elmondtad mennyi volt a tervezési díj és képeket is közöltél házad eddigi állásáról, mennyi pénznél tartasz és mennyi lesz a végösszeg, na meg mennyi a m2 .

 Volt e költségvetésed??

 A ház egyébként komoly, szép létesítmény !!

Ü. D.

 

Előzmény: zsomica (917)
Bogie Creative Commons License 2006.01.17 0 0 929
Háááát, ebből inkább az a biztos, hogy a kocsi előtte fehér:)
Előzmény: zsomica (925)
lv Creative Commons License 2006.01.17 0 0 928
Kérdezhetek "intim" dolgot is? (akár mail-ben is válaszolhatsz, ha itt nem szeretnél)
- hol építkeztek?
- ki a tervező?

Remélem nem olyasmit kérdezek, amire már válaszoltál.
Előzmény: zsomica (923)
ppmr Creative Commons License 2006.01.17 0 0 927
Amúgy te miért nem építkezel még mindig?
Előzmény: Bogie (916)
ppmr Creative Commons License 2006.01.17 0 0 926
Kösziköszi! Meg fogom nézni. 110e/nm nagyon jól hangzik!
Előzmény: zsomica (923)
zsomica Creative Commons License 2006.01.17 0 0 925

annál világosabb, kerestem egy képet, ami talán visszaadja

 

Előzmény: Bogie (922)
tgabika11 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 924
költségek eddig?
Előzmény: zsomica (921)
zsomica Creative Commons License 2006.01.17 0 0 923

A kiviteli terven szerepel minden fontos info ahhoz, h ténylegesen meg tudd építeni a házat, pl. gerendakiosztási terv, részletes rétegrend, tetőhöz kapcsolódó tervek, csőfektetési terv, stb. Sokkal drágább lett volna menet közben pl. átméretezni a szigeteléseket, mert más anyagokat adnak akkor éppen olcsóbban.

 

Általánosságban mivel az elején jársz, mindenképpen olvasd el Maestroék weboldalát, nagyon sok hasznos leírást is találsz náluk, a Zeblog mellett (mds-epitesziroda.hu).

 

Ktg-ek: mi egyelőre abszolut a tervezettnél tartunk (valahol már korábban írtam). Szerkezetkészen, külső nyílászárókkal és kb. 80%-os villanyszerelési készültséggel 69e /nm árnál. A végét mi 110 köré saccoljuk tereprendezés, kert és konyhabútor nélkül.

 

Zs.

Előzmény: ppmr (920)
Bogie Creative Commons License 2006.01.17 0 0 922

Mahagóni?

 

Kíváncsi vagyok. Biztosan jól fog kinézni.

Előzmény: zsomica (921)
zsomica Creative Commons License 2006.01.17 0 0 921

Annak is lehet nevezni, erősen lejtős. A ház félszint-eltolásos lett, azóta a nyílászárók már bent vannak, kicsit vöröses árnyalatú középbarna. Nem igazán van jó megnevezés a színre, a ház maga világos lesz (fehér, krém), legalábbis most így gondoljuk.

Előzmény: Bogie (919)
ppmr Creative Commons License 2006.01.17 0 0 920

Nagyon tájékozatlan vagyok még a témában. MI az a kiviteli terv? Az építés ütemterve?

Amúgy egyet értek, erre nem szabad sajnálni a pénzt, mert hallottam én is olyanról, aki ugyan olcsó, csak semmi sem jó úgy, ahogy megtervezi. Ettől mondjuk én még nem tudnék kifizetni erre egy millát, de aki megteheti, még jó, hoyg nem ezen fog spórolni.

 

Amúgy, ha már az áraknál járunk, eddig hol tartasz a költségekkel?

Előzmény: zsomica (917)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!