Keresés

Részletes keresés

vargamarcs Creative Commons License 2010.05.12 0 0 14350
mindig deviza árfolyamon, de eladásin, a drágábbikon számol:-(
Előzmény: Hümi (14349)
Hümi Creative Commons License 2010.05.12 0 0 14349
Ez tévedés..."kártyáról-bankom középárfolyamon számol"...a külföldön költött árfolyam átszámítása általában deviza vételi árfolyamon történik...:)
Előzmény: NilsHolgersson (14343)
Hümi Creative Commons License 2010.05.12 0 0 14348
Kedves szervezkedő, te mint sokat tapasztalt csavargó...szerinted az olcsóbb dízel olajat is bele lehet tenni korszerű olajos szekerekbe...egyáltalán mi lehet a különbség a két kotyvasz között...?!%

"Dízel (D2) 97,50 RSD (269Ft)
Ekodizel 107,90 RSD (297Ft)"
Előzmény: szervezkedő (14341)
Fo_Jo Creative Commons License 2010.05.11 0 0 14347

"Véletlenül nem a Déli Apróban olvastad azt a bizonyos hirdetést ami felkeltette az érdeklődésedet?"

 

Az egyik vasutas újságban láttam "jóárasított" mintenegrói nyaralást, amit direkt MÁV-osoknak szerveznek, mert így az utazás vonattal kb.: 5-6000Ft lenne (kusett jegy). Aztán én tovább kombináltam, hogy ha autóval megyek többet látok az országból és a tájból, és az 1 hét alatt jobban tudok mozogni a környéken.

Most ezen a "tervezés szinten" tartok :-)

Nagyon hasznos infókat írtál.

Köszi.

Előzmény: szervezkedő (14341)
fistic Creative Commons License 2010.05.11 0 0 14346
vicces, hogy mikor kérdeztem itt a jónépet a szerb hatóságok hozzáállásáról majd meglettem kövezve, hogy mit gondolok én itt az előítéleteimmel.
Előzmény: szervezkedő (14344)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.11 0 0 14345

Tankolás ügyben én annyival szoktam másként hogy Kelebián az utolsó métereken már toljuk a "balkánjárót" és ott tankolom először púposra a tankot, a balra lévő EKO kúton. Feltöltöm a szerb telefonomat és már támadunk is tovább.

Utoljára pedig a második Lukoil kúton a határ előtt.

 

Montenegróba az első pár km-en az elmúlt éveb épült 2 új Lukoil benzinkút. Az üzemanyag ugyanannyiba kerül mint a 2004-2005ben épült Europetrol kútnál, de mindig van feltöltő kártya minde szolgálatató hálózatához.

Az Europetrol kút gyerkőcös családoknak lehet szimpi, mert van egy kis játszótér, van egy szabadtéri pavilon mellette ahol az otthoni szendvicseket be lehet burkolni amíg a gyerek pörög egy picit!

:-)

Előzmény: NilsHolgersson (14343)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.11 0 0 14344

Nils barátunk jól beszél!

Öntsetek még neki egy pohárral!!!!

 

Szerintem is így a legjobb "valutázni"!

 

Talán 2 éve átalakították a szerb autópályadíjakat. Amikor ti voltatok akkor szerintem még az a szabály élt hogy volt egy tarifa a szerb rendszámú és volt egy másik tarifa (ha jól emlékszem a szerb árak duplája) az idegen nemzetiségű autósoknak. Ezt megszüntették, ami a helyiek számára drágulást hozott, az idegenek számára, így nekünk is olcsóbb lett a díj. Most tavasszal  ezen a díjon emeltek.

Én nagyon ritkán járok Belgrád felé, legtöbbször Újvidéknél felmegyek a hegyekbe és ott nincs legalább annyi rendőr mind a másik irányba.

 

Nem emlékszem sztoriztam e a legutolsó kirándulásomról.

 

1., tapasztalat:

Legtöbbször a tompai határon megyek ki, ahogy legutóbb is.

Éjszaka volt és a szerb vámosok gyakorlatilag kreált hülyeség miatt nem engedett be Szerbiába, miután megtudta hogy Montenegró az utazás célja!

Azt mondja hogy be van írva valami az útlevelembe, hogy 2007ben volt valami, ami kapcsán neki most eljárást kellene indítani ellenem! Ez nagyon zűrös dolog, de ő van olyan jóindulatú és nem csinál balhét, hanem inkább visszafordít, mert egyébként ez nekem akár 50ezer (kb 13 millió Ft) euroba is kerülhet!

...és hosszas vita után sem mondta el hogy mi az a zűűűr, mit jelent az a beírás!!!

A vita során már majdnem anyázásig fajultak a dolgok. Azt mondja a fickó hogy neki ismerős az én autóm. Én naponta átjárok ezen a határon és ő inkább nem is akarja tudni hogy miért. Mi vaaaaaan????? Én naponta, ne szédítsen! Nézze meg az útlevelemet mikor jártam utoljára kint.

Végül feladtam, visszajöttem és Röszkénél senkit sem érdekelt ez a beírás. Körbenézték a télert, amit húztam magam mögött és jó utat kívántak!

 

2., tapasztalat:

A Voli tejpultjában találtam friss tejet!!!!

Ez lehet csak nekem új, de eddig mindenütt csak azokat a vacak tartóstejeket láttam mindenütt. Most pedig ott figyelt a pulton. Helyi cég terméke volt és nem dobozba hanem zacskóba volt töltve!

Előzmény: NilsHolgersson (14343)
NilsHolgersson Creative Commons License 2010.05.11 0 0 14343
3 éve vittem legutóbb a hajót akkor úgy emklékszem 670Din volt a pályadíj Belgrádig.Mindig dínárral fizettem(úgy jössz k a legjobban) és szerbiában az utolsó lehetőségnél fullra nyomtam a tankot benyával(kártyáról-bankom középárfolyamon számol).Így van,szomszéd?
Előzmény: szervezkedő (14341)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.11 0 0 14342

Hááááát amit tavaly megcsináltunk azt idén már nem kell, de azért mindig van mit csinálni a ház körül.

Egy kis betonozás, tavaszi lomtalanítás és garázstakarítás. Szomszédolás stb.

Tehát ezer a baj!

:-)

 

A fűvarázslási project 2.0 verzióját telepítettem pár hete.

Remélem most kihajt!!!

Mert azután úgy benitrogénezem, hogy kéthetente kell majd lejárnom vágni!

Már alapozok a nejemnél, hogy ő ébredjen rá, a sűrű fűnyírás szükségességére.

 

(Jelenleg minden kiutazás időpontjának a konyhai, közös naptárba való felfedezésekor ki kell állnom a "te már megint kimégy" című családon belüli pszichés nyomás, erőszak terhét!)

 

Előzmény: fityók (14325)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.11 0 0 14341

NilsHolgersson!
Zárójelben a motorcsónakosok kedéért az utáfutós árak!
:-)

Ahogy én tudom:

Autóút/autópályadíjak Szerbia:
Szabadka- Újvidék között szgk 330Din vagy 3,5Eur (szgk+utánfutó 500Din vagy 5,5Eur)
Újvidék- Belgrád között szgk. 240Din vagy 2,5Eur (szgk+ufo 350Din vagy 4,0Eur)

Szerbia  üzemanyagárak
(2,75ft/1dinar árfolyamon kalkulálva=bankkártyáról fizetve)
 
Szuper (98) 113,70 RSD (313Ft)
Ólommentes 113,70 RSD ((313Ft)
Dízel (D2) 97,50 RSD (269Ft)
Ekodizel  107,90 RSD (297Ft)

Montenegró üzemanyagárak
270Ft/1 Eur árfolyamon kalkulálva)

Super (98) 1,16 € (313Ft)
Ólommentes (95) 1,19 € (321Ft)
Dízel (D2) 1,10 euró (297Ft)
Ekodizel 1,11 € (300Ft)

Montenrgeróban nincs olyan út amiért fizetned kellene, de az országba belépéskor szgk után 10euro környezetterhelési adót kell fizetned, ami 12hónapig érvényes. Erről kapsz egy blokkot és egy matricát. A matricát a szélvédőre kell elhelyezned.

Ha Sutomore az uticélod, akkor az utad utolsó kilométerei egy 6-7km hosszú alagúton (Tunel Sozina) keresztül vezet, aminek a használati díja 2,5Eur (szgk+ufo 4,0Eur). Az alagút használati díja az átadás óta nem változott. Hasonló volt az ára mint a Kotori öbölben ingázó kompoknak, de azok már többször emeltek. Úgy olvastam valahol hogy a várakozásokhoz képest átlagban nagyobb a forgalom az alagútban és talán emiatt nem emelnek díjat, de szerintem senki ne sértődjön meg ha mégis emelnek!

Fo_Jo!
Ha tervezgetsz akkor ajánlom még figyelmedbe a vonatozós, "autóbevagonírozós" megoldást is. Hálókocsis jegy 6 fős hálókocsiban 25eur/fő, az autó leszállítása 30eur. 6éves korig ingyenes (ez egy esetleges ijfú gyermekre és nem az autó életkorára vonatkozik és természetesen a gyerek és nem az autó utazhat ingyé!). A vonat este indul Szabadkáról és reggel van lent a tengeren.

Ha egy kicsit matatunk a pénztárcában:

1., Autós kirándulás:
Nekem az autóm 5,5liter körül szürcsöl a finom olcsó Szerb gázolajból. Ez "háztól-házig" gyakorlatilag 42liter üzemanyag (11.298,- Ft) + 1.680,-Ft útdíj dínárban fizetve. Tehát összesen 12.979,- Ft az út egy irányba.

2., Vonatos kirándulás:
Autóval Szabadkáig, majd Barból Sutomore kb. 6liter gázolaj 1.614,-Ft.
A vonat 1fő+az autó 14.850,- Ft.

Gyakorlatilag szinte ugyanannyiba kerül, ha egyedül vagy a gyerekkel megyek, de nem kell levezetni azt a hosszú utat.
Akik normál munkarenden dolgoznak (én nem) azoknak kényelmes, hogy munka aután beülnek az autóba hulla fáradtan és este 9kor már szunyókálnak a vonaton és zakatolnak a messzibe!
:-)

Véletlenül nem a Déli Apróban olvastad azt a bizonyos hirdetést ami felkeltette az érdeklődésedet?

Előzmény: Fo_Jo (14326)
Fo_Jo Creative Commons License 2010.05.10 0 0 14340

Köszi a linkeket.

Szeretem az ilyen útleírásokat.

Előzmény: Amari bp (14337)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.10 0 0 14339
Értem, és komoly az a 16 éves korod?
Előzmény: AdamNFL (14338)
AdamNFL Creative Commons License 2010.05.10 0 0 14338
Sziasztok!

Nincs esetleg valaki aki Montenegróba, Koszovóba, és Albániába készül a nyáron és szívesen látna +1 embert az autóban? Természetesen beszállnék a költségekbe. Tavaly is el szerettem volna jutni ezekbe az országokba, de valahogy az ismerőseim a balkán szó hallatán elrettennek az utazás gondolatától is:(

adamnfl@citromail.hu
Amari bp Creative Commons License 2010.05.09 0 0 14337

Jól láttad,  csodás és izgalmas, elfogadható árakon  :)
Kis ízelitő:  http://www.montenegro-info.hu/

 

Meg itt is van ez meg az.   http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=65

Fo_Jo Creative Commons License 2010.05.08 0 0 14336
A tenger + a hegyek. Elfogadható áron csodálatos vidék, már amennyit eddig a képekből láttam, és csak egy ugrás Albánia. Felfedezni az ismeretlent. Számomra egy kicsit érintetlen terület. Pár napja láttam egy hirdetést és azóta kattantam rá a témára :-) Görögországhoz most valahogy nincs kedvem.
Előzmény: Amari bp (14335)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.08 0 0 14335
De mesélj Te is, mért szeretnél arra menni, mit látni??
Előzmény: Fo_Jo (14326)
vargamarcs Creative Commons License 2010.05.08 0 0 14334
off
sőőőőt, még az is kiderül, hogy a legolcsóbb az orosz benzin.
AZS Creative Commons License 2010.05.08 0 0 14333
khm. a kérdés többek közt az üzemanyagárakról is szólt. azon a bizonyos szlovén oldalon meg bizony ott vannak a szerbiai és a montenegroi üzemanyagárak (is), méghozzá elég frissek.
Előzmény: fityók (14331)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.08 0 0 14332
Hmm, úgyis csak Szabadkától Belgrádig ótópályázhatsz, most meg olyan magas a magyar benzin ár, hogy csak jobb lehet:)
Mondom én, aki nem autózik.
Előzmény: Fo_Jo (14326)
fityók Creative Commons License 2010.05.08 0 0 14331
Helló Nils! Semmi probléma a Szlovén lappal,természetesen onnan is megtudni sok-sok mindent,csak Te egy kérdésre válaszoltál és ahhoz nem volt sok köze a Szlovén oldalnak.Bár nem vagyok egy nagy fórumozós,de eddig is próbáltam olyan infókat megosztani / nem csak a google "tudását" használva/, ami társaim hasznára válnak,így teszem azt a jövőben is!
Előzmény: NilsHolgersson (14330)
NilsHolgersson Creative Commons License 2010.05.08 0 0 14330
Szia,valami baj van a szlovén autóklub oldalával?Szerintem sok egyéb mellett az információ áramlásról is szól ez fórum.:)A "putevi..." oldalt nekem is kidobta google,csak nem talátam a menüben a prices-t.Benya: www.jugopetrol.co.me/prices.aspx?lan=2
Előzmény: fityók (14328)
fityók Creative Commons License 2010.05.08 0 0 14329
Azt viszont elfelejtettem ,ha nem autóúton mégy Újvidékig,akkor vigyázni kell az autópályára felhajtásnál,mert mos építik /remélhetőleg kész lesz hamarosan/ és egy kicsit macerás . Figyelni kell!! A benzin árak szinte minden hol 1 eur között mozognak,ne foglalkozz vele ,biztos olcsóbb valamivel mint itthon.
Előzmény: Fo_Jo (14326)
fityók Creative Commons License 2010.05.08 0 0 14328
....csak,azt nem tudom hogy kerül ide a szlovén oldal??? A Szerb autó pálya díjjakról itt tudsz keresni -Szabadka -Belgrád 6 Eur http://www.putevi-srbije.rs/index.php/PUTARINE.html
Előzmény: NilsHolgersson (14327)
NilsHolgersson Creative Commons License 2010.05.08 0 0 14327
Benya www.amzs.si pályadíjat kérdezd Szervezkedőtől.
Előzmény: Fo_Jo (14326)
Fo_Jo Creative Commons License 2010.05.08 0 0 14326

Sziasztok!

Békéscsaba - Belgrád - Sutomore útvonalon aktuális útdijakról és üzemanyag árakról érdeklődnék.

Ha valaki tud ilyen infókat, annak előre is köszönöm.

 

fityók Creative Commons License 2010.05.08 0 0 14325
Sajnos NEM:((((( Egyenlőre az itthoni kemencém tetőzetével vagyok elfoglalva,ez az első, mert itt már vannak vendégek!!! Kumborban, csak júni végére van foglalásom a lakókocsira/se előtte-se utána :(((/,de azért reménykedem!! Úgy járok mind Te a leutazással,tologatom az időpontokat,bár nagyoooon mennék!!Neked,gondolom rendben vannak az apartmanok,fű lenyírva,fák megmetszve ,kitakarítva várják a vendégeket!!?
Előzmény: szervezkedő (14324)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.08 0 0 14324

Egyébként remélem te most kintről küldözgeted a képeket, fórumozgatsz és mellette halad a terasz project!

 

(Engem egyre inkább kínoz a honvágy!)

:-)

 

Előzmény: fityók (14322)
vargamarcs Creative Commons License 2010.05.07 0 0 14323
Montenegroban mindig megrendezik a nyarat;-))) mi is nagyon szeretjük, de kicsit messze van - azért annyira nem, hogy Mliniből kirándulni bármikor odamenjünk, de sajnos, mivel idén annyira délre nem megyünk, kimarad:-(
Előzmény: szervezkedő (14321)
fityók Creative Commons License 2010.05.07 0 0 14322
Úgy gondolom én is ,lassan kifogyunk az olcsó helyekből! Mindenütt egyforma árak,hasonló színvonalon. Ami más, az a természet ,a hangulat,az emberek és ezért érdemes Montenegróba menni! Aki ezekre a dolgokra kíváncsi,annak nyert ügye van Montenegróban! Csupán azért menni ide, mert olcsóbb,az nagy hiba lenne,bár azért, hazai árszinten nyaralni a tengeren mégsem utolsó dolog.
Előzmény: szervezkedő (14321)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.07 0 0 14321

A vicc az az egészben hogy amikor ezt csináltuk (2008ban) tényleg volt olyan aki úgy gondolta mivel ő nem ismeri az országot, nem tud róla semmit stb. akkor az emiatt biztosan szemtelenül olcsó!

Valóban lehet elő vagy utószezonban pici pénzért nyaralni, de bizonyos dolgokkal kompromisszumot kell kötni.

De 5 euroért,  közvetlenül a tengerparton akkor ezt lehetett kb kapni + pizzát és üdítőt!

 

Azóta eltelt 2 év, sok dolog változott már picurkát.

De most már úgy tűnik idén is megrendezik a nyarat Montenegróban.

Az első fecskék már megmártóztak a vízben, egyre többet süt a nap. Egyre többen gondolnak nyaralásra, egyre többen hirdetik a kiadó szállásaikat.

Közvetlen parti villák tekintetében van 10euro körüli ajánlat a tarsolyomban Sutomore- Canj térségében. Ha érdekel valakit csinálok képet!

 

Előzmény: vargamarcs (14305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!