Keresés

Részletes keresés

Veszpremi Creative Commons License 2014.03.21 0 0 16566

Olvasgattam alább, de mégis rákérdezek: a kajszira most virágzáskor a monilia ellen a chorus megfelelő? Ebből van itthon (utóbbi években topast használtam, ezért kérdezem).

szicsu1007 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 16565

A Syngenta Neoram 37,5 WG-t ajánl pl szilvára most rügypattanáskor. Nekem Rézoxiklorid 50 WP van. Ebben kissé több a tiszta réz, de azért használhatom Neoram helyett?

A rügyfakadt (de még nem fehér bimbós) meggyre és cseresznyére is mehet?

Őszire, kajszira már nem nyomom ezt.

Vebber Creative Commons License 2014.03.20 0 0 16564

A lemosó a barackoknál kimaradt?

Előzmény: Törölt nick (16563)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.20 0 0 16563

Na nem bírtam tovább...ma korán kelés és legalább anyu kertjében lévő fákat lenyomtam /meló előtt/.Hogy mennyire késtem el ?...majd kiderül....

Alma,körte,cserkó Vegesol, őszi-kajszi  Topas+Merpan.Szombaton meg a "hegyen" a nagyobbik fele...mondjuk elég hervasztó,hogy jövő hétre kaptam szabit és vasárnap délutántól min szerdáig sz.r időt mondtak a jósok.../kb fel tudnék robbanni/

Előzmény: Vebber (16562)
Vebber Creative Commons License 2014.03.20 0 0 16562

Azért mindenkinek nem szokott lerohadni.

Én mindig csak felszívódóval permetezek ilyenkor, és nekem sem szokott problémám lenni.

Arról nem is beszélve, hogy taknyos csapadékos időben -amikor igazán veszélye van a fertőzésnek- a kontakt szert az eső lemossa.

Előzmény: villamosjegy (16552)
Vebber Creative Commons License 2014.03.20 0 0 16561

Úgy tudom gyógytó hatása is van.

Előzmény: pacsepa (16558)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.20 0 0 16560

Szőlóben is a Chorust ajánlják III. kat szerként - évi 1x! - szürkepenész ellen...

( II-ben meg a Folicurt)

 

ÜdV

Előzmény: gaabre (16559)
gaabre Creative Commons License 2014.03.20 0 0 16559

Tapasztalataim szerint vannak bizonyos gombabetegségek, amelyek ellen vegetációban is -ha csak a III. kategóriás szisztémikusakat nézzük- hatékonyabb a chorus, mint a topas vagy a score. Például ilyen a szilvarozsda.

Ez a tapasztalat egyébként összecseng Vétek Gábor ajánlásával, aki könyvében szintén a ciprodinilt említi hatékony ellenszernek.

Azt persze nem tudom, hogy ez összefüggésben van e a kialakult rezisztenciákkal, amiért a chorust feltehetően kevesebben használják vegetáció közepén.

 

Számomra eddig legjobb kombinációnak tehát szilvarozsda ellen a chorus+dithane kombó bizonyult június első felében kijuttatva.

Előzmény: pacsepa (16558)
pacsepa Creative Commons License 2014.03.20 0 0 16558

Leírása szerint azokban az időjárási viszonyok között is teljes hatásra lehet számítani, amikor a másik szerek csak korlátozottan tudnak érvényesülni.  Vagyis kora tavasszal, amikor napközben 15 fok körül van, a hajnali órákban simán lecsökkenhet 1-3 fokra. Ilyenkor a fa esetleg teljes virágzásban van, de a nedvkeringése még nem az igazi, ami amúgy a felszívódó szereknek ideális lenne.

A Syngenta szerint ilyenkor érdemes a Chorus-t használni, mert az ezek között a körülmények között is teljes mértékben tud hatni.

 

Visszatérve a kiindulóponthoz, a Chorust kora tavaszi hűvös éjszakás tavaszokra érdemes használni, vagy ha hirtelen bejön egy erősebb lehűlés. Idén erre már nem számítunk.

Előzmény: buga1 (16557)
buga1 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 16557

És mi az az extra tulajdonsága?

Előzmény: pacsepa (16554)
villamosjegy Creative Commons License 2014.03.19 0 0 16556

Ezt én is így gondolom. A felszívódó szerekkel szemben már többször tapasztaltam rezisztenciát, míg az őskövület kontakt szerek, mint a kaptán vagy a ditiokarbamátok szinte mindig hatékonyak. De valszeg ezzel mások is így vannak, hiszen gyárilag is keverik ezeket.

Előzmény: pacsepa (16555)
pacsepa Creative Commons License 2014.03.19 0 0 16555

Ezzel mondjuk egyet értek, én is kontakt+felszívódó keveréket használok minden alkalommal, de ennek rezisztenciatörés az oka.

Előzmény: villamosjegy (16552)
pacsepa Creative Commons License 2014.03.19 0 0 16554

Nem írtam, hogy nem hat, csak érdemes eltenni jövőre, mert legalábbis papíron rendelkezik egy extra tulajdonsággal, amit most nem használunk ki. Ha meg év közben úgyis használok Topas-t (például), akkor inkább abból vennék és használnék nagyobb és éppen ezért lényegesen olcsóbb kiszerelést. Gondolok pl. egy 100 ml-es kiszerelésre.

 

Tehát nem szakmai a vita, hanem gazdaságossági. Ez pont olyan, hogy nem fogsz prémium üzemanyagot venni, ha megfelel a normál 95-ös.

Előzmény: villamosjegy (16550)
Laca9876 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 16553

Moniliára én Topsin Metil és Ditán keverékét alkalmazom már évek óta de bevált eddig. Ezt nekem is így tanácsolták. Előtte volt olyan ,hogy 5 évig nem volt barack termésem mert elvitte a monilia.

villamosjegy Creative Commons License 2014.03.19 0 0 16552

A virágzás a monília szempontjából a legérzékenyebb időszak. Nem bízom sem a meggyet, sem a sárgabarackot kizárólagosan felszívódó szerre. Ezért volt az, hogy amikor mindenkinek lerohadt a fája, nekem mindig volt kajszim roskadásig. A monília nem játék, a védekezésre költeni kell.

 

Rossz tapasztalatom egyébként épp a topas-szal volt, amikor nem kevertem az alma permetlébe kontakt szert a topas mellé, megtámata almáimat a varasodás, ami nem szokott nálam labdába rúgni.

Előzmény: Vebber (16551)
Vebber Creative Commons License 2014.03.19 0 0 16551

A Chorust felesleges -pénzkidobás- a meggynél kaptánnal keverni.

A kontakt akkor kell, ha a felszívódás idejét át kell hidalni.

Előzmény: villamosjegy (16550)
villamosjegy Creative Commons License 2014.03.19 0 0 16550

Én nem akarok szakmai vitába belemenni, de az, hogy a Chorus hűvösebb időjárási körülmények között is hat nem jelenti azt, hogy ha melegebb van akkor nem hat.

Nem tudom melyik olcsóbb a topas vagy a chorus, mindkettő van otthon, most a meggyre Chorus fog menni kaptánnal.

 

A topast később használom, univerzális szerként almában, szőlőben is.

Előzmény: pacsepa (16547)
Vebber Creative Commons License 2014.03.19 0 0 16549

:)

Előzmény: Törölt nick (16541)
Vebber Creative Commons License 2014.03.19 0 0 16548

Folicur Solot javaslok, az pl. tafrinára is jó őszibarackra.

Egyébként 3-szor kellene permetezni. Virágzás kezdetén, fővirágzásban, és virágzás végén.

Előzmény: allek (16544)
pacsepa Creative Commons License 2014.03.19 0 0 16547

Kicsit visszaolvasol, van róla szó. A minimum elvárás, hogy virágzás kezdetén és virágzásban kell védekezni a monilia ellen. A kontakt és felszívódókat nyugodtan keverni lehet és szerintem kell is a biztonsághoz.

 

Imént ajánlották a Chorust, de szvsz tök felesleges, mert az kifejezetten a hűvösebb időre van kihegyezve. Na de hol látsz Te itt hűvöset? :-)

Szóval nyugodtan mehet a pl. a Topas, vagy más hasonló a szerbe. Én azért ajánlanám így megoldani, mert ha most szerzed be a felszívódó szert, ebből vehetsz nagyobb kiszerelést és az így olcsóbban jön ki. Az év folyamán többféle  növényre, többféle nyavalya ellen bevethető egész évben.

 

 

Előzmény: allek (16544)
kertlap (X) 2014.03.19 0 0 16546

Védekezés talajból támadó kártevők ellen

http://kertlap.hu/kartevok-elleni-vedekezes/

villamosjegy Creative Commons License 2014.03.19 0 0 16545

Én chorus-szal szoktam keverni. Az felszívódó. Sztem jól kiegészíti a  kontakt kaptánt.

Előzmény: allek (16544)
allek Creative Commons License 2014.03.19 0 0 16544

Udv. mindenkinek..

 

Kajszi barack már kezd nálam virítani. Szeretném megkérdezni. Merpan-nal készulok permetezni.

 

1. Mikor alyánlatos permetezni a kajszit???(virágzás kezdetén és végen, vagy virágzásban??)

2. Még milyen szert alynlatos hozzá keverni a Merpan-hoz ???, vagy elég csak a Merpan ??

 

Koszi a tanácsokat..

Börni27 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 16543

Hellószia mindenkinek!

Az alma és az őszibarack szemzéseimet szeretném lemosatni.Joker 77wp-m van.

A kérdésem az lenne,hogy lehetne-e hozzá keverni valamilyen rovarölő szert és ha igen akkor milyet?Vagy azt majd ráérek később kijuttatni?

Előre is kösz! 

Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 16542

Igen, érhet valamit, nálunk a balatoni nyaraló nehány szőlőtőkéje meg egy ősöreg (+100, ez tuti, a szemben lakó nyolcvanon éves néni is ette már róla a körtét kislányként) körtefája üzemel hasonló "ridegtartásban".

A dolog akkor működőképes, ha hagyományos, jó ellenállóképességű fajtáról van szó, nem agyonnemesített hűdebőtermőről...

 

A lényeget már leírták, bár a Vegesol eReS nagy előnye, hogy vegetációban is használható, szóval praktice az őszit leszámítva (amire rünyfakadás után NEM!) elég, ha az ember lefelezi a dózisát ha késésben van. (100 ml helyett 50 ml a 10 literre - de rajta van a flaskáján is)

 

ÜdV

 

 

Előzmény: natenedu (16539)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 16541

árva gyereknek egyszer karácsony

Előzmény: natenedu (16539)
alfi13 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 16540

Ha még nem nyíltak ki a virágok akkor lehet ezzel lemosózni. Az őszibaracknál valószínűleg már nem alkalmazhatod mert ha egérfül nagyságtól nagyobb levelek vannak akkor azt leperztóselheti, ugyszintén a kivirágzott más fáknál sem jó mert ott is perzsel iletve leégeti a virágokat.

Előzmény: natenedu (16539)
natenedu Creative Commons License 2014.03.18 0 0 16539

Sziasztok,

Idős vidéki rokon kért meg metszésre és permetezésre. Körte, alma, őszibarack, cseresznye illetve egres, feketeribizke, málna. Még nem volt lemosózás sem az idén.

 

Nincs lehetőségem többször lemenni. Ha most mindent megmetszek és utána kombiszerrel (Vegesol eReS-re gondoltam) permetezek az ér valamit, vagy csak pénz/időpocsékolás lenne? Más javaslat?

 

köszi.

buga1 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 16538

Épp ma néztem a tavalyi "permetezési dátumokat". Monília ellen az első permetezés április 17-én volt.

Idén ma már esedékes is volna... Tehát egy hónappal előrébb vagyunk a tavalyi évhez képest! Tegyük hozzá, hogy a tavalyi év sem volt egy szokványos...

Előzmény: Atyus 77 (16537)
Atyus 77 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 16537

Üdv. urak.

 

Thiovitba lehet Decis rovarölőt keverni ? 

Birset lemosóznám másodszor ,de a kis leveleken már látok itt-ott levéltetveket.

 

=========================================

 

Málnát lehet még rézzel (Champion) permetezni ?..vagy már elkéstem vele ?

 

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!