Keresés

Részletes keresés

Szentpet319 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 8203

A begyújtás hamuládával, vagy anélkül történt?

végül kiégett a sütőtér?

Előzmény: sancibácsi (8202)
sancibácsi Creative Commons License 2014.09.20 0 0 8202

Nem volt gond. A közelben voltam.

 

Amúgy begyújtottunk :-)

Előzmény: datapop (8200)
sancibácsi Creative Commons License 2014.09.20 0 0 8201

Igen, ez jó!

:-)

Előzmény: kekov (8199)
datapop Creative Commons License 2014.09.20 0 0 8200
Akkor elmaradhatott a begyújtás. Ilyenkor van a hoppá... Hogy ez kiszállásidíjas lesz mivel a használó vót a ludas.
Előzmény: sancibácsi (8198)
kekov Creative Commons License 2014.09.20 0 0 8199

hamuláda

 

Előzmény: sancibácsi (8198)
sancibácsi Creative Commons License 2014.09.20 0 0 8198

Név, és helyszín nélkül egy újabb tanulságos történet!

Nem cikizés, hanem tanulás céllal!

 

Tavaj építettem egy kályhát, aminek tulajdonosa felvette a kapcsolatot velem a nyáron, hogy mielőtt indul a fűtési szezon, keressem meg. Mert a felső kamra (fekete sütő) nagyon kormos.

Kértem képeket, és valóban annak látszott.

(1 kis kormozódásnak számtalan oka lehet: nedvesebb fa, 1 begyújtás, ami után nem ég fehérre, tüzelési szokások, stb, ...).

Tehát azt javasoltam: elmegyek, begyújtunk, és megnézem működés közben. Lehetőleg előtte való nap legyen 1 begyújtás.

Mikor kimentem: kihamuzom a tűzteret a tüzelő behelyezésének, és látom:

 

Körben elég passzos, de felűl csak kb ujjnyi rés. Néhány furattal segítettek rajta, de nem sok.

 

Ennyi levegő kevés a tiszta égéshez. A jó, elégséges égéshez elegendő levegő kell!

A hamuládát egyébként jó ötletnek/praktikusnak tartom. (Bár nekem sincs. Így szoktam meg nélküle:-)

De természetesen lehet készíteni. Lehet, de akkor úgy, hogy ne akadályozza a levegő útját.

Pl: 3 oldalon ilyen magas, mint ez, akár. De a 4. elülső oldalon max 1-3 cm. Így ezt meg lehet fogni már, de a levegő akadály nélkül tud áramlani.

Ybasc02 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 8197

Ez most "magyarra" lefordítva mit is jelent, miről is szól ? 

Előzmény: a14789 (8196)
a14789 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 8196

A Bizottság 811/2013/EU felhatalmazáson alapuló rendelete (2013. február 18.) a 2010/30/EU európai parlamenti és tanácsi irányelvnek a helyiségfűtő berendezések, a kombinált fűtőberendezések, a helyiségfűtő berendezésből, hőmérséklet-szabályozóból és napenergia-készülékből álló csomagok, valamint a kombinált fűtőberendezésből, hőmérséklet-szabályozóból és napenergia-készülékből álló csomagok energiafogyasztásának címkézése tekintetében történő kiegészítéséről (1)

1

 

*

A Bizottság 812/2013/EU felhatalmazáson alapuló rendelete (2013. február 18.) a 2010/30/EU európai parlamenti és tanácsi irányelvnek a vízmelegítők, a melegvíz-tároló tartályok, valamint a vízmelegítőből és napenergia-készülékből álló csomagok energiafogyasztásának címkézése tekintetében történő kiegészítéséről (1)

83

 

*

A Bizottság 813/2013/EU rendelete (2013. augusztus 2.) a 2009/125/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvnek a helyiségfűtő berendezések és a kombinált fűtőberendezések környezettudatos tervezésére vonatkozó követelmények tekintetében történő végrehajtásáról (1)

136

 

*

A Bizottság 814/2013/EU rendelete (2013. augusztus 2.) a 2009/125/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvnek a vízmelegítők és a melegvíz-tároló tartályok környezettudatos tervezésére vonatkozó követelmények tekintetében történő végrehajtásáról (1)

 

Itt elérhető az oldal

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/?uri=OJ:L:2013:239:TOC

 

sancibácsi Creative Commons License 2014.09.17 0 0 8195

Erről a kémény dologról nem 1 a véleményünk, de ne firtassuk inkább :-)

 

A Zsolt törlését: nem tudom, fogalmam sincs. :-(

Meg közöm sem, persze.

Előzmény: Kályháskristóf (8194)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.09.16 0 0 8194

Sok mindent láttam már cserépkályhákban, a horror menüpontomban csak a töredéke van. Most találkoztam egy csupa kábeltéglából épült kályhával, a tűztere is az volt, / igaz 2 sor 2-es samottal volt neki megágyazva/  a tulaj égre földre dícsérte, hogy milyen jó volt. Na most, milyen lesz gondoltam, a 24db 6-os és 28db 4-es samott-tégla után.

 

Más: nem hinném, hogy csavarodna az alubélés. Ezt csak a gazdaság élénkítés miatt találták ki, hogy cseréld.

 

Zsoltot miért törölték? Bár gondolom magát törölte.

Előzmény: sancibácsi (8190)
maguborka Creative Commons License 2014.09.15 0 0 8193

Ne haragudj de ez mar tenyleg vicc kategoria, hogy az alapveto szabalyok betartasa, betartatasa sem cel- javaslat mar ezen a forumon.

 

Sok szerencset minden ongyilkosnak a jovoben.

 

 

Előzmény: Törölt nick (8192)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.15 0 0 8192

Pici adalék, hogy miért nem tud kiégni , megolvadni sem, mikor a kilépő füstgáz hőmérséklete 140-150C:

 

Alumínium Az alumínium a periódusos rendszer III. főcsoportjába tartozó könnyűfém. Rendszáma 13, vegyjele Al. Ezüstös színű, levegő hatására a felszínén pillanatok alatt oxidréteg alakul ki, amely megvédi a további oxidációtól. Nem színezi a lángot. Wikipédia VegyjelAl Olvadáspont660,3 °C Elektronszerkezet[Ne] 3s2 3p1 Felfedezés ideje1825. Forráspont2 519 °C Atomtömeg26,981539 ± 0,0000008 u FelfedezőHans Christian Ørsted

A tömegkályhából vigyázni kell, hogy mely tipust szabad ilyen kéményre építeni.. 

Kuznjecov oldalán több ilyen megoldás található..

 

 

Előzmény: sancibácsi (8190)
a14789 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 8191

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/igy_kaphat_ingyen_szazezreket_ablakcserere_uj_kazanra_vagy_mosogepre.586724.html

 

650.000 Ft-ra lehet pályázni a felhasználónak.

 

Ebbe azért belefér ez az.

 

Ha valakinek kell segítség (pályáztatás, számlázás stb. szóljon)

sancibácsi Creative Commons License 2014.09.14 0 0 8190

3*2,5*7?

Az elve 3-as járatos. Mekkora annak a tűztere?

Meg mekkora egy tömegkályha tűztér?

 

A 120-as kémény ehhez karcsú. Én biztosan nem kötnék bele.

OK, ha tégla a külseje.

Elvileg kiolvad az alu bélés, és marad a normál tégla kürtő.

 

De mi van, ha úgy elvetemedik, csavarodik, hogy elzárja a kürtőt, leszűkíti?

Erre ki tud garanciát vállalni, hogy nem?

 

Előzmény: Kályháskristóf (8187)
a14789 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 8189

Én hívő vagyok.

 

"Kiválóan működik"

A vitatkozó énem mindig az ilyen megállapításoktól inul be.

Ha a célt nézzük, pld. Budapestről Siófokra kell autózni, akkor a Trabant is végrehajtja a feladatot. Odaértél? Igen. Tehát kiválóan működik.

Működik 1*X millió cserépkályha Európában. Igen. Tehát kiválóan működik.

A minőségi mutatók értékelése a lényeg, nem a funkcionális működés képessége.

Ilyen alapon ugyanis minden kályha jól működik, a benzines hordóból készített is, mert meleg van és nem fagytak meg a felhasználók.

Ez nem elméleti marháskodás, hanem a gyakorlati szakember egyszerűen nem foglalkozik a jelenség megfigyelésével, csinálja azt amit megtanult, a felhasználó meg örül mert meleg van.

Sanci bácsi dicséretesen nekilátott a méréshez, és ha tényleg felkészülne rá, a méréshez értő szakemberek bevonásával, akkor rövid időn belül rájönne hol vannak a gondok, és akkor már meg is tudná oldani őket. 

De legyünk őszinték a gyártóknak nem ez az érdeke ha pld. kandallót akarnak eladni, tudják ők mi azzal a gond, de nem hívják fel rá a figyelmet, mert rontaná az eladási paramétereket.

Ha a kályhaépítőtől kérdezik hogy jó e helyszínen talált kémény, és tudja milyen költségvetési lehetőségek vannak, akkor az az érdeke hogy azt mondja hogy szuper a kémény, mert ha nem ezt tenné veszélyben lenne a kályha építési projekt.

Ez minden kályhásra igaz.

 

A kéményseprők közül meg nagyítóval lehet keresni aki ilyesmivel foglalkozna, nem ilyen a mentalitásuk egyszerűen, nem a fizika tudományok doktorai mennek el kéményseprőnek manapság.

Előzmény: Kályháskristóf (8187)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.13 0 0 8188

Kristóf, felesleges elméleti szakikkal vitázni.

Hál isten a gyakorlat mást mutat..:)))

 

üdv,

Zsolti

Előzmény: Kályháskristóf (8187)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.09.13 0 0 8187

Raktam már 5x3x7-et 110-es kéményre, annyi a plusz, hogy minden tavasszal le kell kotorni. Kiválóan működik már évek óta. Bekötéstől 5m lehet. 100-asra is kötöttem már 3x2,5x7-et évek óta nincs rá panasz. Ha már túl vagy 500 építésen és több mint 1300 bontáson, akkor tudod mit csinálsz. Sőt láttam 6x12-es kiégőt nagy kályhánál. Na ezt azért nem merem megcsinálni. :-)))

 

 

 

 

Előzmény: a14789 (8186)
a14789 Creative Commons License 2014.09.13 0 0 8186

"A kémény huzata jó, a kályhás (szia Zsolt) azt mondta karcsú de elég lesz a magassága miatt."

A 9 méter az egész jó lenne.

Mit jelent az hogy jó a huzata?

Az égéshez szükséges levegőnek megfelelő mennyiségben is rendelkezésre kell állnia.

Ezt 1 kg fához szokták megadni (elvi adat 4 m3 = 1 kg fa).

Ha egész nap rakosgatod be a fát kilónként akkor jó lesz a kémény, de ha belenyomsz a tömegkályhába 15 kg fát és begyújtasz akkor lesz füst mindenhol csak a kéményben nem sok. Kivéve ha 100 km-es szél van a tető magasságában.

Ha meg kicsit vizes a fa, akkor lesz nagy bumm (ne nyisd ki az ajtót, vagy ne állj elé, mert úgy elrepít mint egy katapult. Ilyen esetben a cserépkályhát szétdobná, kazánt már láttam a plafonba beleállni képen. 

A kémény nem vicces dolog.

Igaz hogy a finnek is óvatosak a szuper kályhájuknál és 5 kg fát javasolnak egyszerre és ezt lehet ismételgetni - ha ráérsz.

A 120-as kémény alkalmatlan. Én szóltam.

Előzmény: GazHell (8184)
maguborka Creative Commons License 2014.09.13 0 0 8185

Szia

 

Bocsanat, hogy bele vau vau:

Hogy 120-as a kemeny, az oke nem foglalkoztok vele.... Batoooor

Ehhez meg, hogy alu. meg szilard tuzeles... Na itt mar vakmerooo is.

 

Tobb mint batorsag. Remeljuk lesz ki irjon tapasztalatokat jovore.

Vagy 5 ev mulva.... 

 

 

Előzmény: GazHell (8184)
GazHell Creative Commons License 2014.09.13 0 0 8184

Kedves mindenki aki figyelt a kérdésre és érdemben választ adott: Köszönöm

A többi aki mindenfélét ír csak a kérdésemre nem válaszolt: Köszönöm, de nem értem.

 

 A kémény magassága 9 méter, nincs szigetelve, 120-as az alucső benne. Ez ellen nem tudok semmit sem tenni, így vettem a házat. A kémény huzata jó, a kályhás (szia Zsolt) azt mondta karcsú de elég lesz a magassága miatt.

kéményt felfurni nem fogok, miután elolvastam pár ember véleményét. az gányolás. Ezenfelül a teljes csere 280 ezer magyar ropogosba kerülne

Jelen pillanatban úgy döntöttem., hogy marad benne az alucső, ha majd kiég a kémiai gázok miatt akkor kiszedetem utólag és majd akkor belehuzatok egy rozsdamentes csövet, ha másképp nem megy. Szakemberrel, nem jómagam.

 

Kályhárol rajz nincs, a helyszinen kell improvizalni, a méretek megvannak: magassag - szelesseg- mélység.

Kérek egy hőmérőt a kilépő füstcsőre, hogy a kéményesnek megmutassam és megnyugodjon. Talán így elnézik nekem hogy nem vettem ki az alubélést belőle.

Én nem kókányolok semmit, szakember építi a kályhát, ő garantálja a kályha mükődését és a kémény témában is egyeztettünk

A kályha célja: függetlenedés orosz barátainktól, megtérülés idővel számolok, amibe új kémény, vagy a régi atdolgozása nem fér bele. Egyszerűen nincs értelme.

Köszönöm szépen a táblázatot az elöző hozzászolótól, első tél után beszámolok a döntésem következményeiről: főleg kéményszinten.

 

Szerintem is sok múlik a kéményes atyauristentol.

Bizom a tömegkélyha jó hirében, hatha bevalik

 

Üdv

Előzmény: sancibácsi (8176)
a14789 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 8183

Szép neved van

Előzmény: kekov (8182)
kekov Creative Commons License 2014.09.10 0 0 8182

.. nyasgem

 

Előzmény: a14789 (8181)
a14789 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 8181

Inkább mond el nekünk milyen ötleteid vannak arra, hogy  a tömegkályha már hőveszteségként értékelhető füstgáz hőmenyiségét, ami a füstgázzal távozik megmentsd a felhasználónak.

 

A feladat az, hogy a füstgáz hőt tetszőleges mondjuk 60-130 C fok között választható hőfokon legyen tarthó, a kilépésre érkező (mondjuk szintén változó, de átlagosnak nevezhető 160-240 C fok közötti hő ) füstgázból a többletet kivond és a lakásnak a kályhával ellentétes felületeinél bocsásd ki, úgy hogy a falak ne hűljenek le a szokásos mértékben. ezáltal a hőkibocsájtást dekoncentráld. Persze más helyre is átviheted.

 

A hagyományos radiátorok 70 C fokos vize helyett ha víz mellett döntesz akkor elég legyen a 30-40 C fok is, de sokkal nagyobb legyen a felület és a víztömeg, akár szobánként 1000 liter is. Légfűtésnél hasonló mértékű hő kerüljön továbbításra (de maradjunk a víznél).

 

Elektromos keringtető szivattyú használható, de pozitív ha nem használsz (bónus pont a megoldásnál).

 

Ha jó a megfejtés akkor 20-30%-al kevesebb tűzifa is felhasználható a napi tüzelési ciklusban. A hatásfok % számítgatást hagyjuk.

 

 

Előzmény: kekov (8179)
a14789 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 8180

Mi a gáz? Ott a link és olvashatod eredetiben ha azt szeretnéd, csak nem mindenki használja a Chrome-t.

Előzmény: bárány b (8178)
kekov Creative Commons License 2014.09.09 0 0 8179

bárány b

 

ne bántsd a föld megmentőjét !

 

Előzmény: bárány b (8178)
bárány b Creative Commons License 2014.09.09 0 0 8178

Google fordítóval fordítani, illetve beilleszteni ide?

Hú, nagyon gáz!

 

a14789 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 8177

"HOZZÁFÉRÉS A MEGÚJULÓ ENERGIA

Közel fele a világ népességének használ tűzifa . 2000-ben a fogyasztás volt a felelős 60% fa termés (forrás: OECD). Ez a fogyasztás nem mentes a környezetre gyakorolt ​​hatás, mivel ez okozza a nagy tisztás és súlyos egészségügyi hatások. Minden évben, a beltéri légszennyezés haláláért felelős 1,6 millió nő és gyermek, vagy egy halál minden 20 másodpercben.

Ezen kívül, a fosszilis üzemanyagok jelentős költség a háztartások, és hozzájárul a kibocsátások, klíma egyensúly. Általában ezek az energiák fogyasztanak időt és pénzt a háztartások számára. Az energiához való hozzáférés kihívásokra fejlődésének útjában álló akadályok a lakosság.

A Good Planet Alapítvány olyan projekteket támogat, helyett a nem megújuló erőforrások (petróleum, földgáz, "nem megújuló" fa) egy megújuló erőforrás . A helyettesítés kíséri nettó csökkenése az üvegházhatást okozó gázok (szén-dioxid, metán vagy elsősorban), a mechanizmus egyedi minden projekthez.

Ezek az intézkedések is az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását kapcsolatos fosszilis tüzelőanyagok és az erdőirtás okozta, hogy a tűzifa.

ÉPÍTÉSE BIOKLIMATIKUS ISKOLÁK

Hajnalán a korszak ritka és drága olaj, szükségessé vált, hogy vizsgálja felül a gyártási eljárásokat , hogy azok jobban illeszkednek a életterek és az energiaszükséglet . Az energiahatékonyság technológiák építése és felújítása épületek egyik fő kérdés az északi és a déli. sár , a  , a fa vagy a növényi rostok , például, minden nagyon erős könnyebben hozzáférhető ésátalakítható helyileg , de ritkán használják a nyugati világban. Pedig ezek az anyagok kínálnak számos gazdasági és környezeti előnyökkel jár."

http://www.goodplanet.org/action-carbone/energie/comprendre-ls-enjeux-de-lenergie/

 

 

A beltéri légszennyezés hatását milliós létszám halálával hozzák összefüggés (WHO 4 millióra teszi) . Nyilván nem méri senki a csak kicsit megbetegedők számát, és akik más betegséggel kerülnek diagnosztizálásra és nem derül ki az összefüggés a fatüzeléssel.

 

Ezt csak azért írom, mert vizsgálni kell az adott kályha típus beltéri szennyezési paramétereit is. Ezért előnyös lehet a tömegkályha, ha egyszeri berakással üzemelhet a tüzelési ciklus alatt. Ha már rá kell rakni a kályhára, akkor meg a beltéri szennyezés kérdését is tisztázni kell. A fémkályhák a legveszélyesebbek, mert azt sokszor kell pakolni. A kandallók következnek utána és aztán a cserépkályha.

sancibácsi Creative Commons License 2014.09.08 0 0 8176

A 120-as kémény elég karcsú :-( sajna.

Legalább 140/160 lenne!

De egy az átmérő, amiről már szerintem kaptál infót.

 

A 120-140-es kéményre viszont csak bizonyos tömegkályha típusok köthetők be!

Ezzel kapcsolatban mindenképpen érdeklődj, a kályhát építő mesternél!

 

Egyébként egy átlag tömegkályha kimenő füst hőm-e 90-140 C fok között van.

 

(semmi szín alatt nem ajánlom a házi barkácsolást, gányolást/kókányolást!)

Ha azt hiszed, hogy levetted a net-ről minden infót, és összeállt a buksiban! Megvan a tervrajz/egyebek.

Nem tanácsolom, mert 1 hónap múlva ide írsz, majd be, hogy hogyan lehetne sz.r-ból várat építeni :-)

Előzmény: GazHell (8170)
vberko Creative Commons License 2014.09.05 0 0 8175

Háát úgyvélem minden a kéményseprőktől függ.

Ebben a kérdésben ők lehetnek élet/halál urai. :)

 

Szóval kérdezd mega a helyi kéményseprőket.

 

Egyébként ahogyan korábban írták nem az olvadáspont a lényeg, hanem a füstgáz összetevői.

Előzmény: GazHell (8172)
datapop Creative Commons License 2014.09.05 0 0 8174
Helytálló választ kaptál, viszont az építő aki nálad kályhát rak meg kell tudnia határozni a kilépő füstgáz hőmérsékletet, legalábbis én ha építek egy kályhát akkor megtudom az adott kályhára.
Előzmény: GazHell (8170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!