Keresés

Részletes keresés

andis1 Creative Commons License 2007.09.20 0 0 4041
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy nincs valakinek eladó csemete citromfája, nagyon baráti áron??
Köszi
Arth_ur Creative Commons License 2007.09.20 0 0 4040

"azzal a retegelt miacsudaval, na hogy hivjak mar "

 

Lexánnak hívják.

(Üreges szerkezetű, UV-álló polikarbonát üveghelyettesítő tábla).

Azzal biztosan abszolút profin téliesíthető lenne az erkély, de úgy tudom többezres nagyságrendben van a lexán négyzetméterára (vastagságtól függően).

Előzmény: ragusa (4039)
ragusa Creative Commons License 2007.09.20 0 0 4039

IGen szerintem is a pukkanos folia a jo de azert en tennek valami olyan anyagot ala ami az esetleges parat folszivja hogy ne legyen dér alatta .MERT nekem van olyan féldionyi nagysagu pukkanasos foliam ,  es tavassazal az alatti zöldbab deres lett

 Esetleg nem tudod , az egesz erkelyt azzal a retegelt miacsudaval, na hogy hivjak mar --eleg draga uveg helyett hasznaljak ..meleghazakhoz...na azzal  ''beuvegezni'??,Nekem is nagy gond a teletetes azert is nem merek nagyon vasarolgatni , mert olyan pincenk van amin nem nagy az ablak , a padlasszoba van meg ami nem futott de, oda felcipelni ???))) aztan meg le tavasszal???HAT nem tudom en is keresem a megoldast . Minel tovabb szertnem kint tartani ,,,oket .

 ÓÓÓ es akkor mi van , ha egy hutoszekreny nagysagu dobozt keszitel hungarocellbol, ez olcso ,,, kb negycentis vastagsagubol . Ennek az elejet amikor meleg van kinyitod es fenyt kapnak . )))

Előzmény: Arth_ur (4038)
Arth_ur Creative Commons License 2007.09.20 0 0 4038

Ha ezt az erkélyen teleltetést komolyan gondolod, azt a fóliatakarást alaposan meg kell csinálni.

Én 2-3 réteg (védőcsomagolásra használt) "pukkantós" fóliával próbálkoznék, azokat gondosan hozzá zárva, ragasztva a belülről fűtött falhoz és az ajtó keretéhez. Ha úgy meg tudod oldani, hogy komoly hideg esetén az ajtó résnyire még nyitható is legyen, akkor ezzel a "fűtésed" is meg lenne oldva az ideiglenes fóliaházadban.

És mindenképpen tegyél egy min-max hőmérő érzékelőt a sátorba, közel a várhatóan legjobban hülő külső részéhez.

Előzmény: xukac1 (4037)
xukac1 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 4037
Magam sem tudom miért, de valahogy nagyon száraz volt a levegő és túlságosan meleg volt. Nem gondoltam volna, de mégis megadta magát. Locsolni locsoltam, úgyhogy biztosan nem az volt a baj.
Előzmény: bombaba (4035)
drozy Creative Commons License 2007.09.19 0 0 4036
Sziasztok,az lenne a kérdésem,hogy a citrus grandis és a citrus maxima ugyanaz a faj?
Ha nem,mi alapján lehet őket egymástol megkülönböztetni?
bombaba Creative Commons License 2007.09.19 0 0 4035
Inkább a lépcsőház.
Öntözted a korábbit a lépcsőházban néha? Vagy rányitottak ablakot?
Az erkélyen sztem biztos halál (egy szokásos tél esetén).
Előzmény: xukac1 (4033)
Perfect Peter Creative Commons License 2007.09.19 0 0 4034
de mi van, ha mínusz 25 lesz?

én már a mostani 5 fokoktól is félek. várom is a választ nagyon.
Előzmény: xukac1 (4033)
xukac1 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 4033
A véleményetekre lennék kíváncsi. Mint már hónapokkal korábban írtam, egy nagyobb citromfát sikerült beszereznem, ami eddig az erkélyen (4. emelet) volt. Lassan jönnek a hidegebb idők, úgyhogy gondolkoztam a megoldáson. A lakás szerintem meleg lenne, mivel természetesen távfűtés van és a huszonegynéhány fok nem hiszem, hogy tetszene. A lépcsőházba semmiképpen nem vinném, mert kb. 2 éve egy kb. 1 m magas magról kelt citrom megadta magát, a fene tudja miért. Ezzel semmiképpen nem próbálnám ki. Az én elgondolásom az, hogy az erkély azon sarkába teszem, ahol egyrészt az erkélyajtó van, másrészt a szomszéd lakással közös az erkély fala. Itt szélárnyékban lenne, és amikor fagyos idő van, akkor valahogyan beborítanám fóliával. Arra alapozok, hogy az ajtó és a (másik oldaláról) viszonyonylag meleg fal néhány fokot melegít a környező hőmérsékleten. Persze előző télen biztosan áttelelt volna, mivel egy kinn hagyott muskátli simán túlélte, úgyhogy gondolom a citrom is. Szóval megnyugtatást, vagy esetleg valamilyen javaslatot várnék a hozzáértőktől. Előre is köszi.
Freddy56 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 4032

Sziasztok!

 

  Sajnos nem a kertemben készült ez a kép, hanem a múlt héten Görögországban, Kateriniben. Remélem egyszer majd a saját kertemben is tudok ilyen képet készíteni!

Üdv.: Freddy

Perfect Peter Creative Commons License 2007.09.19 0 0 4031
Segítséget szeretnék kérni!

Mandarin-, kamkvát- és két óriáscitromfám az erkélyen van mai napig (1. emeleti nyitott terasz), de mivel már talajmenti fagyokkal riogatnak, elkezdtem aggódni sorsuk miatt. Szerintetek be kellene hoznom őket a lakásba? Mert ugye lakásban meg ezek nem szeretnek, hiszen huszon akárhány fok is van, és kevés napfény. Gondoltam, hogy télen leviszem az alagsori garázsba őket, de ott sajnos nagyon kevés a fény, csak egy angol akna juttat be valamennyi napot. Szerintetek mi a legjobb megoldás, és főként, most behozzam őket a lakásba?
pianta Creative Commons License 2007.09.19 0 0 4030
Az enyém is kb. arasznyi volt ,egy néni árulta a piacon.Én sem trágyázom,elször gyorsan nőtt,de egy pá éve nem akar,a mostani magassága olyan 2.50 m lehet.Nekem a kerítés mellett van ,útálom a szúrós dolgokat,úgy hogy az alját mindig levágom még a tüskéket is.
Előzmény: kurdilaci (4028)
Flanell Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4029
Én is megerősíthetem, hogy kemény fája van, pont az átültetés idején vettem profi ágfűrészt, és visszavágáskor csak szikrázott, alig haladt. Tavasszal találtam ujjnyi gyökeret az eredeti helyén, még akkor is alig bírtam elütni ásóval.
1 éves magoncként vettem, és kb. 3 év után virágzott, a következő évben termett először.
Előzmény: kurdilaci (4028)
kurdilaci Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4028
Viccelődjél csak nyugodtan,s egyébként is igazad van:én nem jól gondozom,illetve sehogy sem gondozom a vadcitromot.Soha locsolást,trágyát egyebet nem kapott,tavasszal lemetszem a visszafagyott ágvégeket,ha rá akar nőni a mellette levő cukorsüvegfenyőre,akkor drasztikusan visszavágom/iszonyú kemény fája van,a fűrész sem viszi/.Amivel viszont a tied jobb helyzetben van ,az a szegedi napfény,ez látszik az érési állapotán is:Nálad sárgul és alig van lombja,nálam zöld,de még a lomb is éppen hogy szinesedik.Továbbképzésre egyébként szívesen megyek hozzád,biztosan lenne mit tanulnom.Továbbá az sem mindegy,hogy mekkora növényt szerzett be az ember fia-lánya,az enyém csak arasznyi volt,valószínűleg éves növényke,a tiéd esetleg fejlett,több éves példány volt,azért fordult hamarabb termőre.
Előzmény: pianta (4026)
ragusa Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4027
HUHUHUU nekem is ilyen lesz valamikor ?
Előzmény: pianta (4026)
pianta Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4026
Előzmény: ragusa (4024)
Arth_ur Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4025
Igen, feltétlenül. 15 fok alá ne menj, és minél világosabb annál jobb neki, és annál magasabb hőmérsékleten tarthatod.
Előzmény: ancsa1945 (4023)
ragusa Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4024
FOTOT kerunk !!)))) es leirast !!)))
Előzmény: pianta (4022)
ancsa1945 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4023
 Nyáron az erkélyen volt a banánfám,igaz még most is,de télen nem tudom hol teleljen,mert emeletes házban lakunk,télen is világos hely kell neki???
pianta Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4022

Gyerekek ,csak viccelek Lacival!

Tényleg nem tudom miért termett hamarabb.Nálam még a föld is rossz,agyagos.Néha azért meglocsoltam.Tűző napom van.

Előzmény: ragusa (4020)
raiff Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4021
szeritem a hosszú hajtások erős visszametszésével, minél hamarábbi többszörös elágazódást elérve. pianta?
ragusa Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4020
PIANTA! Tedd kozkinccse hogyan biztattad a telallo citromodat termesre !!!)))
Előzmény: pianta (4019)
pianta Creative Commons License 2007.09.17 0 0 4019
Ez azé van me nem jól gondozod!Nekem már a 3. évben termött!Jöhetsz hozzám továbbképzésre.
Előzmény: kurdilaci (4013)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.17 0 0 4018
Egyelőre nekem is csak kicsi van, télen ültettem a magokat.
3db, 12,22 és 32cm-esek :) De szeretnék mindenképpen egy nagyobbat, ha ilyen későn fordul termőre.
Előzmény: kurdilaci (4011)
guran3 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 4017
Nem az enyén, én csak itt lakok. Nem az új kert, hanem régi. Egyeztetünk, ha ráérek bármikor jó. Kis vadcitrom ha kell én is tudok adni.
Előzmény: ragusa (4014)
ragusa Creative Commons License 2007.09.17 0 0 4016
Koszonom szepen de attol sokkal nagyobbat akarok , mert sokora terem  TI. en vagyok a turelmetlen kerteszek minta peldanya))))) Akartam en venni tavasszal BLacinal  de a zuramnemengedte((((( a tuskek miatt , most sem engedi DE..)))
Előzmény: raiff (4015)
raiff Creative Commons License 2007.09.17 0 0 4015
nálam van vadcitrom, (füzesabony) idei magkelés kb. 20 cm.
Előzmény: ragusa (4014)
ragusa Creative Commons License 2007.09.17 0 0 4014

Lesz fagyallo citromom !!!Majd azt hiszem csak tavasszal. Hacsak addig el nem megyek Bene Lacihoz ... mas kozelebbi forrasom nincs ..sajnos...

 

GURAN 3! Kapisgalom! csak nem az az ujonnan letrehozott botanikuskert ????

 vagy a sajatod?? Szivesen megnéznem !!!

Előzmény: kurdilaci (4011)
kurdilaci Creative Commons License 2007.09.16 0 0 4013
Kb. tiz  évvel ezelőtt vettem egy kertészetben Szentesen.Harmadik éve virágzik,második éve terem.
Előzmény: Törölt nick (4012)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.16 0 0 4012
Üdv!
A télálló citromodat hol vetted?
Előzmény: kurdilaci (4011)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!