Keresés

Részletes keresés

do-xa Creative Commons License 2009.02.15 0 0 2848
A mosódobos asztal viszont nagyon eredeti. :)
Előzmény: Törölt nick (2847)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.15 0 0 2847
Sziasztok!

Érdekelne esetleg valakit egy Gardena szivattyú? Teljesen új...

(cikksz. 1476)
P=1050W;
Qmax=6000l/h;
Hmax=45m;
Szivattyú hajtómű: 4fokozat;
Szivattyú keresztmetszet:14,9cm
max 4,5 bar nyomás
max. merülési mélység 13m
Auto On/Off, elektromos nyomáskapcsoló és az átfolyó víz mennyiségét érzékelő szenzor vízigény esetén automatikusan bekapcsolja a szivattyút, majd kikapcsolja. Szárazüzem elleni védelem védi a szivattyút, ha elfogy a víz. Visszafolyásgátló a gyors vízkijuttatás érdekében.
(70-614-2246)

1
Veronie Creative Commons License 2009.02.02 0 0 2846

Szia,

 

Nem lecsavarozható, én úgy látom egy öntvény az egész. Az persze sokkal jobb lenne ha lenne rajta menet, de a kapott ötletek alapján majd csak összerakom.:)

Előzmény: kisrobert (2835)
HUNYOR Creative Commons License 2009.02.01 0 0 2845
ok :-)
Előzmény: bohókása (2844)
bohókása Creative Commons License 2009.02.01 0 0 2844
A fiuk egyszerü alpin modszerrel dolgoztak.Na ezért nem mentem le.Baromi nehezen vonszoltam volna fel a 85 kgm és az 53 évemet.:-))

Előzmény: HUNYOR (2843)
HUNYOR Creative Commons License 2009.02.01 0 0 2843
esz az irigység ...26 méter...ez igen... egyébként elektomos csörlővel közlekedtem...csak fent valakinek kezelni kell...
Előzmény: bohókása (2842)
bohókása Creative Commons License 2009.02.01 0 0 2842
A mienk alapból 26m.Nem vállaltam a lemenést,de főleg a feljövést nem jött volna össze.
Bkása
Előzmény: HUNYOR (2841)
HUNYOR Creative Commons License 2009.02.01 0 0 2841
12 m. mély(a talp) és még onnan fúrtam 4 métert....víz nem lett több, de a földelés tökéletes...nagy élmény ott lent dolgozni...(mert az első leereszkedésnél bizony ...)...ja, ellestem a technikát, mert a tisztítást profik végezték...40 évig zárva volt...
Előzmény: bohókása (2840)
bohókása Creative Commons License 2009.01.31 0 0 2840
A tied is jó mély.:-))))
Előzmény: HUNYOR (2837)
bohókása Creative Commons License 2009.01.31 0 0 2839
Ezt sem én csináltam,volt lent egy profi.
Előzmény: HUNYOR (2838)
HUNYOR Creative Commons License 2009.01.31 0 0 2838
sajnos lent nem csináltam képet, marad az írigység...
Előzmény: bohókása (2836)
HUNYOR Creative Commons License 2009.01.31 0 0 2837
nagy öröm...
bohókása Creative Commons License 2009.01.31 0 0 2836
Hurrá! Sikerült vizet fakasztani a 35 éve nem használt kutunkból.2m iszap volt a kút alján.
kisrobert Creative Commons License 2009.01.31 0 0 2835
És ez a bekötő elem nem csavarozható le a szivattyúról?
Előzmény: Veronie (2833)
krazi Creative Commons License 2009.01.30 0 0 2834

Üdv! Az nagyon jó, hogy a csöveket összemelegítették, mert így nem tudnak szétcsúszni és egymástól eltolódni! Szerintem utólag is be lehet csövezni a kutadat!

Én szerintem 125-ös csövet gond nélkül le lehetne tolni, egész a kutad aljára, persze ez csak egy ötlet , ezzel kapcsolatban egy kútfúrót kellene megkérdezni!

Előzmény: Veronie (2829)
Veronie Creative Commons License 2009.01.30 0 0 2833

 

Köszi, ez a slagos betét jó ötlet. A búváron nem menetes bekötés van, hanem egy olyan bekötő elem (bocsi a szakbarbárságért, de tényleg nem tudom a nevét) aminek a hossza kb. 5 cm és a külső keresztmetszete több lépcsőben növekszik a szerkezet felé. A 3/4es slag pont illeszkedik rá ha teljesen rátolom......

Előzmény: freex (2832)
freex Creative Commons License 2009.01.30 0 0 2832
KPE csővel ezt nem igazán lehet megtenni. Teljesen merev, vastagfalú, bilinccsel kizárt, hogy rögzíthető. Úgy emlékszem az orosz búváron van valami menet (talán belső 3/8"-os), amihez lehet csatlakozást és átalakító idomokat kapni. Ha nem lehetséges, akkor egy rövid (20-30cm), de nem horpadós slagot kell a szivattyúra tenni bilinccsel, majd a slagra lehet kapni olyan idomot, aminek egyik fele bilincses, másik fele sztenderd menetes. Arra érdemes odafigyelni, hogy az ilyen vékony idomoknak a furata általában elég kicsi, nehogy véletlenül valahol jobban el legyen vékonyítva, mint a szivattyúból kijövő keresztmetszet.
Előzmény: Veronie (2831)
Veronie Creative Commons License 2009.01.30 0 0 2831

 

Arra tudsz ötletet adni hogyan lehet a kpe csövet a búvárra csatlakoztatni? A vízszerelési boltban mondták hogy melegítsem rá és bilinccsel rögzítsem. A slagot pont ez a bilincs tartja, persze időnként lecsúszik és nem tart tovább... de legalább egyszerű pótolni és a slag hajlékonysága miatt könnyű rászorítani. A kpe cső viszont kemény és nem tudom mennyi értelme lenne ugyanígy szerelni...

 

Előzmény: freex (2828)
Veronie Creative Commons License 2009.01.30 0 0 2830
Azt hiszem 14-esek a műa. csatornacsövek. Az a narancssárga amivel az építkezésnél a csatornát is vezetgették. Már gondoltam rá hogy tovább kellene csövezni, de még nem volt érkezésem a kérdéssel komolyabban foglalkozni. Ráadásul nem is tudom ilyen ügyben kihez fordulhatnék, mert általában a hozzáértőktől azt kapom, hogy mennyire rosszul lett kivitelezve  az egész...a megoldási javaslatok helyett. Mert az én is tudom hogy rossz, csak azt nem hogy hogyan lehetne javítani. Addig már el sem jutunk, hogy akkor a 400e-be kerülő kútra még mennyit kell rákölteni ahhoz, hogy jónak minősüljön, bár funkcióját így is betölti amennyiben az öntöző rendszerhez használom, és egyelőre csak ahhoz használom. :)
Előzmény: freex (2826)
Veronie Creative Commons License 2009.01.30 0 0 2829

 

Szia,

 

Igen, tudom hogy végig be kellett csövezni. Amint leírtam előzetes tájékoztatást nem kaptam hogy milyen összegre lehet számítani, a kút mélységétől függ ugye, és azt lényegesen kevesebbre becsülték. A technológia pedig amivel fúrták pedig ezt eredményezte. Ez van, ezzel kell gazdálkodni most.

Igen, tudom hogy beomolhat, bár ez egy köves és nagyon agyagos, kötött talaj, ennek esélye kevesebb mint egy más típusú talajon. És mint mondtam három éve kitűnően működik a kút, azt kivéve hogy néha lecsúszik a búvárról a slag és akkor fel kell húzni az egészet és újra rögzíteni, ami mint művelet macerás és mindig nekem kell csinálni.

Az ivóvízbázist nem tudom mennyire szennyezi így ebben a formájában a kút.

A csövek, mint minden ilyen egyszerű technológiánál itt is műa. csatorna csövek, ezeket melegítették egybe.

V

Előzmény: krazi (2823)
freex Creative Commons License 2009.01.30 0 0 2828
Szerintem ez szívócső. Néztem az obiban, jó drága métere. Meg nehéz illeszteni, főleg úgy, hogy a nyomást is megtartsa. Bár nagyon könnyen kanyarítható bármerre. Ilyen kellett volna nekem a kisméretű kútaknámba. A kpe-vel rengeteget szívtam, mire az 1"-osból 3/4"-os lett és megfelelő ívben tudtam a megfelelő irányba kanyarodni vele. De 1-szer kellett megcsinálni, azóta sem folyik és tartja a nyomást rendesen.
Előzmény: GTA390 (2827)
GTA390 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 2827

PDA-ról írtam és lehagyta az ékezetek egy részét és  a képet is. :-(

 

 

Előzmény: GTA390 (2825)
freex Creative Commons License 2009.01.30 0 0 2826
Lusta vagyok visszaolvasni:) Nem tudom írtad-e milyen (átmérőjű) csövek vannak lerakva. Csak mert adott esetben van lehetőség a továbbcsövezésre és a rétegek elszigetelésére.
Előzmény: Veronie (2822)
GTA390 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 2825
Közben utána olvastam és állítólag csigatömlonek hivják, amirol írtam: [image1] Hasonló eredményt értem el vele, mint te kpe-vel,azaz sokkal nagyobb teljesítményt.
Előzmény: freex (2819)
GTA390 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 2824
Nekem speciel bálamadzaggal. No nem azzal a gyenge fajtával, hanem profi, erossel, ami a 100 baros nyomással préselt nagykocka bálákat köti meg. (ki mihez fér hozzá "olcsón") Vágni mondjuk vágja a mancsot az biztos... :-)
Előzmény: Veronie (2818)
krazi Creative Commons License 2009.01.29 0 0 2823

Üdv. A kutadat végig be kellett volna csövezni!!! Sajna ez így nem egészen biztonságos! Egyrészt a kutad az ívóvízbázist is szennyezheti, másrész pedig előfordulhat, hogy az a szakasz ami nincs becsövezve beomlik!!!!!

A becsövezett szakaszon a csöveket, hogy rögzítették egymáshoz( ragasztották, szegecselték, vagy csak egymásba tolták) ????????? Nem fognak a csövek szétcsúszni????? 

Előzmény: Veronie (2822)
Veronie Creative Commons License 2009.01.29 0 0 2822

A kutat furattuk, de úgy tervezték hogy 30 mnél nem lesz mélyebb. Persze nem volt éppen profi kútfúró csapat, a technika is elég egyszerű volt. Aztán a fúrás közben derült ki hogy nincs víz.... 74m-en lett. De addig valóban nincs csövezve, csak 21m-ig. Ez már megbántam, de olyan iszonyú nagy összeg lett volna a profi kút, hogy nem tudtam belevágni. Pedig olyan árajánlatom is volt, rendesen előkészítve, szűrőzve, csövezve. Persze az ajánlaton /méter ár szerepelt, bőven 1 milla felett lett volna...az sajnos nem fért bele a költségvetésembe. Viszont locsoláshoz nagyon kellett, 1500 nm kert.....

Lassan lemondok ismét erről a bevezetésről, falon kívül biztosan nem fogom vezetgetni, ha nem lehet biztonságosan rákötni a hálózatra úgy hogy ne legyen semmi probléma inkább nem is foglalkozom a kérdéssel, van egy csomó más projektem folyamatban, inkább akkor azzal foglalkozom. Így is elég sokba kerül ez a ház és kertépítősdi.... :))

Előzmény: freex (2821)
freex Creative Commons License 2009.01.29 0 0 2821
Akkor legegyszerűbb sima 1/2"-os kpe. Persze kell hozzá fitting, főleg a szivattyú oldalon. Nekem is kb. 16m-en van a mélybúvárom, simán műanyag szövettel lógatom. Bár nem sima szövet, szinte kocsit is lehet vele vontatni...
A kutat furattátok vagy már ott volt? Csak a csövezés miatt. Ha ugyanis nem csak legalul tud bejönni a víz, illetve a felső vízadó(k)tól nincs rendesen elszigetelve a lenti vízadó, akkor nemcsak magatokat mérgezitek, hanem az ivóvízbázist is.
Előzmény: Veronie (2820)
Veronie Creative Commons License 2009.01.29 0 0 2820

 

A szivattyút nem kell olyan nagyon mélyre engednem, a nyugalmi vízszint 16 men van, ez alá szoktam engedni pár méterrel.  Egyrészt azért mert csak 20m ig van csövezve a kút, másrészt azért mert az orosszal így is elegendő viz jön onnan (legalábbis amíg az oly régen tervezett és sokszorosan elhalasztott öntözőrendszerem nincs kész). Igaz utána a megoldás puffertartályos, így akkor sem fogom mélyebbre tenni. :)

Egyébként nekem azért innen is elég combos felhúzni az egészet....

Szóval a cső mindenképpen csere, utánanézek a mondottaknak, de a felfüggesztés még akkor is kérdéses...:)

Előzmény: freex (2819)
freex Creative Commons License 2009.01.29 0 0 2819
Ha tömlő, akkor olyat kellene venni, amit nem a tekeredős fajta. Sajnos nem olcsó, de jó és tartós. Ha viszont orosz rezgős búvár van és az is marad, akkor akár a 1/2"-os kpe is megfelel, a kimeneti csatlakozása az orosz búvárnak talán 3/8-os. Nekem a slaggal mindig a tekeredés-horpadás volt a gondom. Csak annyit csináltam, hogy a 1"-os zöld slagot 1"-os kpe-re cseréltem. Nagyjából 3-szor jobban jött a víz. Persze ilyen mély kútnál komoly súlyt jelent maga a cső és a benne lévő vízoszlop, kár lenne egy ilyen értékes kutat egy leszakadt szivattyúval tönkretenni. Ha jól emlékszem olyan 150Ft körül van métere az 1/2"-os kpe csőnek.
Előzmény: GTA390 (2817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!