Keresés

Részletes keresés

aknot Creative Commons License 2005.02.25 0 0 184
Nem kötekedni akartam, csak kicsit megmosolyogtam, hogy valaki írásban elront egy nyelvtörôt! (kimondani én sem tudom!)
Előzmény: bluekiwi (182)
aknot Creative Commons License 2005.02.25 0 0 183
Mit?Mikor?Hol?Kinek? (o:

Rákerestem a LondonSzindrómában, mert emlékezetem, hogy volt ilyesmirôl szó, de csak azt tudtam meg, hogy kb nehéz...
A honlapjukról meg azt derítettem ki, hogy a SilverMembershippel két hónappal elôbb lehet megvenni a jegyet, ami marad azt RedMembershippel egy hónappal elôtte. És itt vége, valszeg azért, mert azután már semmi nem marad. Jól gondolom?
Megpróbálok találni valami klubtagot.
Előzmény: bhoy 72 (178)
bluekiwi Creative Commons License 2005.02.25 0 0 182

ez szorszalhasogatas, bocs. szemmel lathatolag nem arrol van szo, hogy nem tudta, hogy kell irni. kotve hiszem, hogy emberek ilyen forumon tanulnanak angolul..

Előzmény: aknot (180)
aknot Creative Commons License 2005.02.25 0 0 181
Na, már a HTML kódokat sem fogadja el Macintoshról!

Szóval ez a cím: www.goenglish.com
Előzmény: aknot (180)
aknot Creative Commons License 2005.02.25 0 0 180
khm...
Three witchES WATCH three Swatch watcHES, which witch watches wHich Swatch watch?
Klasszikusoktól csak szó szerint! (no meg helyes grammatikával és bet?zéssel, hátha valaki tôlünk akar megtanulni angolul! (o: )

Én ezt szoktam böngészni angol kifejezésekért
Előzmény: noname_boy (174)
bluekiwi Creative Commons License 2005.02.25 0 0 179

Akkor te most otthon?

Este mi ugy nez ki, hogy ujra elindulunk, ha raersz, csatlakozz ha van kedved.

Előzmény: bhoy 72 (178)
bhoy 72 Creative Commons License 2005.02.25 0 0 178

Jo reggelt!

Ne is mond!Engem nem az zavar ,hogy esik,hanem az ,hogy par centi ho miatt leall a felszini kozlekedes...

 

Jegy ugyben mar irtam.

Előzmény: bluekiwi (177)
bluekiwi Creative Commons License 2005.02.25 0 0 177
Mit szoltok ehhez a hohoz? Remalom. Nem feltetlenul a mennyiseg, mert az nem sok, nekem mar az is eleg, hogy esik..
bluekiwi Creative Commons License 2005.02.25 0 0 176
:)
Előzmény: noname_boy (174)
bluekiwi Creative Commons License 2005.02.25 0 0 175

Jelen vagyok es tovabbra is szingli! khm, volt egy kis age gap ami ot ugyan nem, (az mindig jolesik ha 10 evvel fiatalabbnak neznek) engem viszont zavart egy kisse, ugyhogy tovabb keresem az naaaagy igazi igazit.

 

En Arsenal fan lennek egyebkent, de jegy ugyekben bhoy a szakerto.

Előzmény: aknot (172)
noname_boy Creative Commons License 2005.02.25 0 0 174
Three witch watches three Swatch watc,which witch watches wich Swatch watch?
Előzmény: bluekiwi (114)
bhoy 72 Creative Commons License 2005.02.24 0 0 173

Hello!

 

Hogy a tobbiek mit csinalnak nem tudom,en mostanaban sokat dolgozok ezert eleg ritkan jutok gep ele.

 

Arsenal meccsre nem egyszeru jegyhez jutni.Altalaban a stadion kornyeken feltunnek a jegyuzerek,de kb. 100 fontert kinaljak,aztan lemehet az ara 50-60-ra is kozvetlen a kezdes elott,de ez foleg a kisebb meccsekre ervenyes.

Amugy letezik a jegyuzerkedes hivatalos formaja is,megpedig a ticket office-ok.

Minden merkozesre van jegyuk,de 100 font felett kezdodik.

Penztarak nem szoktak kinyitni,de ez a legtobb helyen igy van.

Előzmény: aknot (172)
aknot Creative Commons License 2005.02.24 0 0 172
Mi törptént itt?
Mindenki belevetette magát a boldog szingliségbe, Kiwi meg épp ellenkezôleg és ettôl kihalt a topic?

Nincs véletlen egy Arsenal rajongó, aki tudja, hogy lehet Arsenal meccsre jegyt venni közönséges halandónak? (Amíg holnap telefonon meg nem kérdem tôlük...)
vjano Creative Commons License 2005.02.21 0 0 171
Úgy emlékszem, ha bemész egy postára ott kis fakkokban van mindenféle nyomtatvány, remélhetőleg olyat is találsz, ami az autóvétel & tartás "bürokráciájára" vonatkozik.
Előzmény: szabolss (163)
AAAaaa Creative Commons License 2005.02.21 0 0 170

A lakcímnek az 'ideiglenes' Londoni albérleti címet elfogadják?

 

Valoszinuleg. Szerintem nem is kernek papirt (ebben nem vagyok biztos). Van szamla a nevedre?

 

Ha még nincs angol jogsim, csak úgy köthetek rá biztosítást, ha megszerzem?

 

Az egyik pont amit kerdeznek, hogy van-e 'valid' engedelyed. Beikszelheted, hogy igen, de ha a biztositonak fizetnie kell egyszer, valoszinuleg bele fognak kotni.

 

A magyar jogsival nem lehet kint vezetni?

 

Turistakent, latogatokent lehet. Ha tobb mint 2 eve vagy ott (EU elott 1 ev volt, most azt hiszem 2) akkor le kell cserelni angolra (ez eleg szivas, mert elmeleti es gyakorlati vizsga, ~200-300 font, es London kozeleben par honap varakozas)

 

Nem találtam ilyen címet: http://www.gvla.gov.uk/

 

Bocs a cim helyesen: http://www.dvla.gov.uk/

 

Előzmény: szabolss (169)
szabolss Creative Commons License 2005.02.21 0 0 169

"Autot megvenni - penz. Nevedre irjak."

A lakcímnek az 'ideiglenes' Londoni albérleti címet elfogadják?

 

"Biztositas - ha tobb mint 2 eve elsz GB-ben, angol jogositvany."

Ha még nincs angol jogsim, csak úgy köthetek rá biztosítást, ha megszerzem?

A magyar jogsival nem lehet kint vezetni?

 

 

Nem találtam ilyen címet: http://www.gvla.gov.uk/

Előzmény: AAAaaa (166)
bluekiwi Creative Commons License 2005.02.21 0 0 168
Bizomany, csak bologatni tudok.
Előzmény: aknot (167)
aknot Creative Commons License 2005.02.21 0 0 167
Hová tart ez a világ, hogy valamiben ennyire egyetértünk! (o: A szingliket most már biztosan megmentjük!

(Tegnap még ecsetelni akartam a szingli-élet elônyeit, csak beállított a vacsoravendégünk)
A szingli élet elônyei pont ugyan azok, mint a buktatói:
Nem kell tekintettel lenned másra, nem kell kompromisszumokat kötni, lehet kísérletezni, belevágni olyan dolgokba, amit egy partnerel már nem tennél. Egyedül gyorsabban is mennek a dolgok. (ahogyan egy barát-nôm megfogalmazta: nem késel el magadtól, nem vered át magad és mindig jó társaságban vagy)
Viszont pont ebbôl kifolyólag megszokod, hogy minden úgy történik ahogy te akarod és egyre kevésbé vagy hajlandó kompromisszumokat kötni, minden apróság, amit Ô máshogy csinál, idegesít, magyarul rigolyás leszel. Ez aztán a késôbbi kapcsolataidat egyáltalán nem könnyíti meg. (ez saját tapasztalat)
Előzmény: bluekiwi (161)
AAAaaa Creative Commons License 2005.02.21 0 0 166

Autot megvenni - penz. Nevedre irjak.

Ahhoz, hogy az utcan megallhassal vele, be kell fizetni az utadot (ha ez nincs a szelvedodon, akkor akar a zuzdaban is keresheted utana a kocsidat)

Az uradohoz - penz, muszaki vizsga es biztositas.

Muszaki vizsga - penz, 1 evre adjak.

Biztositas - ha tobb mint 2 eve elsz GB-ben, angol jogositvany.

www.gvla.gov.uk

Udv

Előzmény: szabolss (163)
bluekiwi Creative Commons License 2005.02.21 0 0 165
A penzen kivul nem kell mas.
Előzmény: szabolss (163)
netszkvid Creative Commons License 2005.02.21 0 0 164
Tapasztalataim szerint ebben az orszagban barmi, ami kereskedelmi forgalomban legalisan kaphato, megszerezheto penz birtokaban es nem gorditenek akadalyt eled. Eladni itt mindenki szeret, ez az eredeti tokefelhalmozas bolcsoje. De lehet, hogy valamit nem ertettem a kerdesedben vagy valamit nagyon nem tudok.Akkor bocs, tekintsetek targytalannak a hszt
Előzmény: szabolss (163)
szabolss Creative Commons License 2005.02.21 0 0 163

Szeretnék kérni tőletek (aki tudja) pár infót, hogy mi kell ahhoz, ha valaki már több éve Londonban él, hogy autót vehessen (ott) saját nevére, és persze fizethesse a költségeit (biztosítás, adók, stb.)?

Lonni24 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 162

Még mindig keresek, köszi

 

Előzmény: Lonni24 (149)
bluekiwi Creative Commons License 2005.02.21 0 0 161

Mindennel egyet ertek amit irsz, de csak egy dologra reagalnek.

Valtozatlanul allitom es friss tapasztalatom is alahuzza: nagyon konnyu itt ismerkedni es neha a nonek kell megtenni az elso lepest, legalabb annyiban, hogy ramosolyog a halacskara, vagy esetleg megkerdezi, hogy szia, hogy vagy. Valami biztos lesz belole, ha mas nem akkor egy kellemes beszelgetes es az is valami.

A ferfiak sem szeretnek koppanni, kell egy kis biztatas, vagy inkabb jelnek mondanam, hogy szabad a palya.

Előzmény: aknot (158)
bluekiwi Creative Commons License 2005.02.21 0 0 160

Pasi temaban van egy jo hirem: egy olyan helyen voltam penteken ahol hemzsegtek a szolo urgek. Nem akarok alszereny lenni,ezert bevallom: taroltunk a csajokkal.

Valaki irja, hogy az angolok elszaladnak, Placebo, Te irtad? Ez nem igy van, en konkretan egy ilyen egyeddel gabalyodtam ossze es nem mondanam hogy nagyon el akart volna szaladni! Az o tarsasagaban volt meg egy ket angol es ok is magyar csajokkal roptak, hogy aztan kesobb mi lett azt nem tudom.

Szoval Placebo, jo bulit hagytal ki, de majd legkozelebb remelem velunk tartasz, bar akkor talan mint nem szingli leszek jelen.. :( ja, nem is, hanem :). Vagy megsem?

bluekiwi Creative Commons License 2005.02.21 0 0 159

Igen, bocsanat, nem voltam netkozelben a hetvegen. Szoval sajnos az altalatok kert eloadasra egyelore nincs jegy. Van sok mas, ez nincs.

Sajnabajna!

Előzmény: kAos (154)
aknot Creative Commons License 2005.02.20 0 0 158
Aszonta a párom, hogy írjak is a szingliségrôl pasiszemmel, ne csak élôszóban tegyem meg a megjegyzéseimet. Tessék:

Kicsit ugyan zavarban vagyok, mert Blade81 gondolom szintén hímnem?, de nem is értem mit akar mondani! Azt hiszem erre az a válasz, hogy aknot65...

a fiúk egyébként nem elbújnak, hanem jobban viselik az egyedüllétet (itt most az átlagról beszélek és az én ismeretségi körömrôl), illetve egy félresikerült kapcsolat után eléggé bele tudnak feledkezni az önsajnálatba.
Azon kívül, ha egy férfitôl megkérdezed, mik egy társkapcsolat fô elemei, az elsô másfélben benne lesz a szex, vagyis egy állandó szexpartnert már kapcsolatnak tekint, míg a nôknél mások a prioritások. (Nekem elég sok lány barátom volt/van, akik megosztották velem a pasikkal kapcsolatos gondolataikat és így meglepô információk birtokába jutottam! Ôk is jót mosolyogtak, hogy mit gondolok én, hogy mit gondol egy nô!)
Ha Blade ezt értette felszínességen, akkor ezzel én is egyetértek, de szerintem ez korral változik

A feszengés annyiban hazai maradvány, hogy ha otthon egy lány egyedül megy szórakozni, sôt, ha csak lányok mennek szórakozni, a fiúk számára egyértelm?, hogy pasit akarnak fogni és e szerint is viselkednek velük.
Itt ezt nem volt alkalmam megvizsgálni, de Hollandiában igen és ott úgymond én is koppantam! Szerintem itt is hasonló a helyzet; ha egy lány egyedül megy valahová, még nem egyértelm?, hogy nincs barátja/férje/stb. És az sem, hogy az elsô kedves pasi ölébe/ágyába ugrik. Ezért a férfiak is elvárnak egy kis kezdeményezést, illetve nem viszik túlzásba az udvarlást és így az esetleges visszautasítás sem olyan "ciki", plusz nem jelenti azt, hogy baráti viszony nem lehet belôle.

Persze a feszengés tényleg soxor lehet személyiségfüggô is, annak leküzdésére már komolyabb koncentráció szükséges.

Az "ördögi kört" mi fiúk is ismerjük, ha mincs senkid és veszettül keresel, minden nô elkerül, ahogy lesz valakid, körüldonganak.
Ha azzal mész oda valakihez, hogy csak beszélgetni akarsz, lehet, hogy több sikerrel jársz, mintha közben azon görcsölsz, hogy holnap vajon felhív-e.
aknot Creative Commons License 2005.02.18 0 0 157
Összedugtuk a fejünket, de így kapásból nem tudunk ilyet. (angolokkal taláxunk eleget IRL, nem akarunk még a neten is velük csevegni)
De ha rákeresel a témára, amirôl társalogni akarsz, elôbb-utóbb felhoz olyan oldalakat, amin van fórum.
Egy már eszünkbe is jutott: http://www.movethat.co.uk Mi ennek segítségével kerestünk infot a környékrôl.
Előzmény: Lonni24 (149)
placebogirl Creative Commons License 2005.02.18 0 0 156

Én most nem a munkahelyi kapcsolatokra gondoltam. Amit irtam az személyes tapasztalat: 2-szer (ami elég sok ha azt vesszük hogy havonta általg 1-szer megyek ilyen helyre) is előfordult mér velem hogy egy pubban beszélgettem egy szimpatikus helybáél fiatalemberrel, de miután megtudta honnan jöttem már csak 1-2 udvariassági kérdést tett fel, aztán eltünt az illető mint a kámfor (persze később felbukkant részeg nagypocijú, hangoskodó angol lányok átrsaságában).

 

Kontrasztként gyertek el Stratfordba! Itt nem ritka az olyan hogy 10 percig kell sétálnod az utcán mire megpillantasz egy nem angolnak tünő embert -ő is valószínüleg egy japán turista lesz Shakespeare szülőháza előtt :-)

Előzmény: bluekiwi (152)
kAos Creative Commons License 2005.02.18 0 0 155
Ja, en egy "elegge angol" helyen dolgozom (munkatarsaim 80%-a angol), es van jonehany szingli no is koztuk, es tok ugyanilyen dolgokrol dumalnak: nehez normalis pasit talalni. Erdekes modon en nem ismerek hasonlo problemaval kuzdo ferfit, bar ez szerintem csak veletlen lehet. En harom ferfi kollegamrol (ebbol egyrol nem vagyok meggyozodve, hogy nem meleg) es legalabb negy norol, mind angolok, tudom, hogy egyedul elnek. Ket csaj elvalt, es az o eletstilusuk van a legkozelebb a TV-ben glamorizalt "szingli"-stilushoz. Alkalmi pasik, neha hosszu hetvege Spanyolorszagban/USA-ban, vagy teniszezni, vagy jo idoben a tengeren yach-on a barati tarsasaggal, stb., de nem vagyok benne biztos, hogy ettol mind boldogok. Az egyik ebednel harmukkal ultel egy asztalnal, epp arrol dumaltak, hogy hazibulit szerveznek, es honnan szerezzenek egyedulallo pasikat.

En azt sem tapasztaltam, hogy angol pasi "nemzeti buszkesegbol" ne allna szoba kulfoldi (vagy belfoldi szinesboru) novel (vagy vice versa), de ha akarjatok majd megkerdezem. ;-) Nekem pl. a munkan kivuli ismeroseim jelentos hanyada "vegyesparos" ilyen szempontbol. Persze ez mind baromira fugg attol, hogy az ember milyen tarsasagban (nemcsak kulfoldi/helyi de tarsadalmi osztaly-t nezve is) forgolodik.

Modnjuk en se angol nem vagyok, se no, es ez csak a szemlyes velemenyem, es en ezek alapjan azert nem altalanositanek.
Előzmény: kAos (154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!