Keresés

Részletes keresés

Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 23295

Köszi, akkor ezeket is megpróbáljuk belevenni :)

Előzmény: vélemény (23293)
Irenee Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23294

Azonban, ha Pisából fogtok hazajönni, legalább az utolsó éjszakát mindenképp célszerűbb lenne Luccában tölteni.

 

 

Előzmény: Sunnyrob03 (23291)
vélemény Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23293

Nekem a fő kedvencem a San Marco kolostor. A második kedvencem a Medici Palotában a Gozzoli kápolna.

Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23292

Köszi, pontosan erre jutottam én is. Ez lesz a jó megoldás :)

 

Előzmény: FLaci (23287)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23291

Köszi a tanácsokat! Igen a kártyán én is még mindig gondolkodom mert tudom, a templomok is fizetősek, így lehet, hogy mégis megéri megvenni. A Dvanzatit akkor kihagyom, ha szerinted nem nagy szám...a Bargello lett volna a másik, akkor inkább oda mennénk. Firenze a fő, a szívem oda húz nagyon rég óta, azt semmiképp nem hagynám ki, ezért lehet, hogy inkább azt választom, hogy csak Firenzében lesz szállás és onnan megyünk majd át Pisába, Luccába, illetve én is néztem azóta, hogy Siena és S.G. nem igen fog egy napba beleférni, így én akkor Sienát választom, mert azt is nagyon szeretném látni...San Gimignano-ban már jártam egyszer...igaz, a többiek nem, de szerintem Siena is elég szép lesz, hogy kárpótoljon. :) Így mindenhová tudunk menni vonattal és talán ha mégis marad még időnk Siena után egy kicsi, akkor esetleg Monteriggioni-t még meg lehet próbálni busszal.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Ha Firenzében esetleg tudtok jó szállást, ne tartsátok magatokba! ;)

Előzmény: vélemény (23289)
vélemény Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23290

 Ezek a vonatjegyek mindig ugyanannyiba kerülnek, nem érdemes előre megvenni.

vélemény Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23289

Én két éve küszködtem ugyanezzel,és akárhogy próbálkoztam Luccaból Sienaba nem találtam normális közlekedést.  A firenzei átszállásos volt a leggyorsabb megoldás. Több idő a közlekedés, mint az ott tartózkodás. És akkor még San Gimiről szó sincs.

Siena kb a világ leggyönyörűbb városa, de most kihagynám.

  Luccába én Firenzéből kirándultam egy napra ( kora reggeltől kora estig ) és nem láttam mindent. Nekem Pisa is egy egész nap. 2017 március végén írtam nagyon részletesen mindkettőről.

Firenze Card. Azt  ugye tudod, hogy a templomok is fizetősek és érvényes rájuk a Card?

 A 6 nap az öt éjszaka? Én úgy érezném, hogy ha Firenzében kifizetem a Piitit, az Uffizit, a Palazzo Vecchiot, a Davanzatit( nekem annyira nem jött be) és a két fő templomot ( Novella, Santa Croce), ami együtt kb 45-50€, akkor inkább ráfizetem a Card különbözetét és megnézem olyan csodahelyeket, mint a Brancacci, a Bargello, a San Marco, Battistero, Lorenzo Könyvtár, és a No 1 Dómmúzeum. + a mászósoknak a campanile és a kupola.

Szóval én vagy eltöltenék 5 napot Firenzében, a Cardot ügyesen felhasználva megnézném  az összes fizetős helyet, mert akkor lehet spórolni vele,egyébként brutálisak  a belépőjegyek.  És az utolsó nap Pisa.

Vagy megszállnék 4 éjszakára Luccaban, másfél nap Lucca, fél nap Prato, egy nap Pistoia, és az utolsó nap Pisa. Esetleg alaposabban, nem csak a csodák terével, hanem a várossal is.  És Firenzét eltenném a következő alkalomra.

Előzmény: Sunnyrob03 (23284)
anblock_italia Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23288

Mi két napot töltöttünk Luccában, és úgy tűnt, pont annyi kellett is ahhoz, hogy kicsik "éljünk" is benne, séta, biciklizés a városfalon. Tényleg, jó, hogy eszembe juttattad, ezt a nagy utazásunkat sem dolgoztam még fel, pedig sok izgalmas dolog volt benne! Úgy tűnik nem fogok sokat unatkozni a következő hónapokban! :-)

Előzmény: FLaci (23287)
FLaci Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23287

Én több éjszakát töltenék Firenzében, kevesebbet Luccában. Vagy akár mindet Firenzében és onnan kirándulnék mindenfele.
Pisa + Lucca beleférhet 1 napba, Siena + San Gimignano szerintem csak rohanósan.
San Gimi-ben én nem jártam, de úgy látom Poggibonsi-ig vonat, onnan busz a megoldás.

Előzmény: FLaci (23285)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23286

Köszönöm szépen! :)

Előzmény: FLaci (23285)
FLaci Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23285

Ilyen távolságokra a vonatjegyeket bőven ráér helyben megvenni. Igen, érvényesíteni kell a peronon. Van Lucca és Firenze között vonat. Sienába is vonattal kellene menni Firenzéből.


Menetrendeked nézd itt: http://www.trenitalia.com/tcom-en

Előzmény: Sunnyrob03 (23284)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23284

Sziasztok, BUÉK mindenkinek! Körvonalazódik szépen lassan a toszkán utunk, mondanom sem kell, hogy azóta sok mindent módosítottunk, átterveztünk. Marad a repülő és mivel az autó bérlést elég macerásnak látom, illetve a parkolást is, ezért úgy döntöttünk, hogy vonat+busz kombóval fogunk közlekedni. A repülőtérről egyből Firenzébe mennénk, ott lenne 2 éjszaka szállás és két nap alatt, amit meg tudunk nézni, azt megnézzük, aztán átmennénk Luccába és ott lenne egy másik szállás, ahol még további 3 éjszakát töltenénk. 1 nap Lucca + Pisa és 1 napra lemennénk busszal Sienába és ha belefér át San Gimignano-ba. A következő nap délutánján jönnénk haza. Így összesen 6 nap lenne. Tőletek prktikus tanácsokat szeretnék kérni, utazással kapcsolatban. Mik azok a buszok, amikkel tudunk menni pl. Luccából vagy akár Pisából le Sienába és Sienából át San Gimignano-ba, majd onnan vissza haza a szállásra. Lucca és Firenze között van vonat is ugye? A vonat jegyet, ha jól olvastam az állomáson felszállás előtt kell érvényesíteni. Szerintetek érdemes előre megvenni az egyes járatokra a jegyeket vagy ott helyben is egyszerűen, gyorsan megoldható ez? Május végén mennénk egyébként, esetleg belenyúlhat júni elejébe is, attól függ hogy találok repjegyet. Firenzében nem veszek kártyát, mert nem fogjuk kihasználni a két nap alatt annyira, hogy megérje. Az Uffizi-be és a Pitti + Boboli kertbe előre veszek kombinált jegyet, ezen kívül a Dvanzati Palotát és a Palazzo Vecchio-t (ha este be tudunk menni) tervezem, plusz a fontosabb templomokat, kápolnákat és parkokat. Ezzel kapcsolatban is várom a meglátásokat, ha vannak, illetve esetleg lehetséges szállás ajánlatokat is szívesen fogadok mindkét városban, prioritás, hogy jól megközelíthető legyen a vonat/busz állomás és nyilván amennyire lehet, költséghatékony legyen. Elég 1 háló és 1 kinyitható kanapés közös helység is hármunknak. 

 

Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 23283

Nagyon szuper képek, köszönjük és gratulálok a futáshoz! :)

Előzmény: oleandro (23278)
oleandro Creative Commons License 2018.12.04 0 0 23282

hát ezt a gránátalmát nem tudtuk mire vélni. De most itt a megfejtés: az egy szív! :))

 

meg van ott tüdő is!     https://video.repubblica.it/socialnews/arte-botticelli-stupisce-c-e-un-segreto-nella-madonna-della-melagrana/321438/322064?ref=RHPPBT-BS-I0-C4-P15-S1.4-T1

anblock_italia Creative Commons License 2018.11.30 0 1 23281

Nagyon klasszak a képek, elég sokmindenre volt időd, úgy látom :-) Nagy változások szerencsére nincsenek Firenzében, de jó volt ilyen "hűvösben" is látni. És jól nézett ki a futószerkótok! :-)

 

Előzmény: oleandro (23278)
Ranyu Creative Commons License 2018.11.30 0 0 23280

Köszönöm, hogy megosztottad a fotókat! Különösen a lenyugvó naptól megszínezett fotók tetszettek és az esti, Ponte Vecchio-ról készült kép! De jó volt mindet végignézni!

Gratulálok a maratonhoz!

Előzmény: oleandro (23278)
vélemény Creative Commons License 2018.11.30 0 0 23279

Gratula a maratonhoz!

Én 2009 novemberében pont a maraton napján voltam Firenzében, akkor is esett. Hol esett, hol zuhogott. Sajnáltam is a futókat. A Santa Crocenel volt a befutó, láttam a legeslegutolsó  futót beérkezni.

A tömeg főleg hétvégén mindenütt óriási, az a szerencse, hogy csak a főcsapáson vonulnak. Azért az Uffiziben az egy órás várakozás foglalással kemény. Állítólag új rendszer lesz. Aki foglalás nélkül megy, annak kiadja a rendszer, hogy mikor( mennyi idő múlva) menjen vissza.

Előzmény: oleandro (23278)
oleandro Creative Commons License 2018.11.30 0 2 23278
Előzmény: oleandro (23277)
oleandro Creative Commons License 2018.11.28 0 4 23277

7végén megfutottuk Firenzét maratonilag. Épp ideje volt, már több, mint 20 éve nem jártam arra. Sajnos még így november derekán is borzalmasan  "el van turistásodva", de hát ez van.

Az Uffizibe időre foglaltunk jegyet, de még az előrefoglalós sor is egy óra volt! (És persze bent is olyan volt, mint csúcsidőben egy plázában.) Ha ezt tudom, tuti kihagytuk volna

Emellett még megnézük a San Marcot, a Bargellot, a Davanzatit, a San Miniatot és a SM Novellát.  Mind szuper volt.

A San Marco  pld már 1/2 9-kor nyit, nagyon megérte korán menni, még a teremőrök sem voltak ott, annyira egyedül voltunk.

A belváros már meglepően izléses karácsonyi fényekben tündököl. Tényleg jól néz ki, abszolút más, mint a szokásos giccses  ideiglenes  díszkivilágítás, ami  mindenhol lehet látni Olaszországban.

Sajnos esett szinte végig ( a marin is, persze), napot nem láttunk, csak holdat (illetve vasárnap délután a SM Novella egyik kerengőjében szivárványt!!!!).

Majd feltöltök képeket.

 

vélemény Creative Commons License 2018.10.29 -1 0 23276

REngeteg vihar volt egész nyáron és ősszel sokfelé Európában.  Hó elején azért nem jött meg egy csoportom, mert Frankfurtban volt olyan vihar, hogy nem tudott felszállni a gépük.

Előzmény: morago (23275)
morago Creative Commons License 2018.10.29 0 0 23275

Igen, szerencsere. De a mi utcankban is kidolt egy fa, keresztben, teljesen elzarva minket a kulvilagtol. Most mentem le megnezni, mi a helyzet, es mar fureszelik, ugyhogy nincs mentseg, be kell mennem holnap dolgozni. :)

Előzmény: vélemény (23273)
Smíró Creative Commons License 2018.10.29 0 0 23274

2 napja voltam ott, esti napsütésben és kb 25 fokos melegben:) Tegnap már gyanús volt, hogy jönni kell...

Előzmény: vélemény (23273)
vélemény Creative Commons License 2018.10.29 -1 0 23273

Iszonyatos. Ugye te biztonságos helyen voltál?

Előzmény: morago (23272)
morago Creative Commons License 2018.10.29 0 0 23272

Siena, Piazza del Campo, ahogy meg nem lattatok:

https://www.radiosienatv.it/tempesta-in-piazza-del-campo-video/

Smíró Creative Commons License 2018.10.29 -1 0 23271

A választ megköszönheted valóban. Sok értelme volt kérdezni is:)

Előzmény: hutlen (23268)
Smíró Creative Commons License 2018.10.22 -1 0 23270

Holnap reggel indulunk. Vissza valamikor hét elején:)

Előzmény: hutlen (23267)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 23269

Köszi szépen, megnézem! :)

Előzmény: egér61 (23266)
hutlen Creative Commons License 2018.10.16 -1 0 23268

Elnézést, kimaradt egy kulcs szó: kocsival érkezik és indul vissza.

Még egyszer előre is köszönöm a választ.

Előzmény: hutlen (23267)
hutlen Creative Commons License 2018.10.16 -2 0 23267

Üdv mindenkinek:))

Lenne egy rövid kérdésem: van esetleg valaki, aki most, a hosszú hétvégét kihasználva, október 20 után érkezik Toszkánába, és a jövő héten indul vissza Magyarországra? Megköszönném a választ:))

egér61 Creative Commons License 2018.10.12 -1 0 23266

Szia

Júniusban itt szálltunk meg: B&B Casa Di Campagna In Toscana, Strada Dell'aeroporto 1, 53018 Sovicille, Olaszország. Siena valami 8 km, a reggeli nagyon jó volt, van medence, csendes hely, tiszta. Bookingon foglaltuk.

Előzmény: Sunnyrob03 (23264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!