Keresés

Részletes keresés

Amari bp Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14402
Na ne ábrándozzon:)
Előzmény: szervezkedő (14401)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14401

Amikor elindult a komp, már láttam valamit a lány szemében! Annak ellenére hogy napszemüveg volt rajta!

 

cica1

 

 

Láttam vette az adást, hogy figyelem!

Éreztem van valami vibrálás is a levegőben!

:-)

 

 

 

 

 

cica2
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14400

Hümi/ N-Ervin!
Üzemanyag!


Én csak gázolajos, vagy gázos autóval jártam abban az irányban, a benzin minőségéről így nem tudok mit mondani!
A téli kemény minuszokat kivéve mindig D2 gázolajat tankolok, mert olcsóbb. Nagy hidegben ha megyek, Eurodízel+benzin.
Nem tapasztalom se azt hogy többet vagy kevesebbet fogyaszt mint Magyarországon, se azt hogy másként menne a szekér tőle.


Egy időben volt útközben egy lelőhelyem ahol akciósan kannából tankoltam, ott sem volt semmi gondom! Csak az hogy nem tudtam többet elhozni mint amennyi a tankba fért! Még most is kibuggyan a könnyem, ha arra gondolok, milyen occcsójé volt az az anyag!

Ellenben Németországból jövet, Ausztriában ÖMV kúton történö tankolás után az autó hosszabb ideig állt és annak ellenére hogy 2-3hetente beindítottam, az üzemanyagból valami bioizé vált ki. Ez egy mézszerű trutyi lett, a  szűrőbe, tankba, adagolóba stb. Kromofág, nitrohígító, egy halom pénz, adagolófelújítás stb. Miután kész lett, az autóval lementünk a tengerre és másnap ismét nem indult. A  tankot is le kellett venni és abból is ki kellett mosni az osztrák sógorok szuper motyóját a helyi szervízben.

 

Ősszel én mindig kicserélem a gázolajszűrőt, kiöntöm a truytit ami a szűrőházban van.
A szervízben télen egy olyan autó állt az enyém mellett, amibe jéggé fagyott a víz a szűrőben. A tulaj értetlenül és hihtetlenkedve hallgatta a szerelőtől, mi a gond és elmondta, ő szinte majd mindig csak a kecskeméti Shell kúton tankol.

 

Én elfogadom ha Ervin tapasztalata az, hogy jobban jár az aki Magyarországon tankol, de nekem minőségi gondom nincs se a magyar, se a szerb, se a montenegrói üzemanyaggal. Az árfolyamtól, az ártól függően választom meg, hol tankolok.

 

Jártam már olyan határon, ahol a helyiek mindkét irányba cigit csempésztek!!!
Azt mondták az egyik országban olcsóbb, a másik országban jobb minőségű!

Előzmény: N-Ervin (14357)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14399
Ancsa37:
Hogy milyen nyelven beszélnek az emberek Montenegróban?
www.montenegro-info.hu
Mire megtalálod a választ még egy csomó hasznos infót is találsz!
:-)
Előzmény: Ancsa37 (14369)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14398

Muity Mijo!
Hogy megutáltatjuk e magunkat Montenegróban?


Ez egy cikk amit átvett, lefordított a magyar média, a kinti internetes oldalakról. A hír, hír volt az esti híradóban is kint Montenegróban. Aki itthon is hírt csinált vagy azt szeretett volna csinálni az egészből, annyi fáradtságot azért vehetett volna hogy felhívja telefonon Bobvos urat és megkérdezi mi van a hír mögött?

 

Legalább annyit tehetett volna hogy csatolja mit kommunikált az OTP(CKB) ezután a kinti média felé!

Előzmény: Muity Mijo (14353)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14397
:)
Előzmény: szervezkedő (14395)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14396

Hümi, NilsHolgersson.
Deviza- valuta árfolyam ügye!
Amikor egy pénzváltóba itthon forintból szeretnénk eurót csinálni, akkor ez a művelet valutaárfolyamon történik. Amikor forint kártyával külföldön fizetünk(vagy pénzt veszünk fel) akkor a bankok egymás között deviza árfolyamon számolnak. Ezt tovább komplikálja még az is hogy milyen kártyával történik mindez. Én leginkább Visa kártyát használok külföldön. Tudtommal ha pl Szerbiában tankolok, akkor a dínárt átválltják usa dollárra, majd ezt váltják forintra. A devizaárfolyma picivel másabb mint a valuta. A múltkor délután a pénzváltóban 2,8ért adták és 2,5ftért vették a dínárt, kártyáról fizetve 2,68Ftért tankoltam ha jól emlékszem.

 

Összefoglalva ha kártyával bűvészkedsz kint, akkor a váltás  a tesco-s pénzváltó eladási és vételi árfolyama közöt von le a bank kb.

Előzmény: Hümi (14358)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14395

Fistic!
A szerb hatóságokkal szemben előítéleteket táplálni buta dolog!
Röszkén a magyar vámosoktól is megkérdeztem, mi ez a beírás az útlvelembe. Azt mondták nem tudják, de kit érdekel, 3 éves!!!
Mondom nekik hogy emiatt nem engedtek be. A srácok jót nevettek rajta és megkérdezték, hány éves volt aki szívózott velem.
Mondom nekik hogy kb50.
Erra a srácok azt mondták hogy lehet hogy az a baj, hogy rég látott a fickó p*nát, vagy már lehet hogy nem tud vele mit kezdeni és rajtam élte ki magát!
A röszkei magyar vámosok jó arcok voltak!
Tehát ennyi!

 

De ha már a kalandoknál tartunk!
A tompai sikertelen határátlépést követöen a szerbek visszafordítottak és a magyar területről kilépést követő szerbekkel folyó vita után belépésre jelentkeztem magyar oldalon.

A sztorit elmesélem a határőr(nő)nek, kérdezem ugye tőle is, mit jelent a beírás-> nem tudta. Amikor ezzel végeztünk, elükerül a vámos. Üdvözlöm a napszaknak  és ruháján látható rendfokozatának megfelelően.
Ő tüzetes vámvizsgálathoz kezdett volna.
Mondom neki hogy ne bohóckodjunk már, hiszen csak 10métert voltam Szerbiában, az van nálam amit kivittem Magyarországról!
Erre ő: az nem biztos! A tréleren húzott víztartályra mutatva kérdi mi van ebben?
(A szakadó eső miatt hóóóót csatak, sár volt minden!)
Én ciniuksan kinyotottam a tartály alján lévő csapot, és úgy tettem mint aki várja hogy abból majd folyik valami. Mikor mindketten láttuk hogy nem folyik belőle semmi, egy hülye vigyor mellett azt válaszoltam: a tartály üres!
Erre ő: az nem biztos. Nyissam ki a tartály tetejét!


Na gondoltam ez frankó! Ma éjjel az összes hülye ezen a határon van szolgálatban és rám utazik!!!! :-)


Erre én: Kedves őrmester úr! Amíg felmászik a tetejére (nehogy már én kenjem össze magam az ő buziása miatt) szívesen megfogom az iratait.
Duzzogva átadta a papírokat amiket addig szorongatott és mászott a tartályra. Letekerte a tetejét, feladtam neki a zseblámpáját. Belevilágított.
Na üres? Ki van normálisan takarítva? Mert úgy vettem hogy az eladó cég vállata hogy tiszta a belseje!
Erre a bohóc: Majd megnézi ön is ha kíváncsi rá!


Kedves Fistic!
Fekete Pákó akcentusával minősítve, azt hiszem mindkét vámos a magyar és a szerb is, a maga módján ugyanolyan "kocsog" volt.

Előzmény: fistic (14346)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14394
Ezt már én is kérdeztem, meg még hétvége is van, napok telnek el, mire kiderül:)
Közben minden szürke kint, esik, az eső, valamivel fel kéne hangolni magam:)
Előzmény: haszkovo city (14393)
haszkovo city Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14393
hello aquszka,amit találtál szállást 40juroért ,az merre van helyileg pontosan elárulnád ,érdekelne!? köszi...
Előzmény: aguszka (14379)
Muity Mijo Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14392

 

Valamelyik jónevű kocsmahelyiséget. :)

 

Előzmény: fistic (14389)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14391
Helység igazán nincs, csak a hegyek völgyek, meg a természet:)
Előzmény: fistic (14389)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14390
Hmm, mondjuk érdemes, oda, vagy vissza úton beiktatni, ha valaki nem azt teszi, az  lemegy tengerpartra, és akkor egy napot arra szán, hogy fel 200km, le 200km vissza.
Ha valaki Szerbia felől jön, Mojkovácnál forduljon Tara-Zabljak felé, szállás Zabljak, ha valaki Bosznia felől érkezik, és kiköt Piva tónál, és szállást keres Pluzine-nál, az is ellátogathat Durmitorhoz, vagy Tara-hídhoz.
Ez nagyon izgalmasnak tűnik,:)
http://www.tara-grab.com/hun/hu/01.html.
Meg térkép hozzá, igaz, ma olyan idejét múltnak tűnik:o)))a térkép, hmm
http://www.montenegromap.net/
fistic Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14389
Tara Canyon meglátogatásához milyen helyiséget érdemes ulticélként kitűzni ? Durmitor NP-ba miként érdemes elmenni ?
Amari bp Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14388
Szia,szervezkedő azt mondta, hogy egy retur Szabadka -Bar 50 euró. Hálókocsis.
Előzmény: kirgizke (14385)
Hümi Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14387
"Találtam ott egy 25 EUR/fő hálókocsis díjat, de nem derült ki számomra egyértelműen, hogy ez csak magára a hálókocsira vonatkozik, vagy a teljes utazásra (egy irányban)."

Látod én meg ezt nem értem...:)))
Előzmény: kirgizke (14385)
Muity Mijo Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14386

 

Igazán kedves vagy (a fotó kifejezetten szép, mondhatnók: művészi), még ha éti volna, akkor érdekelne is kulináris szempontból, de így inkább maradok a megszokott választéknál.

 

 

Előzmény: Hümi (14382)
kirgizke Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14385
Kedves Hümi!

Nem vagyok már kezdő fórumozó - megszerveztem már pár utazást is, vissza szoktam olvasni, használom a keresőt is, ill. ha így se jutok semmire, akkor átnézek külföldi fórumokra, mielőtt kérdésekkel fárasztom a tisztelt utazókat.
Olvastam az általad említett hozzászólást, de az az autós-vonatos kombóra vonatkozott. Találtam ott egy 25 EUR/fő hálókocsis díjat, de nem derült ki számomra egyértelműen, hogy ez csak magára a hálókocsira vonatkozik, vagy a teljes utazásra (egy irányban).

No mindegy, úgy látszik nincs szerencsém ezzel a topikkal...
Előzmény: Hümi (14384)
Hümi Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14384
Hát azért ez besz@rás, hogy még pár bejegyzést sem vagytok képesek visszaolvasni...:(((

"szervezkedő 2010.05.11 14:07:11 © (14341)"
Előzmény: kirgizke (14383)
kirgizke Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14383
Sziasztok!

Tud valaki abban segíteni, hogy idén mennyibe kerül a Szabadka-Bar vonatjegy/fő? Egy ülőhelyes és egy hálókocsis változatban?

A szerb vasút honlapján a Belgrád-Bart találtam csak meg.

Köszönöm szépen.
Hümi Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14382
Úgy legyen...kapsz tőlem ajándékba egy magyar csigát amit a minap fotóztam...:)))

Előzmény: Muity Mijo (14376)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14381
Reális, és merre van ez?
Előzmény: aguszka (14379)
Hümi Creative Commons License 2010.05.14 0 0 14380
10800Ft/nap/két szoba/4 fő...egy apartmanért a tengerparton...szerinted...?!
Előzmény: aguszka (14379)
aguszka Creative Commons License 2010.05.13 0 0 14379
Sziasztok,

Olyan apartmant szeretnénk ahol 2 külön szoba van, ne legyen túl messze a tengertől. (gyalog azért elérhető legyen) Nem kell se Tv se légkondi. Tiszta legyen, és legyen konyha. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyet kb. milyen áron lehet "szerezni" ? Találtam 40 Eur/nap, ez reális ár?

Köszi sziasztok
Előzmény: Amari bp (14366)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.13 0 0 14378
Szia!
Minden lehetséges, biztos van reptérről busz, Podgorica autóbusz állomásról, meg minden fele, legközelebb eső, Budva-Petrovac-Sutomore-Bar, utóbbi kettőbe vonattal is lehet, bár busz, sokkal gyakoribb. Igen vannak olyanok szállásadók, ki kimennek vendégért. Gyermek barát part? Hát inkább kavicsosra számíts, mélyülés, az változó.
Mi az elfogadható ár?? Szoba? apartman? Hajlandóak vagytok, lépcsőzni, vagy csak vízszintesben közlekedni? de több száz méterre van van a part?
Nem egyszerű ajánlani.
Ezeket azért írom, mert azért, túlnyomóan kocsival mennek, úgy meg más.
Milyen nyelven beszélnek, túlnyomóan, szerb, orosz, persze, vannak akik angolul, meg németül, és olyanok is, akik magyarul:)
Előzmény: Ancsa37 (14369)
Hümi Creative Commons License 2010.05.13 0 0 14377
Muity Mijo Creative Commons License 2010.05.13 0 0 14376

 

Aggya a sors egyszer élőben is.

 

Előzmény: Hümi (14374)
Muity Mijo Creative Commons License 2010.05.13 0 0 14375

Hvala, dabogda!

 

Előzmény: fityók (14373)
Hümi Creative Commons License 2010.05.13 0 0 14374
Ezt megbeszéltük...:)))
Előzmény: Muity Mijo (14372)
fityók Creative Commons License 2010.05.13 0 0 14373
Nazdravlje!!
Előzmény: Muity Mijo (14372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!