Keresés

Részletes keresés

bob87 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19261

tetraciklin és fluorokinolon típusúnál biztos nem szabad a kettős negatív töltésű (elemi állapot) elemeket bejuttatni. Legalábbis el kell tolni 2-3 órával. ß-laktám az viszont nagyon megengedő, ott szinte bármit csinálhatsz. Persze nem kéne :)

lehet inni pl: egyes ß-laktámok (vannak cefalosporin kivételek), egyes makrolidok (erythromycin nem), aminoglikozidok, a fluorokinolonok (norfloxacin nem) esetén. De nem ajánlott, lehetnek váratlan mellékhatásai.

Előzmény: Törölt nick (19255)
bob87 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19260

az előírt protokoll szerint, ha valaki amoxicillinre érzékeny a páciens, az orvosnak feltételeznie !KELL!, hogy más ß-laktám típusú AB-re is ugyanúgy allergiás, tehát ha van lehetősége, más AB-t kell felírnia gondolkodás nélkül, ámbár nem feltétlen kell, hogy allergiás legyen! Szerintem érdemes lehet belepróbálkozni egy teszttel, hátha kellemes meglepetés éri az embert.

 

Előzmény: Törölt nick (19258)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19259

Ha jol emlekszem az izuleti folyadek felszaporodott es az dudorodott ki a csuklom belso felen. Valtozo nagysagu volt. Mogyoro es dupla mogyoro kozott ingadozott. Hulyeseg volt megmuttetni. Mar banom.

A hollot en irtam nem te. :) Itt ezen a forumon sokan artritiszisek, en ugy latom. Ide sorolom azt is ha valakinek pl. olyan degeneracioja van amit muteni kellene a sebesz szerint. Es a tobbiek is...

Nem szabad beletorodni. Latod nekem is jobb lett. Tudok irni fozni.

Kimeles: nem csinalok fekvotamaszt, hirtelen mozdulatokat, igyekszem odafigyelni hogy a bal kezemet is hasznaljam gyakrabban.

Tormat nem eszek. De lehet hogy tornat akartunk irni. Csinaljad ezeket meghozza majd az eredmenyt.

Probald ki te is az algat. Nagyon jo taplalek. Sok B vitamin es mangan va  benne.

Meg nem probaltam de sokan dicserik a Joint Complexet a Biocomtol. Ez csak egy otlet. Tudom te szeretsz mindent kiprobalni. De hagyj idot egy egy termeknek hatni. 

A sok szer benyomja az izetbe a bbt.

 

Eloszor alga, meregtelenitesre.

Előzmény: Jesurun under Lyme (19254)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19258

Szerintem nem kaphat cefit aki penicilinre érzékeny!Ha az Augmentire allergiás vagy a többi penicilin származékra is .

 

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/ceftriaxon_kabi_2_g_por_oldatos_infuziohoz/51791

Előzmény: Törölt nick (19248)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19257

Mikor tervezed, hogy hazajössz? Mármint az újabb AB kör miatt kérdezem. Hátha az segít. Önmagában az alternatív gyógymód nem hiszem, hogy elég nálad, ha már kimutatható az arthritisz. Lehet valami izmosabb kezelés kellene...

Előzmény: Jesurun under Lyme (19253)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19256

Örülj neki, hogy karácsonyra már "szabad" leszel! Pozitív gondolkodás!:-)

Előzmény: Törölt nick (19252)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19255

Ahh ez most mellbe vágott. Most rendeltem coral calciumot, ajánlották a refluxra. Más Ab mellett mehet a calcium?

Előzmény: Jesurun under Lyme (19251)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19254

szia, mi az a pukli?

En nem azt irtam h feher hollo vagyok hanem azt h az arthritiszes lymekorosok inkabb a leszazalekolasukon gondolkodnak ahelyett h forumoznanak - vagyis beletorodtek az arhritiszbe, es ugy elnek a fajdalommal egyutt.

De en meg friss arthritiszes vagyok, meg nem torodtem bele. De lehet 1-2 ev, es en is beletorodok, lehet joval hamarabb is.

 

Akkor neked a torma, es a feketenadalyto-krem hasznalt?

Mindketto megy nalam.

Milyen terhelesek amiket mar nem tudsz csinalni vagy vigyazol h ne legyen?

Előzmény: illatos-fű (19241)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19253

nem haragszom de elegge rosszul esett, hogy "csak faj" habar valoban gondolkodom azon h feladjam a munkamat, mert kezdenek hasznalhatatlanok lenni a kezeim.

Egyebkent szerintem akkor ez az ismerosod sem gyogyult meg, csak fekezi a fajdalmat pszihikai uton. Butykok alakultak ki nala?

Az arthritisz mas mint egy sima reumas jellegu fajdalom.

Es nekem is vannak rossz pillanataim, en is lehetek neha depis, nemcsak a tobbi forumozo, es ha abba kell hagynom a munkamat, de fogalmam sincs h akkor mit..... akkor egy ilyen lekicsinylo osszehasonlitas igen melyen belevag a lelki vilagomba, az en idegrendszeremet ugyanugy megtamadta a borrelia, mint a tobbi lymost.

Előzmény: Rita2222 (19242)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19252

Nekem ma lett volna meg az 56. nap, ha csak az első kúra van. Így majd csak dec. közepén végzek, szóval irigyellek, hogy túlvagy rajta...

Előzmény: bob87 (19249)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19251

Kalcium nem mehet a doxy melett, es a tejtermekekben van kalcium

Előzmény: Törölt nick (19250)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19250

Gratulálok!:-) Remélem jó tartós lesz a hatása. Doxy mellett tejtermék nem mehet?

Előzmény: bob87 (19249)
bob87 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19249

mai nappal befejeztem a doxyt. 78 nap lett. Már kezdtem unni, épp ideje volt. Egy joghurtra holnap be is nevezek :D

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19248

Penicillinérzékeny már azt sem kaphat? Mármint cefit. Augmentinre vagyok allergiás, a többi penicillinszármazékot nem tudom még.

Előzmény: Törölt nick (19246)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19247

Abszolút megértelek, és hidd el, lyme-ban  - sajnos - a szorongás is normális. Depressziót és szorongást is hozhat a lyme, és ezeket meg nehéz kezelni, mert ugyan itt is a borrelia a kiváltó ok, de ha el is kezdjük kinyírni, automatikusan még nem kapjuk vissza régi önmagunkat, hiszen az idegrendszert már megtépázta.

Én pl. bevallom őszintén, most full depi vagyok, fb-n is hibernáltattam magamat, nem tudom, ehhez mit szólnak az ismerősök/barátok, remélem, így is megkeresnek, max telón/személyesen. Kicsit elegem lett a világ rohanásából, de tudom, hogy ez egy depressziós állapot - sajnos sok rossz dolog is történt még a lyme mellett, és ez már túl sok.

A fényhiány, a hideg megintcsak kedvez a nyomott lelkiállapotnak. Én onnan is látom, hogy szintén szorongok, hogy nagyon rosszakat álmodom, az is tele van tépelődéssel, és azért az álmokban az aktuális lelkiállapot kivetül.

Arra kell gondolnod, hogy ez a sok sz@r elmúlik úgyis, elkezd minden jobb lenni majd, nem biztos, hogy most, de tavasszal újra éled a természet, jönnek az első napsütések, addigra már a gyógyszerek és alternatívok elkezdenek tényleg hatni, lehet, hogy már fele tünetünk el is tűnik, s szépen elkezdenek jó dolgok történni velünk. Idő kell, de így lesz.

Én most nem rángok. Megint szedem az azit, és így most megint jó. Csak vajon meddig...

Előzmény: Rita2222 (19243)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19246

Hornet! Nekem egy allergológus és egy infektológus azt mondta , hogy ha először nem voltam rá allergiás akkor másodszor sem leszek az adott gyógyszerre.

Mindenki másképp reagál egy adott gyógyszerre. Volt ismerősöm aki ambulánsan kapta az intravénás cefit .

Már több  alkalommal kaptam zinnat= cefuroxim gyógyszert. Semmi bajom nem volt tőle.

Az augmentin is penicilin származék ha jól tudom ilyet is kaptam több alkalommal , de akkor még nem voltam lymeos vagy nem tudtam róla .

Penicilint is kaptam amoxit és ampicilin injekciót valamint biccilin injekciót is 

Előzmény: hornet599 (19233)
Naive Ben Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19245

Köszi szépen a kimerítő választ.

Ezek szerint csak ráhibáztam, mert én meg azt hittem, a -fonteikusan-  Ro-cefi-n alapján "becézitek" cefinek :)

Előzmény: Törölt nick (19218)
Rita2222 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19244
A szemszarazsag az megvan ugy hogy néha jön konny meg tudok sírni es nem olyan száraz hogy zavarna.a száj az beállt egy normal szintre tehát nem is veszem észre ,de csökkent azt kimutatták.az orvos szerint nem sjogren mert az nem jön ilyen hirtelen hanem vírus ment vegig a mirigyeken.en elhiszem,mert mit tehetnek.
ma van a 3 ab mentes napom este beszámolók mi a helyzet.
Előzmény: Adelaideee (19237)
Rita2222 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19243
Igen tudom..ezek a rejtélyes tünetek szörnyűek én is igy vagyok vele.mert nem tudom az okat.de amugy hiszem ill akarom hinni hogy nincs semmi komoly bajunk es nem szabad szorongani.tudod mit képzelek el mikor szorongok vmin?pl szorongok hogy vmi súlyos betegségem van megint elkezdem jarni az orvosokat es megint ott a doknegativ lelet es megint Elment ra egy csomó pénzem.es ez picit eltörpíti a szorongást.tegnap este amugy ramjott az a hülye hatfajas persze jött a pánik hogy kezdodik..es megint bevettem egy fel sanaxot es elmult.ez megint azt jelenti hogy tudat alatt szorongok mint az állat es feszül mindenem.
meg éreztem zsibbadast is es ilyenkor mindig ugy megijedek.de Elhatároztam hogy legyozom ezeket ugy hogy nem Figyelek ra.csak ezt tudom tenni erre jutottam!
neked hol ráng mostanában?én ettől az agyi ködről Félek hogy az ne Jöjjön de Elhatároztam hogy azt is leszarom,ugyis elmegy kis idő múlva.na ma nagyon pozitivvagyok ki tudjameddig.
Előzmény: Törölt nick (19240)
Rita2222 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19242
Bocs hülye összehasonlítás volt..a szájszarazsag amikor igazan olyanod van es hosszú távon az szörnyű.ennek is vannak fokozatai de amikor olyan súlyos hogy leragad meg bedagad tőle a nyelved es minden egyes nyelesnel meg főleg beszednel kínlódsz szar.de nem hasonlítgatom tenyleg hülyeség ne haragudj.
az ismerősöm,akihez egyébként gyógytornára jártam,mert ő tornaztat,azt mondta,hogy ő tudatosan leepítette a betegsegtudatot es nem tartja RA snak magát.semmit nem szedett vagy tett,ő valami pszichologiai csoportba jár tehát absz lelki oldalrol közelít.annyira nem ismerem Ennyit tudtam meg.egyebkent amikor hozza kerultem es ugye előjött sz autoimmun téma azt láttam hogy nem akar erről túlzottan beszélni mert akkor magára engedi.en meg felideztem benne.
Előzmény: Jesurun under Lyme (19239)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19241

Nekem tizenot evvel ezelott voltak hasonlo tuneteim mint neked. Annyira fajt a kezem es nehezen hasznaltam be volt dagadva es volt egy pukli a csuklomon, hogy megmutottek. Na utana lett igazan rossz, mert lebenult a kezfejem. Semmit sem birtam vele megfogni. Se egy fakanalat se egy ceruzat. Egy ismerosom azt mondta nekem hogy mit panaszkodok meg lehet tanulni bal kezzel irni.

Ebbe nem nyugodtam bele. Elkezdtem ovatosan tornaztatni es nadalytovel kenegetni. Szepen fokozatosa  javult. Parhonap mulva  rendbe jott. Arra vigyazok hogy ne terheljem tul. A fejem ala nem tehetem be a karomat alvaskor pedig ez regen kedvenc poziciom volt, mert akkor reggelre katasztrofalis lenne a csuklom.

Ahogy olvasgatom a forumot, szinte mindannyiunk van/volt artritiszes tunete csak lehet nem pont ezt a szot hasznaljuk ra, hanem faj a terdem osszecsuklik a labam alattam, nem birom mozgatni a nyakamat, eldeformalodott a gerincem, servem van stb...

Nagyon nehez es fajdalmas hidd el tudjuk mit erzel. Persze akad olyan is koztunk aki meg nem tudja milyen ez, neki a sajat fajdalma az erzekelheto, ami epp mas jellegu.

A lenyeg hogy az artritisz tipikus lyme tunet. Nem vagy koztunk feher hollo.

Előzmény: Jesurun under Lyme (19239)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19240

Én meg az izomrángással vagyok úgy, hogy csak az ne legyen, akkor inkább a fájdalom. Persze fájdalom is van, hol egyik, hol a másik. Csak az izomrángás azért ijesztő, mert nem tudom, milyen folyamat zajlik közben a szervezetemben, nem épülnek-e le az izmok közben. :(

De a fájdalom sem jó, a legjobb az lenne, ha tényleg újra normális közérzetünk lehetne, az pedig egy agyrém, amikor valaki azt mondja, hogy erre két hét AB elég, nekem is sokan mondták már, és rájuk szoktam hagyni, mert mit álljak le vitázni, ha úgysem tudom meggyőzni, mert neki lehet, hogy tényleg elég volt két hét a friss fertőzésére.

Előzmény: Rita2222 (19236)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19239

Rita, ez a biztatas kb olyan mint amikor vki azt mondja nekem h az ismerose is lyme koros volt, szedett 2 hetig ab-t es meggyogyult. Miert vagyok en ugy oda?

Szoval ez nagyon hasonlo ehhez....

Nekem volt 3 nap az doxy alatt, amikor nem volt nyalam, iszonyu szajszarazsag volt rajtam, es voltak egyeb tuneteim is, a doxy fenyreakcioja okozta valszeg, akkor egtem meg egy kicsit az 1 oras gyalogut szabad levegon valo tartozkodas alatt. Nem sutott a nap.

Igy tudom milyen szar, amikor nincs nyala az embernek. 

De hidd el, az meg megszarabb, mikor faj a kezed, mosogatasnal nem birod egy kezzel fogni a porcelan tanyert, gondolkodnod kell azon h lehet automatavaltosra kene cserelni a kocsit mert nem birsz egy kezzel sebesseget valtani.... es arrol nem is beszelve, hogyha igy haladok, akkor munkamat is abba kell hagyni, ha nem tudom hasznalni a kezeimet.

Sok apro muvelet, ami semmi gondot nem okozott meg 3 honapja, azt kinszenvedes megcsinalni.

Meg nemreg ota szenvedek RA-val, meg nincsenek az ujjaim eldeformalodva, csak a huvelyujjam, illetve a csuklom van latvanyosan bedagadva, es allando jelleggel de hullamzo intenzitassal faj.

Lehet ha cserelnenk, hamar visszacserelned a szajszarazsagra.

De ezen tok felesleges vitakozni, h kinek milyen fajdalmas a tunete, mert mindenkinek mas, es mas a fajdalomkuszobunk is.

De az h mennyire birjuk elviselni a fajdalmat, az fejlesztheto. Sok RAs mar nem panaszkodik, hanem inkabb megkeri a tarsat h zarja el helyette a csapot.

En is ismerek sok RAs, mutogattak nekem a girbe gurba ujjaikat, es nem a panaszkodas volt a jellemzo rajuk. A RA szakaszosan fejlodik, kifejlodik egy darabig, aztan megall, es utana megint rosszabbodhat, vagy nem, es nem tudja az orvostudomany h ez mitol van.

Ezen a forumon is vannak arthritiszesek, de azok a leszazalekoltatason gondolkodnak, igy nem tul biztato az o tapasztalatuk. 

Nagyon erdekel h az az ismerosod mitol gyogyult meg.

Előzmény: Rita2222 (19236)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.27 0 0 19238

Szia Rita.  Megkerdezhetned az ismerosodet h O mitol gyogyult meg az RA bol.

Előzmény: Rita2222 (19235)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.26 0 0 19237

Szia Rita!

 

Neked a sjögren-szerű tüneteid javultak? Netalántán elmúltak? Nekünk elég hasonló tüneteink voltak... vagy tán még vannak is... :(

Előzmény: Rita2222 (19236)
Rita2222 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 19236
Es meg vmi bar azt lehet hogy mar olvastad:itt van autoimmun fórum ahol,paleo diétával asszem vki tök jól van RA-vál.szóval siman lehet ezzel jól lenni persze én könnyen beszélek...de hidd el amikor indult nálam ez a sjögren gyanú es nem bolt nyál a szamban annyira hogy szo szerint minden perc kín volt néha na akkor én cseréltem volna egy ra sal..mert az "csak"faj ...bocs ha ez durva csak próbállak kicsit bíztatni..
Előzmény: Jesurun under Lyme (19227)
Rita2222 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 19235
Jesurun nekem van RA-s ismerősomsőt mez ezer mást is ráhuztak,Lupus stb,es jól van,teljesen tünetmentes,nem szed semmit csak bemagyarazta maganak hogy ő nem beteg.egyébként mondtak neki a lymit talán meg ki is mutattak neki anno,de nem foglalkozott vele.de ez vagy 10 eve volt.meselte is hogy volt iszonyt szedülese meg minden baja akkor.valszeg a lyme nem akartam ezzel erősködni mert nem volt ra nyitott.lenyeg hogy jól van,ő bíztatott mikor én olyan nagyon szarul voltam az elején..
Előzmény: Jesurun under Lyme (19234)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.26 0 0 19234

hat ez nagyon jo kerdes - nem is tudok ra valaszolni.

5 honapja vagyok ab-n. Ebbol 2 volt gyogyszeres a tobbi alternativ.

Amikor nekivagtam, akkor pont "tunetmentes" voltam, vagyis nem voltak nagy bajaim.

Az ab alatt voltak kisebb herxjeim (olyan nagy nem mint ami a nyirokmasszazs utan volt). Pontosan a gyogyszeres ab felidoben, a 2-ik csuklo rontgent hatasara keletkezett Arthur, az arthritisz a bal csuklomon es jobb huvelyujjamban.

Bosszanto, hogy igazabol pontosan figyeltem a testemre, igy vegig tudtam monitorozni hogyan keletkezett....... es nem tudtam megakadalyozni.....

Szoval mivel meg nem evek ota vagyok arthritiszes, igy igazan remenykedem benne, h sikerul meggyogyulni belole.

 

Evelejen kezdtem el gyanakodni h lyme-os vagyok, tavasszal volt vv, ami pozitiv, majus ota vagyok ab-n, es kozben lett egy arthritiszem - erre mit lehet mondani?????

Azt nem h tunet mentes lettem, mert amikor nekialltam az ab-nek pont semmi bajom nem volt.

Es mivel folyamatos ab-n vagyok, folyamatosan vannak kisebb herxek, illetve tuneterosodesek.

De a tuneterosodesbol tudom, hogy hatasos az az ab.

 

Sajnalom ha kiabrandito a valasz, de ez az igazsag.

 

Egyebkent most pont megint kiserletezek..... arra mar 2-3 hete rajottem, h a Karden Samento Banderol 3as kombo bedurrantja Arturt, amikor szuneteltem, akkor utana jobb volt. Most megint szunetelek, de csak a Samento-Banderol parossal, es a Kardent szedem (2x22 csepp), 3 nap (mai a 3-ik), es Artur egesz jol van.

Holnaptol elkezdem megint S+B, kivancsi vagyok hogy reagal majd ra Artur.

Fajnak meg a kezeim, de nem annyira mint amikor irom h bedurrantak.

Szoval ez kegyetlen harc, ismeretlen ellenseggel. Nincs jo utmutato hozza. Nem lehet utanozni a masikat, csak otleteket meriteni. 

A cel mindenfelekeppen az h a borreliat kiradirozzam a testembol, es Arturt pedig likvidaljam.

Arthritiszrol olvastam azt is, h akinek ilyen lett a keze, es elkezdte kimelni a kezet, annak teljesen eldeformalodott, aki pedig hasznalta tovabb ahogy tudta, annak csak kicsit..... Nem szbad elhagyni magunkat.

Az izomlaz legjobb gyogyszere is az ha radolgozzunk.....itt is kell mozgatni, en most elkezdtem az Gepard fele rezegteteseket is a kezeimen - ki tudja h mi segit?

 

Az biztos, h csak bogyok szedesevel nem gyogyulunk meg. Nincs csodabogyo, amit bekapunk, es fittek leszunk. Mozogni kell, es helyesen, egeszsegesen kell etkezni es gondolkodni is. Nem szabad feladni, de az sem jo ha mindig csak ezen rangodunk. Figyelni kell a testunk jelzeseire, de nem szbad h csak ezen jarjon az agyunk, ki kell kapcsolni neha, erre jo a munka, amikor masra figyelunk kenyszerusegbol, vagy pedig valami olyan ami feldob, turazas, mozi, mindenkinek mas.

Előzmény: Törölt nick (19231)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 19233

Pozo, baboss! Nem tudjátok, hogy ha vkinek az első iv antibiotikum után nem alakul ki allergiás reakció, akkor valszeg már nem is fog? Vagy ez bármikor felléphet? Én most dilemmában vagyok, mert fel van iratva a cefi, de valszeg járóbetegként fogom kapni. Ez szerintetek mennyire gáz?

Előzmény: Törölt nick (19194)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.26 0 0 19232

koszi, ez egy nagyon jo osszeszedese az alternativoknak a lyme ellen.

 

En az elobb, amit felsoroltam, az kifejezetten az arthritisz elleni alternativok osszeszedese volt, amit eddig talaltam, jo lenne ha lenne valakinek arrol is egy ilyen jol osszeszedett anyaga. Mondjuk en megvettem 4 konyvet is az arthrisz alternativ gyogymnodjairol, angol nyelvu, lassan haladok az olvasassal. Abbol meritettem az otleteimet, mert magyar forrast nem talaltam.

 

Az eagle anyagabol az elsokbol sokat csinalok (70%), de a biofilmtorokrol meg csak nem is hallottam, amiket ajanl.

 

Koszi :)

Előzmény: Vándorló Palota (19228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!