Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Bateman Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632514

miért nem engeditek el ezt a vitát?

 

vannak fontosabb témák:

 

Hulkenberg to drive at 2015 Le Mans 24 Hours

 

BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632513

Ne lépjél, ha nem akarsz... ez egy ilyen bringa, ha nem tetszik valakinek a hozzászólása akkor vagy lapozol vagy nyafogsz :)

Előzmény: RyanHunterRay (632511)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632512

"De ertem. A kisbaba ellatasa a no feladata, neki van meg hozza minden adottsaga. Szukseg eseten a ferfi is el tud latni egy gyereket, de messze nem olyan jol mint egy no. Persze lehet ezt is vitatni."

Muhahaha :D Ezt nem vitatni kell, hanem élből kiröhögni. A naptár megvolt? 2014-et írunk, nem 1823-at és nem is 1932-őt :)

Három gyerekem van.. pontosan ugyanolyan jól elláttam és el is látom őket mint az anyjuk. Szoptatni nem tudok, de amint leadják az emlőt onnantól zérus különbség van az apa és az anya között. Persze lehet csinálni... 

 

Előzmény: Törölt nick (632509)
RyanHunterRay Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632511

Persze meg még én lépjek az ügy érdekében mi? :D

Előzmény: BZoltan (632505)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632510

Azért fikázod a vitakultúrámat mert történetesen nem értesz velem egyet.

 

Vaze, tényleg ledobtam a láncot és elképedtem, hogy magukat értelmesnek tartó emberek számára nem egyértelmű, hogy bizony a női egyenjoguság területén pipacsvirágos szép hazánk, érces hangú és dalia népe közelebb áll a kazah néphez mint a svédhez. Bocs, de ez van.

 

Vagy neked nem volt meg a rendőrség anti-rape kampánya? Neked nincs meg, hogy a magyar politikai élvonalba csak dísznek van pár nő? Hogy a komplett közszférában a vezetők szinte kizárólag férfiak lehetnek? Te nem tudod, hogy ma Magarországon a gyesre menő apa ismeretlen jelenség? Te nem tudod, hogy a nők forintja az cirka hetven fillér?

Miközben magát okosnak tartó emberek nyíltan és lelkesen adnak elő 18. századbeli soviniszta fasságokat arról, hogy hát a nők az adottságaik miatt erre vannak predesztinálva?


Vaze :) Ilyen viszonyok között ki az aki pallérozott agóratechnikával adja elő? Hát nem én... én nem vagyok jó fej, sosem voltam, nem is leszek. Egy kekec köcsög vagyok :) komolyan... de legalább enm vagyo soviniszta és a lányaimat már egy értelmesebb világba nevelem.

Na ... és akkor a téma lecsuk :) térjünk vissza az F1-re. Utózengék még jöhetnek... de ha valaki csak azt akarja mondani, hogy én egy elviselhetetlen barom vagyok az ne fárassza magát... tudom.

Előzmény: Helter Skelter (632508)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632509

"nettó fasságot írsz folyamatosan"

 

ja persze :)

 

"ennyi idős kor után az apa is mehet gyesre, de nem megy. Hogy miért azt te nyilván nem érted"

 

De ertem. A kisbaba ellatasa a no feladata, neki van meg hozza minden adottsaga. Szukseg eseten a ferfi is el tud latni egy gyereket, de messze nem olyan jol mint egy no. Persze lehet ezt is vitatni.

 

"ég nyilván nem láttál elég agresszív, domináns, önző, köcsög nőt :)"

 

De lattam, de messze nem annyit mint ferfit.

 

Előzmény: BZoltan (632506)
Helter Skelter Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632508

Nekem nincs sok gondom Zolival, csak az zavar, hogy szeret européernek tűnni, miközben a gondolkodásmódja és a vitakultúrája alapján úgy tűnik számomra, hogy nem mindig a világ fejlettebb, szerencsésebb részéből indexel és osztja az észt a mi kis szexista-ungarista kis topikunkba.

:)

Előzmény: RyanHunterRay (632500)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632507

Azért Agneta Herlitz pont azt mondja, hogy a kognitív képességek minden területén volt a nemek közötti eltérés...de egy másik kutatás (http://en.wikipedia.org/wiki/Sex_Differences_in_Cognitive_Abilities) szerint ennek az oka a "stereotype threat", defined as "the fear of conforming to a negative stereotype associated with one’s group membership, which paradoxically results in the individual behaving in line with the stereotype"

Na ez a kemény nem a kád széle :)

Amúgy, most hogy egy kicsit jobban utána olvastam úgy tűnik, hogy a kognitív képességek területén a különbséget leginkább a közösségi és társadalmi hatások okozzák. Konkrét kutatási eredményt vagy cikket arról, hogy bárki megtalálta vona a genetikai vagy más biológiai alapját ezeknek a sztereotipikus különbségeknek nem találtam. Ha te találsz, akkor szólj, érdekelne.

Előzmény: Supercafone (632492)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632506

Figyusz... nettó fasságot írsz folyamatosan és nem olavsod el az amire válaszolsz...

 

Csak annyit, hogy direk mondtam a 8-10 hónapot. Ennyi ideg szopik egy átlag kisgyerek, ennyi idős kor után az apa is mehet gyesre, de nem megy. Hogy miért azt te nyilván nem érted. Hagyjuk inkább... veled beszéljünk az F1-ről.

hogy ontopik is legyen: te még nyilván nem láttál elég agresszív, domináns, önző, köcsög nőt :) Mondjuk emiatt akár irigyelhetnélek is :D

Előzmény: Törölt nick (632501)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632505

A PgDn gomb megvan? De simán lehet ignorálni nicket is...

Előzmény: RyanHunterRay (632500)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632504

Aha.. hát persze. Én nem vagyok tisztában az alapfogalmakkal :D Vicces vagy...

Előzmény: Helter Skelter (632499)
RyanHunterRay Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632503

előző hszemben leírtam, de örülök h nem csak én unom ezt a Bzoltánt és a teljesen OFF jellegű témát. :D

 

a meki meg asszonta amúgy hogy ugyanolyan hibákkal dolgoztak mint év elején a többi csapat szóval dont fos. Bőven van idejük.

Előzmény: keménykalap és ... (632495)
RyanHunterRay Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632502

Én is így láttam. Egyértelműen alonso megint a top top jelző FELETT teljesített, hamilton csak hozott egy kötelező szintet, Ricsi pedig egy nagyon szép évet teljesített gyors is volt és harconi is láthattuk, Vettelt elpicsázta ami nem kis szó, bár ugye a 3. legjobb drivert megverni végülis nem akkora nagy szám mint az elsőt. :D

 

Kimi hogy fért be a legjobb 10be?

Előzmény: Törölt nick (632452)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632501

"Na ez az amit úgy hívnak, hogy nettó fasság."

 

Szerinted. Valojaban pedig evmilliok evoluciojat nem lehet nehany ezer ev civilizaciojaval felulirni. Az emlosallatok tobbsegenel agresszivebbek es dominansabbak a himek, az ember sem kivetel. Es ez nem neveles eredmenye, hormonalis es egyeb okai vannak. Egyebkent egeszen kisgyerekeken is latszik, a fiuk altalaban vadabbak, kemenyebbek mint a lanyok. Nyilvan lehet ezt tagadni, de nem erdemes, mert akinek van szeme az latja.

 

"Merthogy ez is nyilvánvaló fasság."

 

 

Nem eppen. A sajat tapasztalataim is ezt mutatjak.

 

"gyanolyan pozícióban egy gyerek nélküli szingli nő fizetése a nagy átlagban keveseb mint egy férfié..."

 

A legtobb nagyvallalatnal a ferfi es noi dolgozok semmilyen modon nincsennek kezdokent megkulonboztetve. 20 ev elteltevel nyilvan van kulonbseg, azert amit leirtam.

 

"Amúgy a szülés 8-10 hónapos kiesést jelent... "

 

Vagy tobb eveset adott esetben.

 

Hogy osszekossem a temat az F1gyel: ezert nem lesznek soha sikeres noi pilotak az F1ben, mert az osztonos agresszivitasi szintjuk sokkal alacsonyabb. Nezd meg a vilagbajnokokat: egytol egyig onzo kocsog is tud lenni minegyik, ha kell utkoznek, nem mennek le az ivrol, sot vannak kritikan aluli huzasaik is. Egy no alapvetoen es nagy atlagban kevesbe ilyen. Persze kivetelek mindenhol vannak, de nem veletlen hogy csak tesztpilota szintig jutnak.

 

Az lenne itt is a fair, ha lenne kulon noi autoverseny.

Előzmény: BZoltan (632486)
RyanHunterRay Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632500

amióta itt van ez a Bzoltán nevű fószer ír (jelzőket tudnék rá de nem írok inkább) azóta nincs szó F1ről....komolyan húzzon már másik topicba pls baromi uncsi.

Előzmény: Helter Skelter (632499)
Helter Skelter Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632499

Nem unjátok még? :)

Zoli láthatólag az alapfogalmakat sem jól ismeri/értelmezi, így hogy akarjátok meggyőzni bármiről is?

Előzmény: Titi120 (632491)
Supercafone Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632498

ON:

Egy újszülöttnek minden vicc új; én csak most ismertem meg ezt a mémet:

http://f1alternate.shoutwiki.com/wiki/HWNSNBM

Supercafone Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632497

A szőke nő a tudós, link 2.

Olyan bulvárlapoknak is ír, mint az NIH például...

Előzmény: BZoltan (632493)
F1mre Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632496

Hülkenberg jövőre a Porsche LMP1-gyel indul a Le Mans 24H-n, előtte a spai 6 óráson. Május 31-én Le Mans teszt, június 7 Kanadai Nagydíj, június 13-14 LM24. (10-én szabadedzés, 11-én időmérő)

keménykalap és ... Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632495

Nanda könyörögve kérlek dobj be valami hírt Aloról! :) Láttad brewer linkjét, mi a véleményed?

BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632494

A konstruktív vita egyik alapfeltétele, hogy arról beszélünk ami a vita tárgya...

Előzmény: Titi120 (632491)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632493

Akkor ki az a tudós aki erről cikket írt?

Előzmény: Supercafone (632492)
Supercafone Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632492

A második link nem dísznek van, őt idézi a cikk.

Előzmény: BZoltan (632490)
Titi120 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632491

"Egyébként segítek... a kutya sem kérdőjelezte meg, hogy a férfiak és a nők között van különbség :D"

 

Nahát, még mindig megtudsz meglepni! Te tényleg azt hiszed, hogy amiről eddig szó volt, az önmagában csak erről szól?

 

"gombold vissza a hozzászólásokat és fuss neki."

 

Pont ezzel kellett volna kezdened. ;)

 

"De csodálkoznék ha te erről a témáról velem beszélgetni akarnál..."

 

Konstruktív vitában nehéz felnőni hozzád. De ezt már részleteztem.

Előzmény: BZoltan (632488)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632490

Még mielőtt belemennénk a pro-kontra témába... a cik szerzője nem tudós, hanem újségíró. A DN pedig nem egy tudományos szaklap, hanem egy sima napilap.


De az mókás, hogy a női egyenjogúság bástyájánk éppen nem mondható Törökországban a férfiak jobb matekosok, Skandináviában, ahol pedig évtizedek óta létező gyakorlat az egyenjogúság, csodák csodája nincs különbség :D :D

Előzmény: Supercafone (632489)
Supercafone Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632489

Hát nincs más hátra; kénytelen vagyok idézni egy csinos szőke feminista svéd tudósnő kutatásaiból:

- a nők jobbnak bizonyulnak arcfelismerésben, de leginkább akkor, ha női arcról van szó

- Törökországban a férfiak jobb matekosok, mint a nők, de Skandináviában kb. egyformán jók, Izlandon meg a csajok nyertek (a társadalmi különbségeket nem kell magyarázni, ügye)

- viszont a matematikai képességekben mégis van egy elenyésző különbség: geometriában és problémamegoldásban a pasikat segíti jobb térlátásuk

- ha valaki tudja, hogy olyan csoporthoz tartozik, mely valamiben gyengébbnek van kikiáltva (pl. néger, szőke, stb.) az gyengítheti a teljesítményét

 

Tehát léteznek genetikai és társadalmi különbségek egyaránt, szöprájz szöprájz....

Link a rend kedvéért (bár nem angolul van és nem is finnül ;o) http://www.dn.se/nyheter/vetenskap/konsskillnaderna-sma-i-vara-hjarnor/

 

Adjunk a szexizmusnak is, helyes nő komoly cikklistával :o) http://ki.se/people/agnher

BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632488

Egyébként segítek... a kutya sem kérdőjelezte meg, hogy a férfiak és a nők között van különbség :D Na innen gombold vissza a hozzászólásokat és fuss neki.

A kérdés nem ez volt. De csodálkoznék ha te erről a témáról velem beszélgetni akarnál... veszekedni meg minek?

Előzmény: Titi120 (632485)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632487

Tudom, hogy számodra megdöbbentő hír, de a tudományos világban kurvára számít az, hogy _KI_ mond bizonyos dolgokat.

Igen, a bulvársajtó és nóném britt tudósok fassága nem igazán mérvadó.

Előzmény: Titi120 (632485)
BZoltan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632486

"egy atlagos no kevesbe agressziv, kevesbe dominans mint egy atlagos ferfi. Pont azert mert no."

 

Na ez az amit úgy hívnak, hogy nettó fasság.

"Csinaltak olyan kimutatast is, hogy a felsovezetok kozott ..."

Britt vagy brazil tudósok? Merthogy ez is nyilvánvaló fasság.

" Egyszeruen azert mert a szules miatt kevesebb a munkatapasztalatuk, es evekre kimaradnak."

Gratulálok! Egy hozzászólásban ez a harmadik orbitális fasság.

Figyu... képzeld el, ugyanolyan pozícióban egy gyerek nélküli szingli nő fizetése a nagy átlagban keveseb mint egy férfié...

Amúgy a szülés 8-10 hónapos kiesést jelent... szabad ugye a férfiaknak is gyesre menni. Csak éppen nem szokás. Miért is? Hát mert apu jobban keres és a jobban keresőnek érdemesebb munkában maradni.

Érted? Nyilván nem.. de sebaj :D 

Előzmény: Törölt nick (632484)
Titi120 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 632485

"Nem mindeni, csak az aki májszpészesre színezett nóném brazil és legendásan szánalmas a médiának bohóckodó britt tudósokkal jön elő ..."

 

Azért pazar vitapartner vagy, meg kell hagyni.

3 napja folyamatosan durrantod be tényként tálalva, nagy mellénnyel a különböző prekoncepcióidat ide mindenféle tudományos hivatkozások, források nélkül érvelve, majd amikor valaki másik oldalról forrásokra hivatkozva érkezik, akkor annyi a reakció, hogy, ugyanmá' ez csak egy nóném brazil tudós, a másik meg a szánalmas média termék a kamu brit tudósaival ...

 

Egyébként az independent-nek is van hasonló cikke a témában

http://www.independent.co.uk/life-style/the-hardwired-difference-between-male-and-female-brains-could-explain-why-men-are-better-at-map-reading-8978248.html

 

A scientist.com-nak is:

http://www.the-scientist.com/?articles.view/articleNo/38539/title/Male-and-Female-Brains-Wired-Differently/

 

Meg a forbes-nak is:

http://www.forbes.com/sites/daviddisalvo/2013/12/08/study-the-brains-of-men-and-women-are-different-very-different/

 

Persze egyrészt egyik se finnül van, ezt el kell ismernem, másrészt meg valahol én is érzem, hogy mindezek szart sem érnek a "márpedig a fejlettebb helyeken ez már evidens" jellegű érvelésekkel szemben.

Jól van, most már muszáj elismernem, hogy "megfogtál", fegyvertelen vagyok ebben a harcban. Nyertél.

 

Előzmény: BZoltan (632419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!