Keresés

Részletes keresés

Val Killer Creative Commons License 2004.06.22 0 0 797
Kedves Csiriri! A King tours irodánál találtam. Kairó-Sharm el-Sheik kombinálva. Ja és az Iberotel Palace nevű hotelban.
Előzmény: csiricsi (795)
rags Creative Commons License 2004.06.22 0 0 796
Melyik Iberotel? Mert nem mindegy melyiket választjátok!
Előzmény: Val Killer (792)
csiricsi Creative Commons License 2004.06.22 0 0 795
Kedves Killer!
Áruld el légyszíves, hogy van foglalásod az Iberotelbe? Ugyanis 7ek óta próbáltam én is oda eljutni, de egyik iroda sem foglalkozik ezzel a szállóval, ígyhát csak Hostmark maradt...

Csiri

Előzmény: Val Killer (792)
Val Killer Creative Commons License 2004.06.21 0 0 794
Igen néztem én is a prospektuson, jó a hely, de tényleg nagyon messze van a várostól. És ugye nem csak a hotelben szeretnénk ücsörögni:)
Előzmény: Danidek3 (793)
Danidek3 Creative Commons License 2004.06.21 0 0 793
A Hostmarkot én húztam le :-). Maga a szálloda (épület) csodálatos lenne. A park Európában is gyönyörűnek számítana, viszont miért kellett a szálloda és a tenger közé rakni?
A másik hibája a szállodának, hogy nagyon messze van a központtól, így hagyományos taxi, busz nem jár arra, csak a szálloda előtt várakozó "hiánákkal" tudsz menni. Sokba kerül bemenni vásárolgatni. A szállodás fakutatívok, meg drágák...

Van egy búvár guide-om, amiben a Hotelek helye is benne van (A Hostmark már nem fért rá...). Az Iberhotel Grand Sharm az Old Market és Naama Bay között van, merülőhelyekkel övezve. A Turtle Bay van előtte. A térkép szerint 0.5m-es koralpadon kell végigmenni, hogy snorkelezhess.

Előzmény: Val Killer (792)
Val Killer Creative Commons License 2004.06.20 0 0 792
Köszönöm az információt. Igen felfedeztem az előző hozzászólások között a Hostmarkról beszámolót. Úgy tűnik, hogy az Iberotel hotel lesz a nyerő. Szép a környezet a képek alapján:O)
Előzmény: gzm (791)
gzm Creative Commons License 2004.06.19 0 0 791
Sajnos ezekről saját tapasztalatom nincs, de ha megnézed a www.hotelbewertungen.de lapot, talán tudsz dönteni. Én is az alapján mondtam vissza tavaly az elsőre lefoglalt Hostmarkot, és azt hiszem jól döntöttem, mert a fakultativ kirándulásokon a Hostmarkosok nagyon sokat panaszkodtak. A Dreams-ról nagyon sokat irtak már itt a fórumban, egy kicsit vissza kéne olvasnod. Én amugy egy másik Iberotel szállodában voltam, mindennel meg voltunk elégedve, talán az egész szállodalánc igy müködik, de sokat számit, hogy a tengerpartja a szállodának milyen. A Hostmarknál állitólag nem jó, mert eleve 1 km a part a szállodától és utána több száz métert kell begyalogolni a 30 centis vizben a korallpadon. Amugy ezt is megnézheted: www.iberotel-eg.com
Előzmény: Val Killer (790)
Val Killer Creative Commons License 2004.06.19 0 0 790
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy az alábbi három szállodákról van-e valakinek valamilyen tapasztalata. 1,Hotel Dreams Beach, 2, Iberoter Palace 3, Jotel Hostmark. Előre is köszönöm!
Andris_ Creative Commons License 2004.06.17 0 0 789
Szerintem gyerekekkel ne menjetek Sharmba! Ugyanez vonatkozik az úszni nem tudókra is. Ott a legtöbb helyen korallos a part, ami azt jelenti, hogy ott be sem lehet menni a vízbe, hanem egy stégen kell besétálni, ahol rögtön a mély víz van.
Gyerekekkel inkább Hurghadába mennék, ott lassan mélyülő homokos part van (legalábbis ahol én voltam).

Előzmény: gomez54 (784)
zenox Creative Commons License 2004.06.15 0 0 788
Na sikerült:
http://fototar.origo.hu/pages/albumlist/albumview.jsp?id=111955

Előzmény: zenox (785)
ercsibe Creative Commons License 2004.06.15 0 0 787
Szarakodik a kep.tar.hu.

Az összes képemet letörölte, amit feltettem, de persze a lejebb látható tevés sztárfotómat amit csak ideiglenesre szántam betenni a topicba, nem bírom letörölni... :(

Előzmény: zenox (785)
ktlnm Creative Commons License 2004.06.15 0 0 786
Nagy kár, próbálkozz még.
Előzmény: zenox (785)
zenox Creative Commons License 2004.06.15 0 0 785
Probáltam hétfőn képeket felrakni, de se az origo, se a tár képtárában hiába regisztráltam, nem tudtam bejelentkezni. Se Gprs-ről se ADSL-ről. Ma újra megprobálom.
Előzmény: gomez54 (784)
gomez54 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 784
Sziasztok !
Most találtam erre a topikra , igazából lusta voltam végigolvasni, tehát lehet hogy a következő kérdéseket már feltette és megválaszolta valaki.

Tudnátok mondani valamit a tengerpartról ?
Pontosabban milyen: homokos ? kavicsos? sziklás ?
Gyerekkel élvezhető-e ?

Satinette Creative Commons License 2004.06.14 0 0 783
.... Pláne büszke vagyok, hogy megcsináltam... :))
Gondolom, Ti sokkal fiatalabbak és edzettebbek vagytok...
A párom gondoltaban többször feladta,
de én rángattam magammal... Még erre is volt energiám.
Utána persze büszkén mesélte, hogy ő.... megcsinálta... :))

így szokott lenni...

Előzmény: neszka (781)
csiricsi Creative Commons License 2004.06.14 0 0 782
szisztok!

Tudtok tanácsot adni 4*-os szállodákról sharmban? Parton levő, all inc?

neszka Creative Commons License 2004.06.14 0 0 781
Sziasztok!

Nyaralás óta most jöttem előszőr dolgozni, és látom, hogy Danidek lelőtte a poénokat.

Összességében én nagyon jól éreztem magam. Taher nagyon jó fej volt, kedves, pontos, kicsit gyorsan vezetett, de ez helyi szokás.

Számomra a Mózes-hegy maga volt a csoda. Nagyon örülök, hogy felmentünk. A magam részéről nem terveztem tevegelést, és menet közben se jutott eszembe, hogy nem megyek fel a legtetejére (mint utóbb kiderült Danideknek eszébe jutott:)) mindenesetre kemény túra volt, még 3-4 napig minden izmomat éreztem deréktól lefelé. A hegyen fogadtunk túravezetőt Taher segitségével. 60 LE-t kért, de végül mivel nagyon kedves kézséges volt, és hát átszámoltam hogy a 60 LE kb. 2000 Ft, ugy döntöttünk többet adunk neki. Biztos nem tettem volna meg ezt a túrát 2000 Ft-ért más kedvéért...

A part tényleg nem a legjobb a Hostmarknál, és a búvárkodásra is ugy gonoltam érdekesebb, és sokkal szeb lesz mint a snorkell. Persze lehet, hogy ha nem az életünkért küzdünk minden légvételnél, akkor már jobb lesz. A búvársulirol a kintiről csak jókat tudok mondani. Türelmesek, kedvesek.

Nos egyenlőre ennyi, ha van kérdés, most már valamicskét én is tudok:)))

Sziasztok.

Danidek3 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 780
Én azt hallottam, hogy jobb, ha az ember hozzá sem ér a Nílus vizéhez, mert annyira fert?zött...
Előzmény: ktlnm (779)
ktlnm Creative Commons License 2004.06.12 0 0 779
Az utazási irodák által hirdetett nílusi hajóutakról (8-11 naposak) van valakinek tapasztalata?
Szállodába jobb menni vagy ilyen hajóútra?
ercsibe Creative Commons License 2004.06.11 0 0 778
IGEN-IGEN Érdekel! A tevék is! :)))

Erika, aki szintén tevefan... :)

Előzmény: zenox (777)
zenox Creative Commons License 2004.06.11 0 0 777
Na, mostmár biztos ő volt... Nekünk is ecsetelte, hogy mennyire szerette az olajtankert vezetni, csak kevés volt a pénz.
Küldtünk neki közös fényképet, de nem tudom, hogy megkapta e?
Igen 10 km-ént megálltunk fotozni. Asszonypajtásnak a teve volt a csúcs, nekem meg az a csodálatos táj. Sajnos se a foto se a kamera nem adta vissza a látványt
Ha valakit érdekel, akkor rakhatok fel pár fotot valahova.
Előzmény: Danidek3 (775)
zenox Creative Commons License 2004.06.11 0 0 776
Na, mostmár biztos ő volt... Nekünk is ecsetelte, hogy mennyire szerette az olajtankert vezetni, csak kevés volt a pénz.
Küldtünk neki közös fényképet, de nem tudom, hogy megkapta e?
Előzmény: Danidek3 (775)
Danidek3 Creative Commons License 2004.06.11 0 0 775
Azt mondta, hogy küldtök neki egy fényképet, de abban nem vagyok biztos, hogy megkapta-e. Nem volt a kommunikáció teljesen gördülékeny. A lényeget azért meg tudtuk beszélni :-)
Beszélt rólatok, el?ször azt is hitte te hívtad fel, csodálkozott, hogy mit kerestek megint Egyiptomban :-) Aztán jót mosolygott, hogy mostantól minden magyar vele akar majd utazni :-)

Éjszaka rápillantottam, hogy nem álmos-e, erre elmesélte, hogy akár két napot is tud vezetni folyamatosan, mert kamionozott régebben és akkor kénytelen volt...

Mondta, hogy a feleséged minden tevét lefényképezett út közben. Jól bírjátok a strapát hallod... Mi alig nyöszörögtünk a Mózes hegyr?l hazafelé jövet.

Előzmény: zenox (774)
zenox Creative Commons License 2004.06.10 0 0 774
Taher a taxis, a Holiday Inn hotel alkalmazásában áll. Hosszabb utnál meg lehet vele beszélni, hogy mennyit lehet az árbol alkudni a szálloda taxisfőnékével. Igy még tudtok neki zsebbe is egy kis "borravalot","üditőrevalót, ugye Egyiptomról beszélünk" adni. Igy ő is örül neki, meg ti is jobban jártok. Mesélte, hogy van amikor napi 20 órát dolgozik...
Ha taxiztok vele, akkor kérdezzétek már meg, hogy megkapta e a fényképeket azoktól a magyaroktól akikkel elöször ment a Szent Katalin kolostorhoz...
Előzmény: Danidek3 (773)
Danidek3 Creative Commons License 2004.06.10 0 0 773
Valamiért elküldte félkészen. Folytatom...

Az idegen vezeto másnap tartott egy 20 perces eligazitast. Ott lehetett jelentkezni programokra. Többet nem láttuk. Telefonon se értük el, pedig hívogattuk párszor.

Anyuék (vittük anyáinkat is) voltak üvegfenek?zni is. Nagyon élvezték.

Mi búvárviszgáztunk a Lighthouse-al. Már itthonról felvettük velük a kapcsoaltot, de az idegen vezet? is ?ket ajánlotta. Jó fejek, türelmesek, jó a hajó. A víz alatti világ nagyon szép, bár els? merülésünk volt, túlélésre játszottunk, nem nézel?dtünk sokat. Snorkellel is ugyanolyan szép, többet vártam azért a búvárkodástól.
Sünök voltak. Kevés, de akkorák, mint egy focilabda.

Hasmenés, Egyiptom mumusa: semmi nem volt. Itthon már volt, szerintem a repül?s kaja miatt. Na meg indulás el?tt is volt, be is zárták az éttermet... Vigyáztunk, tonna szám volt immódium. A hajón kapott kaját is megettük. Azért vigyáztunk, jégkocka szóba se került, viszont mindig gépi üdít?t ittunk. Nyers zöldséget nem ettünk, gyümölcsöt, tejet, krémes dolgokat viszont igen. Szóval meg lehet úszni, csak vigyázni kell.

Tanulság: Jól utána kell nézni, hogy az adott szállodának milyen a partja, mennyire van messze a központtól (Naama Bay), a szálloda és a part között mekkora a távolság, hiába tengerparti, nekünk is volt 1 km. Fel kell hívni Taher-t akárhova akartok menni... Naama Bay-en vicces áron megy a víz, meg a kóla. Ha közel vagytok felesleges az all inclusive.

Danidek

Előzmény: Danidek3 (772)
Danidek3 Creative Commons License 2004.06.10 0 0 772
Sziasztok!

Még nem írtam ide soha. Most voltam Neszkával a feleségemmel Sharmban. Tegnap jöttünk haza.

A Hostmarkban voltunk. Most elég olcsó all inclusive-et ad. Nem igazán ajánlom. A part kb 1 km-re van a szállodától. Odáíg valóban gyöny?r? és eberfeletti küzdelem árán fenntartott park vezet. Gyönyör?, de a napon elég sok séta, ha fenthagyod a búvárszemüveget. A part elég gáz. Kb 2 km befelé amíg a térdedet eléri a víz. Ellenben a térdig ér? vízben is vannak csodák: t?hal, dobozhal medúzák, tintahal... Pucsítós, fej vízbedugós búvárkodással is elég szép dolgokat lehet látni. A személyzet aranyos, a kaja rendben. A szálloda nagyon messze van a várostól. Áll kint mindig két három taxi, elég drágák. Helyi busz nagy ritkán téved arra. A szállodának van busz járata Naama Bay-be, naponta 4-szer. Van a szállodában bolt, alkudni nem nagyon lehet, de nem is kell, kicsit drágább, mint Naama Bay.

A közlekedést Zenox által ajánlott Taherrel oldottuk meg. Jó arc a fickó, értelmes áron visz mindenhova és légkondis autója van, ami nem mindegy. ?t viszont én is mindenkinek jó szívvel ajánlom! Minket 100 dolcsiért vitt el a Mózes hegyre. Az irodával 60$ lett volna fejenként.

A Mózes hegy is megér egy misét. Hát nagyon kemény volt! Tevére nem mertünk felülni, bevallom betojtam olyan nagyok voltak, meg annyira a szakadék szélén dülöngéltek. Felmenni meg akartunk, úgyhogy lenyomtuk gyalog. A magyar idegenvezet? szerint 3 órás könny? séta. Mi 3.5 óra kemény küzdelem árán jutottunk fel. A vezet?nknek a végén alig tudtuk szuszogni, hogy "take a rest". Nekünk annyira nem volt hideg, szerintem kb 10 C lehetett. A napfelkelte nem volt olyan nagy durranás, de a táj miatt megérte felmenni.
Aki el akar menni, az üljön fel egy tevére minél hamarabb, ha mer. Többen túlélték.

Az elején az idegen vezet? legombolt mindenkit?l 20$-t. Mi persze nem adtunk. Az egyiptomi fickó neki is állt fenyeget?zni, hogy nem fogunk többet egyiptomba jönni, meg ilyesmi. Aláíratták, hogy nem fizettük ki. Többet nem esett szó róla. A pincérek, meg a szobafiúk viszont elfogaták a borravalót...

Az idegen vezet? másnap tartott egy 20

Előzmény: neszka (768)
igor1974 Creative Commons License 2004.06.10 0 0 771
Hali!

Nos édesanyám és feleségem tegnap repültek el Sharmba. Állítólag minden gyönyörű, de az alatt az idő alatt, amíg felvitték a szobájukba (Maxim PLaza) a bőröndöket, kiloptak belőle 4 doboz cigit, (bár ma reggel a kollégáim azt mondták, hogy ez akár a reptéren is történhetett), a medencénél meg egy törülközőt vittek el, ami ugyan nem érték, de nászajándékba kaptuk és párom neve is bele volt hímezve. Szóval azt gondolom, hogy bár anno "ath" kirohanását eltúlzottnak tartottam, de azért ez egy majd 400.000 Ft-os úton több, mint bosszantó. Én ezért (is) az osztrákokra esküszöm:)) Persze tudom, ott nincsenek tevék, piramisok, korallzátony, stb.

Más: ha valakit érdekel, akkor Westel-esek 461 Ft +ÁFA / perc áron tudják Mo-t hívni és 140 Ft + ÁFA-ért hívást fogadni. Az SMS küldése 63 Ft + ÁFA, fogadása ingyenes.

Üdv: Igor

Satinette Creative Commons License 2004.05.29 0 0 770
Várj, várj, mi okt. végén, nov. elején voltunk, ti meg most lesztek,
biztosan más lesz a hőmérséklet!

Inkább valami könnyű felsőt vigyél, ha mégis hűvös lenne odafönt :))

Asszem, megcsinálnám újra... :))

Előzmény: neszka (768)
foldimogyoro Creative Commons License 2004.05.27 0 0 769
Minket tavaly az OTP-s idegenvezető lebeszélt erről a túráról. Most olvasva az élménybeszámolót, nem bántam meg, hogy lebeszéltek róla. Biztosan nem bírtam volna végig.

Az idegenvezető még elmondta, hogy ne gondoljuk, hogy tevén kényelmesebb az út oda, mert adott helyeken elég meredek, és a tevén lévő fölfelé álló kapaszkodó minden lépésnél gyomorszájon vág.

Előzmény: satine (766)
neszka Creative Commons License 2004.05.27 0 0 768
Kedves Satine!

Nagyon köszönöm, hogy megkerested ezt a jó kis leirást. Igy, hogy ilyen sok hasznos infóval gazdagodtam, már egészen másképp készülök a hegymászásra. Meleg ruhát nem biztos, hogy vittem volna, de igy más jobban készülök....

Mégegyszer köszi: Neszka:)))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!