Keresés

Részletes keresés

halacs Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14432
Petrovactól úgy 20 km a Skadari-tó, páratlanul szép úton. Még most is vigyorgok, ha az útra gondolok, egy ideig levegőt is alig bírtam venni, olyan szép volt. :-)
Most akkor menjek be a ronda Podgoricába, és onnan bumlizzak még egy ideig? Inkább a taxi. :-)
Előzmény: Amari bp (14420)
halacs Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14431
Bárhonnan bárhová busszal tovább. :-) Ha valami működik a Balkánon a házipálinka-főzdéken kívül, akkor az a buszközlekedés. De komolyan, Montenegrót teljesen be lehet járni busszal, akár előzetes tájékozódás nélkül is. Végiggondoltam, hogy mit csinálnék, ha azt akarnám látni, amit ti, íme:
Vennék a Keletiben Montenegro Special jegyet, aztán jól elutaznék vele. Foglalnék persze hálófülkehelyet is, mert az út hosszú és fárasztó, jól esik közben az alvás. A tavalyi utunkon ez gyakorlatilag hálókocsit jelentett, mert nem volt annyi utas, hogy a mi fülkénkbe is jusson rajtunk kívül, de Magyarország után amúgy sem szállhatott volna fel oda senki, Újvidéken és Belgrádban is le volt zárva ez a rész a felszállók számára, pedig voltak elég sokan.
Kolasinban, vagy inkább Mojkovacban leszállnék, onnan (asszem inkább Mojkovacból) van busz Zsabljak felé. Ott megszállnék pár napra, és bejárnám a Durmitort, aztán vagy visszamennék Mojkovacba, vagy megnézném Zsabljakban a menetrendet, és elhúznék Podgoricába. Onnan továbbmennék Herceg Noviba, már csak azért is mert az a hely a szívem csücske. :-) Hegyet mászni onnan is lehet, a város fölött ott az Orjen, az pofára is elég magas, én mondjuk még a közelében sem voltam, viszont ha van egy üres napotok, akkor ugorjatok el Dubrovnikba. Herceg Noviból amúgy az egész kotori öböl bejárható, Perast is, Kotor is mesés, mindkettőre szánnék egy-egy napot, Kotorra többet is. Aztán ha már meguntam a lébecolást HN-ban, és izgat a hawaii, dizsi, buli, akkor átmennék Budvába, ott eltöltenék két napot, hármat, unalmas nem lesz, azt garantálom. Onnan átmennék Ulcinjba, az megint teljesen más, albán többség, nekünk elsőre egy kisebb kulturális sokk volt, de egy nap alatt teljesen rabjai lettünk. Ulcinjból végül visszamennék Barba, onnan indul a vonat haza, jegyetek az már úgyis van. :-)
Előzmény: abrakadabraa (14426)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14430
Miután, Kotorban felmászott az erődig! és készített egy totál képet az öbölről:)
Előzmény: H_G (14428)
abrakadabraa Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14429
Zseniálisok vagytok!! Köszönöm!
Előzmény: Amari bp (14427)
H_G Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14428
Persze hogy van, a Lovcen.
Előzmény: abrakadabraa (14426)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14427
Előzmény: abrakadabraa (14426)
abrakadabraa Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14426
Mojkovacból pedig gyanítom busszal tovább. S ha el akarunk jutni majd a tengerpartra, akkor ugyanez visszafele. Jó, rendben. A belgrádi és a többi csatlakozásnak majd utánanézek, utánaérdeklődöm.
Valójában Zabljakba azért szeretnénk eljutni, hogy legyen egy kis hegymászásos, gyönyörű kilátásos élményünk. (Eredetileg-megvallom töredelmesen- az angol tóvidékre készültünk (nem sznobizmus: szakmai ártalom), ahol tudtunk volna túrázni is egy kicsit, aztán lementünk volna egy pár napra a tengerpartra. De horribilis összeg jött ki, kénytelenek voltunk lemondani erről az útról, akárhogy is hozzátartozna a munkámhoz. Mindegy is.) Így ajánlották nekünk Montenegrót, mint egy gyönyörű kis országot, megfizethetőbb áron. Tehát előítéleteim nincsenek, amiket szerte kéne foszlatni, hanem mint minden újdonságnál az ember óvatosabb, tájékozatlanabb.
De mivel a vidéket nem ismerem, ezért, ha azt mondjátok, hogy a tengerparti részen is van mászható hegy, szép kilátással, akkor nem ragaszkodom ehhez a bonyolultabban megközelíthető északi részhez.
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítségét!
Előzmény: Amari bp (14425)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14425
Épp ajánlani akartam, abraka.........nak, hogy ezt egy vasutassal kell megbeszélni.
Vagy Belgrádtól olyan vonattal menni, amiről leszállhat Mojkovacnál :)
Előzmény: rutthin (14423)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14424
Azt nem :)
Előzmény: Ancsa37 (14422)
rutthin Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14423
A Montenegro-speciál egy vonatjegy ajánlat, nem egy járat!
Ez egy vonatjegy, Bp.-Bár 66 euro (oda-vissza) ha jól emlékszem.

Vonatjárat közvetlen csak az Avala, Pannonija lesz. Ez is úgy, hogy bizonyos napokon visz közvetlen hálókocsit Bp.-ről, Bár-ba. A többi nnapokon átszállással ugyanezen vonatokkal lehet utazni.

Csak arra készülj, hogy főszezonban ezen a járaton olyan tömeg van, amilyet még nem láttál! Főleg, ha a "Fruska Gora" az idén sem fog járni Újvidékről... (akkor ennek az utasai is a szabadkai vonaton leledzenek).

Célszerűbb lemenni az Avalával Belgrádba, majd onnan az "Auto Voz"-zal le Bárba! Ezen csak hálókocsik vannak.
Előzmény: abrakadabraa (14421)
Ancsa37 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14422
Szia Amari!

Köszönöm a segítséged.
Esetleg tudsz ajánlani szállást Petrovacban?
Köszi:
Ancsa
Előzmény: Amari bp (14378)
abrakadabraa Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14421
Vonattal mennénk, Montenegro Special néven fut egy közvetlen járat Bp és Podgorica ill. Bar között. Nem tudom, hogy hol áll meg a vonat Szabadka után, illetve megáll-e Podgorica előtt.
Ha nem, akkor kénytelenek leszünk viszabuszozni Zabljakba és úgy eltölteni ott még ismeretlen számú napot.
Előzmény: Amari bp (14419)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14420
Szia! Most már úgy lehet eljutni a Skadarihoz, hogy Bar-ból megy busz Podgoricába, Sutomorén is fel lehet szállni, aztán átmegy Sozina alagúton, és lőn Virpazar:)
Előzmény: halacs (14415)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14419
Azt még nem írtad mivel mennétek le, mert mondjuk, ha Szerbia felől érkeztek, le szálltok Mojkovacnál, onnan tovább busszal Zabljak-ba.
Ott mit lehet nézni? a természetet, séták, könnyebb, nehezebb, extrém turistautak, rafting...
Előzmény: abrakadabraa (14417)
kirgizke Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14418
Szia Abrakadabraa!

Teljesen megértem a szándékodat. Mi is 98%-ban tömegközlekedünk külföldön - lehet, hogy lassabb, és kevesebb helyre jut el az ember -, de nekünk sokkal nagyobb, és különböző élmény, mint egy előre megcsinált, "instant" kirándulás.
Nem mondom, hogy ilyenre még soha nem fizettünk be - a maga nemében tulajdonképp nem is volt rossz, és egyénileg napokkal több időt vett volna időbe - de azért a felfedezés, kombinálás, rögtönzés élvezetével nem ér fel.

Persze, vannak országok, ahol könnyebb boldogulni, mert változatosabbak a lehetőségek - pl. a Közel-Keleten többnyire nincs ilyen probléma -, és az Európában megszokotthoz képest sokkal rugalmasabb rendszerrel találkozhat az ember.

Én is most ismerkedek a montenegrói lehetőségekkel, és arra jutottam, hogy érdemes lehet kiválasztani 2-3 bázist, ahonnan csillagtúra szerűen bejárhatja az ember az őt érdeklő helyeket. A tengerparton meg állítólag elég jó buszközlekedés van.

Még egy dolog jutott az eszembe: mi mindenhol használtuk eddig a Lonely Planet megfelelő kötetét, és azért az elég nagy segítséget nyújthat pont az ilyen praktikus kérdésekben is. Montenegróról talán éppen tavaly jelent meg az első kiadás...
Előzmény: abrakadabraa (14413)
abrakadabraa Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14417
Köszönöm dzsimi az értékes és hasznos, jóindulattal telt hozzászólásod. Nem pontosan értem, hogy miért baj, ha az ember kalkulál, és annak fényében próbálja alakítani a nyaralását.

Halacs! Nagyon jó, köszönöm, hogy írtad ezt a tömegközlekedéses dolgot!! Egy kicsit megnyugodtam.

Annyi kérdésem lenne még, ha netalán mégis eljutnánk valahogy a hegyekbe, akkor ott melyik helyiségben volna érdemes megszállni és mennyi időre?
Előzmény: dzsimi111 (14414)
Muity Mijo Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14416

 

Nem hinném, hogy ezen a módon a legbölcsebb az előítéleteket elhessegetni.

Visszanéztem pár hozzászólásodat, bizony te is keményen kalkuláltál és bíráltál - okkal és joggal - a horvát viszonyok miatt. Mindennek a reális értékét az élmények, a látnivalók tartalmassága határozza meg, talán ezeket kellene az eddigiekhez hasnló módon kidomborítani, nem?

 

Előzmény: dzsimi111 (14414)
halacs Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14415
Mi is kocsi nélkül jártuk be az országot. Jó a tömegközlekedés és megfizethető, de nem gyors. És azért azt figyelembe kell venned, hogy mindent nem tudsz így bejárni. A Skadari-tóhoz jóformán nincs is tömegközlekedés, mi Petrovacból taxival mentünk (befizetni egy ilyen útra olcsóbb lett volna, de ezt nem tudtuk előre). A helyetekben Herceg Noviban vagy Budván szállnék meg (attól függ, békésebb vagy nyüzsisebb helyet kerestek), és onnan mennék tovább így-úgy: olcsó hajókirándulások is vannak (8 euró/fő Zanjicébe és a Kék-barlangba, közben Mamulát is körbehajóztuk). Ha a teljes tengerpartot végig akarjátok járni, akkor érdemes a tengerparton északabbra és délen is megszállnotok, de egy hét alatt kicsit feszítettnek tűnik a tempó.
A hegyekben mi még nem voltunk (csak átutazóban), szóval erről nem tudok mit mondani.
Előzmény: abrakadabraa (14405)
dzsimi111 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14414
Szerintem neked afrikába kéne menned, mert a te logikád szerint egy szafari túráért neked fizetnek .vagy thai földet ajánlom ,ott minden olcsó így ha igénybe veszel egy masszőrt, lehet hogy jattol azért, hogy megfoghatja a te európai hófehér testedet.
Előzmény: abrakadabraa (14413)
abrakadabraa Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14413
Először is: eszemben sincs sóherkodni, vagy nem is tudom... de forintra átváltva egy egynapi kirándulásért eltapsolni (mivel ketten vagyunk) cirka 18000-22000 Ft-ot, pláne hogy nem egy napot maradunk, hanem két hetet, szerintem nem kevés. Most gyorsan megnéztem, hogy mikor Angliában voltunk, akkor mennyiért voltak ilyen napi túrák, és kb. ennyiért. Na de ott azért az árak... Én kb. a fele ennyit tekinteném reális árnak.


Előzmény: szervezkedő (14411)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14412
Igen, szervezett kirándulások. A tengerparti sétányon lehet ezekre befizetni, másnap meg indulnak, reggel 6-7, érkezés 17-18, Durmitorból, este 20-21. Igen, hegyek felé nehézkes. Lovcen, Ostrog, Tara-Durmitor.
De vegyük a legegyszerűbbet, Budváról Kotorba busszal a jegy 3 euró oda, 3 vissza. Kb.
Előzmény: abrakadabraa (14409)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14411

Mi lenne szerinted reális ár egy fél vagy egy napos kirándulásért, ahová elvisznek hajóval, vagy busszal, majd megmutatják, elmagyarázzák stb és visszavisznek az indulás helyére???

(Egy Szeged Kecskemét vonatjegy IC 2. osztály 2000Ft - Elvira szerint)

 

Ha vonattal jöttök, indulás előtt egy héttel vegyetek egy

kispolákot pici műszakival vagy esetleg egy jó állapotú Yugót.

Lementek vele Szabadkáig, ott felteszitek a vonatra, csavarogtok vele és a nyaralás végén eladjátok jelképes összegért.

 

Vagy vállaljátok fel a kirándulások árait!

 

Előzmény: abrakadabraa (14409)
Hümi Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14410
Jó van no...ha akarja meglesem kiskegyedet...:)))
Előzmény: Amari bp (14404)
abrakadabraa Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14409
Köszi az infót! Néhány dolgot nem tudok kibogozni: mire fizetem be magam? A sétány szó egy kicsit bekavar ott a mondat közepén. Valami szervezett túrára gondolsz esetleg? Arra a napi 30-40 eurót fejenként azért sajnálnám...
A szavaidból akkor jól veszem ki, hogy kocsi nélkül elég nehézkes az élet?
Előzmény: Amari bp (14408)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14408
Újúj, ez kocsival is nehéz lenne megtenni, igaz 2 hét, de ha lazítani is akar az ember.
Mondjuk kiátkoznak, ha azt mondom, szállj meg Budván, mert onnan van viszont egyszerűen befizeted magad sétányon, akár Ostrog, akár Lovcen, akár kanyon túra, Moraca-Tara, akár Skadarka tó (nekem ez nem tetszett), na nem a tó. Ezek olyan 30-40-eurók fejenként
Kotorba egyszerűen elbuszozhatsz, ha megtaláltad a buszpálya udvart, ha korán elindultál, onnan tovább Perast-ba.
HercegNoviba is eljuthatsz, Budváról, Tivatba, ha épp nincs olyan közvetlen járat, Tivatból meg tovább:)
Minden lehetséges, de magad kell, hogy megtervezd.
Előzmény: abrakadabraa (14405)
Muity Mijo Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14407

 

Mintha indulatot éreznék részedről a személyemmel szemben.

Ha így van, érdekelne mi ennek az oka?

 

Ez egy MTI hír, amit köztudottan átvesz a teljes magyar média. Én speciel az Index-ről vettem le.

Nekem eddig fogalmam sem volt erről az általad említett Bobvosról, most, hogy említetted, rákerestem a gúglin és megtaláltam. Ettől még a hír hír marad. Ha neked, vagy bárkinek olyan információja lenne, ami ellentmond az MTI hírnek, az csak az általam mélyen megvetett MTI milyenségét minősíti. Ettől még ők az egyes számú magyar hírtovábbító csatorna. Szerintem be kéne a működésüket szüntetni.

 

 

Előzmény: szervezkedő (14398)
Muity Mijo Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14406
abrakadabraa Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14405
Sziasztok, nagyon úgy néz ki, hogy idén Montenegróba megyünk nyaralni, és ha minden igaz, akkor két hétre, júliusban. Még sosem voltunk erre, ezért jónéhány tanácsra, ötletre szükségem volna.
Néhány dolognak utánaolvastam, itt is (tegnap cirka 3-4 órát), a gugliban is, de még mindig lenne tömérdek kérdésem. Megpróbálom pontokba szedni, hátha így jobban átláthatóak lesznek.
Tehát:
1. A program: tegnapi virtuális felfedezőutamból kiderült, hogy az egész partvidék felfedezésre váró kincses sziget, értem ezalatt a kotori öblöt, benne Herceg Novival, Perasttal, aztán ott van a fürdésre a bari-budvai rész, az osztrogi monostor, esetleg a főváros, illetve a Skadarsko-tó része.
Arra is gondoltunk, hogy felmennénk a hegyvidékibb részére Montenegrónak, tehát pl. Zabljakba, de itt nem tudom még, mik a látnivalók. Egyelőre ennyit fedeztem fel, és valójában tanácsra várnék: mit érdemes és hogyan érdemes az előbb említetteket megnézni. Megszállni kb egy hétig északon (érdemes arra egy hetet szánni, vagy inkább kevesebbet?) és egy hétig délen s mindkét helyen csillagtúraszerűen körbejárni a környéket, vagy? Mi az ami még szerintetek gyönyörű hely, és mindenképp megtekintésre érdemes, de kihagytam?
2. Fontos szempont, hogy nincs kocsink, így a tömegközlekedésre vagyunk utalva. A távolságok megtétele, a különböző helyekre való eljutás mennyire oldható meg így? Vagy még a a kocsibérlés is eszembe jutott, bár mivel nincs autónk, a férjem nem mondható gyakorlott vezetőnek... Szóval nem tudom, hogy ez mennyire okos ötlet.

Nahát! Úgy tűnik, sikerült két pontba szednem, a most legfontosabb dolgokat. A szállás témát nem feszegetem, majd az ajánlatotok, tanácsaitok fényében azt hiszem az is alakulni fog.
Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!
Üdv,
A.
Amari bp Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14404
Maga meg ne irigykedjen:o))))
Előzmény: Hümi (14403)
Hümi Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14403
Vén szatír...:)))
Előzmény: szervezkedő (14401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!