Keresés

Részletes keresés

berger7722 Creative Commons License 2004.07.08 0 0 830

Sziasztok!

 

éppen tervezgetjük a nyaralást a menyasszonyommal  és nagy valószínűséggel Egyiptom lesz. Tavaly Jordánia volt és mit mondjak eléggé megigézett a sivatag és a Vörös-tenger.

Most néztem az ajánlatokat és kiváncsi lennék 2 szállodára:

Sharm Holiday*** valamint Garden Palms **** képeken szép a dolog de hát a látszat ugye csalhat! :))

 

Ha valaki jót, rosszat tud mondani róla akkor köszönet érte.

Most kezdem végigolvasni a topikot így ha már szó volt róluk akkor majd megtalálom.

 

A programok (fakultatív) esetében mi a helyzet érdemes itt is a helyi emberekre bízni magad vagy jobb ha az irodával tartunk?

 

Kösz

 

berger

 

 

 

csiricsi Creative Commons License 2004.07.08 0 0 829

Fiesta travel és mi is 109.e. Összeállítottam wordben pár képet a hotelről, ha gondolod átküldöm mailben. Én megkaptam a szerződést és számlát a teljes befizetett összegről. voucheur-t a reptéren kapunk. Most nézem: 42 fok van árnyékban és a víz 31 fokos. Nem fogunk fázni... Mikor mentek?

 

csiricsi

Előzmény: bébé7 (827)
csiricsi Creative Commons License 2004.07.08 0 0 828
miért nem lehet képet felrakni???partJa már tudom...
Előzmény: bébé7 (825)
bébé7 Creative Commons License 2004.07.08 0 0 827

Szia csiricsi,

persze a séta nem gond, különösen AI mellett, csak utána lássunk is valamit:-) , így a gyermek is jobb kedvvel indul neki:-)

A medinával megyünk - remélem, ugyanis még nem kaptuk meg a szálloda visszaigazolását, és ha jól emléxem 109.000 volt. Nektek visszaigazolta már a szálloda?

bébé7

Előzmény: csiricsi (826)
csiricsi Creative Commons License 2004.07.08 0 0 826

szia bébé7,

 

Mi is a Hostmarkba megyünk júli 29., Szerintem nem lesz gáz a part. Az ember nyaral, belfér egy kis séta, ráadásul egészséges is! Én elég sok képet összeszedtem a netről, bízom benne, hogy jól fojuk érezni magunkat ott. A szállodában check in-kor biztos adnak jó szobát, ha kér az ember (meg ha fizet... MElyik irodával mentek? és mennyi volt?

 

csiricsi

bébé7 Creative Commons License 2004.07.08 0 0 825

Sziasztok!

A Hostmark partjáról Sharm-i viszonylatban már sok rosszat olvastam itt.

Mivel ilyen kategóriában más lehetőség nem adódott, kipróbáljuk, de még egy kis infót szeretnék kérni azoktól, akik nemrég jártak ott.

Esetleg a hosszú vízi sétát nem könnytítték meg egy stéggel? A parton vannak napozóágyak, vagy csak messze a parttól?

Ha elindul az ember, azért a végén ugye ott a korallzátony sok-sok látnivalóval?

Lehet tengerre néző szobát kérni?

A helyi idegenvezetők milyenek? Lehet a baksisnál, fakultatív programoknál gyerekkedvezményt kérni?

Köszi bébé7

 

perempe Creative Commons License 2004.07.05 0 0 824
Még mindig érdekelne olcsó repjegy kb. 3-5 hét múlva lenne jó.
Előzmény: ercsibe (823)
ercsibe Creative Commons License 2004.07.02 0 0 823
no comment...
Előzmény: perempe (822)
perempe Creative Commons License 2004.07.02 0 0 822
0 pénzt szánok rá, van kinél aludni. EZért kell csak a repjegy.

Kb. 1 hónap múlva lenne aktuális.
Előzmény: ercsibe (821)
ercsibe Creative Commons License 2004.07.02 0 0 821

még mindig azt mondom, hogy vmi superlastminute, többhetes repjegyfelárat kifizetitek amennyiben ott akartok tovább maradni, reptéren be az egyik emberke autójába az ezer közül, és oda mentek ahova akartok. Dahabba pofátlan olcsón (átszámolva kb 1500-2000/éj van szállás.) ha az igénynem nagy (=beduin pottyantós), akkor pl barátnőmék a Ras Abu Galum nemzeti parkban béreltek bungallót 3 héte 7-10e Ft-ért 4 emberre. a hely mennyei, bár nekem túl nomád lenne, de elismerem, kb ilyennek képzelem a háborítatlan édenkertet (najó: +fák)

ennél olcsóbbat én nem tudok. mennyit szántok rá?

Előzmény: perempe (820)
perempe Creative Commons License 2004.07.02 0 0 820
Sharm El Sheik-be utazás legolcsóbban. Még mindig érdekel.
perempe Creative Commons License 2004.07.02 0 0 819
Köszönöm a választ.
Előzmény: ercsibe (812)
egmaria57 Creative Commons License 2004.06.30 0 0 818

Sziasztok!

 

Most van tervezési fázisban októberi egyiptomi utunk (2 fő). Terv: Kairó (2 nap), még valami 1-2 nap (mit érdemes még nézni?), és aztán Dahab 4-5 nap.

 

Kérdések:

1. Szerintetek ez mennyire megvalósítható egyéni közlekedéssel, helyben szálláskereséssel, helyben kiválasztott progikkal (Jelige: no utazási iroda)? (Sose voltam még Egyiptomban, de már láttam külföldöt, és beszélek angolul)

 

2. Mennyi most 1LE? (nagyon nem találom sehol)

 

3. Milyen szállást ajánlotok Kairóban, meg Dahabban (persze olcsót, de jót)

 

4. Jöhetnek egyéb tippek is.

 

Köszi szépen,

 

Mária

foldimogyoro Creative Commons License 2004.06.29 0 0 817
ja, és a zindex új fórumjának köszönhetően az alábbi linkek alapból a fórum böngészőablakában nyílnak meg, nem új ablakban... szóval aki jót akar magának, az jobb klikk a linkeken, és open in new window, avagy megnyitás új ablakban...
Előzmény: foldimogyoro (816)
foldimogyoro Creative Commons License 2004.06.29 0 0 816

Mi 2003-ban a Tropicana Grand Azure-ban jártunk. Nagyon szép volt.

 

Itt a Tropicana Hotels Honlapja

 

Itt pedig képek a Tropicana Grand Oasis-ról a fenti honlapról.

 

Itt pedig egy webcam a Grand Oasis kertjében, a Werner Lau nevű német búvárcég honlapjáról. A webcam kb. naponta frissül.

Előzmény: jjgabesz (814)
pszollos Creative Commons License 2004.06.29 0 0 815

Sziasztok probaltam viszaolvasni de nem talaltam semmit a Holliday In rol! Ha valaki tud segitsen koszi! es meg valami hogyan lehet elviselni augusztusban a hoseget???

jjgabesz Creative Commons License 2004.06.29 0 0 814

Sziasztok,

 

Járt már valaki a Tropicana Grand Oasis szállodában ? Tud valaki mesélni róla ? Holnap megyünk befizetni, egy-két hasznos info nagy segitség lenne...

 

Előre is köszi.

csiricsi Creative Commons License 2004.06.29 0 0 813

Szaisztok!

 

Jött valaki haza mostanában Sharmból?

ercsibe Creative Commons License 2004.06.29 0 0 812

Szia!

 

Repjegy szerintem nem valami hú de olcsó.. Mivel nincs nálam egy prospektus sem, nem tudok mondani árat. Talán 60-70, de lehet, hogy hülyeség. Jobban kijössz, ha csomagban veszel valami olcsó helyre, és onnan mész amerre látsz (gondolom így tervezted) Tavelyelőtt barátnőmék csak repjegyet vettek Kairóba, onnan helyi busszal le Sharmba, de sokkal srágábban jöttek ki, mint az irodás "lasztminit" csomag. És nem a buszjegy miatt...

Az a gáz, hogy csak charterek mennek Sharmba, nekik meg nem érdekük csak repjegyet eladni. Bár sokszor sikerül. Hívj fel egy OTP travelt, vagy egy Kartagot és kérdezd meg, hogy mennyia repjegy külön.

Előzmény: perempe (808)
perempe Creative Commons License 2004.06.29 0 0 811
#808 még aktuális.
Val Killer Creative Commons License 2004.06.26 0 0 810
Inkább kp-t vinnék magammal, ugyanis mindent széthagyok, tiszta stressz lenne kint elhagyni a bankkártyát:)
Előzmény: Viktor-diver (809)
Viktor-diver Creative Commons License 2004.06.26 0 0 809
Szia lehet, hogy kevesebb is elég, mivel ugyis sok helyen... fontban fogsz fizetni ..S bankkártya autómata van elég...itthon, majd a bank rászámol..pár száz Ft kezelésit..../nem minden bank/!))
Előzmény: Val Killer (800)
perempe Creative Commons License 2004.06.26 0 0 808
Sziasztok azt szeretném tudni hogy valaki tudna e valami nagyon olcsó repülőjegy árat Sharm El Sheik-be augusztus elején ?? mennyibe került a legolcsóbb jegy ha itthon nem kérek vizumot a repülőtéren azonnal megadják ???
Val Killer Creative Commons License 2004.06.23 0 0 807
Köszönöm a tanácsokat. Lehet, hogy túlaggódom az utazást, csak azt szeretném ha jól sikerülne és azért ne is vegyenek le a szervezők.
Előzmény: Danidek3 (806)
Danidek3 Creative Commons License 2004.06.23 0 0 806
Az irodák mindig sokkal drágábban adnak itthon mindent. Pl. Kairói fakultatív 20e Ft. helyett 60$ volt kint. Amúgy is Taher-t kell felhívni, ő a nyerő Sharm-ban.
Előzmény: Val Killer (805)
Val Killer Creative Commons License 2004.06.22 0 0 805
Úgy tudom, hogy a reptéren 15dollárért megkapható, és nem kell itthon beszerezni.
Előzmény: rags (804)
rags Creative Commons License 2004.06.22 0 0 804
Vízum miatt hívd fel a követséget, állítólag 6000 HUF. Kint ha minden igaz csak 15 USD, de ezt majd telefonba megmondják pontosan.
Előzmény: Val Killer (803)
Val Killer Creative Commons License 2004.06.22 0 0 803
Nos igen, erre számítottam. Már nem tudom hol de én is olvastam a múzeumbelépőkről, hogy LE hehyett ugyanazt dollárban kérik el a szervezők. A vízumügyre is nagyon húzták a szájukat. Azt hiszem feltaláljuk magunkat, de azért a jó tippeket megköszönöm:)
Előzmény: rags (802)
rags Creative Commons License 2004.06.22 0 0 802
Mi King-gel Kairo-Hurghada-Kairo túrán voltunk.
20 USD/fő-ért elvisznek a múzeumba. Ott látni fogod, hogy a belépő 20 LE. Nem ugyanaz. Minket a bazárnál tettek ki, 20 LE ért elmentünk taxival és az egész kb 5 USD-be volt!!

Erre készülj, le akarnak majd húzni. Ha lehet nézz körül a fakultatívoknál helyben, mert máshol biztos olcsóbb lesz mint náluk!

Előzmény: Val Killer (800)
Val Killer Creative Commons License 2004.06.22 0 0 801
Remélem a vízummal sem lesz gond, mert azt nem fizettem ki az irodában, hanem majd a reptéren akarjuk megvenni Kairóban. Bár nagyon le akartak erről beszélni...
Előzmény: rags (799)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!