Keresés

Részletes keresés

schtam Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5483

Heló!

Valóban nem vagyok tv szerelő, de valamicskét értek az elektronikához, azért is mertem elkezdeni magam megszerelni. Előtte utánaolvastam mindennek részletesen.

Nem kötöttem semmit se rosszul. Odafigyeltem mindenre, és nem testelt le semmi. 

Érdekes, hogy csak ennyit bírt. a tcon nem tudja kinyírni az alaplapot? Szenrevételezéssel semmi sérülés nincs egyik boardon sem. Méregettem a kondikat a tápon, és az egyik kondi nem tartja annyira a feszültséget, és azért gyanakszom még arra is, hogy vagy kondenzátor, vagy ott a kondi körüli zárlat esetleg leszívja vagy kisüti a kondit elég gyorsan... 

Este ha hazaérek az első dolgom az lesz, hogy a hosszabbítót megnézem, hogy belül nem érintkezés hibás-e, és nem szikrázhatott-e... a másik dolog az, hogy a kábelt nézem meg, csak azt nem tudom, hogy abból milyen feszültség jöhet ki a kábeltv szolgáltatótól...

A másik dolog az, hogy érdekes, hogy stany by-ban ment tönkre a tv?

A maint és a powert összekötő kábelt is cseréltem a két panellel együtt amúgy egyszerre, mert nem akartam hibázni.

Ha ötletetek van, jelezzetek!

Köszi, Tomi

nicko Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5482

elég rendesen utánaolvastam, és arra a következetésekre jutottam, hogy nem szokott elromlani a tápegység

 

ilyen következtetésre ne jussál főleg úgy nem, hogy nem vagy szerelő.

nem lehet, hogy valamit elrontottál..rosszul kötötted vissza a kábelt, le testel valahol stb. ami zárlatot okozhatott?

Előzmény: schtam (5481)
schtam Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5481

Antenna és a ci kártya volt csak bedugva.

úgy gondolom, hogy a tápnak nincs baja, mert ha széthúzom a mainboardtól, akkor ég a háttérvilágítás.

A standby led is ég az elején, csak amikor bekapcsolnám, akkor kezd el kattogni a relé.

külső táppal nem tudom hogy lehetne elindítani, gondolom itt az alaplapra értetted ezt...

Nem lehetséges, hogy valami kondenzátor szarakodik?

elég rendesen utánaolvastam, és arra a következetésekre jutottam, hogy nem szokott elromlani a tápegység, nem ez a tipikus eset, hanem a mainboard. szerintetek jól gondolom?

Minden segítséget szívesen fogadok!

üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.25 0 0 5480

Ott valami más hunyó lesz. Könnyen lehet, hogy bármit teszel fel így jársz. A két alaplapon nem lehet kicserélni azt a valamit? Mi szállt el? Próbáld meg egy szünetmentes tápon keresztül működtetni.

Mi volt még bledugva ami közös? antenna, dvd, stb, pc?

Előzmény: schtam (5479)
schtam Creative Commons License 2015.10.25 0 0 5479

Sziasztok!

A tv 46 colos adatú a menüben, de semmi extra nem volt, ugyanúgy működött. minden funkció működött!!!

Ma délután hazajöttem, és ugyanúgy elromlott az alaplap, ez az új(bontott) is.

komplett vettem egy bontott tv-ből, és kicseréltem a tápot és az alaplapot egyszerre.

Ma délután csak kattogott a relé és nem kapcsol be a tv ugyanúgy mint azelőtt. 

kicsit kiégtem az egésztől. egy napig ment a tv, és már megint kaka. 

el nem tudom képzelni, hogy mi lehet a baj, hogy mitől ég ki az alaplap, persze használt volt a cucc, de azt nem hinném el, hogy egy napig működik, pedig így jártam.

Még annyi, hogy most nem működés közben, hanem sima stand by-ban hat meg az alaplap. 

szóval kiégtem

:(

üdv mindenkinek!

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.24 0 0 5478

Akkor lehet, hogy 46-os TV-je lett. :)

Előzmény: nicko (5476)
nicko Creative Commons License 2015.10.24 0 0 5477

mennyi volt a mainboard, megtudhatjuk? :)

Előzmény: schtam (5474)
nicko Creative Commons License 2015.10.24 0 0 5476

vagy csak a "beégetett" eeprom mondja meg. :)

Előzmény: Törölt nick (5475)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.24 0 0 5475

Hurrá! Szerezz be +1-et, tartalékba :)

De jó tudni, hogy ha ugyanaz az osztály, ugyanazok a dugók vannak ugyanott csak más a pofaméret, akkor csereszabatosak. A szervizmenüben mekkora TV-d lett? 40 vagy 46"-os? Most kiderülne, hogy az alaplap mondja meg, vagy a kijelző mondja meg mekkora.

Előzmény: schtam (5474)
schtam Creative Commons License 2015.10.24 0 0 5474

Sziasztok!

Működik vele a tv!

semmit nem kellett állítgatni egyáltalán!

Üdv!

:)

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.23 0 0 5473

Szerintem is jó lesz az, egy próbát megér a dolog.

Előzmény: nicko (5472)
nicko Creative Commons License 2015.10.23 0 0 5472

szerintem igen.

a szerelő mikor nálam cserélte D6500-ban a lapot azt nézte csak BN-el kezdődjön...de természetesen ne az én válaszomat fogad el, kérdezd meg egy szakit pl. itt.

Előzmény: schtam (5471)
schtam Creative Commons License 2015.10.23 0 0 5471

sziasztok!

Van egy samsung ue40d8000 tv-m, és meghalt az alaplap benne.

Van valaki olyan aki tudja, hogy jó-e bele a 46"-os kijelzős alapapja?

a cikkszámukban az utosó karakter különbözik, a 40"-é az bn94-04313r

a 46" az bn94-04313s

Várom hozzáértők válaszát.

Esetleg a szerviz menüjében kell átállítani a tv típusát?

üdv!

nicko Creative Commons License 2015.10.21 0 0 5470

formázd le fat32-re elsőre, majd NTFS de az exFAT se maradjon ki...nem tudom van a tv-nek pvr funkciója, ha igen formázd le utána a tv-vel is.

valamit csak érzékelnie kell.

kingston DT400 van nekem ezt szerette a d6500 és a mostani tévém is.

Előzmény: 76timi (5468)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.21 0 0 5469

Lehet, hogy formázási galiba van. Formázd le alapértelmezettre, és úgy dugd bele.

Előzmény: 76timi (5468)
76timi Creative Commons License 2015.10.21 0 0 5468

Igen, eleve nem látja, nem érzékeli.

Kingston datatraveler G4 8GB pendrive, amit nem érzékel.

a tv szerintem 2010-es.

nem tudom, mi lehet a baj :(((

 

Előzmény: nicko (5467)
nicko Creative Commons License 2015.10.20 0 0 5467

Úgy érted, hogy eleve nem látja?

Lehet USB 3-as a pen a tévé meg nem és ez a baja. Régi tv amikor még volt a boltokban USB 2-es pendrive.

Előzmény: 76timi (5466)
76timi Creative Commons License 2015.10.19 0 0 5466

Üdv Mindenkinek!

Nem tudom, hogy hétköznapi használat-e vagy sem, most először szeretnék usb pendrive-ot csatlakoztatni a samsung LE40C650L1 típusú tv-hez, de nem ismeri fel...egyáltalán nem.

Próbáltam a neten utánanézni, de semmit nem találtam, amit totál amatőrként hasznosítani tudnék.

Kérnék segítséget, hogy hogyan is kéne csinálni!

A pendrive jól működik, mert egy másik samsung tv felismeri és le tudja játszani a rajta lévő filmet.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv, Timi

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 5465

Ők is, ezektől.

Előzmény: nicko (5463)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 5464

Több mint bosszantó ez a dolog. Totálisan átverve érzi magát az ember amint kitisztul a kép a parasztvakítások mögül. Direkt úgy van minden megcsinálva, hogy ne érezd jól magad, ne azt kapd amit tényleg szeretnél, amit naivan azt hiszel, hogy igen, ez végre már olyan ami evidensen lehetne, de nem. Csak azt hidd.

Előzmény: Berci75 (5462)
nicko Creative Commons License 2015.10.13 0 0 5463

Ezek

ők

Előzmény: Berci75 (5462)
Berci75 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 5462

http://m.prohardver.hu/tema/samsung_lcd_tv/keres.php?stext=bluetooth%20fejhallgat%C3%B3

 

Ezek éppen úgy szenvednek ahogy én anno. A legalsó hozzászólást azért érdemes meggondolni.

 

Előzmény: Törölt nick (5461)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.12 0 0 5461

Köszi!

Ez a füles nekem sehogyse jó. Nem hallom. Vagy a hallókészülék, vagy a fülbedugós az ami szóba jöhet. A jobb hallókészüléknek van bluetooth-os vevője, de annyiba kerül mint a komplett TV (csak az a nyüves vevő) és állítólag messze nem olyan fasza dolog (miért is lenne jó...) szóval kell nekem egy bt vevő is hozzá amibe a bedugós fülest beleteszem, ami szintén nem mindegy milyen, mert óriási különbség van köztük. Ilyen bluetooth vevő van nokiába 10eFt-ért, vagy picit újabb kb duplája talán :) Tudsz számolni hol járok? :) A készülék ára meg szintén egy lapostévé, vagyis 2 db kell.

 

Na ezekután tudok rohadt pipa lenni arra, hogy a tetves tévén olvashatatlan a feliratozás betűtípusa, ez átállíthatatlan, és kicsi még a max méretben is. Nincs sehol olyan lehetőség, hogy a TV képet kisebbre véve, feltolva, alatta kirakhassam a feliratot, hogy ne takarjon be a képbe sehol. (a rendes feliratokat örökké eltakarják) Veszek 42-es TV-t, ha azon 40-es méretben láthatnám a képet, de nem, nem lehet. Vagy igen?

Előzmény: Berci75 (5460)
Berci75 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 5460

Szia!

Azért szóltam hozzá a fórumhoz, mert éppen te feszegetted ezt a témát és kapóra jött. Legyen egy B verzió is. :)

Igen, ahogy előzőleg írtam, optikai kábellal van összeköttetésben a kütyü, mert csak az a kimenet műkszik. Az viszont állandóan megy. (lehet látni a kis ajtócskán keresztül, hogy világít) Éppen ezért a tv hangszóróitól is független. Hangerőt a fülesen állítom, ami mindig kéznél (fülnél) van. A menüben átkapcsolhatom egyéb hangforrásra a készüléket, de felesleges - csak leveszem a hangerőt és kész. Benyomom a kütyüt, mielőtt lefekszünk, meg a fülest is és már szól is. Ha kikapcsolom a fejhallgatót, akkor egy idő után leáll a kütyü is. 

Ezt a fülest választottam, mert tetszetős és aránylag olcsó is volt:

http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=803

Teljesen digitális hang - minőségével nincs problémám. Igaz, viszonyítani sem tudok másikhoz. Nem bumfordi, oldalt fekve viszont nem próbáltam:) Meg szemüveges sem vagyok, csak a feleségem. Majd megkérdem Tőle :)

Müködés közben egy kék led villog az oldalán, ami korom sötétben zavaró lehet másoknak.

Szóval nekünk nagyon hasznos. Pontosabban mindhármunknak, mivel a nejem tévézni szeret, én pedig aludni. A kisgyermekünk ugyanúgy. Ezzel a megoldással mindenki boldog. Ráadásul a horkolásom sem zavarja a tv nézésben.

Ez egy működőképes páros.

Ha pozitívan állunk hozzá, akkor "csak" a kütyüt kell hozzá megvenni, mert hallgatót amúgy is vennénk (vagy már van). Ha negatívan, akkor:

A füles kb. 7e, kütyü: kb. 12e, meg optikai kábel, meg postaköltség, meg futkorászás.

Nem értek a tévékhez, nem tudom, hogy más verziónál vagy a más márkáknál mi a helyzet ilyen téren. Aki szereti a fejhallgatót, annak érdemes ezzel számolni!

 

 

Előzmény: Törölt nick (5459)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.12 0 0 5459

Szevasz!

Az fm transmitter tökéletesen működik, akár többen is hallgathatják, de a wc-n, erkélyen is tökéletes :) nem úgy mint a 10 méteres bluetooth. (szomszédban is)  Hátránya, hogy ez is csak a fülhallgató bemenetre dugva működik, így ordít a Tv, ha kihúzom onnan. (időközben szétkaptam, és kihajítottam belőle az elemet, fix konnektoron tökéletesen működik. Rábuherálható lenne a TV tápjára, de most nem szedem szét) Így már nem kell szórakozni az akkumulátorral se, az mp3 meg nagyon nagyon sokáig bírja, de ha mégsem, akkor működik töltőre kötve is. A vezeték nélküli fm fejhalgató ugyanezt tudja, csak az a bazinagy bumburnyák a fejemen nem jó ágyban, oldalt fekve, szemüvegben. Meg amit próbáltam az zúgott mint a fene. A kis pll szintézeres fm transmitter meglepően jól működik.

http://www.edigital.hu/egyeb-autos-tartozekok/sal-sa-073-transzmitter-mobilhoz-p464704.html

Ez a fajta nyugodtan megvehető, ajánlott.

 

A bt-s átalakítód hogyan működik hangerőszabályzásilag? A TV távlökőjével tudod állítani, vagy azt külön a bt-n kell bűvészkedned? optikaival kötötted rá?

Előzmény: Berci75 (5458)
Berci75 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 5458

Szia paplanfa !
Leírom, hogy jártam a fejhallgatóval, hátha tanul belőle más is:

Szóval egy átlagos gyermekes családban szerintem nélkülözhetetlen. Új 6xxx-es szériájú készüléknél az e-manual írja, hogy bluetooth fejhallgatót támogat a rendszer! Apró betűs megjegyzésként írja, hogy nem mindegyik országban. Így hát vettem, (mert nem írta hogy itt nem) és persze - NEM. Akkor miért fordítják le magyarra, hogy támogatja, ha itt nem lehet?
Szóval átverve éreztem magamat emiatt, és ennek hangot is adtam az ügyfélszolgálaton. (nem volt egyszerű velük kapcsolatba lépni) Kaptam egy SAJNÁLOM-ot, és hogy használjam hosszabítóval a készülék háta közepén elhelyezett fülhallgató kimenetet. Ez vicc, ahogy az előttem hosszászóló leírta.
De hát én nem olyan vagyok, hogy ennyibe hagyom. (az FM transmitteres megoldásra nem gondoltam)
Sok utánajárás eredményeként találtam valamilyen bluetooth transmittert, 3,5 jack és audio bemenettel. Na, gondoltam ez jó lesz, de azért kipróbáltam egy hagszóróval, hogy melyik működőképes. 2. pofon: A fejhallgató kimenet az jó, de hát az zsákutca. Van mellette szintén egy 3,5mm-es jack, ami csak dísznek van, meg a többi szintúgy.
Ismét ügyfélszolgálat, elmesélem a problémám, és érdeklődöm, hogy melyik kimenetet tudnám valahogy használni ilyen célra. (Tök jól néz ki a sok csatlakozó a hátoldalon, de én az elejét szoktam bámulni a tv-nek) Kiderült, hogy csak az optikai kimenet lehet még alkalmas erre a célra. Akkor viszont olyan kütyüt kellene keresnem. Ismét sok utánajárás, végül találtam egyet, ami hasonlított az elképzelésemre, de NINCS Magyarországi üzletben, csak nemzetközi áruforgalmazónál. (Angol tudás híján elég kockázatos volt, hogy vajon mit rendelek, mert elég hiányos volt, az információ róla, és hogy megérkezik-e?
Ezért regisztráltam valahogy az aliexpressz-re és végül megkaptam:

http://www.aliexpress.com/item/Newest-TS-BTDF01-Bluetooth-Hands-Free-Transmitter-Stereo-Music-Receiver-Wireless-Audio-Mic-A2DP-multimedia-Receiver/32334711332.html

Persze benne van a kis használati útmutatóban, hogy egy optikai kábel az tartozék, de a kínaiak inkább másik kettőt (audio és jack) csomagoltak bele helyette. :)
Így hát még azután is futottam egy kört, így viszont végre -ha többletköltséggel is - de működik!

 

Miután megvolt, láttam még egy alternatívát:

 

Vannak vezeték nélküli rádiófrekvenciás fejhallgatók is, de ott megint csak a csatlakozó lehet a probléma...

 

http://hobbyrendeles.hu/index.php?todo=properties&op=0&menu=0&prod=246

 

 

Előzmény: Törölt nick (5454)
nicko Creative Commons License 2015.10.01 0 0 5457
nicko Creative Commons License 2015.09.29 0 0 5456

aki samsung smart tv-hez akarna venni billt. még van 1 nap akció a Telekomnál most érdemes!

VG-KBD1500/XH venni!

8000Ft-ból lejön még a 2000Ft akciós kupon és még akinek van kapcsolat pontjai azt is betudja váltani hozzá. Így akár 2-4K áron hozzájut egy árgép szerinti 14-15K-s billhez.

 

Kompatibilitás

  • Samsung SMART TV

    2012-es TV-k esetében:LED ES6100 sorozat és feletti , PDP E550 sorozat és felett, 2013-as TV-k esetében: LED F6320 és afeletti, plazma F5500 és afelett

  • Samsung Mobile

  • Android 3.0 és feletti (TBD, csak szöveg

http://www.samsung.com/hu/consumer/tv-av/accessories/tv-accessories/VG-KBD1500/XH

nicko Creative Commons License 2015.09.29 0 0 5455

- Jelenleg sima CRT-m van, mindigtv-vel, free módban, de hamarosan lesz "rendes" TV is, csak amíg por van a lakásban felújítás miatt, addig nem hozok be semmi olyat.

 

ez teljesen érthető semmi gond ezzel én is így tennék.

 

panelház, ahol nem divat ordíttatni, és igény sincs a sound barra, meg rohadt drága, miközben messze nem tud annyit amennyiért vesztegetik.

 

Minden csak viszonyítás kérdése mi a drága vagy mihez képest. Vagy egy ilyen soundbar vagy egy "bögre szett" is többet ér mint a tv hangszórója. Hidd el egy panelszobába bőven megfelelő, kitölti a teret. Mikor kikapcsoltam este a nejem mondta (pedig ő aztán abszolút nem hozzáértő, nem érdekli az eféle dolgok) "milyen rossz lett a hang" még csak vájt fülűnek sem mondanám, de ő is elismerte sokkal jobb lett a hang. Van mély is már :)

2012 óta van ilyen tévém, de csak most vettem hozzá nem rég projektet, mert egyszerűen nézhetetlenek voltak a gyenge hang miatt a koncert BD filmek...a látványos filmekről nem is szólva.

Mad Max 3 brutális hangokat nyom még ezen is, milyen lehet egy komolyabb 5.1 rendszeren?

 

 

ha azonos márkájú eszközöket veszel, használható egy távkapcs is.

 

 

Előzmény: Törölt nick (5454)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.28 0 1 5454

Nem érted.

 

- Jelenleg sima CRT-m van, mindigtv-vel, free módban, de hamarosan lesz "rendes" TV is, csak amíg por van a lakásban felújítás miatt, addig nem hozok be semmi olyat.

- panelház, ahol nem divat ordíttatni, és igény sincs a sound barra, meg rohadt drága, miközben messze nem tud annyit amennyiért vesztegetik.

- 3500Ft volt az FM adó, rádiós MP3 lejátszót kaptam, de az is max 3eFt, vagy egy akármilyen leharcolt mobiltelefon ami tud FM vételt megteszi. Ez így együtt egy tökéletes, recsegés és alapzajmentes, nagyon kényelmesen viselhető, ágyban, párnák között is használható összeállítást adott, sokkal nagyobb és stabilabb hatósugárral mint a bluetooth.

 

Ha a távirányítóban lenne egy FM vevő, a TVben meg FM adó, simán meglenne a tökegyszerű, használható vezetéknélküli összeállítás. Valamiért ez senkinek nem jutott eszébe :( De a samsungok mikrofonos távlökőjét se lehet használni, csak értelmetlen marhaságra.

 

- Kb 1 év múlva lesz olyan fülhallgatóm aminek darabja 100eFt körüli lesz, annak van egy külön csatlakozóegysége is ami kb 40-60 e Ft lehet. Hallókészüléknek hívják, ezerszer jobb hangja van mint bármilyen fülhallgatónak, de azt a rákapcsolható egységet is meg kellene küldeni valamivel, ami nem drótos, ugyanis csak egy 3,5-ös jack aljzata van. Na erre lesz jó a kicsi, rádiós MP4 lejátszó.

 

Azt meg külön utálom amikor a hangszórónak, STB-nek, TV-nek külön távlökője van.

Előzmény: nicko (5453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!