Keresés

Részletes keresés

ppmr Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1060

Ez így van nálunk is, több helyen néztünk már telket és több szabállyal találkoztunk már. Nagyon nagy szerencsénk van ezzel a telekkel, mert nagyon jó fekvésű, és elnézve a szomszédos házakat, pont a telek a 'hűvösebb' oldalára lehet építeni.

Lehetne mondani, hogy a  szomszédos házak sem mérvadóak, mert azóta, hogy azok megépültek, teljesen átalakíthatták a szabályokat, de ezek viszonylag újak.

Előzmény: Bogie (1058)
ppmr Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1059

Nagyon jó ötlet a garázs alá tenni a pinyót! Ezt még meggondoljuk, de mivel most még garázst nem szeretnénk, a szerszámokat meg kell tenni valahova, lehet,hogy jobb, ha azonnal megvan. Nem tudom...

A mai építész az önkormányzatnál dolgozik, és elég sok házat felhúzott mostanában, úgyhogy biztosan képben van, hogy mit lehet és mit nem.

Amúgy nálunk is 30% a beépíthetőség, ami nálunk 291 nm- t jelent, és hátrafelé max 40 méterig lehet építeni. Ha előlről elhagyok 5 m- t, még akkor is 35 m hosszan építhetek a telekre, így lenne hely a különálló garázsnak bőven.

Na, de majd este kiderül, hogy mit hogy lehet, aztán beszámolok! :)

Előzmény: kiskori (1056)
Bogie Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1058
Igen, ráadásul mindenhol más szabályok vannak, sőt egy településen belül a helytől függően is lehetnek más szabályok.
Előzmény: Lacivill (1057)
Lacivill Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1057

Nem szeretnék vitatkozni, de hogy hány épület kerülhet egy telekre azt a helyi épitési határozatok döntik el, hiába vagy belül a 25, vagy akárhány százalékon belül.

 

Előzmény: kiskori (1056)
kiskori Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1056

Szia!

A mi telkünk 638 m2-es és sajna különálló garázst kellett rá rakni.Tehát két épület! A beépítési százalék számít! Az nem haladhatja meg az adott településen a max értéket. A pincén gondolkozhatsz úgy is, hogy a különálló garázsba teszed. Ezt megtervezteted, engedélyezteted, s nem kell a házzal együtt azonnal felhúzni. De később nem lesz az engedélyekkel gondod. Előfordulhat, mint pl nálunk, hogy egy kis szabálytalanságot is engednek, amit egy külön engedélyeztetésnél más nem. Szóval ne vessétek el az öteletet szerintem, kérdezzetek rá az építésznél. A miénk sok jó öteletet adott, amit vagy megfogadtunk vagy sem. Sok sikert!

Előzmény: ppmr (1055)
ppmr Creative Commons License 2006.01.22 0 0 1055
Tényleg? Hú, de jó, hogy ezt mondod, majd megkérdezzük holnap este! Monjduk kicseszés, hogy 970 nm es telken nem állhat két épület, egyik ráadásul garázs.
Előzmény: Lacivill (1054)
Lacivill Creative Commons License 2006.01.21 0 0 1054
Úgy tudom, hogy egy telekre egy épület kerülhet már csak, nem lehet utólag garázst építeni mellé!
Előzmény: ppmr (1053)
ppmr Creative Commons License 2006.01.21 0 0 1053
nemnem. garázs nem lesz. azt majd valahogy utólag megoldjuk, nem akarunk erre is költeni első körben. a pinyo csak tárolásra kéne. szerszámok, bringa, pingpng asztal, hasonlók..
Előzmény: Lacivill (1052)
Lacivill Creative Commons License 2006.01.21 0 0 1052
Ha garázs lesz a pincében akkor arra figylej csak, hogy megfelelen kicsi lejtés legyen, nehogy ne tudd használni a végén.
Előzmény: ppmr (1051)
ppmr Creative Commons License 2006.01.21 0 0 1051
a 'falu' egyik legmagasabb pontján van a telek, asszem alkalmas ilyesmire, nem nagyon van talajvíz- probléma  a környéken :) de az úszómedence jól jönne :) mondjuk nem így
Előzmény: _lala_ (1050)
_lala_ Creative Commons License 2006.01.21 0 0 1050
ppmr, ez sok mindentől függ. Az egyes számú ezek közül a talajviszonyok mibenléte. Ha pl. magas a talajvíz szintje, akkor lazán kerülhet akár többe is egy pinceszint, mint a földszint! Persze a megfelelő vízszigetelést ki is lehet spórolni, és akkor jó olcsó lesz, csak éppen ingyen fürdőmedence fog létesülni a garázs helyén :)
Előzmény: ppmr (1049)
ppmr Creative Commons License 2006.01.21 0 0 1049

Volt előtte hosszas diszkurzus, de újabb tanácsok csak jól jöhetnek.  :)

A pince nagy dilemma, a hétfői építésszel közvetlenebb a viszony, már találkoztunk, tőle többet fogunk kérdezni.

A pénteki építész szerint 35e/nm a pinyó, ami, ha mondjuk 20 nm- ert szeretnénk, akkor 700e. Ebben ki is egyeznénk, de ha meg azt nézem, hogy korábban azt mondták, hogy a teljes alápincézés annyiba kerül, mint a ház, akkor a 20 nm pince 3 milla. Na az már sok lenne. Van egy pár ismerős és barát, na meg családtag, akik értenek egy s máshoz, remélem ráérnek, és segítenek.

Előzmény: Törölt nick (1046)
ilja Creative Commons License 2006.01.21 0 0 1048
Köszönöm, rosszul adtam meg a címet. Helyesen: iljakukacaltavizsla.hu
Őt ismerem, remek munkái vannak, kitűnő szakembernek tartom, de ehhez méri a díjat is és ennyit nem tudunk bevállalni.
Előzmény: Bogie (1047)
Bogie Creative Commons License 2006.01.21 0 0 1047

Nem műxik az emiled. Ezt az oldalt mindenképpen érdemes böngészned:

 

http://www.mds-epitesziroda.hu

Előzmény: ilja (1042)
CsRob1 Creative Commons License 2006.01.21 0 0 1045
Egy klíma biztos, hogy jelentősen meggyorsítaná a kiszáradást, hiszen az erős hűtőhatása miatt sok vizet kicsapatna az amúgy is nedves meleg levegőből. Persze a gázszámlád mellett a villanyszámlában is jelentős növekedést tapasztalnál...
Előzmény: Axióma (1028)
Bogie Creative Commons License 2006.01.21 0 0 1043
mail ment
Előzmény: ilja (1042)
ilja Creative Commons License 2006.01.21 0 0 1042
Végigfutottam a topicot és rengeteg érdekes, hasznos infót találtam. Most viszont kérdeznék, remélem nem lesz Off. Tudnátok-e Vác környéki építkezéshez ajánlani egy jó tervezőt? Ha igen, természetesen privátba kérnék javaslatot: ilja<i>kukac</i>vizslamail.hu
ppmr Creative Commons License 2006.01.20 0 0 1041

A tervek szerint nálunk sem lesz meg minden. Konyha fürdő, háló. Ezzel el lehet indulni. Hogy mi lesz meg sk......hát én ugyebár nő volnék, ettől még sok mindenbe belevágnék, legfeljebb nem lesz tökéletes. Ami meg a férjemet illeti....programozó. Asszem benne még a hajlandóság sem nagyon van meg :))) De ne legyen igazam! Még az életben nem is láttuk, hogy hogyan kell gipszkartonozni, de biztosan nme nagy ördöngősség :)

A belső munkákban szerencsére egyéb családtagok tudnak segíteni, remélem lesz is rá idejük.

A burkolatokra annyit szeretnénk szánni, hogy árban ne legyen sok, de azért el tudjuk viselni vele az elkövetkezendő kb 20-30 évet :) D tényleg sok tényezője lehet a végösszegnek.

Amúgy a ház maga nagyon egyszerű lesz. Már ha oyan lesz, amit mi magunk kitaláltunk.

Előzmény: Lacivill (1040)
Lacivill Creative Commons License 2006.01.20 0 0 1040

Nem leheteten, pedig a pénz nem volt sok, nem járt felénk mixer kocsi.

Sok előre szervezés kellett, meg helyszini művezetés saját magam által.

Persze ne úgy képzeld el, hogy minden elkészült 5 hónap alatt.

De be tudzunk költözni konyha+zuhanyzó kész volt.

Később lett fürdőszoba meg a többi szoba.

Külső nikecell a következő évben készült el.

Ja belül mindent sk gipszkartonoztunk, mert nem volt idő a vakolat kiszáradására várni.

100 nm hasznos alapterület alápincézve+ tetőtér előkészitve a későbbi beépíthetőségre.

 

Szerintem kár négyzetméter árakról beszélgetni ha nem ismerjük az igényeket.

Szerintem egy nem túl igényes házat (  értsd magas négyzetméter áru burkolatok miegyéb) a földszintje négyzetméterenként nem lehet több bruttó 150 nél.

Előzmény: ppmr (1039)
ppmr Creative Commons License 2006.01.20 0 0 1039

5 hónap alatt? Épp azt írták itt páran, hogy ez a lehetetlen. Na jó, én mondjuk 4 hónapot írtam.

Áfa: ha a tervező azt mondja, hogy 160e/nm építenek házat az 160 vagy 160+ fa? (na, ez kb olyan mintha azt kérdezném mire gondolt a költő :))

Pince azért érdekelne, hogy mégis mibe van, mert ha nem is az egész házat, egy részét alápincéznénk. Ha nem kerül túl sokba

 

Előzmény: Lacivill (1038)
Lacivill Creative Commons License 2006.01.20 0 0 1038

Én az vagyok aki 5 hónap alatt költözött be:)

Áfáról nem tudom milyen kérdesed van/volt.

A pince biztos nem a bekerülési összeg ötöde, hanem több!

Én nem végezetem ilyen számitást, mert nekem kellett, és kész!

Sajna benne van a pakliban, hogy ha mindent rábizol az épitettőre akkor egy kicsit lenyúl az anyaggal.

Én annó összeirtam a főbb építési anyagokat, és faxon/ neten elküldtem 10 helyre, és attól vettem aki összességében a legolcsóbb volt.

Viszont ha kifogsz egy becsületes kivitelezőt ( van sok ilyen is) akkor esetleg neki nagyobb kedvezményei vannak, és ezt továbbadja.

Persze nem felejtős, hogy ha ő jár mindennek utánna akkor annak vannak költségei.

Előzmény: ppmr (1036)
ppmr Creative Commons License 2006.01.20 0 0 1037

igen, ez a mai is a tervezett nettó nm után számolt árat.

Mik a szempotok?

Előzmény: jarokelo (1035)
ppmr Creative Commons License 2006.01.20 0 0 1036

jaja, nem te vagy aki ezer éve építkezik egyfolytában :) (utálok több oldalt visszolvasni)

Nem ugyanaz a tervező.

Ha ennyi tapasztalatod van: mi vana pincével? És az ÁFA?

Előzmény: Lacivill (1034)
jarokelo Creative Commons License 2006.01.20 0 0 1035

Valóban nehéz dolga van az építtetőnek. A tervező kiválasztásánál nehéz úgy árakat összehasonlítani, ha nem azonos a tartalom. A tartalom formai előírásait mindenki olvashatja itt: http://www.archiweb.hu/archiweb/katalogus/jogtar/engterv/index.htm

Sajnos a formai szabályok betartása mellett is készülnek nagyon jó és nagyon silány tervek. Ha valakit érdekel, szívesen elmondanék néhány szempontot, ami az építtető számára szerintem hasznos.

Lacivill Creative Commons License 2006.01.20 0 0 1034

Mostani házat 99 ben építettem, elözőt 90 ben.

Valamint 83 óta folyamatosan az építőiparban dolgozom, egyébként a maglódi tervező monogrammja M.A.

Előzmény: ppmr (1033)
ppmr Creative Commons License 2006.01.20 0 0 1033

Egyenlőre nem lehet ilyen gondom, sajna :) Kb július környékén tudunk építkezni kezdeni,

Amúgy köszi, az az igazság, hogy a hétfői tervezőnek nagyon jó ismeretségei vannak, vele gyorsan el tudunk intézni/ intéztetni mindent. Dehát majd elválik, hogy ő milyen árakat mond. A Te ismerősöd kicsoda? Elküldenéd mailben? Hátha ugyanarról beszélünk.

Milyen idősek az építtetési tapasztalataid?

Előzmény: Lacivill (1032)
Lacivill Creative Commons License 2006.01.20 0 0 1032

Maglodón van egy jó tervező ismerösöm, nekünk is ő tervezte mi Rákoskerten lakunk a szomszédban.

Ha villanyszerelési kérdésed/gondod van írj:)

Előzmény: ppmr (1031)
ppmr Creative Commons License 2006.01.20 0 0 1031
A mai fickónak nincs csapata. Annak, akihez hétfőn megyünk, van.
Előzmény: Lacivill (1030)
Lacivill Creative Commons License 2006.01.20 0 0 1030
A tervező csapata fogja építeni?
Előzmény: ppmr (1029)
ppmr Creative Commons License 2006.01.20 0 0 1029

Megvolt az első randi a tervezővel....hát. Egy csomó kérdés felmerült bennünk, de minden már csak azután, hogy eljöttünk onnan:

- asszonygya nekünk kb 140e + ÁFA a tervezés díja. oké. nem sok egyáltalán

- asszonygya Maglód? Nem is 130e, hanem 160e/ nm építik a házat, mert nagyon közel van  pesthez. Na, kössz! Kérdés: erre nem jön rá még az áfa is ugye? 192e/ nm kicsit sok lenne...

- pince: nem drága, kb 35e/nm. Más meg azt monjda, hogy annyiért csinálnak pinyót, mint a ház. Erre ő meg jön azzal, hogy kb 3 millából alá lenne pincézve a ház. MOST AKKOR MI VAN???

 

Azt mondta neki 4-6 hét kell, aztán a "kéményügyre" :) vagy hova el kell küldeni a terveket, az 1 hét, ha pest megyéhez tartozunk, aztán két hónap alatt el kell bírálniuk a terveket az önkormányzatnál, és aztán indulhat az építés. Ezzel asszem nem mondott újat.

 

Na, de mi van a pincével meg a 130e/nm- rel???

 

Ja, és egyáltalán nem értettem amit mondott azzal kapcsolatban, hogy olcsóbb- e ha mi szerezzük be az anyagot, vagy kb úgy jövünk ki, mintha kulcsrakészen megcsináltatjuk valakivel. Egy csomót hallottam már arról, hogy jóval olcsóbb a saját beszerzés. Erre azt mondja nem.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!