Keresés

Részletes keresés

Zsákó dúc Creative Commons License 2018.03.05 0 4 140869

....................kár, hogy DERES...............a döbelni versenyen kívül nem készült "nagy" lista?

Előzmény: Törölt nick (140861)
Schill Creative Commons License 2018.03.05 -1 1 140868

Ez miben erősít meg téged? Jobb ellátás,jobb eredmény ezt eddig is tudtuk. Te meg a gyenge ellátás mellett kampányolsz.

Előzmény: subigalamb (140859)
Zsákó dúc Creative Commons License 2018.03.05 0 1 140867

+

Előzmény: Törölt nick (140855)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.05 -3 0 140866

Lehet, de mondom, mutass jobbat!

Előzmény: Tóth B. (140865)
Tóth B. Creative Commons License 2018.03.05 -2 0 140865

Kinek kellene tudni a miértet,ha nem neked.Röviden 20% -ék körül jön a kezdéskor,hosszún indul el,én ezt látom,a miértre kérdeztem.

Előzmény: Törölt nick (140864)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.05 -4 0 140864

Nemtom, mutass jobbat saját dúcból....

Előzmény: Tóth B. (140862)
Tóth B. Creative Commons License 2018.03.05 -1 2 140863

Van némi igazad nyilván,persze a lista közepén szereplőket ellenőrizni sem kell,minek?Nekem fontos hogy hol tartok,ha csapatverseny van,akkor abban.Saját magam szórakoztatására soha nem küldenék,de ez nyilván nem csak reám jellemző.Eddigi életemben semmi elől nem futamodtam meg,ezután sem fogok,abba a rendszerbe versenyzek ami a VK-ben van.

Előzmény: frici608287 (140856)
Tóth B. Creative Commons License 2018.03.05 -2 2 140862

Lassú madár,vgy későn jön formába?

Előzmény: Törölt nick (140861)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.05 0 1 140861

Ennyire kb, Ő Tőle van! :-) Feleségem kedvence.....

Nincs mit hozzáfűzni.....

Tán a legkedvesebb a dúcban! :-)

Orig.: Kis László

 

Előzmény: frici608287 (140860)
frici608287 Creative Commons License 2018.03.05 0 2 140860

"...bár sok mindent máshogyan látok,mint régebben...."  - ezt írtad.

 

Régebben (néhány évvel ezelőtt) erre már felhívtam a figyelmedet.Igaz, akkor ezt nem értetted.

Az idő mindent megold -szoktam mondani.

Vagyis eljött az az idő,amikor már nem mindent úgy látsz,mint régebben.Ezen nagyon sokan átestek már :-))

Általában ez a galambásszá válás alapfeltétele:-))))

Vagyis a "fejlődésed" pozitív irányba halad! :-)))

 

Arra azért kíváncsi lennék,hogy a Társadnak ebben mennyi a szerepe?Csak őszintén!:-))))

 

Előzmény: Törölt nick (140851)
subigalamb Creative Commons License 2018.03.05 0 0 140859

Na látod Jocika ,hogy nem is irtam olyan hülyeséget!(140848 hsz)Mindjárt jött rá a megerősités!(140855 hsz)

Előzmény: jocika24 (140841)
Mc gregor Creative Commons License 2018.03.05 0 3 140858

Igen a legg nagyobb baj az hogy fogynak a galambàszok ès nem nagyon van utànpotlàs a mai fiatalokat nem hogy a galambok de semilyen àllat nem érdekli amivel foglalkozni kell persze tisztelet a kivètelnek !!! De inkàbb nyomkodjàk a szàmitogépet vagy a telefont .a màsik gond az hogy az aktiv galambàszok közül is egyre többen hadjàk abba mert sajnos nem engedhetik meg maguknak a mai vilàgban sem pènzügyileg sem pedig idöügyileg hogy hétvègèröl hètvègère galambàszkodjanak munka csalàd stb stb ès akkor mèg nem beszèltünk arról hogy nagyon sokan a kerületekböl àt pàrtoltak a n p laciékhoz aminek van vélemènyem szerint elönye meg hàtrànya is de ezt döntse el mindenki szive joga szerint èn màr reptettem itt is ott is azért tudom.èn ugy gondolom a kerületeknek elöbb utobb ugyan ugy el kell gondolkodniuk a központi gyüjtöhelyen mert màr a kis egyesületek a lètszàm csökkenèsek miatt nem tudnak lassan gyüjteni az eredmènyesség az meg egy màsik bonyolult téma jo galambja ugy gondolom mindenkinek van csak nem mindegy kinek milyen szeme felkészültsège meg persze mennyi ideje van a galambjaival foglalkozni a tréningezésröl nem is beszèlve tréningezés nèlkül màr eleve hàtrànyból indulsz a legg jobb galambàszokkal szemben ez persze csak az èn vélemènyem de ezt tapasztalatból mondom 

Előzmény: méhész-galambász (140838)
frici608287 Creative Commons License 2018.03.05 -2 1 140857

Nyomtam egy pluszt!

Előzmény: Törölt nick (140855)
frici608287 Creative Commons License 2018.03.05 -3 2 140856

Szerintem ennél sokkal árnyaltabb a kép,mint ahogy Te leegyszerűsítetted.

 

Szerinted ha valaki valaki(ke)t elver,mint jég a határt,akkor a gyanúsítgatások megszűnnek????

Annyit mindenképpen hozzátennék a "történethez",hogy sok baj forrása a csapatverseny.

Most itt ennél a történetnél annyi az érdekes ebben a dologban,hogy ha a csapatversenyből valaki önként kiszáll,akkor lehet sok támadás már nem is éri,ugyanis csak azt támadják (egy kis pszichológia) aki előrébb van a "szaknévsorban".

Olyat ritkán hallani, hogy a 18. "ember"  az 56.-at gyanúsítgatja.Olyat meg talán még ritkábban, hogy azt az embert támadja valaki ,aki nem is szerepel a "szaknévsorban".

Persze ettől még egyéni díjak győztesei is kerülhetnek a "reflektorfénybe",de a tapasztalat azt mutatja,hogy a Bajnokságok sztárjait szokták gyanúsítgatni.

 

Konklúzió: Ha nem szerepelsz a csapatversenyben,lehet a kutya sem fog Veled foglalkozni.Vagyis sok kellemetlenségtől tudja magát megkímélni az,aki így tesz.

 

 

Előzmény: Tóth B. (140831)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.05 -2 4 140855

Szépen, sorban!

Derbys Bajnokokról akikről riportot készítettem egyazegyben az alázat jut eszembe! Alázat a galambjaik iránt! Kivétel nélkül a nagy nevektől a kicsikig.

Mitől más galambászni? Idéntől attól, hogy megyek beadom a galambokat és jövök haza, sőt órabontásra sem megyek mert 2 havi keresetemből megvettem a live rendszert, hogy ne kelljen mennem, elég volt!

Ha dolgozom is az applikáció jelzi ha érkezik madarunk és tudjom riasztani a feleségem! Meg megnyugtató számomra ha látom épségben hazaértek, lesz idén pár kemény út.

Nem kell jelentenem, senkinek, aki közvetlen kapcsolatban van velem vagy a Derbyvel az látja mikor érkeznek, jöhet ha akar akárkinek nyitva a kapu, telefonom ki lesz kapcsolva élvezni akarom az összes versenyt, nem hallgatni a sopánkodást órákon keresztül olyanoktól akik alapvetően hozzád se szólnának.

Derbys Sportárssak a nagylétszámok törvénye alapján lehetnek jobbak, Neked se lenne mindegy, hogy 50 vagy 400 Sporttárs ellen versenyzel. Körülöttem sokszoros kerületi Bajnokok, igazi élmény mikor hívnak, hogy Gratuláljanak!!!

Szállítási ellátási körülményeket megint kiemelném, erről is írtam sokat!

Több lettem egy Társsal aki bármire rábólint amit jónak látok, segít mindenben, galambokban, tanácsokban, ha elgyengülök, ha kételkedem, ha haragszom, ha - ha....

Emellett megkaptam egy teljes programot galambokkal a nagyMestertől, meg lett egy jó dúcom a régi penészes beázós helyett! A kukorica -búza- napraforgó keveréket pedig felváltotta minőségi magkeverék a gyenge kiegészítőket minőségi, az alapgyógyszereket a legdrágább hozzáférhetőek!

Sikereim még annak is köszönhetőek, ami nem elhanyagolható , hogy amikor úgy fúj a szél, "jó helyen lakom", csak itt a környéket kell megvernünk és Bajnokok vagyunk.....

Röviden tömören ennyi lenne azthiszem...

 

 

 

Előzmény: Zsákó dúc (140850)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.05 -1 0 140854

Előzmény: Törölt nick (140853)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.05 -2 0 140853

Ezt most nem értem! ÉN NEM NYOMKORÁSZOM! Mert idegesít! Ennyi...... de ez az Én bajom!

Előzmény: Zsákó dúc (140852)
Zsákó dúc Creative Commons License 2018.03.05 0 6 140852

Ugye azért azt te sem gondolod komolyan, hogy ilyen hülyének nézlek? Ezzel semmit nem bizonyítasz max. csak annyit, hogy te nézel minket hülyének!

Előzmény: Törölt nick (140844)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.05 -8 0 140851

Cirkusz volt a jelem... :) még mindig jobb mintha Friderikusz lett volna....

Ha hazaértem este megírom a válaszokat, nagy meglepetés nem lesz, talán mindent leírtam már anno, bár sokmindent máshogyan látok mint régebben..... 

Előzmény: Zsákó dúc (140850)
Zsákó dúc Creative Commons License 2018.03.05 0 8 140850

Úgy látom nálad alapban baj van...........................a bohóckodáshoz nagyon értesz, biztosan az volt a jeled az oviban. Próbálj meg úgy hozzászólni a topikban bármihez, hogy nem a másikkal foglalkozol.

Szakmaiság??????????

Szívesen olvasnám a véleményedet a riportalanyaidról......... Nem amit a Derbynek írtál a kulisszák mögötti érdekelne, elsősorban.

Szívesen olvasnék arról, hogy mitől más galambászni a Derbyben mint egy tagszövetségben? Jobbak-e a Derbyben versenyző sporttársak a tagszövetségi sporiknál? Te mivel lettél több a Derbys korszakod óta? Minek köszönhetőek a sikereid?

Előzmény: Törölt nick (140847)
Schill Creative Commons License 2018.03.05 -10 2 140849

Az utóbbi néhány napban kifejezetten plusszos a működése. Vagy csak én látom így?

Előzmény: Zsákó dúc (140842)
subigalamb Creative Commons License 2018.03.05 -1 8 140848

Bocs !De sajnos mi galambászok tettük drágává a galambászatot!Pontosan azzal ,hogy minden a "nagyok"által leirt praktikákat kezdtük átvenni ,és még most is ezt a trendet követjük!Nem beszélve a gyógyszergyártók,takarmánygyártók,kiegészitők és ducberendezést csinálók reklámjait is beszopjuk rendesen . Az "eredményesség,eredményhajhászás oltárán"és ezért bizony nagyon drágán megfizetünk!Tudom ,hogy most majd jönnek a válaszok ,hogy ezt komolyan és eredményesen csak igy lehet csinálni!Pedig egy fenéket!Ezt sajnos mind a "pénznemszámit"kategóriába tartozó emberkék állitják! Ja és csak nekik lehet igazuk,mivel ők is irányitanak!

 

Előzmény: jocika24 (140841)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.05 -8 4 140847

Idézzek Én is Szappanost? Vagy hogyan képviseljem a szakmaiságot? Vagy linkeljek be Aarden cikket? Az pozitív?

Vagy ne reagáljak a "patikának" nevezett személy írására aki tiltakozik a gyógyszerezés ellen :DDDDD, nem is Én lennék......

 

Előzmény: Zsákó dúc (140842)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.05 -9 2 140846

Életem legmeghatározóbb galambjának Apja a héjásnak ment volna egy szál kolbászért...... Kifizettem az egy szálat és elhoztam mert mindene megvolt amire Nekem szükségem van! Rákövetkező évben egy csodagyerekkel hálálta meg.....

Előzmény: jocika24 (140841)
yüz karasi Creative Commons License 2018.03.05 0 7 140845

"Ami nekem is hibám hogy nagyon nem megy a szelektálás túl sok galambot tartok,,,,"

Nem tudhatom, hogy mennyi az a túl sok galamb, de az sem mindegy mekkora hely áll a rendelkezésükre.

Egy régebbi jónevű (ma is élő) de már nem versenyző galambászt is kérdeztek, hogyan optimalizálják a dúcban a létszámot. Körülnézett és csak annyit mondott: Tedd ki a dúcból a galambok felét. Az már tulajdonképpen mindegy is,hogy melyik felét,,,

Lehet, hogy nem lesz azonnal látványos a fejlődés, de rosszabb nem lesz az eredmény az biztos.

Én ezt már sok éve végrehajtottam és nem bántam meg. A kiválasztást elsősorban a galambok röpteljesítménye alapján kell végrehajtani. A különféle szem,-szárny stb elméletek meg a származási lapok nagyon könnyen vakvágányra vihetik az embert.

 

Előzmény: jocika24 (140841)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.05 -7 0 140844

Hány színes jelet látsz ha ránézel a monitoromra????

Ez sem jött be.... És igen a legnagyobb baromságnak tartom amit csak ki tudott valami agyament találni!

Előzmény: Zsákó dúc (140842)
frici608287 Creative Commons License 2018.03.05 0 7 140843

Kedves Olimpic!

 

A 300 Ft-os gyűrűt a közgyűlés fogadta el!

Akkor kellett volna reklamálni,és nem "egyhangúlag" megszavazni!(Tudomásom szerint csak néhányan nem szavazták meg).

Onnantól tudomásul kell venni.

Amit írtam,azt tartom.A közgyűlés után mindenki tudhatta,hogy idén 300 Ft-os lesz a pótgyűrű.Megismétlem a vezetők berendelhettek volna pluszba,mint ahogy meg is írtam.

Tovább nem kell ragozni,felesleges.

 

Előzmény: Olympicman (140803)
Zsákó dúc Creative Commons License 2018.03.05 0 13 140842

Az mellet, hogy te viszonylag sokat (Ráadásul sok név alatt!) :) írsz.................... tedd a szívedre a kezed hányszor használod a jeleket? Ne is fáradj megmondom én helyetted, hogy sokszor és azt is eltudom képzelni, hogy alkalmanként szándékosan "nyomsz" egyet, hogy hangulat kelts....................

Igaza van a Bélának a jel nyomkorászás a népszerűségi rátát is mutatja és ezáltal igazad van neked is abban, hogy én megosztó személyiség vagyok kapok pluszt és mínuszt is rendesen.....................Míg te? Téged egyértelműen nem kedvelnek és ezt csak magadnak köszönheted. Egy dologban azonban biztos vagyok ha kevesebbet foglalkoznál másokkal és a kommentjeid inkább a szakmaiságot képviselnék megnőnének a plusz jelek számai a neved mellet! De ami a legfontosabb próbálj meg nem foglalkozni azzal, hogy éppen népszerű vagy sem amit megosztasz másokkal.

Előzmény: Törölt nick (140840)
jocika24 Creative Commons License 2018.03.05 0 13 140841

Sziasztok!

 

Rendszeresen olvasom a hozzászólásokat de ezekből nagy ritkán tudok valami okosat kiszűrni. Nagyon megy az egymást piszkáló szövegek írogatása. Azt lehet észrevenni ha valakinek van egy véleménye jobb ha megtartja magának és csak az ismerőkkel osztja meg. A kultúra gyakran kicsapja a biztosítékot az a gond hogy 14-16 évesek is olvassák ezt a fórumot és rögtön megvan a véleményük hogy annak van igaza aki hangosabban kiabál. Még régebben én is tettem fel kérdést ha valami nem volt világos és voltak akik tudtak rá érdemben válaszolni na azokat a neveket én is megjegyeztem. Nincs sok tapasztalatom sem a tenyésztéssel sem a versenyzéssel kapcsolatban ezért nem is szeretném ezzel kapcsolatban osztani az észt, mások ezzel nem foglalkoznak. Amit látok mint kezdő hogy hatalmasat léptünk a profitorientált postagalambaszat felé, a kedves jó szándékú (öreg urak) kezdenek kihalni. Helyettük a pénz vette át a vezető szerepet. A galambásztat drága ez nem új dolog, de mi magunknak tesszük azzá. A fiatal kezdőket akiket a szüleik segítik és anyagi lehetőségeik korlátozottak, galambbal, tanáccsal lehet és kell segíteni. Na de nem olyan madarakkal amiket amúgy is levágásra szántuk, vagy épp elpusztulóban van hanem abból amik jól teljesítenek. A kerület pénzügyi kedvezmények biztosításával tud segíteni mondjuk az első 5 évben féláron röptethet. Ami nekem is hibám hogy nagyon nem megy a szelektálás túl sok galambot tartok ezt senki nem mondta el hogy csináljam hogyan válasszam ki azokat amikre számíthatok a továbbiakban. Sok sikert mindenkinek erre az évre és nem muszáj mindenkinek bajnoknak lennie  a lényeg hogy hobbiként kezeljük ezt a sportot és ne egymás vérét szívjuk.

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.05 -17 1 140840

Igen ! Jellemtelen emberek legjobb szórakozása.... 👍👏👏👏👏

Előzmény: Tóth B. (140839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!