Keresés

Részletes keresés

Glaskasten Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10806

Ez teljesen hivatalos jogszabály-szöveg. 

Csak a végén nehogy könyvespolcot kelljen szerelnünk a kocsira.....!

Előzmény: józsika1986 (10805)
józsika1986 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10805

Amit természetesen közúti közlekedésem alkalmával a jogsi melett magamnál tartok:)

Előzmény: józsika1986 (10804)
józsika1986 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10804

Természetesen értem én :)

 

Deeee...:D van egy másik ,hogy én felkészülök az okoskodásukat megelőzöm kinyomtatom a http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99000006.koh oldalrol a Kertitraktorra vonatkozó valszeg hivatalos leirást és akkor nyertem:) 

Előzmény: Glaskasten (10801)
albertjani Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10803

Jól ráéreztem. :)

 

Akkor már csak egy dolog kellene:

 

A 118.§ más §-okra is hivatkozik.

Ezeket kellene egybegyúrni, úgy hogy egy helyen meglegyenek a műszaki előírások.

Felsorolás szerűen, hogy ezt meg ezt meg ezt kell felszerelni a traktorra, oszt jónapot.

andycat18 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10802

Tapasztalat?Alkatrész igény,menyire strapabíró?

Előzmény: Törölt nick (10799)
Glaskasten Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10801

Szia!

 

 

Hát nagyon úgy néz ki! 

Azért arra készülni kell, hogy néhány betonagyú ezt nem fogja fel, ha megállít, mert a biztosítási törvénnyel hurka nem lesznek tisztában! Innét aztán ha kell, ha nem, tudod.....

 

Imre

Előzmény: józsika1986 (10800)
józsika1986 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10800

köszönjük szépen a fáradozást:)

Tehát NEM kötelező a biztositás :))) ennek örülök még jobban de a többi legyen rendben:) villany,fék,prizmák...

Előzmény: Glaskasten (10795)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10799

Páromnak ilyen van.

Előzmény: andycat18 (10794)
Glaskasten Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10798

Szia!

 

Ügyvéd nem, csak egy középiskolában tanítok. Valamikor jogot végeztem, azt ennyi. 

 

Imre

 

Előzmény: albertjani (10796)
Istvan56 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10797

Biztosítási ügynök -alkusz stb . Amit tesz azt úgy hívják gerilla marketing / beépüllünk és eladjuk a portékát !/

 

István

Előzmény: albertjani (10796)
albertjani Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10796

Fogadjunk, hogy Te ügyvéd vagy , vagy valami hasonló. :)

Előzmény: Glaskasten (10795)
Glaskasten Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10795

Üdv, Józsika 1986 és Mindenki!

 

Tehát ígértem, hogy utána nézek a dolognak, el is mentem. Az iroda meg bezárt, én meg a legközelebbi irodáig nem autózom 25 km-t. 

 

Viszont nem töltöttem tétlenül az időmet, kukáztam egy kicsit, megnéztem a mai napon hatályos jogszabályokat, amit találtam. Elsőként a 2009. évi LXII. Törvényt, a gépjármű-felelősség biztosításról, majd az 1/1975.(II.5.) KPM-BM együttes rendeletet- más néven a jó öreg KRESZ-t- és a már emlegetett 6/1990.(IV.12.) KöHÉM rendeletet. 

 

Mivel már jó ideje nem nézegettem ezeket, bevallom férfiasan, kicsit meglepődtem, hamut szórtam a fejemre - csak a csikkeket szedtem ki előbb - ugyanis az eredmény hihetetlen. 

 

Tehát a biztosítási törvény hatálya a gépjárművek üzemben tartójára vonatkozik, azokéra, melyek hatósági jelzésre és forgalomba helyezésre kötelezettek, illetve ezen felül a segédmotoros kerékpárra, az ezekre nem kötelezettek közül. 

Hivatkozik a KRESZ II. függelékére, ahol a gépjármű fogalma van meghatározva. 

A KöHÉM rendeletet is néztem, a kerti traktor csak jármű, forgalomba helyezésre - forgalmi engedélyre - nem kötelezett, hatósági jelzésre sem, s nem segédmotoros kerékpár.

 

Ebből következik, hogy a kerti traktorral nem vagyunk kötelezettek gépjármű-felelősség biztosítást kötni.  Aki nem hiszi járjon utána az említett jogszabályok tanulmányozásával:

 

 

A biztosítási kötelezettség

4. § (1)26 Minden magyarországi telephelyű gépjármű üzemben tartója köteles - a külön jogszabály alapján mentesített gépjárművek kivételével - az e törvény szerinti biztosítóval a gépjármű üzemeltetése során okozott károk fedezetére, az e törvényben meghatározott feltételek szerinti biztosítási szerződést kötni, és azt díjfizetéssel hatályban tartani (biztosítási kötelezettség).

(2) A biztosítási kötelezettség, ha jogszabály másként nem rendelkezik, a mindenkori üzemben tartót a gépjármű hatósági engedéllyel és jelzéssel való ellátásának időpontjától - a szünetelés kivételével - a gépjármű forgalomból történő kivonásáig, illetve a külön jogszabályban meghatározott forgalomba helyezésre nem kötelezett gépjármű esetében a forgalomban történő részvétel kezdetétől a részvétel végleges megszüntetéséig terheli.

(3) A szerződés megkötésére vonatkozó kötelezettség tekintetében üzemben tartónak minősül a gépjármű tulajdonosa által - szerződés vagy más hitelt érdemlően igazolt jogcím alapján - üzemben tartóként megnevezett személy.

(4) Ha a szerződéskötésre a tulajdonjog átszállása miatt kerül sor, az e törvény szerinti új üzemben tartó köteles a tulajdonjog átszállását követően a biztosítási szerződést haladéktalanul megkötni.

(5) Ideiglenes forgalomban tartás engedélyezése, illetve ideiglenes forgalmi engedély kiadása esetén a biztosítási kötelezettség az ideiglenes forgalomban tartási engedély, illetve az ideiglenes forgalmi engedély érvényességének időtartama alatt áll fenn.

(6) Az üzemben tartó halála esetén, ha a biztosítási kötelezettség címzettje nem állapítható meg, a szerződés legkésőbb a hagyatéki eljárást lezáró határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napig tartható hatályban, amennyiben a gépjármű birtokosa a halál tényét a biztosítónak bejelentette, és a szerződést díjfizetéssel hatályban tartja.

10. gépjármű: a közúti forgalomban való részvétel feltételeként hatósági engedélyre és jelzésre kötelezett - a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (KRESZ) 1. számú függelékének II. b) pontjában meghatározott - gépjármű, pótkocsi, félpótkocsi, mezőgazdasági vontató, négykerekű segédmotoros kerékpár (quad), lassú jármű és munkagép, továbbá a hatósági engedélyre és jelzésre nem kötelezett segédmotoros kerékpár; 

 

II. A közúti járművekkel kapcsolatos fogalmak

a)368 Jármű: közúti szállító- vagy vontató eszköz, ideértve az önjáró vagy vontatott munkagépet is. A mozgáskorlátozottak közlekedésére szolgáló, emberi erővel tolt vagy hajtott kerekes szék és a gépi meghajtású kerekes szék - ha sík úton önerejéből 10 km/óra sebességnél gyorsabban haladni nem képes, továbbá a gyermekkocsi és a talicska - azonban nem minősül járműnek. Az ilyen eszközökkel közlekedő személyek gyalogosoknak minősülnek.

b) Gépjármű: olyan jármű, amelyet beépített erőgép hajt. A mezőgazdasági vontató, a lassú jármű, a segédmotoros kerékpár és a villamos azonban nem minősül gépjárműnek.

 

Kerti traktorra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

118. § Az egytengelyes motoros részből és hozzákapcsolt egytengelyes pótkocsiból álló, a közúti közlekedésben egy egységként résztvevő, és 15 km/h sebességnél gyorsabban haladni nem képes lassú járművet (a továbbiakban: kerti traktor), ha a lassú járműre előírt követelményeknek nem felel meg, legalább a következőkkel kell felszerelni:

a) olyan, a vezető által menet közben is működtethető és rögzíthető fékberendezéssel, amely a járművet bármely terhelési állapotában legalább 2 m/s2lassulással lefékezni, és a terhelt járművet 18%-os lejtőn megtartani képes,

b) olyan kormányberendezéssel, amely a 33. § (3) bekezdésében meghatározott követelményeket kielégíti,

c) előre fehér, hátra piros fényt adó, éjszaka, tiszta időben legalább 150 méter távolságból látható, nem vakító lámpával (lámpákkal) amely a jármű előtt az utat legalább 10 méter távolságig megvilágítja, az 1,60 méternél nem szélesebb kerti traktoron e lámpát (lámpákat) a jármű bal oldalán, az 1,60 méternél szélesebb kerti traktoron e lámpákat a jármű bal és jobb oldalán egyaránt el kell helyezni, elhelyezési méreteikre a helyzetjelző lámpákra vonatkozó előírásokat kell alkalmazni és energiaellátásuk olyan legyen, hogy a jármű álló helyzetében is világíthassanak,

d) a 117. § (1) bekezdés c) pontjában meghatározott fényvisszaverőkkel,

e) a 117. § (1) bekezdés d) pontjában meghatározott fényvisszaverő táblával,

f) mind az egytengelyes motoros részt, mind a hozzákapcsolt pótkocsit első, fehér színű, nem háromszög alakú fényvisszaverővel.

 

Hát erről ennyit. 

 

Jó okoskodást mindenkinek: Imre


Előzmény: józsika1986 (10789)
andycat18 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10794

Sziasztok.

Az RK 31-es rotakapával van valakinek valami tapasztalata?

józsika1986 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10793

Ennyi:DDD 

Előzmény: albertjani (10790)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10792

Köszönöm a képet , azt hiszem felismerhető .

Azon gondolkodtam , lehet átalakítom töltőgető ekének .

Csak a végéről a felfogató bumszlit kell levágni , és mehet rá a kapa felfogatás .

 

karesz

 

 

Előzmény: lacy63 (10787)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10791

Ámen ! Testvér !

 

 

Előzmény: albertjani (10790)
albertjani Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10790

Há' benzinnyel megyen az, nem papírral... :)

Előzmény: józsika1986 (10788)
józsika1986 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10789

Am meg lehet nem kéne sokat variálni a biztositáson lehet elég megkötni,egy smkp biztositást és kész,(ezt ajánlották a biztositónál cimszóval) a K&H-nál nekem 5500huf körül ajánlották juniusban

Előzmény: Glaskasten (10783)
józsika1986 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10788

Vagyis jogsi is csak egy Kresz vizsga elég rá Tehát megkapja a "K" kategóriát aki Kertitraktorbol vizsgázik talán 16-éves alsó korhatár v mi ilyesmi

Tehát a "K" kategória még jó biciklire:),kézikocsira:), nyelesegytengelyes(furik) :D

 

meg talán állati erővel vont járműre??? de ,hogy smk-ra nem jó azt tudom 

Ugyanugy mint a "B" kategóriával adják a "T" kategóriát... az akkor is csak lassú járműre érvényes és az össztömeg nem haladhaqtja meg a 3500kg-ot... Persze mifelénk ez is divat "B" jogsival Mtz+a hatésfeles MBP.... (persze jogtalanul)

 

Holott az a "T" mégse az a "T" kategória amiböl szakmával együtt vizsgázik az ember Na az a T ami mg-is végzettséggel együtt van van mellé egy "zöldjogsi" amiben benne vannak a +kategóriák mg-re vonatkozóan hivatalosan munkát is csak evvel lehetne vállalni (ugye természetesen ezzel sincsenek tisztában sokan)

Előzmény: Glaskasten (10783)
lacy63 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10787

Talán most: 

Előzmény: lacy63 (10786)
lacy63 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10786

a képet elsikkantotta a rendszer:

Előzmény: lacy63 (10785)
lacy63 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10785

 ennek alkatrésze

Előzmény: sir.charles13 (10749)
albertjani Creative Commons License 2012.01.30 0 0 10784

Várom a fejleményeket!

Előzmény: Glaskasten (10783)
Glaskasten Creative Commons License 2012.01.29 0 0 10783

Üdv!

 

Tehát az a gond- és ne is molyoljunk vele - hogy ez egy program. Nincs benne minden. Nekünk kerti traktorunk van. A korábban linkelt jogszabályban benne van, hogy az egytengelyes traktor+ kocsi egy egységet képez és 15-nél nem megy jobban. Ez egy spec. kategória. Nem akartam reklámot, de tudom, hogy az ALLIANZ-nál kötöttek ezekre gfb.-t.

Holnap betolom a bicajt a csókához és kifaggatom ezzel kapcsolatban. ( Remélem nyitva lesz.)

A mi kocsink NEM pótkocsi, NEM utánfutó. A kettő együtt a kerti traktor. Ezért nem fér be sehová a dolog. Speciális eset. Meg forgalmi sincs. Ha jól emlékszem, akkor a jogsi - csak erre - K kategóriás.

 

Üdv Imre

Előzmény: albertjani (10778)
albertjani Creative Commons License 2012.01.29 0 0 10782

Lassú járműre számoltattam (nem volt forgalmi engedély nélküli változat), 8000-től 66000-ig /év dobott ki ajánlatokat, baleseti adó nélkül.

 

???

albertjani Creative Commons License 2012.01.29 0 0 10781

Nekünk volt egy 50cm3-es kétütemű rotánk, a francia motoros Robi, ezek szerint azzal még a segédmotor kategóriába is be lehet férni:

4 kerék, max 50cm3, max 350kg.  

Rendőrnek mondanám: - nem látja, hogy ez egy segédmotor???!!!   :)

KF-04 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 10780

Vagy hogyan lehetne csínálni??:D

Előzmény: KF-04 (10779)
KF-04 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 10779

Jó estét mindenkinek! Az lenne a kérdésem , hogy valakinek nincsen-e kf-04-hez való ekéje??

albertjani Creative Commons License 2012.01.29 0 0 10778

Ezt a pénzügyi dolgot holnap megérdeklődöm az illetékestől.

 

Próbáltam a netrisk-en biztosítást kötni a pótkocsira, de az első lépésnél elakadtam. Akkor minek minősül pontosan a azerkezet?

 

Munkagép? Mezőgazdasági vontató + pótkocsi? Lassú jármű? Lassú jármű+ pótkocsi?

 

Ezek közül lehet választani:

 

Kérjük, adja meg a biztosítandó gépjármű forgalmi engedélye alapján, melyik jármű-kategóriába tartozik. Az újabb típusú forgalmi engedélyben a 'J' jelzés mellett, vagy a hivatalos feljegyzések rovatban található!

A forgalmi engedélybe bejegyzett kódok értékei:

- Személygépkocsik: M1
- Tehergépkocsik: N1, N2, N3
- Motorkerékpár: L3e, L4e, L5e, L7e
- Autóbusz: M2, M3,
- Vontató, nyerges vontató: N1, N2, N3,
- Mezőgazdasági vontató: T1, T2, T3, T4, T5
- Pótkocsi, félpótkocsi O1, O2, O3, O4, R1, R2, R3, R4
- Munkagépek: S1, S2
- Segédmotoroskerékpár: L1e, L2e,
- Quad: L6e

Lassú járműnek minősül minden olyan jármű, amelyet beépített erőgép hajt és sík úton önerejéből 25 km/óra sebességnél gyorsabban haladni nem képes.

Segédmotoros kerékpár: olyan két-, három- vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, saját tömege legfeljebb 350 kg.

Pótkocsi: olyan jármű, amely gépjárművel, mezőgazdasági vontatóval vagy lassú járművel történő vontatásra készült. A legfeljebb 750 kilogramm megengedett legnagyobb össztömegű pótkocsi: könnyű pótkocsi, az ennél nagyobb össztömegű pótkocsi: nehéz pótkocsi.

Félpótkocsi: olyan pótkocsi, amely a vontató nyeregszerkezetére támaszkodik úgy, hogy súlyának jelentős részét a vontató veszi át.

sir.charles13 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 10777

Én is bandukolok , mindjárt megyek dolgozni !

 

Jó éjt Mindenkinek !

 

Karesz

 

Előzmény: kosi 73 (10775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!