Keresés

Részletes keresés

korsosb72 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22375

Szerintem legtöbben végigjárjuk ezt az utat, csak sokan már nem is emlékeznek rá..:)

Előzmény: Flagstaff (22373)
bando53 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22374

Én azt javasolnám, hogy a töltőkapunál szedd le a jelenlegi csővéget és az új töltényűrt csak annyira dörzsárazd meg, hogy a lövedék feje ne belebukjon, hanem kényelmesen megvezetve belemenjen. Nagyon lényeges, hogy az ormózatok átmenettel kezdődjenek, ne legyen lépcső benne. Így a lövedék feje után a szoknya sérülésmentesen felveszi a huzagolás alakját.             Kúpos dörzsárral kell kiképezni a töltényűrt, de ez 0,08-0,10 mm-es kúposságot jelent csupán! A képen ha jól látom az kb 45°-os a zenkolás és így nincs lépcső nélküli átmenet.

A FÉG a Marla letörősöknél is így oldotta meg, ezért bármilyen alakú és túlméretes lövedéket teszel bele, a levegő nyomása belepréseli a huzagolt csőfuratba minden roncsolás nélkül.

Arra figyelj, hogy amennyit leszedtél a töltőkapunál a cső hosszából, ugyan annyival vágd tovább a csőrögzítő menete is!

Előzmény: Krammer András (22362)
Flagstaff Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22373

Egyrészt megértelek, nekem is van 61-esem és szeretem és babrálom és próbálok rajta kicsit javítgatni, akár saját kútfőből akár netről. Ugyanakkor tudom hogy soha nem lesz olyan puska belőle mint egy komolyabb német puskából, ami viszont nem adja az öt lövéses élményt.

Az árakról talán tévedésben vagy, állapottól, eladó megszorultságától függően nagyon jó pusekokat kapni 50-70e között amire egy jobb távcső 30e, vagyis összesen a duplája annak amit eddig költöttél és egy ilyen kombó bizony nem semmi élményt ad a cél eltalálásával.

Én se fogadtam el elsőre hogy olcsón nem lehet jó puskát venni de most hogy itt van a polcon már belátom a tapasztaltak igazát. Csak fel kellene hozzá nőni mert bizony a lőtudás az a béka s*gge alatt. Nem is értem hogy tud valaki szabad kézből nyílt irányzékkal PET kupakot leszedni 20m-ről. Ugyanez támasztékból távcsővel sem mindig sikerül, de ez nem a fegyver hibája, az brutál pontos.

 

Még annyit lehet hogy az a JSB Exact Heavy lövedék nem a legtutibb a puskádba, elég nehéz motyó. Exact Express talán jobban passzol hozzá.

Előzmény: Krammer András (22362)
korsosb72 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22372

Vannak akik szeretik a szart pofozgatni, többekközt én is.. sokáig hittem hogy egy qb78 ból lehet versenypuskát kreálni.

Persze lehet, csak mire a végére érnék köze sem lenne a qb-hoz, és annyiba kerülne mint egy cz 200.

De... valamin meg kell ismernie az embernek a technikát, és a vonatkozó technikai problémákat, és én sem bánom hogy nem az anschütz volt az "állatorvosi ló" :) 

Előzmény: Törölt nick (22371)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22371

"Azért nem veszek olyat, mert a gyerekeknek kell enni adni, és mivel törvénytisztelő állampolgár vagyok, nem tudok patkányt lőni nekik."

 

Ezek szerint azzal etetnéd őket ha lehetne.

Így már érthető miért volt olyan fontos ez a kérdés!

 

Senki nem írta, hogy vegyél drága puskát de 45000-ből már vehettél volna pl. egy walter lgv-t

a mostani puskádat meg taknyolhadod életed végéig akkor se fogja megközelíteni sem azt a minőséget ,de ha

neked ez okoz örömet (mármint a sz*rt javítgatni senki nem akadályoz ebben.)

Sok sikert hozzá!

Előzmény: Krammer András (22362)
Krammer András Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22370

Nagy várakozásaim vannak a javítás utánra!

Ezért volt az, hogy 6m-en kettő egymásba, a harmadik meg a tábla másik felére, így állítsam be a távcsövet! :)

Innen már a célegyenes, legalábbis remélem!

Ezért érdekel az öreg csocseszek véleménye, mert magamtól nem kezdtem volna azt nézegetni, hogy hol bassza el a lövedéket.

 

python 357 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22369
Megvan a hiba akkor! Attól kóvályoghat a skulesz rendesen!
Előzmény: nedolaci (22366)
bosijani Creative Commons License 2012.12.30 -1 0 22368

akkor megvan a válasz a pocsék szórásra.

Előzmény: Krammer András (22367)
Krammer András Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22367

Belebukik a feje a átömlőnyílásba egy kicsit, és ott faragja meg, a szoknyásnak jobban, a vaskosabbnak nem annyira.

Előzmény: nedolaci (22366)
nedolaci Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22366

Jól látom,hogy a skulók fejét egy ponton nyomja meg? ;-(

Előzmény: Krammer András (22362)
Krammer András Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22365

Ez durva!

45000-ben azért a távcső és a rugó dobott sokat, a rugótól azért erőben kategóriát lépett előre.

Előzmény: bosijani (22364)
bosijani Creative Commons License 2012.12.30 -1 0 22364

http://www.youtube.com/watch?v=u7lllGy2wVE

 

na dolgozhatsz,az ötlet adott! :-)

 

Előzmény: bosijani (22363)
bosijani Creative Commons License 2012.12.30 -1 0 22363

hááát 45200-ból már lehet venni jobbat is.

de ne törődj vele,nekem is volt izs60-61-es.

van egy orosz oldal,ahol átalakitják PCP-re,majd megkeresem.

Előzmény: Krammer András (22362)
Krammer András Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22362

Nem vagyok teljesen retardált, csak félig!

Audim van, mert utcára az a jó minőség, van egy Landroverem, mert terepre az a jó, meg hát a minőségsem az utolsó, és nyílván versenyezni a porsche-val megyek, az órám citizen, de csak amikor a rolexemet javítják, a minőség ugyebár fontos.

De most nem ez a lényeg, nyílván vannak sokan azzal úgy, hogy tudják, hogy egy puska 2*magyar átlagkereset, amit tényleg  jó minőség, és ez ugye a közép kategória.

Azért nem veszek olyat, mert a gyerekeknek kell enni adni, és mivel törvénytisztelő állampolgár vagyok, nem tudok patkányt lőni nekik.

Nem értem, ezt a hozzáállást, mi az, hogy nyavalygás, ha valaki egy műszaki probléma megoldásában tanácsot kér, az nyavajgás, miért? Nem sírós picsogós kiscsaj vagyok, és sírok azon, hogy ilyen minőségű ez a puska, amikor megvettem, gondoltam az árából, hogy nem egy profi kategória, jobbat vártam, de nekem megfelel első saját puskának, és mivel műszaki ember vagyok, ráadásul fémiparban, nem fosom magam össze attól, hogy a kezembe kell vennem egy csiszolóvásznat, vagy reszelőt.

Vannak olyan emberek, akik elmennek a boltba, megveszik a Marantz erősítőt, hazamennek és hallgatják, és örülnek neki.

És vannak a nyavalygós idióták, akik elmennek a Lomexbe, és vesznek egy rakás alkatrészt, napokat dolgoznak, lehet, hogy a végén többe kerül, de csinálnak egy erősítőt. Ők is idióták? Miért nem vesznek egy erősítőt és hallgatják, oszt jónapot.

Mások a motivációi az embernek, neked az okoz örömöt, hogy előveszed a drága puskádat, megsímogatod, és tízből tízszer átlövöd a hurkapálcát 40m-ről hosszában. Te akkor fogsz navalyogni, ha hozzá kell nyúlnod valamihez, és nem a gyári csomagolásból kivett tökéletes minőség, amit csak be kell pattintani a helyére.

Nem is hiszem, hogy meg tudom értetni azt, hogy mi akik valószínűleg nagyrészt műszaki vonalon mozgunk, mi okoz abban örömöt, hogy valami szarból megpróbálunk jobbat csinálni, csiszolgatni, fényezgetni, sorjázgatni, jobbat reszelni, esztergálni. Nagyobb teljesítményt kicsikarni valamiből.

És nem értem, azt a hozzáállást sem, hogy valaki egyszer csak berobban ide, a szavát nem lehetett hallani, kioszt pár pofont a nyavalygóknak, meg megmondja, hogy vegyél drága jó puskát, mert az a jó.

 

Szerintem megnézve a képeket, a cső töltőkúpját, ami egy fúrt rágott szar felület, amit tükörre felpucoltam, nem tudom mennyire látszik a képeken, elég homályos sajnos, és a cső nélkül áttolt lövedékek azért arra utalnak, hogy itt lehet a fő gond, és nem hiszem, hogy egy fél órás csiszolgatás, meg a töltőkapu megperselyezése akkora munka lenne!?

34e volt a puska, eddig vettem hozzá 2300Ft-ért egy rugót, egy távcsövet 5000Ft-ért, két dugattyútömítést 3900Ft-ért.

Megcsinálom a töltőkapuba a perselyezést, és majd meglátom, hogy mit javul a helyzet.

Tehát most tartok  45200Ft-nál, hol vagyok egy jó minőségű puska árához képest?

Sajnos nem szarik aranyat a kutyám sem, csirkéim meg nincsenek, addig is marad a nyavalygás.

De remélem a hülye kérdéseimmel nem sértettem meg még senkit sem!

Ez itt egy fórum, nem, beszélgetnek az emberek, és ráadásul javítás, tuning a téma címe is, tehát nem is rossz fórumban járok, nem a vegyünk jó puskát témába sírok, picsogok.r

python 357 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22361
Már ketten vagyunk!..... De ha a Laci mondja,- elhiszem!!
Az Exhi vajon tudhat erről?........
Előzmény: STEVE_5 (22360)
STEVE_5 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22360

Vállalom a megkövezést, de én eddig azt hittem, hogy ez nem létezik, csak tréfa :-)

Előzmény: sako (22344)
python 357 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22359
Ha valaki egy világversenyen egy ilyen pisztollyal indulna,és netán nyerne,-szerintem megrendűlne és felbolydulna az egész lővészsport!:)))))))))
Előzmény: sako (22352)
bosijani Creative Commons License 2012.12.30 -1 0 22358

na ja,mint a Toldiban:

repül a nehéz kő,ki tudja hol áll meg,.....:-))

Előzmény: norinco (22354)
sako Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22357

De mit ér a cél ha elérhetetlen, nem vezet odáig út.

Előzmény: norinco (22354)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22356

Szép idézet!De a nyíl röptének is csak akkor van értelme ha célba ér.Bocs az offért.

Előzmény: norinco (22354)
nedolaci Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22355

;-))

Előzmény: norinco (22354)
norinco Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22354

"...az Út a fontos, nem a cél..."

:-D

Előzmény: Törölt nick (22353)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22353

Ott a pont!

Jót kell venni és nincs nyavalygás.

Sokan megveszik a gagyit mert az "olcsó" azután megy a siránkozás ,hogy mégse jó, de nekik a jó az drága,

pedig a fele már a gagyi árából meglett volna amit épp most vágtak a kukába.

Ez is le lett már itt írva párszor.

 

Előzmény: sako (22349)
sako Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22352

Tudomásom szerint az kész egyenes csövet csavarták meg spirál alakba. Viszont a cső vége már egyenes!!!! A német barátomnál van egy ilyen légpisztoly, de annyira vigyázz rá, hogy lőni is csak egyetlen egyszer engedett vele. A gyűjtői katalógus szerint a normál FWB 2 áránál 1000-1200,- dollárral ér többet.

Előzmény: python 357 (22350)
bando53 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22351

Egy gondosan rendbetett acéltokos megérdemel egy ilyen tusát!

Előzmény: jopek13 (22348)
python 357 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22350
És a huzagolása az ugyanolyan,mint az egyenescsővűeké Laci?
Előzmény: sako (22344)
sako Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22349

Szerinted ebben a spirál csőben mindig egyforma a lövedék?

 

Mindig mosolygog  azokon "ujjonc" légpuskásokon, akik  megvesznek egy hobbi-játék légpuskát és rengeteg energiát munkát fektetnek abba, hogy az eszközük jobb legyen.  Mindenen lehet javítani, jobbítani , de ezek a lépések csupán akkorák mint egy hangyának a lépései. De mekkorák az elefánt lépéseihez viszonyítva? Én megértem, hogy jó játék és elfoglaltság, de mi a haszna?  Nem lenne egyszerűbb elfogadni , hogy az amit megvettem, csak játéknak készűlt? És az abba fektetett energiát hasznosabb dologra költeni? Pl. a lövész edzésre. Mert ugye azt is tanúlni kell. A céllövészet nem csak abból áll hogy célratartok és elsütöm a fegyvert.

Nem akarok senkit sem megbántani, de nekem az a véleményem, hogycsak azt érdemes csinálni, aminek van eredménye. És nem hangyaf.sznyi.

Előzmény: Krammer András (22346)
jopek13 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22348
bando53 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22347

Amit nedolaci barátunk írt, az mind befolyásolhatja a szórásképet! A cső rögzítő csavar furata ha beleér a csőfuratba, + a felömlő nyílás furata csőfuratban sorjás már olyan sérülést okot a lövedék szoknyáján, hogy az a torkolatot elhagyva egyből kóvájogni kezd.

És még nem beszéltünk a csőkorona megmunkálási hibákról!

Előzmény: Krammer András (22346)
Krammer András Creative Commons License 2012.12.30 0 0 22346

Én is azon gondolkoztam, hogy elvileg a lövedék kilépése a meghatározó, és ha mindig ugynúgy lép ki, akkor mindig ugyanarra megy, ha a többi tényező ugyanaz.

Esetleg, még az lett volna, ami gondot okoz, egy görbe csőnél, hogy ha a görbület miatt a lövedéket egy oldalra masszírozza oda, a centrifugális erő, de ez is a huzagolás miatt körbefutna a felületen, meg a kilépésnél állandó feltételek lennének.

 

Előzmény: sako (22344)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!