Keresés

Részletes keresés

Fatamorgana212 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 15332

Szóval, akkor ajánlott havonta cserélni a porzsákot. Rendben! És a Hepát? Valahol azt olvasta évente egyszer, máshol félévente.

Előzmény: Zeki_ (15331)
Zeki_ Creative Commons License 2016.08.20 0 0 15331

Nálunk sosem azért cserélem havonta mert tele van, hanem mert büdös a beszívott morzsáktól.

Előzmény: Törölt nick (15330)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.20 0 0 15330

Nana, csak 600 w!!! :) Még mindig ilyet vennék, ha arra kerül a sor.

 

Complete C3 Silence EcoLine - SGFK1

Zajszint 69dBA

Névleges teljesítményfelvétel 600W

 

júzer manuálban leltem

http://www.miele.hu/pmedia/ZGA/TX2070/10217562-000-00_10217562-00.pdf

 

Mikor cseréljem ki a porzsákot?(31. ábra)

Ha a porzsákcsere kijelző ablakában a színskála teljesen pirosra váltott, a porzsákot ki kell cserélni.

 

Az eltömődött pórusok csökkentik a porszívó szívási teljesítményét.

 

Ha sok finom port, mint pl. fúrási port, homokot, esetleg akár gipszet vagy lisztet porszívóz fel, a porzsák pórusai nagyon gyorsan eltömődnek. A kijelzője ezek után "tele" állást mutat akkor is, ha a porzsák nincs is tele. Ekkor ki kell cserélni.

 

Ha azonban sok hajat, szőnyeg-, gyap-júbolyhot, stb. szív fel, akkor a porzsák-csere kijelző csak akkor reagál, ha a porzsák már tömötten tele van.

 

Na ezért van az, hogy egyik helyen nagyon sokáig jó, másik helyen meg örökké cserélgetik. Sáros cipőből, utcai porból sok bekerül a lakásba, a szőnyegbe bele lehet taposni, padlón viszont ottmarad (illene előbb összeseperni a nagyját)

Előzmény: Zeki_ (15327)
Zeki_ Creative Commons License 2016.08.20 0 0 15329
Előzmény: Fatamorgana212 (15328)
Fatamorgana212 Creative Commons License 2016.08.20 0 0 15328

Húú, köszi, megnyugodtam. Elkapkodtam a vételt, mert szinte azonnal kellett, és utólag olvastam, hogy csak 1.200 W. Tudom, hogy ez Miele és sokkal többnek számít ....de akkor is.

Előzmény: Zeki_ (15327)
Zeki_ Creative Commons License 2016.08.19 0 0 15327

Nem kevés. Nekem 700W-os van.

Előzmény: Fatamorgana212 (15326)
Fatamorgana212 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 15326

Köszi, lehet kissé elhamarkodottan, de megrendeltem egyet, hétfőre lesz itt. 1.200 W az nem kevés?

 

http://www.miele.hu/haztartasi/porszivok-1784.htm?mat=10161130&name=Complete_C3_Allergy_PowerLine_-_SGFE1

Előzmény: Zeki_ (15324)
tomtyi Creative Commons License 2016.08.19 0 0 15325

Ahogy Zeki írja, azzal a kiegészítéssel, hogy inkább a felszereltséget nézd, mert ha nincs is benne HEPA, lehet, elég lesz. Ha mégsem, akkor HEPA-t bármikor vehetsz bármelyikbe utólag is.

Előzmény: Fatamorgana212 (15322)
Zeki_ Creative Commons License 2016.08.18 0 0 15324

Egyik Miele sem fújja vissza.  Szőnyeg vagy padló a több? Ha inkább csak parketta, akkor van olyan, amihez adnak parketta fejet.

Előzmény: Fatamorgana212 (15322)
demográfiai háború Creative Commons License 2016.08.18 0 0 15323

A turbókefés változatnál vigyázz mert a hosszú hajszálakat feltekeri, és ki kell pucolni rendszeresen. Eluxom volt turbókefés, másodjára nem fizetnék turbókeféért felárat.

Előzmény: Fatamorgana212 (15322)
Fatamorgana212 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 15322

Sziasztok! Gondolkodom, hogy veszek egy Miele porszívót, kizárólag csak ez a márka érdekel, ez a megbízható. Melyiket tudnátok ajánlani? Feltételek: napi szintű porszívózás, és ami a legeslegfontosabb, hogy ne fújja vissza port a levegőbe. Mert a mostani electroluxom bizony azt csinálja, nem győzöm a hepát cserélni benne.

Zeki_ Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15321

Turbokefes fej jo szorre, kicsi meg a bosch. 

Előzmény: good old rebel (15320)
good old rebel Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15320

Sziasztok.

Otthoni felhasználásra keresnék valamit amivel eredményesen vehetem fel macskaszőr elleni küzdelmet. Gondolom ezek a cserélhető fejekkel lesz kivitelezhetőek.

Brutális erős készüléket keresek, az hogy milyen szűrővel, vízzel, porzsákkal az mindegy, a marketing névvel ellátott megoldások is hidegen hagynak, csak erős legyen amennyire lehet és olyan fej legyen rajta ami a lehető leghatékonyabb és ne egy apró lyukon süvítsen csak a levegő.

Ami még fontos hogy folyamatos ellátás legyen ha pl porzsákos, lehessen hozzá esetleg gégecsövet kapni ha sérülne, valamint pótfejeket ugyanilyen szempontból.

Eddig a karcher és a sebo készülékeit néztem meg. Nem tudom a samsung, philips, lg stb. vonalon érdemes-e nézelődni.

Természetesen jó lenne halk, kicsi, könnyen tárolható készülék de bevallom őszintén, a hatékonyság mellett ez inkább sokadrangú, szinte utolsó kérdés.

Tudnátok esetleg saját tapasztalat alapján valamit ajánlani?

tomtyi Creative Commons License 2016.08.13 -1 0 15319

„Csak meg kellett igazítani a tömítőgyűrűt.

55000 volt. Most hogy tudom mire képes magában a szintetikus porzsák lehet hogy egy 30,000-es eluxot vettem volna.”

No, most képzeld el azt a nagyon valószínű helyzetet, hogy az Eluxban nem kellett volna igazítgatnod a tömítőgyűrűt. Mert ott esetleg nincs. Így ha valami mégis kilép a porzsákból, azt ugyanúgy visszafújja, mint a régiek.

Előzmény: demográfiai háború (15316)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.13 0 0 15318

"az előző porszívók visszafújt porából képződött újra meg újra a porcica."

Ugye ugye, a gondosan válogatott, finom szálló por amit egyenletesen szétterített milyen csodákra képes. Ez a központi porszívó (a lakás egy adott pontjára felcsavarozott, utcára kipuffogó porszívó) lényege is, csak ott még pluszban zajterhelés sincs.

Előzmény: demográfiai háború (15316)
Teaway Creative Commons License 2016.08.13 0 0 15317

Vedd úgy, hogy a por a porzsákban lakik, te meg a lakásban.

Előzmény: demográfiai háború (15316)
demográfiai háború Creative Commons License 2016.08.13 0 0 15316

Sziasztok

Két porzsák nélküli porszívó után rászántam magam egy Philips FC9197-re. Jár hozzá 1 db 5literes  szintetikus porzsák, amit nem használtam, vettem bele egyből anti allergént 3 litereset.

Tapasztalatok: bár sokan írták hogy milyen ritkán kell cserélni a porzsákot---ez ugyan igaz dehát ki akar lakásban élni a fél éves kosszal. Ezért érthetetlen az 5 literes porzsák létjogosultsága, lakásba. Lényeg a lényeg másfél hónap után közel sem volt tele a porzsák (anti allergy), gondoltam kicserélem. A porszívó belsején a műanyag (a porzsákkal érintkező) mintha ki lenne polírozva. Úgy fénylik mint újkorában használat előtt, sehol semmi por. A hepa szűrő hófehér továbbra is. 10*10-es ház. Heti 1 max 2szer porszívózok. Az előző tartályos porszívóknál mindíg stimulált hogy fél liter cuccot összeszed, ezért szobánként ürítettem a tartályt. A porzsákban viszont tömörül a por. Alig akar megtelni.

Nagyon fontos: nincs porcica a lakásban, ebből arra következtetek hogy nem az volt a gond hogy a porcica a ruhákból stb képződik, hanem az hogy az előző porszívók visszafújt porából képződött újra meg újra a porcica.

A porszívófej, nagyon jól szív egyenletes terepen!!!. Ha két szőnyeg összeér, netán átfedi egymást azt már nem szereti. A hepa szűrő behellyezése nem volt tökéletes gyárilag: érződött a bekapcsoló gombnál a huzat. Csak meg kellett igazítani a tömítőgyűrűt.

55000 volt. Most hogy tudom mire képes magában a szintetikus porzsák lehet hogy egy 30,000-es eluxot vettem volna.

Sokkal gyorsabb a takarítás: nem kell üríteni a tartályt mint az előzőeknél, csendes.

Paragon1985 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15315

Szerintem küld el a szakszervíznek a képeket és gratulálj a munkához. Illetve ha már ilyen barbár módon elkúrták a nyákot, és te a pénzeden vettél újat, akkor kérdezd meg őket, hogy mit jelent betanítani.  Szerintem :)

Előzmény: Törölt nick (15314)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15314

Sziasztok. Vettem még pár éve egy Electrolux ZCX6440 -es porszívót. Nagyszerű gép de tavaly sajnos elromlott és kb 2.5 hónapig volt szakszervizben. Idén megint meghibásodott így fogtam és szétszereltem. Kivettem a vezérlő panelt és lám a "szaki " rendes munkája gyümölcse egy szétégetett nyák volt. Vettem egy új panelt de közölték a boltban hogy ezt nem szabad csak úgy kicserélni "tanítani " kell. Tudtok erről valamit ? Esetleg tud ebben segíteni valaki?? Képeket mellékelek a panelekről. Előre is köszönöm. :)

pzxx Creative Commons License 2016.08.08 0 0 15313

Egy kis érdekesség:

 

http://www.em-shop.sk/podlahove-vysavace/miele-classic-c1-parquet-special-powerline    :)  Kíváncsi vagyok milyen lehet?!

 

Egy ilyet a hazai képviselet is csinálhatna:

http://www.miele.sk/domacnost/predlzte-si-zaruku-na-vas-vysavac-miele-na-5-rokov-2708.htm

 

5 év jótállás ha a porszívó mellé veszel egy olyan XXL pakkot (Miele partner üzletekben) és csinálsz egy online termékregisztrációt.

 

A közkedvelt pedig egy kicsit másként:

http://www.miele.sk/domacnost/vysavace-1784.htm?mat=10161050&name=Compact_C2_Parquet_PowerLine_-_SDAE1

- van persze normál színben és 1600 W is

Didergő Király Creative Commons License 2016.07.30 0 0 15312

akkor ezeknek mindnek az a sorsa, hogy mindig tovább vannak ajándékozva. :)) de ennek az életútja nálam ér véget, nem akarok kibaszni senkivel. :))

Előzmény: Törölt nick (15310)
tomtyi Creative Commons License 2016.07.29 0 0 15311

Csak infóként osztottam meg, nem vagyok kétségbe esve. ;)

Előzmény: Törölt nick (15309)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.29 0 0 15310

Ez tényleg egy kalap szar. Nemrég volt nálam is egy ami gyengén szívott és 10 perc után megállt... Ezt kapták valakitől akik szintén kapták valakitől :) én meg visszaadtam, mert semmi baja, mert tényleg semmi baja, csakhát használhatatlan, csak épp piszokgyorsan eltömődik és befullad. Szétszedni meg nem lehetett mert az a kétpöcsös csavarja van 5 centi mélyen amihez képtelenség hozzáférni a tuti bitkészlettel. SOHA ILYET NE LÁSSAK!

Előzmény: Didergő Király (15308)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.29 0 0 15309

Jó reggelt, felébredtél? :)))

Az intézményesített át.aszást művészi fokra fejlesztették, nem kell az ilyesmin csodálkozni, ez megy mindenhol.

Előzmény: tomtyi (15307)
Didergő Király Creative Commons License 2016.07.29 0 0 15308

igen, én voltam, kb. egy hónappal ezelőtt. azóta nem volt kedvem hozzányúlni. kicsit te is elvetted a kedvemet, de igazad volt. :)) nálam nem nagyon van szőnyeg, mert utálom, úgyhogy azóta porszívózás helyett rászoktam a felmosásra, nem is rossz megoldás egyébként. a porszívót meg csak most próbáltam ki, tényleg egy hulladék. valami kell majd, nem mindig és nem mindent lehet felmosni.

Előzmény: Paragon1985 (15305)
tomtyi Creative Commons License 2016.07.28 0 0 15307

Azt hiszem, itt volt szó az energiacímkékre írtakról, a por visszabocsátásról, ilyenekről. Délelőtt volt a Kossuthon szó erről is, hogy a németeknél botrány volt az energiacímke kapcsán (tisztára, mint a dízelbotrány: egy TV-nél csak a teszten az energiafogyasztás mérése majdnem tök sötét képernyőnél történt). Az alap az (talán a Stiftung Warentest kifogásolta), hogy nincs egy független bevizsgáló szervezet, hanem a gyártók maguk írják rá azt, amit.

Zeki_ Creative Commons License 2016.07.28 0 0 15306

Itt a vevők írnak róla, talán az anyagminőség gyengusz.

Előzmény: Didergő Király (15304)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 15305

Nem te voltál az, akinek az anyukája adta oda mert ő utálja, majd azt tanácsoltam, hogy ásd el a kert legmélyebb pontjára és hintsd be sóval? Kb 2-3 hónapja?  Látod-látod mennyi bosszúságtól megkíméled magadat ha azonnal szétvered :D

 

Az E.lux porszívóval nem nagyon tudsz mellé nyúlni, bár én nem ismerem a típust, hátha van olyan aki használja. De lehetőleg zsákosban gondolkodj. 

Előzmény: Didergő Király (15304)
Didergő Király Creative Commons License 2016.07.28 0 0 15304

sziasztok, csak gondoltam szólok, hogy ilyen dyras márkájú, porzsák nélküli, porszívónak nevezett ipari hulladékot véletlenül se vegyen senki, ha nem akar megsüketülni, illetve megfulladni az általa kibocsájtott portól. a feje szétesik, a cső meg eltörik. nemhogy porszívóból, de szerintem semmilyen műszaki cikkből nem létezhet ennél szarabb. komolyan, a 15 évvel ezelőtti alsó kategóriás samsung meg daewoo porszívónk is fényévekkel jobb volt ennél. 

szóval kénytelen leszek venni helyette egy másikat. kinéztem az electrolux zpfparkett-et, de nem találtam semmit róla a topikban. érdemes?

kacsaXD Creative Commons License 2016.07.27 0 0 15303

Egy ETA 1400-est használtunk régebben, még működik. Nem voltam a szívóerővel megelégedve és nehéz volt a mostani zelmer galaxy-hoz képest. 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!