Keresés

Részletes keresés

majamaja Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14684

Vegig csinalod egyedül is! Menni fog! Mert erös vagy!

Előzmény: Adrienm79 (14681)
majamaja Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14683

Nem tudom, hogy vannak esetleg olyan telefon vonalak, amelyek pszichikailag segitenek, mert elmenni nem birsz. ha korhazban vagy szerintem kerj, de lehet, hogy kapsz is pszichologusi segitseget.

De neked nem kll senki se,hogy mondja, hogy minden ok lesz, mert te ezt tudod. Te mond magadnak es higgy benne.

Előzmény: Adrienm79 (14681)
majamaja Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14682

Van valami gel, amit belefecskendeznek a porckorongba azt hiszem discogelnek hivjak.

Nekem inkabb az a legroszabb, amikor azok az emberek tünnek el melölem, akire szamitottam volna. Inkabb  legyek egyedül, mint, hogy folyamatosn abranduljak ki az emberekböl.Talan az jobb. 

Sajnos az emberek a boldog, sikeres emberek baratai szeretnek lenni, Mert akkor azt hiszik, hogy ök is boldogok vgy sieresek lesznek.

Sajnos a legnagyobb trutyiba neha magunk maradunk. Nem mindenki. En mindig magam voltam, de most ez komolyabb is. mint az eddigi. De nem adom fel.

De te ezt most ne igy nezd. Itt ez az oldal. Iggaz, hogy fizikailag nem lehetünk ott veled, de egymasnak sok mindenben segitünk. Tanacsokkal vagy biztatassal...

A mütet utan szerintem jobb lesz. Tudom, hogy nehez, de ki kell varnod. Meglatod, hogy jobb les

Előzmény: Adrienm79 (14681)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14681

Nekem is fáj a derekam.  Nem tudok kiegyenesedni.  Rtg eredménye spondilózis az l4-5 csigolyán 

 Engem lelkileg nagyon megvisel a kialakult helyzet. Ráadásul nincs kire támaszkodnom

 Nem hallgat meg senki nem ölel át senki hogy nyugi minden rendben lesz....  Pedig könnyebb lenne. 

majamaja Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14680

Sajnos nem csak rajtunk. Varom a tornat, en is attol  felek, hogy nem leszek a regi. Raadasul amiota "szenedek" a nyakammal azota ugy juniustol a derekam is fajdogal, amikor hajulok vagy guggolok, ugyhogy mostmar teljesen attol panikolok, hogy a derekam is "elmegy". Regen is fajt, de elmulott. Most viszont nem akar. Gondolom betett neki az allando fekves, üles.

Előzmény: portug (14679)
portug Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14679

Volt a héten egy ferékfájós időszak, már megint nem figyeltem a hideg - meleg váltásra...ilyenkor nagyon gyorsan visszatérek a Mckeniehez, s az mindig segít. Nekem jól alakultak a dolgok, hisz segít a torna, s ez nagy dolog, ezt látom. Messze nem a tökéletes, de teljesen élhető, s ez már nagyon jó. Remélem, efelé haladtok ti is!!! maja remélem, most valaki majd jó tornát mutat, s elindulhat a javulás!!! Hát az idegsebészes történeted - jellemző....Sajnos tényleg nem tud rajtunk segíteni az állami egészségügy.....

Előzmény: majamaja (14656)
majamaja Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14678

Attol felek legjobban, hogz a fajdalom nem fog elmulni es, hogz vegül kes ala kell feküdnöm. De, mint ahogy irtad neha az se megoldas.

Kis serv, de nem igazan akar elmulni. Felek, hogy ha eddig nem huzodott vissza, akkor nem is fog.

majamaja Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14677

Veletek

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14676

Ez a gerinc betegség nagyon alattomos 

 Mire észreveszi az ember sokszor már késő.  És a legtöbb esetben műtét után sem lesz a régi.  Lelkileg is megviseli az embert

 Valakivel tudsz beszélni arról mi játszódik le benned mit érzel?

majamaja Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14675

ez az orvosag segit valamennyire. fajdalmak maradtak ugyan, de gondolom meg rosszabb lenne, ha nem szednem.

Előzmény: Adrienm79 (14673)
majamaja Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14674

Sajna aprilis ota nem dolgozom. Nem is birnam azt a munkat. 2kg nem birok vinni a jobb kezemben, fajdalmat okoz. A bevasarlas eleg erdekes igy. Tornazni remelhetöleg jövö heten kezdek. Beleestem en is a szabadsagolasos honapba. Belegondolok en is akartam menni, anno tervemben volt, hogy jo lenne, mar 100 eve nem voltam. Aztan most...

A melyizom erös. tornakat mar kb 3-4 napja nem csinalom. Nem latom ertelmet. Multkor, amikor csinaltam elkezdtek zsibbadni az ujjaim. Olyan mint amikor van valami a börödön es ugy akarsz valamit megfogni. Erzed ugyan a targyat, de nem ugy, ahogy kellene. Neha van olyan erzes az ujjaimban, torna alatt is kezdett akkor elöjöni. Nem vagyok doki, de szerintem ez nem normalis.

Szedüles nincs, nem is volt. Csak a jobb oldali fajdalombol lett bal oldali kar fajdalom is. Sajna.

Előzmény: Adrienm79 (14673)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14673

Hogy érzed most magad majamaja? gondolom jelenleg nem dolgozol és nem is tudnál sajnos.

mit érzel ha tornázol? fájdalmat? szédülést?

Előzmény: majamaja (14672)
majamaja Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14672

ha az nem akkor a gyomor, ha az nem akkor a pajzsmirigy, ha az nem akkor migren, ha az nem akkor vernyomas... a stressz mindenkinel maskent jelenik meg.

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14671

Ha hisztek benne vagy esetleg érdekel a gerinc betegség lelki háttere:

 

GERINCOSZLOP - LORDÓZIS
A lordózis a gerinc élettani előrehajlása, kóros görbülete a nyaki és az ágyéki szakaszon. Nehezen állok
meg a lábamon, szégyellem azt, aki vagyok, nem szeretem magamat. Úgy érzem, az apám (vagy a
tekintélyt képviselő személy) elnyom engem, hozzá képest alulértékelem magamat, kevesebbnek érzem
magamat nála. Nem bízom magamban, és képtelen vagyok a gondolataim, véleményem kifejezésére.
Forrongok belül, a düh felemészt. Meg kell tanulnom önmagamat szeretni. Elfogadom, hogy mostantól
megpróbálom meglelni a helyemet világban, mindenkinek saját szerepe az univerzumban. Megtanulom
szabadon kifejezni a gondolataimat, véleményemet, és így jobban élvezem saját társaságomat is.

 

GERINCVELŐ
Az idegrendszer két részre osztható. A központi idegrendszert az agyvelő és a gerincvelő (gerincagy)
alkotja, itt foglalnak helyet az idegi központok. A perifériás idegrendszert az információkat továbbító
idegek testesítik meg. A gerincvelő működése elválaszthatatlan az agyvelő működésétől. Csigolyaívek
alkotta gerinccsatornában helyezkedik el, és az agyvelőhöz hasonlóan három burok veszi körül, központi
csatornájában folyadék van (gerincvelői folyadék). A nyúltvelőn keresztül kapcsolódik az agyvelőhöz. A
gerincvelő szelvényezett felépítésű, nyaki, háti, ágyéki és keresztszelvényekből áll. Központi csatornája
körül H alakú, nagyobbrészt idegsejtekből álló szürkeállomány, körülötte idegpályákból álló
fehérállomány helyezkedik el. Információkat közvetít az agyból az érintett testrészek felé, így a
gerincvelőt érintő betegségek azt jelzik számomra, hogy nehezen fejezem ki a gyakorlatban a
gondolataimat, nehezen valósítom meg magam a fizikai világban. Mindig mindent tökéletesen
megtervezek - mert soha nem tévedhetek-, a spontaneitásnak nincs is helye az életemben. Tökéletes,
kiszámított működés jellemzi a gerincvelőt is, de rugalmasságra is szüksége van. Merevségem
zavarokat és kellemetlenségeket fog okozni. Megtanulom meghallani saját belső hangomat, a dolgokat
megérzéseim alapján végrehajtani, miközben tudatosítom, hogy az életben nincsenek tévedések.
Minden tapasztalat azért születik, hogy segítsen bennünket a fejlődésben.

 

C3 = A harmadik nyakcsigolya örökké magányos, helyzetéből adódóan senkire nem számíthat, és
nem is működhet együtt más csigolyákkal. Ha a harmadik csigolyám nincs jó állapotban, akkor
valószínűleg úgy érzem, hogy nekem is egyedül kell boldogulnom az életemben. Magamba zárkózom,
befelé fordulok, kerülök mindenféle kommunikációt (ez verbális és szexuális kommunikációra egyaránt
vonatkozik) a környezetemmel. „Mire jó az időmet vesztegetni ezzel? Sosem hallgatnak meg, és sosem
értik meg a gondolataimat, a lelkem rezdüléseit. Fellázadok, reményvesztetté válok, mély szomorúságot
élek meg, mivel az elutasítás a lelkem mélyéig érint. Még szoronghatok is. Az idő vasfoga elvégzi a
munkáját, legdédelgetettebb álmaim és vágyaim lassan-lassan elenyésznek. Ingerlékeny, keserű leszek.
A magány lehet áldásos, feltöltődöm, összegezzek dolgokat, hogy tisztán lássam az életemet, de
eszköze lehet az érzelmeimtől, a valóságtól való menekülésnek is. Rajtam áll a választás! A harmadik
csigolya problémája az arcon is panaszokat okozhat (bőrön, csontokon és az idegeken, a fülekben és a
fogakban).
C4, C5, C6 = A negyedik, ötödik és hatodik nyaki csigolya a pajzsporcnál található, és szoros
kapcsolatban állnak vele. A pajzsporc nagy szerepet játszik a nyelvet, a hangképzést (hangszalagok) és
minden, a kommunikációt érintő problémában. Akár én fejezem ki magamat, akár mások közölnek velem
valamit, ez reagálásra készteti a C4, C5, és C6 csigolyákat. Lehetséges, hogy megsértődtem valamin,
amit hallottam, és dühöt váltott ki belőlem. Ez a három csigolya még erősebben reagál akkor, ha nem
adok hangot a véleményemnek, frusztrációimnak. Egyre nagyobb agresszivitást fogok érezni, amely
elzárja a kommunikációs csatornát a 3 csigolya területén. Félrenyelem a velem megtörtént dolgokat.
Hajlamos vagyok bizonyos eseményeken hosszú ideig rágódni. Gyakran jelennek meg olyan fájdalmak,
amelyek a verbális kommunikációért felelős szerveimet érintik: száj, nyelv, hangszalagok, garat. Jobb
lenne, ha elfogadnám, hogy minden tapasztalat a fejlődés lehetőségét hordozza magában, és mindenből
le lehet vonni a tanulságot. Hagyni kell, hogy az élet a maga medrében folyjon, ahelyett, hogy
megmakacsolom magam és haragot érezek az élettel szemben. Mert ha így teszek, a fejem zúgni kezd,
és túlterhelem magam olyan feladatokkal, amelyeket úgy érzem, nem bírok elvégezni. Arra van
szükségem, hogy kifejezzem magam (beszéd, írás, zene, festészet), hogy újra ráleljek a kreativitásomra,
a belső szépségemre. így ezzel minden érzékszervem stimulálom, amelyek aztán aktiválják a
pajzsmirigyemet, és a negyedik, ötödik, hatodik csigolyák normálisan fognak működni.
C7 = Az utolsó, hetedik nyaki csigolyával az erkölcsi tartásom, a hiedelmeim és a spirituális oldalam
van kapcsolatban. Ha harmóniában élek a természet törvényeivel, ha hallgatok a testem és által küldött
üzenetekre, csigolya a lehető legjobban fog működni. Ezzel ellentétben, ha dühöt érzek valami miatt, ha
elzárkózom az engem körülvevő emberek véleményétől és látásmódjától, ha nem nyitott szellemmel
kezelem mások világnézetét, akkor a C7-es csigolya erőteljesen reagál. A jelentkező probléma érintheti
a kézfejemet, a könyökömet és a karomat mozgási nehézség formájában. A C7-es csigolya zavara a
pajzsmirigyem működését is befolyásolhatja. Ha egy kimondott szó vagy gondolat miatt érzett
lelkifurdalás, ez szintén a hetedik nyaki csigolyát betegíti meg. Ha nagyon erős érzelmeket élek meg> ha
csalódott vagyok, ha félek az elutasítástól, ha egy esetleges sérülés elől visszahúzódom a páncélomba,
akkor is megbetegedhet a hetedik csigolyám. Meg kell tanulnom megkülönböztetni azt, ami jó nekem,
attól, ami nem. Tisztelnem kell minden ember álláspontját, még akkor is, ha azok nem egyeznek az enyémekkel. Ha kitárom a karjaimat a többiek felé, akkor tanulok a legtöbbet, és könnyebben tudok majd
dönteni.

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14670

Egy valamire való idegsebész megnézi az mr-t megvizsgálja az embert és kikérdezi és mindenre kiterjedő vizsgálatok rendel el. Megtudja van e izom vagy idegkárosodás. Pontosan mi okozza a tüneteket. Mert mi van ha csak az mr-re támaszkodik és megműt és nem vagy jobban. Az pedig annak az oka hogy idegkárosodásod van és nem készültetek fel rá. Nem lehet puff belevágni. Egy gerincműtét olyan mint egy szívműtét.

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14669

Egy gerincet nem lehet gyorsan és simán megműteni. Főleg olyan szegmenst ami már műtve volt és nem tudni biztosan mi okozza a problémát az vagy a felette levő sérvesedés. Mert ugye fennáll a hegesedés veszélye amivel már nem igazán tudnak mit csinálni és egy életre megkeseríti az embert. Én örülök, hogy mindenre kiterjedően megvizsgálták a gerincem és pontosan tudják a probléma forrását.

Briginek igaza van: az hogy az mr mit mutat egy dolog az hogy milyen tüneteket okoz az meg egy másik. amúgy pedig az mr leletező orvosok sohasem azt látják amit a gerinc vagy idegsebész. Az én esetemben is ez történt kétszer is. Az ideg vagy gerinc sebész által látott a biztos, ő a felvételt beviszi a műtőbe és arról nézi hogy mit csinál. Persze a műtét alatt képalkotó eljárást is használnak a pontos magasság belövésére, stb.

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14668

Egy jó idegsebész a tünetekre és a képalkotókra hagyatkozik.Egy ilyen műtét után meg ki kellett szűrni mi a fájdalom forrása, mennyire sérült az ideg, izom. 

A gyorsaság meg a "simán megműtöttek volna"

nem biztos, hogy a jó irány.

Mi lett volna ha a dokid megműt simán és gyorsan? Akkor soha nem derült volna ki, hogy a gyógytorna is elég lett volna.

 

Az mr és a tünetek nincsenek köszönő viszonyban. Nem az mr alapján műtenek

Előzmény: noncsi2004 (14665)
majamaja Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14667

lehet served es nem is erzed, lehet egy kis kiboltosulasod es pokoli fajdalmakban lehetsz. az a kerdes, hol van? idegnel, gerincvelönel? ha igen, akkor pokolla tudja tenni az eleted.

majamaja Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14666

kerdes milyen a felvetel. az enyem olyan vacak, hogy a doki meg se tudta mondani serv vagy sem. Olyant is tudok, hogy valamelyik doki mütet elött több mr t kert. Ha nem biztos, akkor kerjen többet. Igy is neha mas "varja" öket mütet alatt. Biztosan csak akkor latjak, amikor mütik. Neha a dolog nem is olyan egyszerü, mint az mr felveteleken.

noncsi2004 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14665

Egy valamire való idegsebész az mr felvételból simmán látja ,hogy mi van . Érdekes engem miért küldözgettk mert látták,hogy mi a helyzet és simán megműtöttek volna.

Előzmény: Adrienm79 (14662)
majamaja Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14664

adrien megvalaszolta

majamaja Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14663

mr es ct gondolom, hogy a lehetö legjobban lassak, hogy hogy "allnak ott a dolgok". Mng pedig kimutatja az idegek es az izmok karosodasat vagyis, hogy mennyire gyengültek az ideg es az izmok funkcioi. Es ugy tudom, hogy ez mind nem eleg, mert a mütet elött adjak a lidokaint, ha jol tudom az idegbe, mert biztos akarnak lenni benne, hogy az ideg az okozoja a fajdalomnak es nem valami masik betegseg. Vannak az alagut szindromak vagy a befagyott vall, ami hasonlo tüneteket produkal, mint a porckorongserv. Nekem pl. keztö alagut szindromat diagnosztizaltak elöször. Az mng nel kiderült, hogy az ideg a nyaki gerincnel van nyomva, az Mr bedig kimutatta, hogy porckorongserv nyomja az ideget.

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14662

Ráadásul most posterior azt hátsó feltárás lesz hason fekve. 

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14661

Mr látja lágyrészeket. Ct csontokat a fúzió állapotát csontos kinövéseket. Emg eng Pontosan meghatározzamelyik gyök van nynyomás alatt és milyen mértékben.  Nálam bőven elegendő az indikáció.CCsak volt szabadságon az orvos Illetve mivel komplikált nagy műtét akárki nem csinálja. 

Előzmény: noncsi2004 (14659)
majamaja Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14660

Adrennel meg nem akarmilyen mütet lesz es gondolom nem is vallalta akarki, hogy megcsinalja. Szerintem nem is tudna akarki megcsinalni es jobb is, hogy a lehetö legjobbhoz került Ahogy irtam ide mar nem valami kis sebeszecske kell.  Az elsöt azt meg remelem mindenki "elkerüli".

noncsi2004 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14659

Ha van mr felvétel akkor minek kell eng meg emg vizsgálat meg ct ezt sem értem ?

Előzmény: majamaja (14658)
majamaja Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14658

Eleg sajnalatos, amikor az embert vegig setaltatjak mr, -Mng... Kinok kinjaban csinalja az ember. Aztan mikor kiderül, hog tenyleg baj van es itt nem is akarmilyem (Adriennel) akkor jön a ping pong labda efektus. Nalam ez volt meg van. Menjen a neurologushoz. Az vissza a fizikoterapeutahoz. Menjen idegsebeszhez, az elküld a masik varosban a masikhoz... Addig neked jobb nem lesz, Ök meg tesznek rad.

Előzmény: majamaja (14656)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14657

Ezzel válaszoltál is a magad kérdésére.

 

Előzmény: noncsi2004 (14655)
majamaja Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14656

Portug, te hogy vagy? Faj a hatad?

Előzmény: portug (14650)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14655

Ilyen nincs külömben még mindig nem értem.....Vagy azért húzzák mert nincs elég indikáció a mütéthez pl.bénulás,vizelet széklet probléma  az,hogy zsibbad meg fáj meg gyenge az egy dolog meg mem szivesen csinálják más utánn a szarpucolásr

Előzmény: majamaja (14652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!