Keresés

Részletes keresés

multipunctatus Creative Commons License 2017.01.19 0 0 53281

Nem gond, de ha lehet hátul lógjon túl, mert elől kicsit idétlenül nézne ki.

Ha még nem késő, csak lebeszélni tudlak mindenféle szettről. A boltban összerakott dolgok fele felesleges, fele pedig k...  drága. De ez csak én véleményem. Inkább olvass még 1 hónapig és kérdezz ha gondolod, lehet nem lesz felesleges. Attól, h szettet veszel, még semmi sem lesz megoldva és semmi nem oldódik meg meg magától.

Jó szórakozást!

Előzmény: anett2015 (53278)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.19 0 1 53280

Csak egy megfontolandó tanács:

 

Kis akvárium nagy gond, nagy akvárium kis gond!

 

Hidd el a 70 literes akváriumommal kb 10x annyi gondom van mint a 720 literessel. 

Előzmény: lumpyyy (53276)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.19 0 0 53279

"Az olcsó és hatékony megoldás az épített szűrő lenne nálad is ..."

 

Csak támogatni tudom az ötletet. Gyári szűrő sosem lesz olyan hatásfokú mint a saját. És ha Te csinálod, pont akkora és pont olyan lesz ami neked a legjobb.

Előzmény: joskabacsi (53269)
anett2015 Creative Commons License 2017.01.19 0 0 53278

Sziasztok!

 

Aquatlantis Advance LED 60 akvárium szettet szeretnék venni, viszont a bútor mélysége, ahová tudnám tenni csak 29,3 cm, az akvárium pedig 30 cm mély. Okozna ez valamilyen gondot?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

joskabacsi Creative Commons License 2017.01.19 0 1 53277

Garnéla jó ötlet, Amano-k különösen hasznosak és nem túrják ki a növényeket, mint a páncélosok.

 

 

Előzmény: lumpyyy (53276)
lumpyyy Creative Commons License 2017.01.19 0 2 53276

Csak ötlet, de nem lenne esetleg hasznos egy ilyen kis akváriumban tartani 1-2 garnélát? Talán felcsipegetnek olyan maradékot, amit a többi hal nem. Meg olyat is hallottam, hogy a növényeket szépen tisztogatják és igazából ezt már tapasztalom is 3 hete, mert néhány nálam is él.

Egyébként, András, minden elismerésem, mindennek utánajársz! Lesz eredménye, tuti :)

Még egy apróság jutott eszembe. A minap egy barátom említette, hogy ő is szeretne akváriumot. Később azon gondolkoztam, milyen tanácsokkal láthatnám el őt. (na jó én is még kezdő vagyok, de azért sok dolgot megatnultam már..) . A sok "alaptétel" közül most az jut eszembe, hogy a nagyobb vízmennyiségben könnyebb stabilabb biológiai egyensúlyt létrehozni. Lehet, hogy, ha a csapatot átköltöztetnéd egy picit nagyobb akváriumba, könnyebben menne.

Előzmény: András82 (53266)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.19 0 1 53275

Úgy töltsd, hogy a befolyásnál szivacs legyen, majd a biológiai töltet és ha kell még akkor + szivacs.

Kis akváriumba, növényesbe - én mindenképpen tennék Purigent is, még, ha a legkisebb kiszerelést is ...

Meglepő vízminőség javulást tud produkálni.

Előzmény: András82 (53272)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.19 0 1 53274

a Serának van lemezes tápja (Vipan? talán)az lassabban sülyed, azt etetek én is a zöld neonokkal.

Próbálj annyit adni csak amennyit AZONNAL megesznek! A 37L komoly szűrés nélkül nem bír el + bomlásterméket, ez nagyon fontos! 

Tényleg nem látom mi, esetleg próbáld megvilágítani zseb vagy asztali lámpával több irányból az algát, én ecsetre tippelek, de nem tudom kivenni mi az.

A fehéret sem látom igazán, de ha fehér akkor az nem alga.

 

Előzmény: András82 (53271)
András82 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53273

A legelső etetésnél kicsit túltoltuk. Elég gusztustalan volt pár nap után, igy fecskendő segítségével leszívtuk a felesleget az aljzatról...

András82 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53272

Siporaxból van mini, az talán kisebb szemű. 

Azt rakják a kisebb tartályos belső Sera szűrőkbe is.

Megnézem itt mit adnak, ha jól értettem itt van kimérős szűrőanyag.

Szerintem Siporaxból mérnek...

Én is a 200-as Libertyre gondoltam, mert annak nagyobb a tartálya.

Előzmény: joskabacsi (53269)
András82 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53271

Melyik kép nem kivehető? Az első?

Arról nem tudtam jobbat. Finom hajszerű valami, szépen lobog...

 

A másik kettő meg fehér, de nem összefüggő, szálanként nő.

 

Ha már tudom mi az, célirányosan tudok változtatni.

 

Bomlás van. De nem vészes. Mostanában inkább a halkajából. Azért vettem a páncélosokat, hogy takarítsanak alul. De ez a fehér szőr már a haltápozás előtt megjelent. 

 

De a razbórák általában nem találják meg a granulátumot, mielőtt az teljesen lesüllyed.

Bár láttam már őket az aljzaton is kajálni. De van, hogy a páncélos elkezd kajálni, szétmorzsolja a kaját felkapja az áramlat, és elviszi. Ilyenkor jó eséllyel megeszik a razbórák. Valamennyi azért mindig marad az aljzaton, pedig napi 1 késhegynyi mennyiséget kapnak. 

 

 

Előzmény: joskabacsi (53268)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.18 0 1 53270

az jó, mert azzal szépen el tudod osztani a flow-t, végső esetben pedig akár fölfele is állíthatod a kifolyást, nem tépi ki a növényeidet, legfeljebb megmozgatod a felszínt, az meg több szempontból is hasznos!

Előzmény: 122512 (53265)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.18 0 1 53269

Siporax van az én oldalpolcosomban is, de Libertybe nem lesz jó. Keveset tudsz belegyömöszölni.

Próbáld meg a Substratot, akár valakivel összeállva, vagy a legkisebb kiszerelésű Seachem Mátrixot.

A Liberty jó lehet, a belsőnél sokkal! (a nagyobbat vedd!)

http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-matrix-biologiai-szuroanyag-250-ml.html

 

Az olcsó és hatékony megoldás az épített szűrő lenne nálad is ...

 

(a greenaqua-s linkeket nem reklámnak szánom, én náluk vásárolok, illetve helyben, de biztosan más is forgalmaz ilyesmit)

 

 

Előzmény: András82 (53267)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.18 0 1 53268

Szia,

nem látom jól, de szerintem ez is ecset.

Nem tudsz egy kivehetőbb képet készíteni valahogy róla?

 

Az alga mindig azt jelenti, hogy valami nem OK.

(kevés a szűrés, sok/kevés a fény, sok a táp, bomlik valami rothadó növény, stb)

 

Carbo-t megpróbálhatnál közvetlenül az algára, fecskendővel. Azt nem szokta szeretni ...

 

 

Előzmény: András82 (53266)
András82 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53267

Siporax?

 

Most inkább egy akasztós szűrőn gondolkodom.

Erre a külső szűrőre most nincs keret :(

 

Akasztóssal tudnám jócskán növelni a szűrőfelületet a jelenlegihez képest.

A bolban ajánlották, azt mondták, nekik minden akváriumon az van, és teljesen jó.

 

Eheim Liberty 130 és 200 között vacilálok. Nem sok különbség van köztük árban, típusonként 1000 Ft-ot ugrik az ára...

 

4 illetve 6,5 deci szűrőtérfogat (130-200). Az áramlást lehet állítani, tehát le tudom fojtani.

 

Ilyen kazettás a szűrője. Olvastam olyat hogy lehet bele applikálni Substrat pro-t is (nem gyári megoldásként).

Úgy kell elrendezni a kazettákat, hogy elférjen benne.

 

Az igazi külső szűrőtől a gyerekek miatt is fázom, folyton piszkálnák...

De leginkább az ára ami megakadályoz...

Előzmény: joskabacsi (53263)
András82 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53266

Nem tudjátok mi lehet ez?

 

kép

 

Középen a vízfelszín közelében ilyen zöldesbarnás haj szerű valami.

Végignéztem az algafajtákat, de nem találtam hasonlót.

 

Illetve van még ilyen, a hínárok levelein ez is szőrös fehér színű...

A szőrök mennek a fény, vízfelszín felé. Az ecsetalgát én másmilyennek látom

 

kép1

 

kép2

 

Volt korábban barna alga, azt az otok lelegelték szépen.

 

Itt látszik hogy megtisztították a leveleket, az egész levél olyan volt, mint a csücske...

 

Ezekhez nem nyúlnak...

 

Növények ültetéskor kaptak JBL tápgolyót, Florenát kapnak bő 1 hetente vízmennyiségnek megfelelően.

37,5L aksi, kb nettó 30 liter víztérfogat, 300 liter/óra belső szűrővel forgatva esőztetővel (a szűrőtérfogat 76 cm3).

A szűrő elég jó áramlást csinál, de a halakat nem zavarja. (2 oto, 2 páncélosharcsa, 6 galaxy razbóra)

8 órát világítok egy nap 11,7W/820 Lumen LED-el. 

A növények szépen nőnek, hoznak új hajtásokat. Időnként azért le-lerohad egy levél.

De ez bizonyos esetben annak tulajdonítom, hogy nem vízben nevelt növényről lehet szó...

 

Hetente, 1,5 hetente cserélek 30% vizet.

A szűrőt most legutóbb 2 hét után cseréltem, előtte 1 héttel előtte.

 

Anélkül, hogy tudnám mi ez, az elégtelen szűrésre gondolnék elsőként. 

 

 

122512 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53265

Első körben esőztetőre gondoltam.

Előzmény: joskabacsi (53264)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53264

Attól is függ, hogyan oldod meg a beömlést.

Lillyvel vagy esőztető csővel?

Gondolom itt is lehet valahogy szabályozni az átfolyást ....

Különben meg azt mondják a nagyok, hogy "túlszűrt akvárium" nincs!

:)

 

Előzmény: 122512 (53260)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.18 0 1 53263

oda azért elég ...

Kérdezz rá, hogy mit adnak hozzá, ha nem Substrat Pro-t vagy Mátrixot akkor vedd üresen!

 

 

Előzmény: András82 (53259)
122512 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 53262

Igen a cél az, hogy idővel nagyobra váltok. Ezt a jelenlegit viszont Februárvan újra építem. Sok sok növény a cél. Egy igazi tájkép kialakítása. 

Előzmény: Amanita muscaria (53261)
Amanita muscaria Creative Commons License 2017.01.16 0 0 53261

Nem ismerem a szűrő típust és tapasztalatom sincs, hogy milyen az alkatrész ellátottsága... így a szűrőről nagyon véleményt mondani nem tudok.

Mivel 1000 L/h teljesítményű és ha maxon járatod úgy, hogy nagy áramlást (cunamit) csinál az akváriumban, akkor túlzás lehet...

Viszont, ha később növelni akarod az akvárium méretét, akkor legalább a szűrő már megvan...

Előzmény: 122512 (53260)
122512 Creative Commons License 2017.01.15 0 0 53260

Szerintetek egy 56 literes aksiba túlzás egy sunsun hw-302 es külsőszűrő?

András82 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 53259

37,5 literbe lenne, aljzattot leszámítva kb 30 liter víztömeg.

Talán nem annyira sok növénnyel...

Igen, üresen 15k. Töltve 19k.

 

Egyelőre még meglátom, hogy teljesít a gyári szűrő.

Előzmény: joskabacsi (53243)
András82 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 53258

A fűtő műanyag felső részén van ilyen fehér kocsonyás réteg.

 

Kép

 

 

Látott már valaki ilyet?

 

Olvastam valahol, hogy a bacik valamiféle kocsonyás réteget alkotnak a szűrőben.

 

Legutóbbi vízcserénél letakarítottam, most rajtahagytam, hátha eltévedt bacik :Đ

 

Látott már valaki ilyet?

 

1,5 hét után a víz az akváriumban tisztának tűnt (nem volt opálos stb.), de leeresztve kannában látszott, hogy zöldes színe van.

 

Most a boltos tanácsára hanyagoltam az ioncserélt vizet.

Fele/felében ment bele csap és ozmóvíz...

 

Ipuffin Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53257

Szia!

 

Nem szeretném magam ragasztani. Egyrészt 400L vízről beszélünk, ami ha a helyén kiszabadul, akár lassan is, az 1M Ft kárt simán okoz... Másrészt a ragasztók sem egyformák, jobb, ha a nagytapasztalatúak csinálják, akik ebből élnek. Ezért keresek ezzel foglalkozó szakit.

 

Gyári kerete van egyébként alul, amivel a bútorra illeszkedik, és polifoam szerű az alja...

Előzmény: joskabacsi (53256)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53256

Szárítsd ki, kapargasd le pengével az esetlegesen kilógó ragasztó széleket, majd egyszerű sziloplaszttal ragaszd körbe az üvegek találkozásánál! A legtöbb esetben ez elegendő. A ragasztó használatija szerinti száradási idő után (24-48 óra) feltöltheted. Ha sikerül - 2000 ft ból megoldottad a problémát.

Az esetek többségében elég ennyi.

Arra figyelj,hogy az üveg mindig síkban feküdjön föl a bútorra, legjobb, ha teszel alá hungarocelt és egy vékony szivacsot is! 

 

Előzmény: Ipuffin (53249)
Amanita muscaria Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53255

Legjobb, ha megkérdezel egy jó pár üvegest a környékeden, ha te nem akarod csinálni.

Vagy kérdezd meg a legközelebbi boltban, hátha adnak egy telefonszámot, aki vállalja...

Előzmény: Ipuffin (53251)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53254

Lehetni lehet. De miért adna valaki garanciát arra , aminek nem ismeri az előéletét. A használt szélvédőre sem adnak garanciát. Beragasztani beragasztják, ha kéred.

De ha nem íves az eleje, akkor a teteje jó lehet egy normál akváriumra is, legfeljebb a két elülső saroknál kitöltöd valamivel a hézagot, h a fény ne jöjjön ki. Vagy az úgy nagyon szarul néz ki?  

Előzmény: Ipuffin (53253)
Ipuffin Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53253

Szia!

 

De. Árulnak. Ugyan ez a vacak.. "aqua nova". 

 

Az eleje nem íves. Elől nincs ragasztás. A sarkai ívesek, lekerekítettek, vagy ahogy tetszik... Vagyis az eleje, és oldala egy üveg lap, csak meg van hajlítva. 

 

Nem igazán értem, miért ne lehetne újra ragasztani. Autó szélvédőt lehet, akkor ezt is... te magad írtad, ragasszam újra én. Akkor most lehet, vagy nem? :)

Előzmény: multipunctatus (53252)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53252

Használt üvegek újraragasztására más sem fog neked garanciát adni.

Akkor hajrá új akvárium! És pont ilyen ívest újban nem árulnak? Akkor jó lenne a bútor és a teteje is.

Bár nekem nem tetszik az íves akvárium, mert sokkal jobban torzít, mint a sima, de ez legyen az én gondom.

Előzmény: Ipuffin (53251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!