Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.28 0 0 10045

Hű, hát itt pörögtek a dolgok, amíg nem voltam itt...

A másik említett  fórum valóban némileg kötetlenebb, nem csak szigorúan az adás-vételről szól.

Hát hogy én mit gondolok: semmit.

A feleségem tudja a nick-nevemet, és az általam látogatott fórumokat is ismeri, (arra rá is lehet keresni),

és bár gondolom nem szokta nyomozgatni mit írok, megtehetné ha akarná, és volt hogy bele is olvasgatott....

mert vissza is mondta, persze csak poénból.

Szóval nincs senki előtt titkolnivalóm.

De a nagyon magánéleti dolgokat  valóban inkább nem szoktam a "táblára" kiírni.

 

Én eddig is és ezután is szívesen válaszolok bárkinek, aki kérdést tesz fel, vagy segítséget kér.

Amikor tudok vagy van időm, mert néha napokig nincs rá időm és/vagy energiám.

A te leveleid egy picit talán lelkisek, érzelemmel átszőttek, és ez szokatlanabb lehet az itteniek számára.

Szerintem nincs ezzel sem baj, különbözőek vagyunk.

 

Szerintem eddig még egyszer sem volt olyan, hogy valaki kérdéssel fordult volna hozzám, és én ne válaszoltam volna rá. (Legfeljebb jó pár napos késéssel.)

 

Mivel már nem túl gyakori (és nem annyira divatos) hobbi ma már a baromfi vagy szárnyasok tartása,

ezért a fórumozók száma sem túl sok, néha napokig áll a fórum, nincs egy hozzászólás sem.

Én úgy gondoltam, hogy te érdekes (lelkis) szemlélet-módoddal és az általad említett tapasztalatok történetek

megosztásával talán feldobtad volna egy kicsi a fórumot, egy ideig felkavartad volna az állóvizet.

Ennek én örültem volna.

Hát ennyi.

És ha vannak érdekes történeteid (a szárnyasokkal kapcsolatban), tapasztalataid, én azt továbbra is szívesen elolvasom, mint bárki másét is elszoktam.

Előzmény: Krisztin50 (10044)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10044

Semmi vész ma ugyan nem de holnap átnyargalok oda és írok.Köszi a bíztatást!

Előzmény: kemorgo (10043)
kemorgo Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10043

Kedves Krisztin50

 

Valóban nem régen fórumozhatsz. De nincs azzal semmi baj. A fórumon, a topikcímnél van egy rövid leírás a topik témájáról, azt illik betartani, és van egy név, hogy ki nyitotta a fórumot. Az fórumon eléggé szigorú szabályok vannak, érdemes elolvasni időnként a topiknyitót, vagy akár a moderátori topikot is. Az, aki  nyitotta, Zsófia0622 írt neked egy kedves hozzászólást, hogy írj bátran, bár a topik nem arról szól, amiről te írsz. Ez azt jelenti, hogy engedélyt adott a topikgazda, hogy a témától eltérj. Máshol nem ennyire engedékenyek, van, ahol törlés a jutalma az offnak :(

 

Ne sértődj meg, ha valaki szóvá tesz bármit. Én Omosimamát régóta olvasom, több topikban van jelen, és igen korrekt, intelligens és barátságos embernek ismerem. Kramoto kolléga is csak jót akar neked, amikor belinkelte neked a Tollas topikot, amire egyébként már Thorr is utalt. Ott kötetlenebb téma van, sok minden belefér, simán egymás lelkét is ápolgatjuk, kisírjuk bánatunkat, elmeséljük örömünket. 

Az ottani közönség pedig nagyban átfedi az ittenit :D

Ez-Ben kolléga pedig ritkán szól, de az nagyon jó, általános szeretet és tisztelet övezi, senki nem akart bántani, főleg nem ő.

 

Kicsit elhamarkodtad az ítélkezést, de még nincs semmi veszve.

 

Baráti üdvözlettel: kemorgo, aki veled egyívású :D

Előzmény: Krisztin50 (10039)
Omosimama Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10042

Ne vedd a lelkedre Krisztina. A topic címében Zsófi szerepel, tehát feltételezhető, hogy ez az indító neve. Én is így gondoltam volna. Viszont sokunknak nem az az anyakönyvezett neve, ami a nicknév. Sőt néha az se dönthető el, hogy férfi vagy nő az illető. NE húzz a fenébe, majd beilleszkedsz. És amit valaki komolyan vesz, az nem hülyeség. Tudom fura hogy ezt pont én írom, de legföljebb majd megint jól beléd kötök, aztán vitázunk egyet és rájövünk, hogy mind a kötözködés, mind a veszekedés merő időpocsékolás.

Mosolyogtál ma már? Ha nem, sürgősen pótold, akkor jobban bírod az életet.

Előzmény: Krisztin50 (10039)
Tibi&07 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10041

Holland törpe kakas eladó, kendermagos ezüst fogoly színben és egy japán babos tyúk, mindkettő 2015-ös kelésű. Kettő együtt 4000 Ft. Csak a kakas 2500 Ft. Telefonszám: +36 20 589-8381.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10040

Kedves ez-Ben!

 

Köszönöm szépen! s hogy téged idézzelek  " Csak óvatosan a hegycsúcsok közelé-ben " :)

 

ÜDV: Zsuzsanna :)

Előzmény: ez-Ben (10038)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10039

Értem...húzzak a fenébe,mert senkit nem érdekel a hülyeségem,és még csak a fórum megnyitójának a nevét sem tudom.

Előzmény: ez-Ben (10038)
ez-Ben Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10038

 

 :)) Zsófika, Te egy nagyon rendes Zsuzsanna vagy. Gondoltunk ám Rád a pacsirtával...

      Te a hegyre én a völgybe...szólt a pacsirta dala ! (- ez egy tapasztalati megosztás volt !:)

Előzmény: Törölt nick (10033)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10037

Köszönöm az ötletet benézek oda!De szeretek itt lenni

Előzmény: kramoto (10034)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10036

Na Zsófinak szántam a levelet neked küldtem el.

Előzmény: Törölt nick (10033)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10035

Köszönöm Zsófi.Ez az első fórum ahol írok,igen úgy tűnik rossz helyen kezdtem el.De annyira jól esett hogy rögtön volt reakció,mert szinte egyből segítségemre sietett pár nagyon kedves fórum társam.A jövőben törekszem arra hogy ne az én lelki világomat taglaljam bár meg kell jegyeznem hogy igen nehéz lessz szorosan összefüggésben van velünk az egyéniségünkkel magatartásunkkal stb állataink kinézete egészsége viselkedése.Thorr válaszaihoz pedig természetes hogy ragaszkodom ha valki figyelemmel követi amiket leír ,okos ötleteket javaslatokat adva másoknakak akkor nem csodálkozik hogy persze hogy várom válaszát,ráadásul van egy hozzáértő olyan ember akit érdekel minden ez is és visszajelzést kapok arrol hogy valamit jól gondoltam vagy baromira elcsesztem...!

Előzmény: kramoto (10034)
kramoto Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10034

Szerintem inkább itt http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9199275

Itt kötelenebb a topic.

 

Előzmény: Törölt nick (10033)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10033

Üdv! Nem zavarsz senkit, csak nyugodtan irjàl! Igaz a cim szerint csak adàs-vétel szol a topik, de attol még nyugodtan meglehet osztani a tapasztalatokat és lehet beszélgetni.

Előzmény: Krisztin50 (10031)
Manka1977 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10032

Üdvözletem ismét! Még az szeretném megkérdezni, hogy mi a pontos neve a keltető gépnek? Basic, Duetto vagy Automat?

Előzmény: Réti-pipi-tér (10008)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10031

alizabubu@freemail.hu a mail címem  ott ha gondolod tudok írni  a tapasztalataimról az állatok viselkedésével kapcsolatban nem szeretnék senkit itt zavarni a magán levelezésemmel.

Előzmény: Krisztin50 (10020)
Manka1977 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10030

Üdvözletem!

Engem érdekelne az egyik keltető. Hány tojás fér el benne? Írjon az e-mail címemre kérem, mert azt biztosan megkapom: szollosy.csoti.monika@gmail.com  Köszönöm! :-)

Előzmény: Réti-pipi-tér (10008)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10029

ismerem ezt az érzést...Ne hidd azt hogy én is kibírnám hogy most hétvégén vasárnap nem megyek ki itthon(nagykőrös)a vásárba.De mindig ugyan az a levont kozekvencia  ok kimentem,megnéztem de semmit nem vettem,mert a monori vásárban még szebb ,még több szépséges állat van.Persze azt kívánom ęrezd jól magad!

Előzmény: kramoto (10027)
Omosimama Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10028

Nem akarok kötekedni (dehogynem), de idősödőt írtam. A férjedet 60 évesként említetted, azért gondoltam, hogy hasonló korú vagy. Elnézésed kérem a tévedésért!

Előzmény: Krisztin50 (10026)
kramoto Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10027

Köszi az ifót, azért kinézek, mert nem tudom kivárni  monori vásárt (március 13) :))))

Előzmény: Krisztin50 (10025)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10026

47 éves" öregedő "hölgy vagyok...

Előzmény: Omosimama (10023)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10025

Sajnos meg sem közelíti a monori börzét.Ott lakik az unokatestvérem és volt már szerencsém ki menni.Nem rossz természetesen el kell menned mert saját tapasztalatod lesz meggyőző számodra de ahogy nem invitállak a nagykőrösire úgy azt mondom neked ha választanom kellene tuti Monort választanám!

Előzmény: kramoto (10024)
kramoto Creative Commons License 2016.02.25 0 0 10024

Sziasztok,

 

Hétvégén Dunaújvárosban lessz álltavásár.

Volt már valaki közületek?

Tyúkokat szeretnék venni és nem tudom eléri a Dabasi, vagy a Monori kínálatot?

Omosimama Creative Commons License 2016.02.24 0 0 10023

Kedves Krisztin!

Most valószínűleg nagyon beletaposok a lelkedbe, de késztetésem van, hogy megírjam a gondolataimat.

Ennek a topicnak a címe "Díszbaromfi adás-vétel". Tehát nem beszélgetőtársunk családi állapotának, munkahelyének stb kivesézése. (Egyébként Thorrnak felesége van és nem kedvese). Magunkról csak annyit írunk, amennyinek a témához köze van. És hogy ezt én írom és nem Thorr, annak két oka van. Az egyik, hogy fogalmam sincs, ő mit gondol. A másik, hogy ő egy uriember, aki nem bántana meg egy idődödő hölgyet, én viszont egy vén hárpia vagyok,-  akinek Thorr nyugodtan a fia lehetne -, és idegesít, hogy a topicot magánbeszélgetésre akarod használni.

Túllépve ezen, az állatokat túlságosan antropomorfizálod, ami nem biztos hogy jó nekik és neked.

Számíts rá, hogy aki állatot tart, azt sok fájó veszteség éri, aminek nem könnyű a feldolgozása.

A költözéshez sok sikert kívánok és az állataidban is legyen sok örömöd! Ha megbántottalak, vagy tévesen ítéltelek meg, úgy elnézésed kérem, és azt, hogy ezt írd is meg, ne haljak meg hülyén.

Előzmény: Krisztin50 (10021)
katykat88 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 10022

Hello! És megkérdezhetem hogy hova való vagy? mert én Fejér megyében lakom de nagyon szükségem volna egy cochinra.....

Előzmény: samy76 (9986)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 10021

Annyit takarítok most a költözés miatt hogy hihetetlen.Tudod én egyedül vagyok mostmár és ez elég nehéz így.Az állatok miatt is rengeteget takarítok de ez már nonszensz.Te mennyit takarítasz egy héten?inkább hétvégén szoktál?Az állatokat sejtem naponta rendbe teszed te is.Mindegy de hidd el kezdem nagyon unni.Na azért nem adom fel továbbra is írok csak este vagy hajnalban vagy kêt doboz között!

Előzmény: Krisztin50 (10020)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 10020

Annak örülök hogy érdekela viselkedésük mert ugyan felnőttekkel foglalkozom inkább múlt idő(itthon csak nagyon közeli ismerőseimet  hívom)Nem tartok itthon üléseket már nem...Nos az állatok érdekes dolgokat produkálnak érdemes volt elkezdenem.Megjegyzem erősen a kriminál pszichológia felé kacsingattam.Igen az erőszak is érdekelt.Az erőszakos emberi viselkedés.Na és itt már kezdődik is az emerek és állatok közti különbség.Az állatok kizárólag az élelem megszerzése,ill társuk védelme vagy saját életük veszélyben forgása miatt erőszakosak,őlnek.Általában persze van még jó pár ok de itt nem sorolom fel esetleg érdemes megjegyezni hogy betegségből éhezés miatt megvaduló állatok más  kategóriába sorolandók.Akkor ha nem bánod fogok írni a viselkedésükről sok minden ismerős lessz számodra is.Természetesen a lúdról többet fogok tudni írni mert régebb óta figyelem.De sok minden megdöbbentő dolog is megtörtént már amiről érdemes írnom.Nem nagyon örülök hogy pár napig nem írsz de nincs mit tenni.Jó fáradt leszel amikor mêsz munkába.pihenjél én írok te csak olvass majd vælaszolsz.Most annyit még írok hogy a libám olyan szinten érzékeny hogy ha sírok azonnal felugrik" az ölembe inkább felkecmereg,és csőre végével iszonyú óvatosan meg ne sértsen a könnyeimet igyekszik az arcomról leszedegetni.Sajnos mostanában gyakran előfordul.Most pakolok a költözês miatt de ma még tuti hogy írok.

Előzmény: Törölt nick (10019)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.24 0 0 10019

Érdekel nagyon is a tyúkok viselkedése, természete, és egyébként  szívesen olvasok a libák

természetéről is.

A kakasok kukorékolása szerintem a területük, territóriumuk kijelölése lehet, a határvonal, amivel jelzik más kakasok számára, hogy állj, ez az én területem, (az én tyúkcsapatom)  ide ne lépj be, mert akkor bajba kerülsz.

Olyasmi, mint a farkasoknál a vonyítás, "ugatás".

Csak hogy ők szagjelekkel pontosan kijelölhetik a területük határait, amik napokig, hetekig megmaradnak.

A kakasnak állandóan kukorékolnia kell, mert ő csak erre támaszkodik.

Ma reggel elutazom egy kétnapos munkahelyi rendezvényre (ottalvós), majd pénteken 16 órázom bent a melóhelyen.

Így előfordulhat hogy csak hét végén vagy az után tudok újra ide "bejelentkezni".

Előzmény: Krisztin50 (10015)
pulykatoll Creative Commons License 2016.02.23 0 0 10018

Tenyésztojás kapható a következő fajtákból: Ezüst Plymouth ,Sárga Plymouth,Bielefeldi.Érd .tel.06302141018 ,Győr.

pulykatoll Creative Commons License 2016.02.23 0 0 10017

Eladó kakasok a következő fajtákból:Bielefeldi,Kék Plymouth,Sárga Plymouth,Sulmtaler,Fekete és Fehér Jersey Giant,Ezüst Plymouth és Ayam Cemani.                                                                                               

Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 10016

Tényleg neked mit tanítottak meg ezek a gyönyörű állatok?Mit gondolsz megváltoztál amióta vannak,amióta gondjukat viseled?,amióta gyöngédséget érzel irántuk?

Előzmény: Törölt nick (10011)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!