Keresés

Részletes keresés

radiológus Creative Commons License 2009.11.14 0 0 3155
Szia, szerintem újra kellene mérni azt a CRL-t. Az NT miatt annyira nem aggódom, mert ott kisebb a mérési hiba lehetősége.
Előzmény: MissEarnshaw (3154)
MissEarnshaw Creative Commons License 2009.11.11 0 0 3154
Sziasztok,

Bocs, hogy csak így betörök, kicsit furcsállom az eredményeimet... 8 + 5 naposan 26,8 mm-t mért a doki CRL-ként, most, a 2. uh-n, amikor már "hivatalosan" 11+3 voltam (hétfőn), ugyanez az érték mindössze 38 mm volt... Az első uh-n (külföldön) külön hangsúlyozta a doki, hogy a 26.8 egész nagy, lehet, idősebb a baba, ezért most eléggé meglepődtem ezen a 38 mm-es értéken, ami szerintem nagyon kicsi... Főleg azért döbbentem meg, mert az itteni doki azt mondta, egyetért a külföldi kollégával, hogy valószínűleg tényleg idősebb a baba, mint a hivatalos kora. Ezt most így hogy?! Utánanéztem itt a neten, 10 + 3-nál van ez a 38 mm, nem 11 + 3-nál (vagy a 12. héten, ahogy az orvos mondta)... Most mértek nyaki redőt is, az 1,4 mm, de ezek után hogy higgyem el, hogy ez jó érték? Kicsit összezavarodtam... :((( Hogy lehetne egy 38-as CRL 12 hetes terhességnél jó? Hm.
kkmd Creative Commons License 2009.11.11 0 0 3153

Kedves Radiológus!

Felmerült a lehetőség, hogy ezeket az alhasi stb érzékenységet, most már inkább fájdalmat a hyperthyreosisból hirtelen váltás hypothyreosisba okozza. TSH okt. 0,01; TSH nov. 6,76! ( ref. 0,27-4,2) (Hashiotoxikozis?)  Endokrinológiára januárban kell laborba menni, majd KÉRNI időpontot. Háziorvos adta a novemberi laborbeutalót, telefonon értekeztem vele de csak a Metothyrin dozírozásról 2x1-ről 1x1/2-re.

Te mit gondolsz erről?

Üdv

kkmd

robcsi6 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 3152
Köszönöm.
radiológus Creative Commons License 2009.11.06 0 0 3151
Az esetek nagy részében a tágult bélkacsok nem jelentenek semmi bajt, ha van valami alhasi panasz, akkor viszont elvileg egy szűkületet jelölhetnek (a szűkület előtt kitágulnak a bélkacsok).
Előzmény: robcsi6 (3149)
radiológus Creative Commons License 2009.11.06 0 0 3150
Szia, nem jelent nagy bajt, mérni kell a gyereket, hogy nincs-e elmaradása.
Előzmény: k2k (3148)
robcsi6 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 3149
Ne haragudjatok nem olvastam végig az összes hozzászólást.
Az édesanyámak mondták hogy az alhasi részen tágult bélkacsok találhatóak.Tudtok segíteni, ez mit jelent pontosan?
k2k Creative Commons License 2009.10.24 0 0 3148
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni,hogy a 33.héten mennyire jelent problémát egy II-III.fokban érett lepény Medencevégű fekvéssel?
Úgy emlékszem,hogy III.fok közvetlen szülés előtti állapot. Mennyi választja el a II és a III. fokot?
radiológus Creative Commons License 2009.10.21 0 0 3147
Szia, H. Cs. felhívott miattad ma este.
Előzmény: Ágnes 76 (3146)
Ágnes 76 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 3146
Nagyon kétségbeesett kismama vagyok.
A 18. heti ultrahangvizsgálat során kiderült, hogy a babám 15 hetes méretekkel rendelkezik.
Az ultrahangos a legrosszabb variációkat vázolta fel számomra.

Szeretném megtudni, hogy volt-e hasonló esete valakinek, ami pozitív véget ért ill. egy szakember, aki megnyugtathatna, hogy a babák nem egyformán fejlődnek...
kkmd Creative Commons License 2009.10.15 0 0 3145

kedves Radiológus!

Köszönöm a felajánlott segítséget! Azt hiszem, előbb-utóbb élni is fogok vele- újra, remélhetőleg ugyanolyan negatív eredménnyel, mint előzőleg : -))))

 

Üdv

kkmd

Előzmény: radiológus (3138)
muzsa Creative Commons License 2009.10.11 0 0 3144
Bocs, hogy beleszólok, de ha aggaszt a dolog, kérj laborvizsgálatot citomegalovírusra és toxoplazmózisra. utóbbit egyébként van, ahol alapból megcsinálják a terhesség elején, de sajnos ez a ritkább eset. A nőgyőgyászod minden bizonnyal ad beutalót a laborba, ha elmondod, hogy mi van, még ha kicsi is az az 1mm pluszba...
nem vészmadárkodni akarok, csak tudom, ez milyen élmény, mivel a kisfiamnak a 28. héten lett picikét nagyobb a két agykamrája a felső határhoz képest. (nem részletezem, mi derült ki végül, mert nem vészmadárkodni akarok, de nem vírus okozta... )
ha megcsináltatod a labort, és megnyugtató az eredmény, az, hát hogy mondjam... megnyugtat :)))
de a kontrollra se felejts el elmenni.
Előzmény: merozsa (3139)
Lilla234 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 3143
Köszönöm! Gondolom a méh és a méhnyálkahártya is nagyobb akkor, az meg csak feltűnt volna az orvosnak. Igazából logikusan végiggondolva nem is tudom honnan jutott eszembe. :O
Előzmény: radiológus (3142)
radiológus Creative Commons License 2009.10.10 0 0 3142
Szia, ha a terhességi tesztjeid negatívak, akkor szinte teljesen kizárt, hogy gyereket várnál, a 12 hetes magzatot meg már hasi ultrahanggal nézegetjük (ugyanis már 4-5 cm-esek szoktak lenni).
Előzmény: Lilla234 (3141)
Lilla234 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 3141
Sziasztok!

Az én problémám nem is tudom ... lehet, hogy csak a képzeletem szüleménye, mert nem sok jó történt velem mostanában. Múlt héten voltam ultrahangon, mert menstruáció után elkezdett fájni a hasam baloldalt, a doki megvizsgált és nem talált semmit, de a biztonság kedvéért elküldött ultrahangra, ahol az orvos szintén nem látott semmit, mindent normálisnak talált. A hasam azonban továbbra is fáj, és mintha kicsit fel is lennék puffadva. Szerint épp ezért jutott eszembe, hogy késett sokat a menstruációm szeptemberben, a volt párommal, akivel augusztus elején szakítottunk, (utána nem volt barátom) nem voltam együtt védekezés nélkül, de azért csináltam teszteket, mind negatív lett, aztán végül meg is jött a vérzésem, most mégsem hagy nyugton a gondolat, hogy esetleg terhes lehetek. Az lenne a kérdése, hogy ugye ultrahangon látták volna, ha mégis terhes lennék (ráadásul kb. 12 hetes) akkor is, ha kifejezetten nem babát kerestek ?

Köszönöm a választ
Erzsi
radiológus Creative Commons License 2009.10.10 0 0 3140
Szia, tudtommal 10 mm a határérték, de az egyik oldali 1 mm-n én nem izgatnám fel magam.

Nem tudsz egyébként semmit tenni, a méhen belüli események zajlanak, ahogy zajlanak.

A Toxoplasma ellen meg annyit tehetsz, hogy megmosod a kezedet, mielőtt a szádba veszed. ;-)

A többi érték a magzati kornak megfelelő.
Előzmény: merozsa (3139)
merozsa Creative Commons License 2009.10.10 0 0 3139

Szia Kheiron!

 

26. hetes terhes vagyok, és 4d Uh-n az egyik agyi oldalkamra 11 mm. A doktor azt mondta, hogy ez a normál érték felső határa, előfordul gyakran az ilyen, de kontrollt csináljunk 3 hét múlva, ill. csináltassak toxoplazma szűrést, mert ez a fertőzés is okozhat ilyet. 

Persze én rögtön beparáztam, és a neten utána néztem.

Nagyon sok helyen azt írják, hogy 10 mm-ig normális, afölött kórós ez a méret eltérés. Aztán volt olyan oldal, ahol azt írták, hogy a magzat idegrendszerének fejlődési zavarát idézehti elő, de csak olyankor kell ezzel számolni, ha a kamra szélessége eléri azon koponyafél felét ( nálunk a BPD 68 mm, annak a fele 34 mm, tehát kórós, ha a tágasság meghaladja a 15-17 mm-t.)

Sok helyen írták, hogy 80%-ban nem okoz gondot, magától felszívódik.

 

A kérdésem, hogy hágy mm-től számít tényleg kórósnak, ha mi ebbe beleesünk, mit kell tennem, mire kell odafigyelnem?

 

Egyébb méretei a 26 hét +6 napos babának:

BPD: 68 mm

HC: 246 mm

AC: 225 mm

FL: 49 mm

 

Ezek amúgy a korának megfelelő méretek?

 

Előre is köszönöm a választ

Rózsa

 

 

 


 

radiológus Creative Commons License 2009.09.19 0 0 3138
Most így neten keresztül megállt a tudományom.

Lehet kizárásos alapon valamiféle bélrendszeri zűr, de igazság szerint az lenne a legjobb, ha személyesen látnálak.
Előzmény: kkmd (3137)
kkmd Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3137

Kedves Radiológus!

Rheumatológus orvos vizsgálattal kizárta az alhasi fájdalmat. Ezek szerint mégsem lehet gerinc eredetű?

Nőgyógyászat: kismedencei UH neg. (hüvelyi és hasi is)

Esetleg valami gasztros dolog lehet talán? 

Szerinted érdemes tovább kutakodni? A rosszindulatúra azt mondják az nem fáj, csak ha komoly, de azt meg csak érezné az ember, nem igaz?

( bár halottam már olyat, hogy nem adott szerv volt beteg, hanem hasüregben szerven kívül volt szétszórva rakat daganat...)

Mit tegyek? Tegyek valamit?

 

Köszi

kkmd

Előzmény: radiológus (3128)
dtamika Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3136
Izotóposról beszélt végig

A kontrasztanyagos az rtg, nem? azt elvetette,mondván csak egy pillanatfelvételt rögzítene, ami nem mond sokat ez esetben.

S mielőtt elfelejtem: kedves Radiológus, köszönöm a véleményed. Okt. közepére van időpontunk, addig még sok minden történhet, akár ritkulhatnak is a bukások. Hátha... Mindenesetre még inkább árgus szemmel figyelem a gyereket és nagyon gondolkodom, mi lenne a jobb megoldás.
Előzmény: afintha (3133)
radiológus Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3135
Természetesen, ha tudok, válaszolok.
Előzmény: Matiba (3134)
Matiba Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3134

T. Radiológus!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy az adatlapon lévő e-mail címére írhatnék-e néhány kérdést göbös pajzsmirigyről. Izótopos vizsgálat előtt állok.

afintha Creative Commons License 2009.09.13 0 0 3133
a gasztroenterologus izotopos vagy kontrasztanyagos nyelesvizsgalatot akar?
Előzmény: dtamika (3131)
radiológus Creative Commons License 2009.09.09 0 0 3132
Kedves dtamika!

Az izotópvizsgálatnak kétségtelenül van egy kis sugárterhelése, de ez meglehetősen kicsi. Ezzel együtt sem szerencsés ionizáló sugárzással járó eljárásokat alkalmazni egy kicsi gyereknél.

A magam részéről ha lehet, elkerülöm, azzal együtt, hogy ha nincs más megoldás, akkor meg kell csinálni.

A legfontosabbnak a magam részéről a klinikai tüneteket tartom, és ha a gyerekeddel egyébként nincs megfogható probléma, jól fejlődik, akkor a komolyabb beavatkozásokat kissé öncélúnak tartom.
Előzmény: dtamika (3131)
dtamika Creative Commons License 2009.09.07 0 0 3131
Kedves Radiológus,

nem szülészeti UH, inkább radiológiai kérdésem lenne.

7 hónapos kisfiamnak izotópos nyelésvizsgálatot akar csináltatni egy jó hírű intézmény igen jó hírű gasztroenterológusa.
Fokozódó bukásai miatt látja ezt szükségesnek, mondván, kivizsgálás nélkül nem akar komolyabb gyógyszert adni neki s a felmerülő vizsgálatok közül még ez a legkevésbé kellemetlen, és viszonylag jó képet ad az esetleges okokról.

Biológus családtagom viszont eléggé megijesztett az izotóp ilyen kicsiknél előforduló mellékhatásaival kapcsolatban, s nem igazán tudom, bele merjek-e egyezni a vizsgálatba... Különösen, hogy a bukásokon és némi légúti tüneten kívül semmi gond nincs, a kölök szépen fejlődik, jókedvű, gyarapszik - tán túlságosan is, simán veri az egyéveseket méretben.:)

Érdekelne a véleményed, ha kérhetek ilyet.:)
kkmd Creative Commons License 2009.09.04 0 0 3130

Köszönöm!!!

 

Üdv

kkmd

Előzmény: radiológus (3128)
Kyrandia Creative Commons License 2009.09.04 0 0 3129
Elnézést, hogy OFF, de itt orvos is jár és általában nőgyógyászati UH a téma:
Kedves Radiológus és látogatók!
Ismer valaki olyan orvost, aki jártas az alábbi fogamzásgátló beültetésében?
Implanon
Köszi!
radiológus Creative Commons License 2009.09.03 0 0 3128
A féregnyúlványt szokás ilyenkor gyanúba fogni, illetve ahogy te is írtad: a gerinc degeneratív folyamatai miatt kisugárzó fájdalmak okozhatnak efféle panaszokat.
Előzmény: kkmd (3125)
radiológus Creative Commons License 2009.09.03 0 0 3127
A pajzsmirigy komplex diagnosztikát igényel: hormonszintek, izotóp és ultrahang együtt adják meg azt a képet, amivel a belgyógyász tud valamit kezdeni.
Előzmény: kkmd (3124)
ezisén Creative Commons License 2009.09.03 0 0 3126
Köszönöm a választ. Tényleg kurta-furcsa volt a váltás, volt már itt sok nem kompetens válaszoló is.
Előzmény: radiológus (3121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!