Keresés

Részletes keresés

venoruti Creative Commons License 2011.01.19 0 0 181

Ha Svájcba mész dolgozni, szerintem nem kell itthon külön biztosítást kötni, csak igazolni kell, hogy ott már biztosított vagy.

 

Előzmény: LacCH (180)
LacCH Creative Commons License 2011.01.19 0 0 180

Sziasztok,

 

Január végével meg fog szűnni a hallgatói jogviszonyom, én pedig külföldre (Svájc) megyek dolgozni.

Természetesen külföldön lesz biztosításom, de úgy gondoltam, hogy itthon is szeretném biztos ami biztos alapon fizetni a Tb-t magamnak (5100 Ft/hó).

Előreláthatólag nem tudom megmondani, hogy mennyi ideig leszek kint.

 

Megtaláltam a 10T1011-s nyomtatványt amit ki kell töltenem.
Van egy olyan sora a nyomtatványnak, ho­gy:

 

NYILATKOZAT MÁS ÁLLAMBAN FENNÁLLÓ BIZTOSÍTÁSI JOGVISZONYRÓL
Alulírott nyilatkozom arról, hogy más EGT államban, külföldön fennálló biztosítási jogviszonnyal nem
rendelkezem. A Magyar Köztársaság által kötött nemzetközi egyezmény hatálya alatt nem állok,
illetve nemzetközi szervezet szociális biztonsági rendszerében létrejött biztosításom nincs.

 

Nyilván ha lesz külföldön biztosításom akkor ezt a mezőt üresen kell hagynom.
Ezek után nem is fizethetem a Tb-t magamnak?
Vagy igen, csak igazolnom kell a külföldi biztosításomat?
Vagy más szabályok(fize­tési..) lesznek rám igazak mert külföldön is biztosítva vagyok?

 

Köszi a válaszokat!



liliana01 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 179

Az OEP honlapon mindent magtalálsz.

 

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,35156268&_dad=portal&_schema=PORTAL

 

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG/OEPHULAK_EBELLAT/ELLATASMO/BEJELENTES_ELLATASRA_JOGOSULTAKROL.PDF

 

Először azt kell tisztáznod, hogy belföldi vagy külföldi illetőségőnek minősülsz-e.

Amennyiben van lakcímkártyád ( bejelenetett lakóhelyed)  belföldi vagy, ha nincsen akkor külföldi. Függetlenül az állapolgárságtól.

 

Aztán azt, hogy milyen ( melyik ) országban dolgozol, mert Eu-n belül van un. Európai Egészségbiztosítási Kártya  ( E 106 ).

Aztán vannak országok, amelyeknek van un. szociális egyezménye Magyarországgal.

 

Mindezek eldöntése után lehet értelmezni a továbbiakat.

 

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG/OEPHULAK_EBELLAT/ELLATASMO/KIZAROLAG_EU_SZOLG_JOGOSULTAK.PDF

 

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG/OEPHULAK_EBELLAT/ELLATASMO/KULFOLDIEK_MOI_ELLATASRA_JOG.PDF

 

2011.évi változások még nincsenek frissítve az OEP honlapján, ügyfélszolgálaton személyesen vagy telefonon érdemes érdeklődni.

 

 

 

Amennyiben EU-belül dolgozol akkor az un. E 106 igazolás (amit annak az országnak a "OEP"-je ad ki ahol dolgozol) jogosít az itthoni természetbeni( háziorvos, kórház, gyógyszer ) eü. ellátásra. Pénzügyi ellátásra nem ( táppénz,  GYED stb..)

Előzmény: gyugyoka (177)
adelusz Creative Commons License 2011.01.09 0 0 178

Sziasztok!

 

 Ez engem is érdekelne,hogy hogyan tudom itthon fizetni a nyugdíjat meg a tb-t,ha külföldön élek 1,5 évig majd.Utána hazajövök.

Szóval hova kell menni?Apehoz?

Írjatok,köszike.

gyugyoka Creative Commons License 2011.01.08 0 0 177

Sziasztok!!!

Gyugyóka vagyok egy másik topikból; (hajózás) és a segítségeteket szeretném kérni.

 

Arról lenne szó,hogy 10.- étől elvileg külföldi munkahelyre leszek bejelentve és az érdekelne,hogy hol és hogyan tudnám intézni saját magamnak az itthoni járulékokat.

Gondolok a TB-re,nyugdíjra,stb...

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdvözlettel:

Gyugyóka

 

Tigi55555555 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 176

szgyongyos.... elmondanád, hova mentél pontosan??? Nekem is intéznem kellene. Köszönöm..

Borzosland Creative Commons License 2010.12.28 0 0 175

Elméletileg 45 naptári napig biztositott vagy a jogviszony megszünése után. De azért szeintem január elején menj el az Apehoz.

Előzmény: Shuky1 (174)
Shuky1 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 174

sziasztok

 

az elmúlt egy évben 2010. október 31-ig az önkormányzat fizette utánam a TB-t.. Tehát elvileg novembertől nem lennék biztosított..

Nos én időnként megszoktam nézni neten (TAJ autorizáció), hogy mivan a TB-mel.. Mai napig azt írja ki az ellenőrzés során, hogy a megadott Taj szám létezik és érvényes...

Hiba lehet a rendszerben? Vagy van egy átfutási idő amíg nemvonják meg a biztosítást? köszi üdv

szgyongyos Creative Commons License 2010.12.27 0 0 173

Sziasztok!

 

Na akit érdekel...

 

Voltam bent náluk. Szóval valóban ki kell fizetni visszamenőlegesen a járulékot, viszont lehet kérni az összeg eltörlését, illetve ha azt elutasítják akkor halasztást vagy részletfizetést. Ugyhogy mondhatni elég rugalmasak ezügyben.

És ahogy bemegy az ember intézni a dolgot már attól a naptól fogva biztosítva van.

Illetve van még arra is lehetőség hogy szociális okok miatt az önkormányzatnál lehet igényelni 1 év mentességet Tb fizetés alol. Mondjuk ennek nem járam utána ,ezt az APEH-nál mondták.

szgyongyos Creative Commons License 2010.12.26 0 0 172

Sziasztok!

 

Kaptam az APEH-től egy levelet, hogy a nyilvántartásuk szerint 2008 szept. -óta nincs fizetve a TB járulékom (ami igaz is) és ki kell töltenem egy nyomtatványt , és leadni a nyilatkozatot amit küldtek.

Holnap megpróbálom lerendezni ezt a dolgot, bár ha visszamenőlegesen ki kell fizetnem ezt a 2 évet akkor megpróbálok kérni részletfizetési lehetőséget, remélem van ilyenre mód...

 

Majd megírom mi a menete a dolognak ,ha valaki esetleg ilyen cipőben járna...

Fekete83 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 171

Köszi szépen!

Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.07 0 0 170

Határozatot kellett volna kapnod tértivényesen.

Előzmény: Fekete83 (169)
Fekete83 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 169

Sziasztok. Augusztusban voltam az APEH-nál elintézni a tb fizetésemet. a hölgy adott egy tucat csekket üresen, hogy akkor mostantól én fizetem és hogy majd jön egy levél a "fizetési kötelezettségemrő" Gondolom én ezen lesz rajta, hogy menyit kell fizetni és mikor. Vagyis remélem nem nekem kell "ki googliznom" hogy melyik hónapban mennyit kell fizetni, mivel azt is mondta hogy januártól változás lesz. Levél azóta se jött. Ennyire lassan őrölnek a malmaik hogy 4 hónapja nem jön semmi, vagy elkeveredett valahol? Eddig azért nem hívtam őket mert el is felejtkeztem róla :)

Traubi Creative Commons License 2010.11.26 0 0 168

Sziasztok. Szolgálati idő témában van kérdésem:

 

A törvény a munkaviszony mellett az álláskeresési támogatásokat igénybevételének idejét is elismeri a nyugdíj-szolgálati időnél.

Ugyanakkor a minimálbért el nem érő jövedelmeknél arányosan (a minimálbérhez való arányában)számolja a szolgálati időt.

 

A kérdés: ez utóbbi csak a bérjellegű jövedelmekre igaz vagy vonatkozik az álláskeresési támogatásra is? Azaz ha utóbbi nem éri el a minimábért - 3 hónap után eleve nem is érheti el - akkor ezeknél is arányosítani kell a szolgálati időt vagy ezekre nem vonatkozik?

 

Másik kérdés: jól tudom, hogy a szolgálati időbe az álláskeresési járadék és az álláskeresési segély egyformán számít? Mivel mindkettő támogatás

menyusné Creative Commons License 2010.11.25 0 0 167

köszönöm szépen a választ!!!

Előzmény: venoruti (166)
venoruti Creative Commons License 2010.11.25 0 0 166

Valószínű, hogy utólag be kell fizetni az elmaradt hónapokat is.

Vannak olyan ismerőseim, akik jó ideje nem fizetnek semmit, őket még nem kereste meg senki, mivel ők sem jelentkeztek, hogy fizetni akarnak.

Előzmény: menyusné (164)
venoruti Creative Commons License 2010.11.25 0 0 165

Én úgy tudom, hogy nem a műtétet kell kifizetni, hanem a havi kb. 5000 forintot, amit fizetned kellett volna. Esetleg egy kis büntit.

Előzmény: Berni07 (163)
menyusné Creative Commons License 2010.11.25 0 0 164

SZIASZTOK! EGY KÉRDÉSEM LENNE  MOST HOGY ÁPRILISBAN JÁRT LE A GYESEM ÉS ÉN NEM TUDTAM HOGYA KELL FIZETNI TBT MAGAM UTÁN!!! MOST AZT SZERETNÉM KÉRDEZNI AZ ELMARADT HONAPOT BEHAJTÁK RAJTAM MERT MOST KEZTEM INTÉZNI!!!

Berni07 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 163

Sziasztok!

Segítséget, ill. infót szeretnék kérni. Októberben megszűnt a munkaviszonyom, gondoltam nem fizetem be a tbt, mert decembertől külföldön dolgozom. gondoltam nem történik velem semmi ez idő alatt. viszont nemrég hirtelen műtétre került sor és eszembe sem jutott, hogy nincs tbm. volt mivel foglalkozzam. Kaptam beutalót a kórházba, nem mondták, h lejárt volna a biztosításom. megműtöttek, kiengedtek, ez össz 1 nap volt. kaptam papírt, hogy finanszírozott 2 napot a tb, ami kb. 50 ezer forint. Most esett le, hogy hiszen nekem elvileg nem is volt biztosításom. Most olvastam a fórumon, hogy van 45 nap passziv tb, na ezt 2 nappal túlhaladtam. Na ilyenkor mi van?? Kapok egy csinos csekket 50 ezerről? vagy?

Köszi előre is a segítséget!

venoruti Creative Commons License 2010.10.09 0 0 162

Úgy értette, hogy a 157-es beírásban már válaszolt ugyanerre a kérdésre.

Olvassad el a választ és telepítsed a programokat az adatlap kitöltéséhez.

Előzmény: Marlena20 (161)
Marlena20 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 161
ezt most hogy érted? ezzel nem lettem okosabb...
Előzmény: Törölt nick (160)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.09 0 0 160
(157)

Ha feltelepítesz mindent, akkor ott lesz a kitöltési útmutató is.
Előzmény: Marlena20 (159)
Marlena20 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 159
sziasztok!

remélem vki tud segíteni... 2008. májusában megszünt a tanulói jogviszonyom, ezzel együtt ugye a suli már nem fizette a tb-met... következő évben elmentem fogorvoshoz, és ott mondák, hogy minuszos a tb-kártyám... még ebben az évben elmentem tanfolyamra, akkor 6 hónapig volt fizetve a munkaügyi által, szóval kb. 2 éve nincs fizetve, most szeretném én fizetni, ezt hol és hogy tudom elintézni??? ja és nem volt munkahelyem sem támogatás ez idő alatt,csak a tanfolyam de akkor fizetve volt, most akkor nekem visszamenőleg ki kell fizetnem???

valaki írjon ha tud segíteni... előre is köszi
eniniko Creative Commons License 2010.10.06 0 0 158
Köszönöm! :)
Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.06 0 0 157
http://www.apeh.hu/bevallasok/nyomtatvany/adatbejelentok/10t1011.html
Előzmény: eniniko (156)
eniniko Creative Commons License 2010.10.06 0 0 156
Sziasztok!

Megszűnt a hallgatói jogviszonyom szeptembertől és most az lenne a kérdésem, hogy a tb-t ilyenkor mennyi idő után kell fizetni, illetve az oep-n melyik az a nyomtatvány amit el kell küldeni? Annyi mindent hallottam meg olvastam eddig, hogy már teljesen összezavarodtam...:)

Előre is köszönöm a választ!
liliana01 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 155
A problémád elég összetett, pár mondattal nem válaszolható meg.

A lényeg:
2010.05.01-től szigorodtak az ellátások feltételei ( TGYÁS, GYED ).
Véleményem szerint helyesen.

Általános szabály, hogy a szülést megelőző két éven belül legalább 365 nap ( nem feltétlenül folyamatos ) biztosítási idővel kell rendelkezni.

Részletesebb infókért katt ide:

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,35161&_dad=portal&_schema=PORTAL


Érdemes utánanézned hogy Ukrajnával van-e eü. egyezményünk ( a SZU-val volt).

Ha nincsen és itthon 8 hónapos terhesen kezded intézni a dolgokat tuti rosszul jársz.
Előzmény: Ildy008 (154)
Ildy008 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 154

6 eve kulfoldon elek (kulonbozo orszagok, de nem EU) es ott fizettem minden jarulekot. Jovore lejar a szerzodesem es kozben terhes is lettem. Otthon szeretnek szulni, mert az itteni ellatas nem a legjobb (Ukrajna). Amig kulfoldon vagyok van ellatasom, de ha elkoltozom akkor az nem lesz tobbe ervenyes.

 

Ket kerdesem lenne:

1, hogyan lennek jogosult otthon az egeszsegugyi ellatasra? Tudomhogy maganszerzodest kell kotnom, de csak jovore megyek haza. ha 8 honapos terhesen besetalok, nem lesz abbol gond? Nem jelentettem be hogy kulfoldon dolgoztam, de munkavallalasikkal es tartozkodasi engedelyekkel igazolni tudom. (A szules meg meg tudom a ceges biztositasra oldani, de utana mi lesz?)

 

2, jar-e gyes, gyed, csaladi potlek.... Ha nem akkor tuodk-e most meg valamit csinalni hogy jarjon? Ukrajnaban jar ket honap fizetett szabadsag, de aztan onnan semmi.

 

Elore is koszi a tanacsokat!

Ildi

zsujuci Creative Commons License 2010.08.04 0 0 153

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.

Jeleztem a gazdaságisunknak a gondom, remélem megoldódik.

Előzmény: venoruti (152)
venoruti Creative Commons License 2010.08.03 0 0 152

Ha a biztosítási jogviszonynál nem látod  a munkáltatódat, akkor nem jelentett be vagy akarattal vagy akaratlanul.

A munkahelyed könyvelőjének semmi köze a te ügyfélkapudhoz.

Mondjad meg a munkahelyeden, hogy ellenőrizted a biztosítási jogviszonyodat, de valami nem stimmel.

 

Előzmény: zsujuci (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!