Keresés

Részletes keresés

f.bambi Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1484

Sziasztok!

 

Zéta, anyukádnak milyen vizsgálattal jöttek rá végül a betegségre? Nekem nem találnak semmit a fül-orr -gégészek de nem csak súg a fülem hanem dugul, nyomásérzés van a fejemben sokszor...és lehet hülyének néztek de voltam egy jósnőnél aki azt mondta h. az agyban lehet az érben vmi nyomásprobléma...

Voltam agyi angiográfián is de az sem mutatott semmit...

Előzmény: zéta_ (1483)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1483

Jóreggelt mindenkinek. Kick, nekünk anno azt mondta egy győri fül-orr-gégész, hogy a 80-as 90-es években itthon is folyatták a lidocaint a tinnitusos betegekbe. A doki elmondása szerint úgy jártak a fülzúgósok erre az infúzióra minden héten ált. vasárnaponként, mint vmi drogosok... Ha jól tudom, hosszabb időre is megszűntette a tüneteket, aztán egy ideje nálunk ezt már nem alkalmazzák. Sajnos súlyos szív- és központi idegrendszeri mellékhatásai lehetnek a lidocainnak i.v. Arról nem tudok, hogy Németországban még mindig használják-e, de sajnos az biztos, hogy nem veszélytelen... :-/

Előzmény: kick75 (1481)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1482
Lehetett VOLNA hatni műtéttel, ha idejében kiderül a dolog. Igazán súlyosbodni 2012 nyarán kezdett, akkor ősszel meg kellett volna mar műteni, de a diagnózis csak 2013 januárban derült ki, es márciusban operálták meg. A tinnitusa sajnos rögzült az évek során, es ugy tűnik, hogy ez a neuralgias fájdalma is, legalábbis a műtét óta nincs számottevő változás...
Neked legalább nem fáj semmid, gondolj erre! Meg fogunk gyógyulni!! :) Joejt mindenkinek.
Előzmény: Faterik (1479)
kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1481

Faterik!

 

A LIDOCAIN IV intravénás kezelésről hallottál már? NÉMETORSZÁGBAN ALKALMAZZÁK és nagyban csökkenti a tüneteket és akár 5percre meg is tudja állítani a tinnitust. A tudósok olyan folyadékot kisérleteznek helyette aminek nincs komolyabb mellékhatása de van olyan hatékony mint a lidocain.

kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1480

Így Legyen!!!  Jó Éjt!

 

Előzmény: zéta_ (1478)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1479

Zéta,ez borzasztó,amin Édesanyád átmegy!

 

És azokra az agyidegekre nem lehetne úgy hatni,mint a Bell-féle arcidegbénulás esetén?

Valamilyen fizikoterápiás kezelés,vagy idegsebészeti műtét?

Dormicum,Lidocain,valami?

 

Szörnyű ilyet is olvasni.....főleg hogy anyukádról van szó.

zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1478

Bocsi nem elrettentésnek szántam, inkább csak "vigasznak", hogy mindig van rosszabb. Én amúgy mindig arra szoktam gondolni hogy ha választhattam volna hogy mondjuk leukémiás legyek vagy tinnitus, akkor basszameg, de inkább tinnitus.

 

Na de ne így zárjuk a mai napot, hanem hogy kick-nek szép lassan meggyógyul a fülkürthurutja, Faterik megkapja a szteroidját és minden jóra fordul, nekem pedig kidöglenek a vírusok a fülemből és végre csönd lesz!

Ámen.

Nyugodalmas jóéjszakát mindenkinek!

Előzmény: kick75 (1476)
kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1477

Erre mondtam, hogy minden nap egy új esély. Bármelyik nap történhet egy áttörés a gyógyszer területén amely megoldást jelent több száz millió embernek a földön!!!!!!

Előzmény: Faterik (1471)
kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1476

Gyerekek mindjárt eret vágok én is magamon, ennyi borzalom hallatán!

Remélem és könyörgök is jó Istenhez, hogy oldódjanak meg valójában a problémáink!!!!!!!!!!

zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1475

Na és ami ellen évekig küzdött - a fülzúgás, az most számára a 28. rangú probléma, mert olyan erős, áramütés szerű fájdalmai vannak az arcán, fülében, garat, nyelv mentén a VII. VIII. IX. agyidegek környékén. Ő már eljutott oda, hogy sz*rik a fülzúgásra, csak a fájdalom szűnne meg... Tudod miket szed? Tegretol CR 400 mg 3x2, Gordius 300 mg 3x1, Lyrica, Cymbalta, Rivotril, Baclofen, Thiogamma, a géppuskától Jézuskáig mindent beszedne, csak ne fájjon neki. Pedig 50-60 dB-el süvít a bal füle, ami azért nem halk.

 

Minden csak viszonyítás kérdése... és azt hiszem, mindig van rosszabb.

Előzmény: Faterik (1473)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1474

Ja egyébként más téma.Az alvás.....

Nálam az úgy higgyétek el úgy kivitelezhető,ha-amig nem volt a Rivotril-bevettem egy Lendormint este,és hajnali háromkor (!) még egyet,mert megébredtem a zúgásra.

 

Amióta van a Rivotril azzal tudok aludni.

 

Akut esetben 5 napig fent voltam,és éjjel kinomba levágtam a szakállamat,meg ettem.

Hajnali kettőkor borotválkoztam.......

 

Nem akarom fokozni a horrort,de ez volt.

 

Az volt a legsúlyosabb fülzúgás időszakom.

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1473

Szememet ezer rémség nyúzta,
Néma dzsin ült büszke torkomon
S agyamat a Téboly ütötte.

És most mégis, indulj föl erőm
Indulj föl, megintlen a Földről!
Hajnal van-e, vagy pokol éjfél?
Mindegy, indulj csak vakmerőn,
Mint régen-régen cselekedted.

 

Ady Endre:Ember az embertelenségben.

 

A fuldokló az utolsó szalmaszálban is kapaszkodik......

 

zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1472
Úgyhogy hidd el, mindig van rosszabb, Neked legalább a tinnitus mellett nincsenek fájdalmaid. Minden csak szemlélet kérdése. Ja, volt neki egy tok felesleges orrsövény műtéte is a Szigony utcában, ami olyan jol sikerült, hogy lyukas maradt az orrsovenye...
Nagyon drukkolok Neked es hogy javuljon az állapotod, es kick Neked is! Gyógyuljunk meg mindnyájan!
Előzmény: Faterik (1469)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1471

Én a családomat sajnálom ebben az egész történetben.Borzasztó látni rajtuk hogy aggódnak.

Meg nem tudnak segiteni.Ezért is mondtam azt,ha nem mozdul a zúgásom az injekció hatására azt nem fogom hagyni hogy a körülöttem lévők tönkremenjenek.Akkor bekéretem magam egy elmeotthonba.

Borzasztó lehet Édesanyádat ilyen állapotban látni.

Anyám is csak annyit lát hogy szedem a nyugtatókat,meg marék szám a gyógyszert.

Meg kérdezi hogy jól vagyok-e.Muszály hazudni,hogy jól.

De nem tudom meddig fogom birni,tényleg nem tudom,mert ha ez örökre igy marad,és semmit nem változik akkor bemegyek inkább a bolondok közé,ezt teljesen komolyan mondom.

 

És amikor mondták hogy éljen vele együtt,olyan mérhetetlen harag van bennem hogy az nem igaz.

Nekem nem kell a relaxácios technika sem,egész napom irtó feszültségben telik.

 

Tehát ha nem múlik,akkor vagy öngyilkosság,vagy elmeotthon,más lehetőségem nincs.

Bencsik doktornő az utolsó esélyem.

kissulak Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1470
:(((
Ez borzasztóan hangzik:( Hátha csoda történik és javul az állapota!
Előzmény: zéta_ (1467)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1469

Hát,rettentően sajnálom édesanyádat.

Emellett meg kell emlitenem hogy voltak rendes orvosaim is,és elhiszem hogy a fülzúgás kezelése nem egyszerű.

 

zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1468
Ja, azt mar nem is mondom hogy megfelelő diagnózis hiányában járt 9 hónapig a CR-re potom 900.000 Ft-ért, teljesen feleslegesen... Közben az 5 ev alatt volt 2-3 idegösszeomlasa, iszonyatosan lefogyott es sajnos mar csak árnyéka önmagának... :-(
Előzmény: Faterik (1466)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1467
Varjal, megpróbálok rakontrazni. Az Anyukamnak 2008 óta tartottak a tünetei, tinnitus + melle folyamatos, szűnni nem akaró mély fulfájdalom. Járt orvosnál Csornán, Győrben, Sopronban, Veszprémben, Szegeden, Debrecenben, Budapesten vagy 10 helyen. Idén, tehát 5 év múlva derült ki, hogy egy nagyon ritka vascularis kompresszio volt az agyában, amit márciusban megoperáltak az Amerikai úti Idegsebészeten. A tinnitusa mar valószínűleg rögzült agytörzsi szinten es soha nem fog elmúlni (50-60 dB 4000 Hz korul), de a nagyobbik baj hogy egy igen erős neuralgias fájdalma is van, ami szinten centralizalodhazott, es nem mozdult a koponyaműtét után. Mindezt ugy, hogy édesapám orvos, Anyu szinten gyógyszerész. Mi egy 3 generációs patikus dinasztia vagyunk, es ennyit tudtunk rajta ill. magunkon 2008 óta segíteni. Ennyit a magyar egészségügyről.
Előzmény: Faterik (1466)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1466

Az egyik akkor kezdődött,amikor a régi párkapcsolatom véget ért,de az is halláscsökkenéssel járt,iszonyú stresszben voltam.

A másiknál meg zajártalom a diszkóban.Jelentkeztem gégészeti ügyeleten a János kórházban,mondták majd elmúlik,tehát az meg egész pontosan NIHL,mondták majd kijavul,még hallásmérést se csináltak.Papucsot is vittem magammal,hogy biztos fektetnek infuziora,de mai eszemmel már fejükhöz tettem volna a papucsot,és végül magánorvosnál kellett infuziot felvennem kemény 60.000 forintért.Ezért fizetjük a TB-t.....

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1465

Köszi Zéta,ja SHL-em van.

Koleszterinem 6,2 vas emelkedett,süllyedés jó.

zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1464
Amúgy mi történt Veled pontosan? Elmentel egy diszkóba, es másnaptól kezdődött az egész?
Előzmény: Faterik (1462)
kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1463

Én mindig azt mondom itthon ha két életem volna az egyiket 1000%,  hogy dobtam volna már erre a nyavajára.

De sajna csak egy van és a megoldás rajtam(unk) múlik.....

Előzmény: Faterik (1462)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1462

Összesitek:16 orvos

 

Ebből    1 maszek fülész

             9 Sztk

 

             2 neurologus

 

             2 háziorvos

 

             2 pszichiáter

 

Ja meg pluszba a bőrgyógyászaton is kezelnek-igaz ott nem fülzúgás-hanem kelés miatt-,igy végülis tavaly november óta 17 orvosnál jártam.25 éves létemre,elszivom a napi cigimet,igaz nem Szofit,és útra kelek a leleteimmel mackónadrágban-na jó farmerban-mint egy nyugdijas bácsi.Beszélgetek a betegtársakkal,már a takaritónők is ismernek,viszem magammal a zsemlémet,üditőt,iszok kávét a kávéautamatából,és elmegy a nap.Ja,és természetesen a táskám tele van gyógyszerekkel,meg orvosi iratokkal.

 

 

 

 

 

 

 

 

zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1461
A magas koleszterinszint is okozhat amúgy tinnitust, azt esetleg rendezhetned vmi statinnal (mondom en akinek szinten magas...) A belső ful mikrokeringeset a Betaserc fokozza, es javulás esetenként csak többhetes kezelés után jelentkezik, de mar írtad hogy Neked az nem jött be. A Preductal, Adexor MR, Moduxin, stb. mar egy ideje tényleg csak anginas betegeknek rendelhető. Egyéb lehetőségek még: Nootropil, Cavinton, Chinotal, Trental, Ginkgo készítmények, Milgamma N, cink, vas, nagyjából ennyi. De Neked nagy valószínűséggel SHL-ed van, es akkor az injekciótól majd minden jóra fordul!! :-) tarts(unk) ki!!
Előzmény: Faterik (1458)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1460

Ez nem a pokol,sokkal több annál.......

Még a vidéki körzeti orvosaim is be vonodtak a történetbe,szóval ha igy nézem akkor tényleg mindenütt jártam.

Bencsik Doktornőbe nagyon bizok.

Ha létezik olyan,hogy a búcsújáró lepke,akkor én vagyok az orvosjáró lepke....

Emellett az összes ismerősöm tudja hogy fülzúgásom van.

kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1459

Atyaég te is a poklok poklát járod már egy ideje, és méghogy az ember nem tud küzdeni mi!?

Annál édesebb lesz a gyógyulás....... :-)

Előzmény: Faterik (1458)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1458

Mindegy hova fektetnek,csak csökkenjen ez a zúgás.

Úgy eszem én is a Chinotalt mint a cukrot,emellé a Nootropil,attól meg megy a hasam,de mindegy.

Magnézium,milgamma,mindent szedek amit csak lehet.

Meg kérdeztem orvostól is,hogy a Preductal MR-t már nem irhatják fülzúgásra,hogy van e még olyan szer ami a belső fül

oxigénellátását fokozná.Mondták,vény nélkül nincs.

Emellé persze Ciprlalex,Rivotril agyzsibbasztók.

Olvasni már fél éve nem olvastam semmit,tévét nem nézek.

Anyámmal is csak max annyit hogy jó reggelt,meg jó estét.

Hetente járok audiometria ellenőrzésre,ezenkivül néztem hogy a vérnyomásom szépen rendeződött a Chinotaltól.

Eddig 15 orvosnál voltam,Bencsik doktornő lesz a 16.

 

Az MRI-n enyhe arcüreggyulladást találtak,illetve magas a koleszterin,meg a vas.

Mind nagyon lényeges....

 

kissulak Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1457

AZ nem jó, ha pattog.... Az antibiotikum meg (nekem) kifejezetten ártott, szarabbul voltam tőle. Próbáld meg a sókamrát: az jó az immunrendszer erősítésére, lohasztja a nyálkahártyaduzzanatot és segít elnyomni a zúgást is, tehát pihentet!

 

Én a héten ijedtem meg, kitört rajtam valami vírus és 2 nap nátha  után elkezdett pattogni a fülem.... Hálistennek sikerült orrsprayvel és aspirin komplex-szel úrrá lenni a helyzetem.

Előzmény: kick75 (1456)
kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1456

Szia!

 

Pont téged emlegettelek! :-)

 

Még pattog de olyanokat, hogy a fejem is belerezonál. Másodjára fáztam meg azóta, nyilván a rengeteg antibiotikum kikészítette az immunrendszeremet. Most ezt is próbálom erősíteni.

A-Z ig minden vitamin meg stb van itthon......

Előzmény: kissulak (1455)
kissulak Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1455

A mélyhangú zúgás sem jobb: remekül össze tud gerjedni pl a teheraurók hangjával....

 

(Sajnálattal olvasom, hogy még mindig nem javulsz:(  A fülkürthurutod hogy van? Pattog még a füled?)

Előzmény: kick75 (1452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!