Keresés

Részletes keresés

hejo Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1529

Tessék-lássék:

http://www.qx-tele.com/en/ProductList.Asp?SortID=6

 

Így hirtelen...

De van még...

Előzmény: Firefighter83 (1527)
HG4I Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1528

Az Icom, Vertex, Kenwood, sőt a Motorola egy része is távol-keleti.... :)

 

Egyébként a többi azért messze nem olyan minőségű, mint a fentiek.

(Profi rendszerbe nem is valók.)

 

távolkeleti tipusok között alig lehet találni stabil  illetve építhető rádiót? eddig csak kéziket találtam

 

Nem véletlen. 12 g-s terhelést el kell viselni egy stabil rádiónak.... ezt sem olyan egyszerű megcsinálni. A kis sárga gyártók sorában a jobbak közé tartozó is két éve hitegeti a világot egy mobil piacra dobásával (az usákok már januártól rendelést is elfogadtak rá - jó nagy hírveréssel), de még "élő" példányt senki sem látott a termékből, csak "díszdobozt".

 

/Más: szintén kis sárga gyártó, egyébként jól ismert főként usa piacon, 10, azaz tíz éve nem volt képes bevezetni bármely minőségbiztosítási rendszert, hiába erőlködött, mindig megbukott, pedig vagy négy alkalommal nekifutott az ügynek.... no comment/

 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Firefighter83 (1527)
Firefighter83 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1527

Köszönöm, azért is tettem be ide mert nekem van 2 motorolám és 2 puxingom, és a következő lépés az lenne hogy majd mindezt a távolkeleti technikával valósítsam meg csak az elvet sémáztam motorolával!

 

Amugy ha már felvetés! miért van az hogy távolkeleti tipusok között alig lehet találni stabil  illetve építhető rádiót? eddig csak kéziket találtam és láttam. vagy van csak én nem találok? mert  baromi jok a puxinok is sak hát ugye kicsi a hatótáv, de az is igaz hogy joval kedvezőbb ár mint mondjuk a motorolla vagy icom vagy hasonlók. .  találok távolkeletibe ilyen kategóriát, tehát ami9 nem kézi rádió. . . mivel gondolom az is olcsobb lenne. .

Köszönöm

 

Előzmény: HG4I (1526)
HG4I Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1526

Válaszoltam ott.

 

De ide sem való a kérdésed.

Itt távolkeleti rádiómárkák kedvelői gyűltek össze....

Előzmény: Firefighter83 (1525)
Firefighter83 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1525

Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni, feltettem itt:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9049416&go=113889017

 

egy kérdést amit nem igazán értek i9lletve nem tudom hoyg az elvi elgondolásom helyes e. légyszives aki ért valamit a rádiózáshoz nézzen rá és probáljon segíteni.

NAgyon köszönöm!

Előzmény: Tomitomsz (1524)
Tomitomsz Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1524

Szia Csokáv!

 

Köszi a visszajelzést, örülök, hogy bevált az ötlet!

 

Üdv.

Előzmény: Csokáv (1523)
Csokáv Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1523

Kedves rádiósok!

Nemrég kérdeztem, hogy kenwood csatival meg lehet-e oldani, hogy kizárólag az adás indítása legyen kivezetve egy nyomógombra (PTT), míg sem mikrofon, sem hangszóró nem lenne külső, hanem maradna a rádióé.

 

Azt a tippet kaptam, hogy a két csatlakozó "tövét" kell összekötni, míg maguk a csatlakozók ne legyenek teljes hosszúságúak, mert az kikapcsolja a mikrofon/hangszórót a rádióban.

 

Megépítettem ezt. Két megfelelően rövid drót a két csatlakozó (az aljzatba belenézve látszik, hogy hol vannak az érintkezők - csak odáig szabad bemenniük). Rájuk forrasztottam egy-egy vezetéket, műanyagot olvasztottam egy forrasztópákával köréjük, hogy fixen rögzüljenek egymáshoz képest, és persze egy nyomógomb került a végére. Nem gyönyörű, de hibátlanul működik.

 

A vállamon egy nyitott zsebben van a rádió, a nyomógomb van csak kivezetve kintre. Kitűnően hallatszik az adás, és a vétel is.

 

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Előzmény: Tomitomsz (1475)
Lassujármü Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1522

A 409-ből megjött, mint a sicc. Igaz, csak 1 db, magamnak, és az volt ráírna a csomagra, hogy játék, pedig nem kértem semmit.

Értenek ők már ehhez... (Azóta rendeltem ugyanitt hozzá tartozékokat is, azzal se vacakoltak.)

Előzmény: Doky586 (1508)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1521

Itthoni áraknál az itthoni használt az olcsóbb.

Előzmény: Viktor34 (1520)
Viktor34 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1520

Lassan teljesen összezavarodik a szegény kérdező, pedig ő csak egy kézi kétsávosat szeretne az itthoni áraknál kicsit olcsóbban. Bár ahogy a dollár emelkedik, lassan itthon lesz olcsóbb.

Előzmény: Törölt nick (1519)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1519

(csak egy példa - léteznek rádiók egymillió forintért is, és még nem is a csúcs. 27% AFA helyett 19-et fizetni az 8% megtakarítás, ami ez esetben 80 ezer forint megtakarítás színtisztán legálisan)

Előzmény: Törölt nick (1518)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1518

Lehet viszont (legálisan) trükközni azzal, hogy az EU tagállamokban nem egyformák se a vámszabályok, se az AFA, se a hatósági eljárás.  Amit pl szlovákiából hozok (pl CD 100Ft helyett 30 Ft), az már nem kínából jön.

Előzmény: Viktor34 (1517)
Viktor34 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1517

Szerintem ha olcsó rádiót akarunk mindegy, hogy milyen oldalról rendelünk, az áru kínából jön, tehát kell áfát fizetni. A vám az árfüggő. A tapasztalat viszont azt mutatja, hogy ezeket a termékeket kis mennyiségben átengedik, talán nincs rá idejük a sok fegyver és drogszállítmány mellett.

Előzmény: Törölt nick (1512)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.23 0 0 1516

Hja kérem, akinek személyes futára van.....

Előzmény: Törölt nick (1515)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.23 0 0 1515

Dupla a SH ha nem kézben hozzák - mint a gyerekem 5 nap múlva:-) ... neki van PayPal-ja nem nekem. Sok dolgott ven már kínaiaktól sosem toszogatták érte.

Előzmény: Törölt nick (1513)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.23 0 0 1514

A behozatal csak magánemberként nem gond. Kereskedelmi céllal már durva. Akkor jön a CE tucatnyi ága-boga. A csomagolás, a Li aksi termékdíjai. Stb....

Előzmény: Törölt nick (1509)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.23 0 0 1513

Ez a UK dolog sántít.

Mert ott nem ilyen trehányak és hiszékenyek a fináncok.

Mert akkor dupla szállítási ktg van.

Mert sok agyagagyú brit nem üzletel PayPal-al, csak CSEKKEL. Az meg durva szívás innentől.

 

A vám az bakfitty, pár % csak. Az ÁFA a durva és a különböző kezelési illetékek.

Előzmény: Törölt nick (1512)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.23 0 0 1512

"áfa minden esetben van."

 

- Esetleg újabban, és csak ha nem EU államból jön, és a széljárástól függően. Én egy hónappal ezelőtt kaptam egy iPod-ot az USA-ból, és semmit nem kellett fizetnem rá.  De ha van ismerős az UK-ban, akkor esetleg célszerű lehet oda rendelni mert nem annyira szarrágóak mint itt (a kölyköm egy valag pénzt elver az eBay-n, eddig pluszköltség nélkül), onnan pedig el lehet hozni vam és afa mentesen.

Előzmény: Viktor34 (1511)
Viktor34 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 1511

Ráírnak bármit, az enyémen még a PMR446 matrica is van gyárilag. Amúgy a jogi háttér szerintem senkinek nem világos, mert pl. lehet a tulajdonodban President Grant cb, de ha tápra és antennára kötöd így üzemkész állapotba hozod, akkor máris "köztörvényes bűnöző" leszel.

Amikor utoljára érdeklődtem a megfelelő hivatalnál, azt mondták, hogy áfa minden esetben van. Te dolgod, hogy honnan rendelsz, de előtte olvass az áruház után a nemzetközi fórumokban, nehogy meglepetés érjen. Csak olyannal üzletelj, aki hajlandó magánszemély néven feladni, mint ajándék, mert így jobb eséllyel elkerülöd a további fizetnivalót. Én is kapok néha egy kínai barátomtól ajándékcsomagot és mivel tudja, hogy szeretem a rádiós cuccokat, mindig olyat küld:).

Előzmény: Doky586 (1508)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.23 0 0 1510

(elnézést! - elmulasztottam a válasz gombra kattintani:-)

Előzmény: Doky586 (1508)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.23 0 0 1509

Nagy eséllyel semmit nem foglalkoznak a CE dologgal, tekintve, hogy a forgalombahozatal és az üzembentartás esik szabályozás alá, a behozatal és birtoklás az nem. Esetleg vám, esetleg ÁFA - oszt jónapot.

Doky586 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 1508

Kösz a válaszod, legalitás kérdésben mást értek mint ami itt eddig elhangzott (nem a használatot, hanem a behozatalt). Mivel rádió(adó) berendezésről van szó és nem műsorvevőről, ezért ha nem szerepelne rajta a CE jelzés akkor nagy eséllyel be se engednék az EU-ba.. de ahogy látom ezen certifikációt megkapta (legalábbis több bolt kínálatában ez látszik)..

 

Vám: ez számomra nem egyértelmű, majd kiderül. Van ahol 150$ -t van ahol 50€ írnak határértéknek. Áfát pedig 10kHuf felett kérnek talán.

 

A 409shop.com -nál van kedvezőbb is számomra az ebay-en ha számít a nagyobb aksi, vagy az ajándék usb kábel, kézibeszélő is...

Előzmény: Viktor34 (1507)
Viktor34 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1507

Szia!

 

Ha keresgélsz találsz olcsóbban is pl: 409shop. Ha csak egy rádiót rendelsz arra csak áfá-t kell fizetni, mert 150 USD-ig vámmentes, ha jól emlékszem. Amúgy ha szerencséd van átcsúszik áfa nékül (toy, gift). A legális-e kérdést, amennyiben a rádió használatára vonatkozóan kérdezed, már kitárgyaltuk százszor, olvass vissza kicsit, vagy sokat és megleled a választ az összes kérdésedre.

Előzmény: Doky586 (1506)
Doky586 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1506

Sziasztok!
Érdeklődnék ha eBay-on keresztül Hongkong -ból rendelnék egy kézi
Wouxun KG-UVD1P kétsávos kéziadóvevőt (~30kHuf szállítással)
http://www.wouxun.hu/pg000.html
ilyesmire kb hány % vámot rónak ki ? És ezen túl legális-e,
van-e ilyennel kapcsolatban tapasztalatotok?
(Magamnak lenne, nem akarom eladni)

robika1001 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1505

 Egy érdekes wouxun programot találtam

KG-UV Commander

http://www.kc8unj.com/kguv.html

robika1001 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1504

Firefighter83

 

Puxing 888 prog hiba .

Ez hiba régebbi B és C - s rádióknál fordulat elő inkább a rádió le fagyasztotta a Prgramozó kábel portját .megoldás egy másik rádió memoria mentését amin ilyen godok nem jelenkeztek fel kel tölteni a rádióra .

A másik Hiba Mint az elöbb irták nem érintkezik jól a csatlakozó . egy fültisztitóval tisztitsd meg az ajzatot . esetleg egy csipesszel vagy tűvel ha tudod az ajzat érintkezőit probáld feszesebbre hajlitani . De csak kikapcsolt állapotban .

 

üdv Robika1001

www.pmrradio.hu

Előzmény: Firefighter83 (1501)
Robeston Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1503

Próbáld meg programozáskor befelényomni a rádióba a progi kábel dugóját mialatt kiolvas vagy be ír a rádióba a program.

Lehet hogy valamelyik dugó vége nem érintkezik jól.

Nálam már volt ilyen hiba.

 

Előzmény: Firefighter83 (1501)
donathl Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1502

Sziasztok!

 

Keresek NKT-R3 rádióhoz magyar manualt. Angol már van. :) MAil publikus. Köszi előre is!

Firefighter83 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1501

Sziasztok!
Lenne egy problémám. Puxing px888  rádióm van és a hozzá tartózó programozó szoftver 3.1-es verziója plussz usb-s kábel és a driverje!
Eddig semmi gondom nem volt simánolvasta és irta az adatokat mignem tegnap egyszer  az egyik irás során azt irta ki hogy

"Waiting the response from radio"    

aza z hoyg a rádió válaszára vár  majd kb egy perc után kiirja hogy

"Comunication error please check all the connections and a radio powr"
tehát gondolom hogy ellenőrizzem a csatlakozásokat és a rádió tápot. .  de ezzel minden rendben volt. . és mégse akartr se olvasni se irni
Utánna ma ujra huztama  gépet minden ujrainstalál. . na gondoltam megnézem megy e. . . HÁt egyszer kiolvasta a rádiót hiba nélkül de azóta megint semmi se irás se olvasás .  . esetleg tud valaki segítreni- . .
Köszönöm előre is

 

Sikloernyos Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1500

van, de a kabelek usb-sek...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!