Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14552
Montenegróban az lenne bajban, aki direkt "nyugdíjas-otthont" keres, szezonban az egész tengerparton óriási a nyüzsgés. Még leginkább a földrengéssújtotta Perast nevezhető ilyennek, persze azt muszáj megnézni! -- de ott is lakni tényleg igényelne némi elszántságot.
Előzmény: Mestiko (14543)
H_G Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14551
Az olyan pljeskavica, amit nem sütnek készre, hanem egy gyors pirítás után lecsóban párolják meg, nagyon finom.

Előzmény: Amari bp (14550)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14550
Az mi? úgy lefordítva?
Előzmény: potika (14548)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14549

 

Szerintem más itt mint Horvátország, itt nyáron igen csak kell keresni a helyet, ami nem zsúfolt, nyüzsgős. Úgy elsőre mindegy, hova mész, közben tapasztalatokat szerzel. Én 3 részre osztanám, 1: Kotori öböl, 2: Budva és környéke, 3: Bar és környéke, ebbe Ulcinj is bele tartozik, mert utána az Albán határ.

Pipás búvárkodás ? strandok szegletében:)

 

Előzmény: Mestiko (14543)
potika Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14548
Eszembe jutott még egy, ez is nagyon finom : leskovačka mućkalica .
Előzmény: potika (14547)
potika Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14547
Természetesen megbocsátok :-), nekem nem anyanyelvem, csak próbálkozom. Azt a cs és ty közti hangot úgyse lehet magyar betűkkel leírni.

Akkor helyesen :

Ćevapčići, ražnjići, karađorđeva šnicla.
Előzmény: Muity Mijo (14545)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14546

 http://www.tara-grab.com/hun/hu/02_01b.html

 Informálódj, vagy lent a tengerparton, befizeted magad, egy napos Tara-rafting túrára, 60 euró (volt)

Hogy milyen? gondolom csapadéktól függ, hó olvadáskor vadabb.

Előzmény: fistic (14544)
Muity Mijo Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14545

 

Ugye megbocsátasz? :)

 

- tyevapcsityi

- razsnyityi

- karagyorgyeva snicla

 

Előzmény: potika (14530)
fistic Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14544
a TARA Canyon rafting lehetőségeit ismeri valaki ? SALZA-hoz képest milyen nyár közepén ?
Mestiko Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14543
Montenegróba készülve tanácsot kérnék. Már nem tudom, hogy hová is menjünk. Ulcinj és Budva között ingadoztam, de mára már teljesen tanácstalan lettem. Ulcinj volt a szimpatikusabb, mert nem akarunk nagyon zajos, nagyon nyüzsgő helyre menni. De azt sem szeretnénk, ha "nyugdíjas-otthonban" kötnénk ki. A gyerekek (13,16) nagyon jól úsznak, pipás búvárkodást szeretnénk, mert Horvátországban is azt élvezték a sziklás partokon. Kocsival megyünk, így tudunk szabadon mozogni. Budva, Tivat, Kotor vagy Ulcinj?
moncsa03 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14542
"3. Ha túlélem a magyarországi helyi közlekedést, akkor az meg sem kottyanhat, itt is elég kreatívnak kell lenni:)"

Hát a kreativitásodra lehet tényleg szükség lesz, mert sok helyen nincs is tábla, mint itthon. Mikor először voltunk Mo.ban 2003ban mi vonattal mentünk így a tömegközlekedésre kellett hagyatkoznunk, ami különben olcsó és "rugalmas".
Szóval volt, hogy kerestük a megállót azt a helyiek mutogatták, hogy ott a dinnyeárusnál áll meg a busz vagy meg sem állt, úgy kellett leinteni ja és bömböl a szerb zene és száguldoznak- amúgy érdekes, de nekem tetszett. Mondjuk ez 2003-as élmény, azóta lehet változás-e téren is.:)
Előzmény: arodisa (14536)
moncsa03 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14541
Jaz, Plavi Horizonti, utóbbit a gyerekeim imádták és ez tényleg homokos.
A bolti árak hasonlóak, mint itthon az éttermi árak sem magasak.
Közel van Kotor, nézzétek meg az öblöt Perast-tal, én elmennék vissza egész Herceg Novi-ig mert azt vétek lenne kihagyni illetve a másik irányba Budva.
Illetve ha már ott vagytok akkor fel lehet menni a Lovcen-ra gyönyörű kilátás nyílik onnan az öbölre. Biztos feltaláljátok majd magatokat. Tivatban a kikötőben befizethettek bármilyen hajós vagy buszos kirándulásra is.
Előzmény: halloo (14533)
H_G Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14540
Aha, ravasz!
Előzmény: arodisa (14538)
arodisa Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14539
Ez a kinéz le kit meg egy akkora hülyeség! Miért nézném le őket, attól mert feltételezem hogy nem beszélnek jól angolul (egyébként sok bejegyzésben olvastam ezt, innen jött az ötlet). Más nyelvet lehet hogy tök profin beszélnek. Én egy kukkot nem tudok németül, mi van ha ők meg igen . . . vagy baromi jól beszélnek olaszul, én meg csak gagyogok rajta.

Jaaa a magyarokról Franciaországba úgy tudják hogy jurtákban élnek és nem ismerik a videot!!! A dánok meg ha Pesten járnak köpködnek az utcán, mert úgy tudják hogy ez nálunk szokás, meg amúgyis koszosak vagyunk:D Aztán ha idejönnek leesik nekik hogy nem így van, majd leesik nekem is ha kinn leszek, hogy hogy is mennek a dolgok:D
Előzmény: arodisa (14538)
arodisa Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14538
Nem vagyok hülye, tudom hogy az egyéni utazókkal nem állnak szóba . . . ezért náluk kötök biztosítást. Görögországban is így csináltam egy másik irodával, bevált.

Dehogyis nézem le őket, de nem csak fiatalok élnek a városban tudtommal!Biztos többen beszélnek ott helyesen és jól angolul, mint itthon.
Előzmény: H_G (14537)
H_G Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14537
"Tivatban van az adriatours kihelyezett irodája, magyarul beszélnek, megértik amit mondok, mert hiába beszélek angolul ha a helyiek nem értik."

Na ne hidd, hogy azok szóba állnak egyéni utazókkal! Ha nem az AT-szal jöttél, levegőnek fognak nézni.

A helyi, önkormányzati turinformban nagyságrenddel kedvesebbek, és az ilyen helyeken angolul kiválóan beszélő fiatalok dolgoznak. (De amúgy sem kell lenézni a helyieket, a legtöbb fiatal beszél angolul.)


Előzmény: arodisa (14536)
arodisa Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14536
"Valaki írta Tivatban foglalt szállást és nagy strandolásokat tervez ott helyben és nagy csavargásokat busszal. Akik csavarogni szeretnének, főleg ha tömegközlekedve, én a Budva és Bar közötti részt javaslom "bázisnak".

Másfél évig tanultam munkaszervezést. Talán ebből, talán a (józan) paraszti gondolatmenetből adódig, én ha szeretnám becsavarogni Magyarországot nem Lentibe vagy Záhonyba keresnék szállást."

Ne haragudj Szervezkedő, de nem értek egyet veled. . .

1. Volán nemzetközi buszjárat - Budváig közlekedik, előtte megáll Tivatban, Kotorban és Herceg Noviban (olcsóbb mint az utazási iroda, plusz korkedvezmény jár, jobban járok vele mint a vonattal), de így a szálláshely lehetősége korlátozott

2. Főcélpontom a Kotori-öböl, nem megyek le Budváig (max 1nap) amikor nem az a környék érdekel, főleg nem Barig

3. Ha túlélem a magyarországi helyi közlekedést, akkor az meg sem kottyanhat, itt is elég kreatívnak kell lenni:)

4. Tivatban van az adriatours kihelyezett irodája, magyarul beszélnek, megértik amit mondok, mert hiába beszélek angolul ha a helyiek nem értik. Elég sok helyen jártam már Európában, éltem is külföldön, gond mindig akad, megnyugtató a tudat, hogy tudnak segíteni, bármiben. Lehet hogy máshol is van ilyen iroda, eddig csak róluk hallottam.

5. Vicc Záhonyt Tivathoz hasonlítani . . . amúgy ha jól tudom nem túrista célpont Záhony és nem is reklámozzák magukat a helyi szállásadók, hogy gyertek ide és nem találok prospektust sem róluk sehol. Tivat nem Montenegro eldugott kis szegletében van, ahonnan nem lehet kimozdulni.

6. Mindnekinek más a célja, az érdeklődése . . . nem hiszem hogy azért mert valaki nem tanult munkaszervezést, nem tudná józan paraszti ésszel felmérni, hogy mi a jó neki és mi a célszerű. Az én nyaralásom, az én igényeimnek kell hogy megfeleljen:)

7. Pusztán annyi érdekelt az előző kérdésemben, hogy Tivat tényleg annyira szörnyen néz-e ki és tényleg koszos-e a vize. Ahogy olvastam minden városról tudnak jót és rosszat írni, minden strandról van jó vélemény és rossz is. Egyénfüggő. Amúgy nem egész Montenegrót akarom én becsavarogni, 1hetem lesz, pihenni is szeretnék!

Elhiszem, hogy segíteni szeretnél, tényleg sok hasznos információt tudsz adni és ezért köszönet. De ezt elszerettem volna mondani:)

Üdv.:

Dóri

Előzmény: szervezkedő (14488)
Ancsa37 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14535
Sziasztok!

Mit tudtok Beciciről? Ismeri onnan valaki a Sekulic Apartamant?

Minden infó érdekel.

Köszi: Ancsa
AZS Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14534
még 100 hozzászólást sem kellett volna visszaolvasnod ;-) ;-)
Előzmény: halloo (14533)
halloo Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14533

Sziasztok!

Köszönöm az infót Kotorról, most úgy néz ki, hogy Tivatban lesz a szállásunk, ami igazából csak annyit jelent, hogy az lesz minden nap a kiinduló pont. Nem vagyunk igazán olyan egyhelbyen ülősek, szeretnénk sok helyre elmenni.

Milyen látnivalókat ajánlotok?

Hol vannak jó strandok a környéken?

És milyen árak vannak a boltokban, éttermekben?

Bocs a sok kérdésért, köszi ha válaszoltok!

üdv: Anna

Amari bp Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14532
Evvel fel is mondtad étlapot:) meg van még becka snicli, pecenya, szezonska salata, nekem legjobban sok száraz dolog után, cserépedényes bab tetszett:)
Persze riba csorbe, meg gulach nem az ami itthon van. Nem is kell annak lennie:)
Előzmény: potika (14530)
H_G Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14531
Kotorban nem tiszta a víz. Sem a tengeré, sem a csapvíz (ami sokszor nincs is egész nap és kissé sós is). Persze a helyiek már a legtöbb házban felkészültek erre saját víztartállyal és -tisztítóval.
Előzmény: moncsa03 (14527)
potika Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14530
Én még sehol nem láttam magyar étlapot. Csak néhány szót kell megjegyezni : csevapcsicsi, pljeszkavica, razsnyjicsi, riblja csorba, karadzsordzseva snicla, leskovacski ustipci, és a legfontosabb : pola litra tocseno pivo :-)
Előzmény: hendor (14528)
potika Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14529
Kotort én se ajánlanám kisgyerekkel, menjetek kicsit lejjebb, pl. Petrovac. Igazi homokos strand az nincs, kivéve Ulcinjban a Velika plaza, de a mi gyerekeink a nagyobb köveken is rohangáltak, nem zavarta őket egyáltalán. Étterem, piac és bolt mindenhol van, azzal nem lesz gond. A víz tiszta, meg lehet inni, de a boltban is vehetsz. 5 literes palackban nem drága. A helyi strand mindig zsúfolt, ha autóval mentek, akkor keressetek másikat a környéken.
Előzmény: halloo (14525)
hendor Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14528
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e, vagy létezik-e Ulcinjban olyan étterem, ahol magyar nyelvű étlap is van? Tavaly voltunk Horvátországban Omis-ban és ott nagyon tetszett, hogy volt ilyen étlap is, és nem kelett a horvát, meg az angol nyelvtudásommal zsonglőrködni :) .

Üdv:
Hendor
moncsa03 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14527

Szia!Szállást hirtelen nem tudok, de azért pár kérdésedre válaszolok.

Természetesen jó hely kisgyermekes családnak is. Rengeteg jó étterem van, minden nagyobb ( és kisebb ) városban van piac is illetve sok helyen nagyobb áruház is, mint a Voli pl.

Homokos strand annyira nem jellemző, inkább aprókavicsos. A víz tiszta, de Kotorban nem fürödtem még az már nagyon az öböl vége.Sztem szállásnak kisgyerekkel ne pont Kotort válasszátok.

Előzmény: halloo (14525)
szilvia32 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14526

Szia!

 

Sajna az emailt csak kedden tudom megnézni, mert munkahelyi és le van tíltva. De holnap reggel ez lesz az első. Most viszont jó magyar honba elmegyünk egy kis bográcsos sütögetős kiruccanásra.

A vonatot meg majd meglátjuk ha már elindultunk. Nem is olyan érdekes.

Mindenkinek szép napot és jó pihenést kívánok!

Üdv Szilvi

Előzmény: szervezkedő (14524)
halloo Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14525

Sziasztok!

Most, este találtam rá erre a fórumra, így hát írok nektek, mert pár dologban a véleményetekre vagy a segítségetekre lenne szükségem.

26 és 27 éves fiatal szülők vagyunk egy most 14 hónapos babával, augusztusban szertnénk Montenegróba menni nyaralni, apartmanba.

A férjemmel Kotorra vagy környékére gondoltunk.

Nem tudtok véletlenül a környéken valami olcsó, de tiszta, megbízható szállást?

Szerintetek jó hely egy kisgyerekes családnak? Vannak homokos strandok, jó éttermek vgay boltok?

Főzéshez be tudok majd vásárolni?

A víz tiszta?

 

Amúgy nem vagyunk teljesen kezdők Montenegró terén, mert 4 éve már voltunk egyszer, igaz csak egy napra átruccantunk Dunrovnikból, elmentünk egészen Ulcinj-ig, átutaztuk a kotori öblöt, nagyon tetszett, de szinte sehol sem tudtunk jobban körülnézni.

Aztán voltunk még egy alkalommal, akkor Bulgáriából tartottunk Horvátországba, Macedónián, Albánián és Montenegrón keresztül, de az Albán utazás annyira lefárasztott idegileg és testileg, hogy csak Budvában álltunk meg egy hamburgerre( amit azóta is emlegetünk annyira isteni volt).

A gyerekkel való utazásban sem vagyunk kezdők, mert tavaly Bulgáriában voltunk hármasban és semmi gond nem volt, sőt.... :-)

 

Szóval nagyjából tudjuk hova szeretnénk menni, de egy kis ötlet kellene, hogy egy hetes nyaralás alkalmával merre vegyük az irányt.

 

Köszönöm mindenkinek, aki veszi a fáradtságot és ír!

ÜdV: Anna

szervezkedő Creative Commons License 2010.05.23 0 0 14524

Nem tudom hogy mit bűvészkednek a vagonokkal és mit nem.

Ez a nagy "akció" szerintem most is azt jelenti mint eddig, hogy a Pestről indulók, beülnek egy vagonba és arról nem kell leszállniuk mert végig megy Barba.

Az meg már forgalomszervezési kérdés, hol melyik mögé csatolják!

 

Januárba amikor mentem ki, akkor nagyot lestem Szabadkán hogy ha jól emlékszem 3-4 vagonnal indult a szerelvény. Reggel mikor leszálltam Sutomoren, jól megszaporodtak a vagonok , hogy hol pakolták rá, nem figyeltem, aludtam!

:-)

Előzmény: szilvia32 (14522)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.23 0 0 14523

Bocsi a névadásért!

 

Küldtem neked emailt!

De elalvás előtt ne nézzétek meg, majd csak holnap délelőtt!

:-)

Előzmény: szilvia32 (14522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!