Keresés

Részletes keresés

berger7722 Creative Commons License 2004.07.30 0 0 947

Snorkilla,

 

ha tudsz nézz be a Hervisbe elfogadható áron vannak uszonyok és egyebek.  és ne  a gagyi kategóriából :-))

 

Uszony (Mares) 4900

Technisub kb 6500

 

berger

Előzmény: Snorkilla (941)
Snorkilla Creative Commons License 2004.07.30 0 0 946

A "fantasztikus, szuper, megbízható és jóhírü" Kartago Toursnál fizettünk be.  :))
Remélem nem fognak elrontani semmit.... Kicsit aaggódom miattuk, de ez van. Ellenben 10.000 Ft-ért ők is olyan szívesen intéztek volna nekünk vízumot... :)))    Amit régebben írt vki, hogya vízum kinnt 15 USD, ezek szerint ez most is így van?

Vajon mikor fog indulni a repülő? Hajnalban, délelőtt, netán este vagy éjjel?? Kb. hány nappal előtte fog kiderülni? Csak amiatt kérdezem, hogy a szabit hogy vegyem ki. Ráadásul párom 13.án reggel 6kor végezne a munkahelyén. Persze megoldható, ha estleg el kell jönnie előbb. De ez azért vicces lenne.

Ha valóban a Dreamsbe kerülünk (remélhetőleg, de ugye ki tudja..), ígérem, hogy le fogom fotózni magát a szobát is, meg az éttermet, meg minden ilyen "kényes" pontot. Csak hogy tisztázva legyenek a félreértések. (SZép-e, jó-e stb...)

Hmmmm, csak már ott lennénk.....

beeeeeee Creative Commons License 2004.07.30 0 0 945

Hol fizettél be?

Ha OTP Travel, akkor a többi utas már itt Ferihegyen megkapja a vízumot a repülőjeggyel együtt, úgyhogy ők ott már nem fognak sorbanállni vízumért, csak az útlevélvizsgálathoz, de az elég gyorsan megy.

Előzmény: Snorkilla (943)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.07.30 0 0 944
Nyugott lehetsz, lehet ottkint intézni a vízumot minden gond nélkül. Így is úgy is sorba kell állnod a vízmos résznél. Legalább is nálunk úgy volt. A repcsin kitöltöttük az igénylőt és azzal kellet odamenni. Attól ne félj, hogy lekésed a transzfert, mindenkit megvárnak.
Snorkilla Creative Commons License 2004.07.30 0 0 943

Tegnap bementünk, "oszt adtunk neki"!! :))))  Azaz: befizettük az utat:)
Ráadásul az a leányzó, akinél befizettünk, mert ő is azzal a turnussal jön amelyikkel mi, és ugyanoda: Dreams Beachbe.

Azt mondta, áprilisban volt már ott, és hát.... MOST VISSZAMEGY!!!! :))

Tehát nem hangzik rosszul.

 

Szeretném ha valaki, aki már jártas ebben, megerősítene, hogy: a vízumot az egyiptomi repülőtéren is tudjuk intézni. Azaz, kiszállunk a gépből, odamegyünk a megfelelő pulthoz, és pl. dollárban lepengetjük az árát. Még kérdés ezzel kapcsolatban: kell hozzá fénykép?

És kb. mennyi időt vesz igénybe, ha ott a reptéren állunk neki intézni? Azt azért nem akarom, hogy egy hosszabb sor miatt lemaradjunk a transzferről... elég vicces lenne.

Esetleg érdemesebb lenne itthon a nagykövetségen elintézni?

 

Előre is köszi mindent, MINDENKINEK!!! :))

Előzmény: Marianna-22 (942)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 942

Szia!

 

Nem valószínű. hogy felrobbantanak!

Búvárszerkót szerintem Budaőrsön a Divex Sportban érdemes venni. Ott tényleg minőségi cuccok vannak. A Tescoban csak ilyen műagyag sz..t kapsz amibe befolyik a víz, meg hasonlók. Igaz nem 2000 Ft lesz, de nem is egy évre veszed ( vagy 1 hétre...se). Megéri a befektetést hidd el.

Snorkilla Creative Commons License 2004.07.29 0 0 941

Marianna-22: Assszongya' hogy.... Augusztus 13-ig mennénk,20.-áig lennénk.

Ma jár le az opciós foglalásunk a hotelre, azaz ma este 5ig fixre el kell döntenünk, hogy megyünk-e.

 

Anyukám ki van akadva, hogy agyon fogja magát aggódni értünk, mert biztos felrobbantanak minket meg ilyenek.... Butaság. (Remélem)
Más: Nem tudja vki, hogy jelen pill.ban hol lehet alap "búvárszerkót" kapni ithhon olcsón? Pl. Tesco?

Előzmény: Marianna-22 (938)
riki86 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 940

És holnap ilyenkor már nem fogok fázni!!!

Kék lyukacsos cipőt vettünk...másról nem, arról megismertek! :-DDD

Előzmény: csiricsi (932)
csiricsi Creative Commons License 2004.07.28 0 0 939

Sziasztok én búcsúzom! Megyek el az irodából, legközelebb aug 6-án vagyok, este pakolok, holnap indulok Sharmba!

Mindenkinek jó nyaralást kívánok!!

 

CSiricsi

Marianna-22 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 938
Tényleg kevés a 8 nap, de több a semminél! Meg legalább ösztönöz, hogy viszza térj! Ne adodj tök jó lesz minden!! Mikor is mész?
Snorkilla Creative Commons License 2004.07.28 0 0 937

Addig addig filóztam, amíg a Djerba Palace betelt.
De már nem bánom:)  

Úgy néz ki, Sharmot rendelték nekünk az égiek :)))
Azért köszönöm, hogy megerősítettetek!!!!
Mindenesetre egy kicsit aggódom.

Mondja már meg nekem Valaki, aki volt már ilyen helyzetben: megéri egy hétre pl. Egyiptomba menni pihenés szempontjából? Én egy kicsit keveslem.... :((
Mert: 8 nap össz., abból 2 nap majdnem csak az utazás, marad 6, amiből mondjuk elkirándulgatsz 2őt, tehát össz. marad 4 nap....
HajjajHajjajHajjaj......

Rigoletta Creative Commons License 2004.07.28 0 0 936

Kedves Csiricsi! Nálam közben változott a helyzet. Teljesen bizonytalan vagyok, így vagy nem utazom el idén vagy Alcudiába megyek. De ez még teljesen képlékeny.

 

Mikor szeretnél nyaralni?

Előzmény: csiricsi (925)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 935
Sharm!!!! Mindenképpen egyiptom! Ne is gondolkozz tovább!!!!!
Rigoletta Creative Commons License 2004.07.28 0 0 934
Sharm!!! Szerintem sokkal szebb a Vörös tenger. Djerban még nem voltam, de Tunéziában már igen. Szerintem jobb Egyiptom.
Előzmény: Snorkilla (933)
Snorkilla Creative Commons License 2004.07.28 0 0 933

PLEASE HELP!!
Döntenem kell még ma!
Egyiptom- Sharm- Dreams Beach 8 nap  VAGY Tunézia- Djerba Palace- 11 nap ??
Árban megegyeznek.
Fogalmam sincs, mi legyen:((((( Kérlek, segítsetek!

 

 

csiricsi Creative Commons License 2004.07.28 0 0 932

Állandóan karbantartják a fórumot, soha nem tudok írni...

 

Szóval Jó dolog az kék vizicipő, lukacsos, nem áll meg benne a víz. Jól jött Horvátországban is az éles sziklákon.

Riki86 és Bébé7 holnap ilyenkor már lassacskán indulni kell!!!

 

Ind: MA 2220 Sharm El Sheikh 13:00 2A

Érk: MA 2221 Sharm El Sheikh 21:15 2A

 

 

Ez egy jó oldal: légifelvétel Sharm és környéke, meg lehet keresni a hoteleket benne:

http://www.wernerlau.com/egypt/index.htm

 

Ez pedig sharm oldal, jó nagyon:

http://www.goredsea.com/EN_gomaps.aspx

 

Csiricsi

 

 

menarr Creative Commons License 2004.07.27 0 0 931
Nem árt, ha van a lábadon valami, amikor evickélsz. A korallok élesek, meg van néhány veszélyes élőlény is, szóval az uszony nem csak az úszásban segít:)
Előzmény: riki86 (930)
riki86 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 930

Uszony még nincs, mert a férjem még a Tiszán horgászik, pár dolgot majd holnap szerzek még be. Az is lehet, hogy majd inkább ott veszünk, ha szükségét érezzük. De nekem nem fog ártani, ha kicsit többet kell evickélnem, legalább egy kis gyári úszógumit van esélyem leadni :-DDD

Bár, ha visszaemlékszem a Tunéziában elfogyasztott esti sütik ízére (és mennyiségére), akkor gyanítom inkább fel fog ugrani pár kiló, mert azt olvastam, hogy azok itt is finomak szoktak lenni :o))))

Előzmény: bébé7 (929)
bébé7 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 929

Lassan 13 lesz.

Megvan az uszony?

Előzmény: riki86 (912)
riki86 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 928

Ja én meg háromszor elolvastam, hogy most mi van??? Meg visszakerestem, hogy elértettem valamit, úgy rémlett, hogy most 29-én jöttök a Hostmarkba....De így már értem! :o))))

Előzmény: csiricsi (926)
riki86 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 927

De kár! :-((( Én direkt élveztem volna, hogy kétszer szállunk fel! :o)))

 

 

Előzmény: csiricsi (921)
csiricsi Creative Commons License 2004.07.27 0 0 926

Természetesen egy imerősöm írta az előző üzenetet az én nevemben...

Csiricsi

csiricsi Creative Commons License 2004.07.26 0 0 925

Szia!

 

Én nyitott lennék a gondolatra, ha úgy alakul, mert én is Sharmba akarnék menni, csak nincs kivel. Az alapvető kritériumoknak megfelelek, értsd: lány vagyok. Tavaly voltam a Club Fanaraban és hétországraszóló volt , úgyhogy nem bánnám, ha idén is kegyükbe vennének az istenek és el tudnék menni.

Előzmény: Rigoletta (907)
rags Creative Commons License 2004.07.26 0 0 924
Most 4.-ik alkalommal mennénk le. Eddig voltunk a Dreams-ben, Sheratonaban is. Ilyen gond csak egy Kairo-Hurghada túrán voltm ott is a Kairói szálloda miatt. Amit most épp a Sheratonért vagy a Savoyért kérnek az egy vicc:((
Előzmény: zenox (923)
zenox Creative Commons License 2004.07.26 0 0 923
Hát nem tudom. Ha csak 5-6 ezer forint különbség van, egy másik igényesebb szálloda között, akkor szerintem azt válasszátok. Nem biztos, hogy a higiénia is megfelelő, és nem hiszem hogy megéri pár ezer forintért végigfosni Egyiptomot. Nekünk nincsenek extra igényeink, elalszunk egy sátorban is. Europában... Viszont, Egyiptom egy arab ország ami azért más világ. A Coral Beach Hotelt láttam már 3 és 4 * osként is feltüntetve. Biztosat csak az tudna mondani aki már járt ott.
Előzmény: rags (919)
bébé7 Creative Commons License 2004.07.26 0 0 922

zenox írta (851), enniyt tudok.

 

Előzmény: Rigoletta (907)
csiricsi Creative Commons License 2004.07.26 0 0 921

Sziasztok, 7 végén nem voltam...

 

Szóval júli 1 től beüzemeltek egy új gépet/Malev ami közvetlen Sharmba megy, tehát nem Hurghada érintésével. ez 13 órakor indul csütörtökönként a Fhegy 2A ról. Mi ezzel megyünk asszem. de holnap már többet tudok. Már csak 3-t kell aludni...Delfin úszás király, 20.E forint/fő, lehet, hogy megéri.

 

riki86: az uszony nagyon király dolog, nem kell erölködni az uszással, hanem csak egy kicsit meglegyinti az ember a lábát és halad. +Ha viszont eröltetve nyomatja az ember akkor gyorsabban megy mint egy motorcsónak. Szóval uszony nagyon jó dolog.

 

Annyit mondok, hogy 29-re 42 C mondanak (http://www.wetteronline.de/Afrika.htm)

A wasser 31 C fok. Kpróbáltam az itthoni medencénben a 31 fokot... hát érdekes! Nem fogunk fázni az biztos.

 

egyenlőre ennyi..

Csiricsi

Anna ) Creative Commons License 2004.07.25 0 0 920

Nálunk nem jött ki! :(

 

Este 3/4 7-kor ment a gép 6 helyett, éjjel 2re költöztünk be  a szobába, és asszem 14:00-kor indult vissza ( v. előbb )! :(

 

Előzmény: menarr (918)
rags Creative Commons License 2004.07.25 0 0 919
Ha olyan mint a Dreams, akkor tökéletes. :))) Inkább próbálok kevesebbet költeni a szállodára, hogy minél többet lent lehessek a vörösön!
Előzmény: zenox (917)
menarr Creative Commons License 2004.07.25 0 0 918

Pontosítani szeretnék. A Kartagónál sem vesznek el két napot, mert bár első nap éjjeli az indulás, a végén ráhúznak egy napot, szóval kijön a hét nap.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!