Keresés

Részletes keresés

regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1144
Pici önkorrekció. A McD áremelés stimmel, a többi, amit írtam, csak részben. Reggel még nem volt kiírva minden ár. Na mindegy, az OFFolás e témában beszüntetve.
Előzmény: regisztrálatlan (1138)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1143

A jól sikerült játszótérhez annyi komment, hogy a hinta életveszélyes.

 

Amikor én purdé voltam, akkor a hintáknak durva sacc szerint min. 25 cm ülőfelületük volt, és biztonsági lánc volt mindegyiken, az anyukák mégis halálra aggódták magukat, hogy netán kiesik valamelyik, a hintázás élvezetét túlzásba vivő kölök.

 

Ez a hinta pedig jó ha 8-10 cm széles ülőfelülettel bír, ami ráadásul nem is sima, hanem domború, és semmi biztonsági lánc vagy korlát nincs az ülésen. Viszont jó hosszú a felfüggesztése, piszok magasra fel tudja hajtani az ember magát. Múltkor asszonnyal a vicc kedvéért kipróbáltuk, de elég félelmetes volt :-) Szerintem ha a kölkök nagyon belelendülnek a hintázásba - vagy valami vidám piás társaság áll neki ökörködni a játszótéren -, és valamelyikük kiesik, akkorát tud zakózni, hogy a kortán szőnyeg végén is túlrepül. Akkor majd tűnődhet az önkormányzat, vagy/és az általuk megbízott kivitelező a kártérítésen...

Előzmény: tuli2006 (1140)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1142
Az elmúlt legalább1 évben csibeburgernek hívták ugyanazt, ami előzőleg McCh volt. De ha tévednék és van kbs. a kettő között, akkor meg (legalábbis úgy láttam) eltűnt a csibeburger az étlapról, és ismét megjelent helyette a McCh. Nem mintha hiányolnám, csak szóvá tettem.
Előzmény: saabi (1139)
tuli2006 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1141
Úgy hallottam, lefogják festeni.
Előzmény: nemregisztrált (1124)
tuli2006 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1140
Szerintem egy második faluközpont lehetne ez a terület. A hétvégén a választások miatt elég sokan jártak arra.
Az Önkormányzat is a közelben van, nem értem miért nem karolja fel senki ezt a lehetőséget évek óta. Egy rosszul sikerült építkezés miatt nem kellene lemondani erről.
A játszótér nagyon jól sikerült,(bár kisebb gyerekeknek való hinta is lehetne rajta), én úgy vettem észre, hogy sokkal többen használják, mint régen. Ezt a fejlesztést kellene tovább gondolni. A szellem házban lehetne iskola (középiskola lenne a legjobb), vagy művelődési központ, esetleg egészségügyi intézmény (akár magán rendelők is). Ekképpen meg növekedett forgalom miatt a Várhegy üzletház is benépesülne üzletekkel.
Nekem továbbra is nagy álmom, hogy a patak mellett egy sétányban folytatódjon a Széchényi park zöldje a Dózsa u.-ig , Solymárnak egy zöldtengelyét alkotva.
Csodálatos séta lenne: Mátyás domb (a hozzá tartozó kiránduló központ), Várhegy utca, Széchényi park, Káposztás sétány, stb.
Előzmény: nemregisztrált (1100)
saabi Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1139
Mikor volt az McD-ben a McChicken csirkeburger?

Ave, Saabi.
Előzmény: regisztrálatlan (1138)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1138

Sziasztok!

 

Egy "frissítő" hír, különösen a diadalittas koalíciós szavazók figyelmébe. Néha járok McDonaldsba (inkább kényszerből, mint jószántamból, de nem ez a lényeg), ezért nemrégiben felfigyeltem arra, hogy a 2.forduló előtti napra "születésnapi" akciók, néhány termékre 10évvel ezelőtti árak voltak hirdetve a Moszkva téri MD-ban. Ma reggel viszont radikális áremelés történt, látszólag eltűntek a korábbi "zsebpénzbarát" ajánlatok, és ismét McChickennek hívják azt, ami eddig csibeburger volt. Ugye nincs összefüggés...?

 

Bocs az OFFért, de ez kikívánkozott belőlem.

nemregisztrált Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1137

Nagyon szép a szobor!

Bár, nekem kissé monumentálisnak tűnik.

Dehát "Ahol a pénz ott a hatalom"-mentségemre legyen mondva nem én találtam ki. Dolgaink nem változnak csak átalakulnak.

 

Előzmény: regisztrálatlan (1134)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1136

Olyan plakátokat véltem ma hajnalban látni a buszablakból Solymáron, amelyek szerint mintha a választókörzetünk MDF-szervezetei Gulyás Dénes támogatására kérték volna a fórumos szavazókat. A dolog furcsasága, hogy egész hétvégén a faluban cikáztam, mégis ilyen plakátokat csak ma láttam először... Persze biztos csak figyelmetlen voltam.

 

Hajnalban valakinek a kezében láttam valami színes szennylapot, a címlapon nagy betűkkel: Fölényesen nyertek. Ez történik, amikor felhígul a szakma és már az újságírók közt is egyre többen nem tudnak magyarul. Nem fölényesen, hanem fölényeskedve, ez a helyes kifejezés ;-DDDD

 

:-(((((((((

regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1135

Valamit elszúrtam az előbb... itt a harmadik kép, amit ígértem.

beszentelés

regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1134

Szia!

 

"Hagyomány" szoborcsoport, ez a nevük, tegnap délután lettek felállítva és felavatva, abból a célból, hogy megőrizzék az utókor számára a sváb hagyományokat, viseletet, stb. A képeken a szoborközelről, Kovács jenő szobrász, illetve Péter atya, amint éppen beszenteli a szobrokat.

 

Üdv: András

 

szobrokKovács Jenő
Előzmény: saabi (1133)
saabi Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1133
Huhh... kinyírtam a topic-ot, vagy csak mind voksoltok? :-)
Le vagyok maradva mint a borravaló! Milyen szobrok vannak a templom elött? Most délután láttam, de nem volt érkezésem odamenni megnézni. És hogy sírjak is egy kicsit, ikerbabakocsival nehéz közlekedni a faluban. Legalábbis a Hősök utca-Templom tér vonalon. Miért kell a járdára parkolni? Pláne amikor egyirányú egy utca és amúgy is van elég hely?

Ave, Saabi.
saabi Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1132
Abból készült a plusz "s" betű. Igy kilóra megvan. :-D

Ave, Saabi.
ps: ma először a fiúk megtekinthetik Solymárt. :-D
Előzmény: regisztrálatlan (1130)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1131

A múzeumban meg kiállításmegnyitó volt. A bácsi inkább festő, de most egy szobrát csatolom be.

 

Vida Zoltán szobra

alkotó

regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1130
Egy vessző és egy gondolatjel viszont lemaradt. Mármint az emléktábláról.
Előzmény: regisztrálatlan (1129)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1129

A "Solymár-himnusz" szerzőjének emléktábla-avatása is ma volt. Sajnos valamilyen okból nem sikerült helyesírási hibától mentesen elkészíttetni az emléktáblát. Németül nem tudok, úgyhogy csak feltételezem, hogy az hibátlan - de a kisebbséget két s-sel írták...

 

sokadalom a Szabadság utcában

emléktábla - sajnos, egy helyesírási hiba is becsúszott

regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1128
izé, három kép...
Előzmény: regisztrálatlan (1127)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1127

Jó estét! vagy reggelt???

 

Nem tudom, miért ült le a fórum, a tavasz is közrejátszhat benne, a programok bősége szombaton és vasárnap is (a szombatiakból mindjárt teszek fel pár képet); de részemről a fenyegetően közelgő lapzárta is szerepet játszik.

 

Itt van két kép a Jegenye-völgyi programról.

 

gátépítés

szalonna

vízminőség

 

Üdv: A.

Előzmény: senior önkormányzó (1126)
senior önkormányzó Creative Commons License 2006.04.22 0 0 1126

Hű, de leült a fórum! Ez a tavasz? vagy a föld napja? vagy a választás? Erről jut eszembe... Azt hiszem, annak köszönhettük a gyilkos kampányt, hogy a politikusok elhitték, hogy 30%-unk még nem tudja, kire fog szavazni! Ez marhaság. Két féle álampolgár van, aki szavaz, és aki nem. Aki szavaz, az tudja, hogy kire, azért megy el. Aki nem, azzal kár foglalkozni. A 30% annak köszönhető, hogy még mindig nem vagyunk elég nyíltak és őszinték, inkább sumákolunk, hogy még nem tudjuk...stb. és ezt el is hiszik. Ha nem lenne kampánycsend, közvélemény kutatás csend, ha mindenki őszinte lenne, ha megkérdezik, akkor jó előre lehetne sejteni a választások végeredményét, és ennek következtében a választhatók sokkal inkább a saját szereplésükkel, mint a választók közvetlen befolyásolásával törődnének! A kopogtató cédulák is csak arra jók, hogy legyen min kötözködni! Egyszóval, mai demokráciánk magán viseli a hosszú diktatúra jegyeit, legyen szabad választás, de kegyetlenül szigorú feltételekkel! Mindegy, hogy mibe kerül erkölcsi és anyagi értelmben egyaránt...Azért, a liberálisabb választási szabályok mellett is kialakulnak a kellemes izgalmi állapotok, ahogyan azt a fejlettebb demokráciákban is látjuk. Az eredmények általában szorosak, akárcsak a foci VB döntők. Hogy az előrejelzések mennyire jönnek be, azért fájjon a közvélemény kutatók feje!

 

Sikerült fölrázni?

 

 

regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.22 0 0 1125

Szia!

 

Azért gondoltam a buszt, merthogy akkor hamarabb kiérhet a társaság a terepre, és előbb kezdhet dolgozni. Én amúgy - láthattad - gyalog mentem ki a rengeteg felszereléssel, határozókönyvekkel és miegyebekkel együtt, tehát nem nagyon érhet a lustaság vádja.

 

Egyébként valahol igazam is volt, mert amire a Templom térről induló társaság leért a tisztásra, addigra azok, akik effektíve a patak és a környék tisztításáért mentek (háromnegyed kilenc tájban már jó páran ott voltak), azok legalább felerészben már végeztek (-tünk) is a munkával.

 

Mindjárt teszek fel ízelítőnek 1-2 képet.

Előzmény: szkitty (1120)
nemregisztrált Creative Commons License 2006.04.22 0 0 1124

Amíg Ti a szabadban, addig én itt a gép elött úgy érzem korrigálnom kell

az utolsó (1086 -os) hozzászólásomat:

Szóval: a szoborlefedés nem szörnyű, csak patinásított anyagból jobb lett

volna. Gondolom az drágább, szóval majdcsak mattul. Az idő megoldja.

 

saabi Creative Commons License 2006.04.21 0 0 1123
Aranyos vagy, de a fiúk még nem voltak kinn a szabadban, bár lassan elkezdjük szoktatni őket. Megosztán a terep-iker-babakocsi még nincs meg, csak egy kölcsönkapott öreg jószág. Annak meg ahogy elnézem, a sima járda is kihívás. :-)

Ave, Saabi.
Előzmény: szkitty (1120)
saabi Creative Commons License 2006.04.21 0 0 1122
Arra én is kíváncsi vagyok. Bár a HVG említése hihetőbbé tette számomra a dolgot...

Ave, Saabi.
Előzmény: kerekhegy (1117)
szkitty Creative Commons License 2006.04.21 0 0 1121

...bocsi, a "de" helyett "és"-t szerettem volna írni...

 

Szkitty 

Előzmény: szkitty (1119)
szkitty Creative Commons License 2006.04.21 0 0 1120

Na de András!...

 

Gyalog, nem busszal!!! -Tudom, most Te is azzal jössz, amivel az egyik barátném: "..hogy nem vagyok én csavargó!..."

 

Sajna, ez most kirándulás! Amúgy szerintem a Templom tértől a Paprikás-patak nincs több óra járásnyi távolságra... Sőt! Még babakocsit is el lehet tolni  -az utóbbit Saabinak szántam : )

 

Ja, és gyönyörű idő lesz!!! Ez biztos!!!!

 

Szkitty

Előzmény: regisztrálatlan (1109)
szkitty Creative Commons License 2006.04.21 0 0 1119

Nem baj, akkor gyere később! (Más is van, aki Bp-ről jön, de nem szeret korán kelni...) Mi lent leszünk!!! Ja, és állítólag kaja is lesz...

 

Szóval várunk!!!

 

Szkitty

Előzmény: kerekhegy (1104)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.21 0 0 1118
Esetleg nem baj, ha van nálam bukósisak és golyóálló mellény... ?
Előzmény: kerekhegy (1117)
kerekhegy Creative Commons License 2006.04.21 0 0 1117
A megkeresésedre való reakciójuk sokat elárul majd a cikk igazságtartalmáról.
Előzmény: regisztrálatlan (1115)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.21 0 0 1116

Komoly tűz volt az éjjel a Postával majdnem szemben a Mátyás utcában: az egyik hosszú telek alsó házában a padlástér gyulladt ki 11 óra körül. Két könnyebb sérült is volt, az egyik - ha igaz - füstmérgezett, egy másiknak a keze pörkölődött meg. Az okokról éjfélkor, amikor hazamentem, még nem lehetett tudni (még folyt az oltás), de a tűzoltók első sejtései szerint valami ittasan cigarettázós, vagy családi veszekedés után padlást felgyújtós (???) sztori lehetett. Szerencsétlenek, piszkosul nagy káruk keletkezett a sérülések és a trauma mellé.

 

A helyi tűzoltók beengedtek viszonylag közel, úgyhogy tudtam pár képet csinálni. Nem túl jók, de állvány nélkül, éjféli fényviszonyok mellett, ilyen távolságból még ez is istenes. Jó fej volt a fővárosi oltásvezető is: csak akkor jött oda hozzám nagy komótosan, amikor már látta, hogy egy csomót villantottam, és csak akkor kérte meg, hogy lehetőleg fáradjak ki az utcára (amit amúgy le is kellett zárni). Jobb képeket az addig készülteknél már úgysem nagyon csinálhattam volna.

éjféli tűz 1

éjféli tűz 3

éjféli tűz 2

regisztrálatlan Creative Commons License 2006.04.21 0 0 1115

Szia!

 

A veled való vitatkozás szándéka nélkül jelzem, hogy a hvg.hu azért valamelyest helyt adott a cikkben foglaltaknak, hiszen tegnap délután közreadott írásukban (http://hvg.hu/itthon/20060420veseverok.aspx) egy betűvel nem próbálják cáfolni azt, hogy a közreadott név és más személyes adat fedi azt az illetőt, aki a [kuruc.infóra ugyancsak belinkelt] márc.15-i Hírtévés felvétel szerint provokatívan szitkozódott és tettlegeskedett a Múzeumkert előtt.

 

Nem tudom, hogy szót lehet-e érteni egy ilyen figurával, aki egy kamera által sem zsenírozva, teli tüdőből szidalmaz olyan politikust, akit nem is ismer [nekem igenis mindegy, hogy milyen oldalit: én pl. nem bírnék ép gyomorral, nyilvánosan szidalmazni egy politikust sem, még akkor sem, ha amúgy igazán rászolgált], illetve köt bele tettlegesen is ismeretlenekbe. De ha vele nem is, az édesanyjával talán igen: én tervezem, hogy helyi újságíróként megkeressem és szóra bírjam valamelyiküket. Ha és amennyiben valóban téves a solymári szál, úgyis cáfolják majd.

 

A.

Előzmény: saabi (1114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!