Keresés

Részletes keresés

sfi Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14589
Mekkora az a gyerek, aki után nem kellett fizetnetek Ninánál? Tőlünk simán bevasalták 4 főre, a kisebb 4 éves volt akkor.
Előzmény: moncsa03 (14585)
sfi Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14588
Nekünk hozzátok képest volt némi előnyünk (Pécsről mentünk), de mi is 2 napra terveztük az utazást, mi is Mostarban Ninánál szálltunk meg. Ez így volt jó, mert Mostarban már épp elég fáradtak voltunk, mindannyian örültünk, hogy aznap már nem kell tovább menni.
Előzmény: halloo (14578)
NilsHolgersson Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14587
Szia Anna!
Tavaly 15 hónapos kislányukkal utaztunk kb.15 órát Csongrádtól Herceg Novi-ig,este indultunk 2-3 óránként megálltunk rövid pihire. más Szállás megvan?
-www.hibernia.hu Montenegro utikönyv
-Látnivalók teljesség igénye nélkül:
Herceg Novi(Stari grad,Forte mare,Forte Spanjola,Savina monastir),Mamula,Rose,Robinson beach(Dobrec foknál Rose-Zanjice között) Zanjice,Plava Spilja(Kék barlang),Risanski mozaici(római),Perast és szigetek,Kotor,Lovcen stb. minden város Albániáig,"az olajfa"Barban.
Előzmény: halloo (14578)
NilsHolgersson Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14586
Szia!
Szerintem a "Szervi" Záhony-Tivat párhuzammal kapcsolatban csak arra gondolt,hogy a (293km hosszú) MNE-i tengerpart megismeréséhez valahol közép tájon kell megszállni nem pl. Njivicén vagy az a Ada Bojanán.
Tivat inkább kikötőváros szerintem(légi,tengeri),persze pálmafa sor van a parton.Egyszer kötöttem ott ki,fürödni nem volt kedvem nem voltam berúgva.A Sv.Marko szigeten is megálltunk akkor szemétdomb volt az egész-remélem azóta változott a helyzet.A Boka Kotorskán belül a Tivatski-zaliv,Kotorski-zaliv belső részek,oda csak beúszik a szemét az uralkodó S-SW szélirány miatt az Adriáról.
Előzmény: arodisa (14581)
moncsa03 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14585
Szia! Sopronból indulva lehet tényleg meg kellene állnotok valahol. Mi tavaly Mostarban szálltunk meg 10 euró volt a szállás fejenként Ninánál ( itt kaptam az elérhetőségét meg tavaly nyáron, ha kell előkeresem ), a gyereknek nem kellett fizetni, este sétáltunk és vacsoráztunk egy nagyot-kár lett volna kihagyni.Másnap meg irány tovább Montenegróba.
A Nemzeti parkba asszem 2 euró volt fejenként a belépő, a mauzóleumba meg 6? vagy kettőnknek volt ennyi- ebbe nem vagyok biztos, de azt tudom, hogy sokalltam. Amúgy egyszer, vagyis kétszer :) elég volt megjárni azt a 465 lépcsőt. Visszafele pedig Njegusnak mentünk ahol megálltunk és háznál vettünk prsutot meg jó kis házibort, amit természetesen egy kóstoló előzött meg. A kilátás az öbölre felejthetetlen,tavaly óta emlegeti a párom, hogy ismét megjárjuk ezt az utat, de sajnos idén mégsem jutunk el Montenegróba:( úgyhogy most mindenkire nagyon irigy vagyok aki odamegy nyaralni.
Előzmény: halloo (14578)
szilvia32 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14584

Nagyon rendes a főnököm, de semmilyen juttatást nem kapok ha jól érzi magát a nyaralás alatt, remélem elvonást sem:))))

Azt meg, hogy megy e, úgyis Ő dönti el, csak tetszettek a képek montenegroról.

Üdv: Szilvi

Előzmény: fityók (14583)
fityók Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14583
Főnököt elvinni olyan helyre,ahol magam se voltam,nagy bátorságot feltételez,bár lehet hogy fizetésemelést kapsz nyaralás után :)))) Ti biztos jól fogjátok magatokat érezni!!
Előzmény: szilvia32 (14582)
szilvia32 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14582

Szia!

 

Tudnál e nekem ajánlani 4 fő részére apartmant július első két hetében?

Annyira megtetszett sutomore hogy reklámozom és mostmár a főnökömék is szeretnénke menni.

Ha tudsz ajánlj nekem valamit.

Köszönöm Szilvi

Előzmény: szervezkedő (14524)
arodisa Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14581
Szia!

Van egy olyan érzésem, hogy még mindig nem értjük egymást . . . de nyugtázom a véleményedet és lehet hogy igazad van:) Ha így van mindennképp be fogom ismerni, már nem sokára itt van július, úgyis kiderül!

A fórummal semmi bajom, tőled is sok hasznos info-t lehet kapni és a többi kedves fórumozótól is. Ezt nem vitatom és tényleg örülök, hogy rábukkantam erre az oldalra. Szeretem olvasgatni az élménybeszámolókat is. Bár az időm nem engedi hogy visszaolvassak minden hozzászólást 2003-tól kezdve:) Amint lesz rá időm, elolvasok mindent!

Előzmény: szervezkedő (14577)
potika Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14580
Ha Boszniának mentek, akkor szálljatok meg Sarajevoban. Mi pár éve neten foglaltuk a szállást, teljesen megfelelt és olcsó is volt.
Előzmény: halloo (14578)
halacs Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14579
Az autós kérdésekre nem tudok válaszolni. De azt el kell mondanom, nekem a mauzóleum és a fenti kilátó is nagyon nagy élmény volt, ne hagyjátok ki. Ha jó az idő, csodás látványban lesz részetek. :-)
Előzmény: halloo (14578)
halloo Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14578

Szia!

Igen autóval megyünk, csak még dilemmázok, hogy 1 vagy két nap alatt tegyük meg az utat. Sopronból indulunk szóval hoszzú is az út. Boszniának megyünk. Egyszer már mentünk így Dubrovnikba, akkor Jajce-n szálltunk meg, de elég húzos volt a szoba ára. Gondoltam arra is hogy éjjel letekerjük az út nagy részét, nappal meg a csodás tengerparton utazunk a célig, csak hát félek, hogy a gyerek hogy fogja bírni az autósülésben annyi ideig.

Nincs valakinek valami ötlete, hogy merre mehetnénk, vagy hol szálljunk meg útközben?

Nézegettem a képeket a Lovcen-ről, nagyon tetszik, ahogy kivettem kocsival fel lehet menni, csak a mauzóleumba kell gyalog menni, de olvastam valakitől, hogy szerinte az út sokkal szebb volt mint a mauzóleum.

Mennyit kell fizetni amúgy a behajtásért?

Előzmény: moncsa03 (14575)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14577

Kedves Dóri!
Első hozzászólásodból számomra az jött át hogy a barátoddal Montenegróba szeretnétek nyaralni és valami csendes, egyszerű helyet kerestek, ami aránylag nem drága és ahonnan tömegközlekedve is kényelmesen, be lehet kirándulni az országot.

A fórumozók véleményét kérdezted. Volt aki lebeszélt, volt aki nem. Ha te az országot szeretnéd beutazni, ráadásul tömegközlekedve, reggelente/vagy este mezítláb sétálni a parton, miközben lágyan hullámzik a tenger, akkor paraszti ész, ide vagy oda,  szerencsétlen a választás, de ha kimondottan a Kotor és Tivat környékét szeretnéd megismerni, akkor foglalj ott szállást.

 

Sajnos ez a fórum gyakorlatilag egy szálláskereső és árinformációs topic. Talán ha én is nem offolnám tele állandóan a hülyeségeimmel és mindenki csak azt írná le hogy mit az amit az országról tud akkor használható lenne valamire.
Ennek ellenére, ha valaki szán rá időt (a saját idejét, a saját nyaralására) akkor pl. "kert-barát"-nak köszönhetően megismerheti a Kotori öböl környékét, Amari, Hümi, Sfi, Halacs hozzászólásai között kiróbált szállásokat találhat, vagy ha elolvassa pl. Szemerke fényképekkel tűzdelt élménybeszámolóit, szerintem azonnal csomagolni kezd.
Tiborpapa vagy miso olvtársak pl. a régebbi időkről is tudnak ezt-azt. Miso egy nagyon jól összefogott utikönyvet is készített az országról. Nilshollgerson többet hajózott már a Kotori öbölbe mint a 30-as évek végén Horty tengernagy úr.
Izabella egy éve gyakorlatilag teljes leltárt írt a budvai parton lévő éttermekről.
...és még sorolhatnám.

 

Na de mindegy!
Ha valakinek, nekem teljesen mindegy, ki hol nyaral, ki milyen útvonalon utazik, melyik határállomáson lép ki az országból stb.

 

(Csak az aggaszt, hogy a Sozina alagút díjára elkészített 2,5euro még mindig az autó kesztyűtartójában és nem a pénzszedő markában  csörög.)

Előzmény: arodisa (14536)
H_G Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14576
Akkor lehet, hogy az enyémet el nem adott fasirtok reciklálására használták? Vendéglősöktől kitelik... De nem baj az se, a lényeg, h. igazán finom volt :)

De itt egy recept, próbálkozhattok a lefordításával:

Leskovačka mućkalica

Sastojci
600 grama svinjske ili teleće krtine od najboljih delova
250 grama crnog luka
250 grama svežih paprika
250 grama svežeg paradajza
2 ljute papričice
1 čaša vina
1 kašičica senfa
1 vezica peršuna
so, biber

Način pripreme

Čuvena leskovačka mućkalica može se pripremiti i na roštilju, ali se često priprema sa dinstanim mesom. Isecite meso na manje komade i na brzinu ga propržite. Posolite, pobiberite i dodajte senf. Dinstajte dalje uz povremeno dodavanje manjih količina vode. Dok se meso dinsta, očistite luk, paprike i paradajz. Sve iseckajte i dodajte omekšalom mesu. Poklopite i dinstajte još oko sedam minuta. Na kraju dodajte vino, sitno iseckan peršun i ljute papričice. Poslužite toplo uz domaći hleb ili lepinju.
Előzmény: potika (14559)
moncsa03 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14575
Általában nagyon kellemes a víz hőmérséklete, főleg az öbölben.Plavi Horizont biztos tetszeni fog gyerkőccel, egyrészt homokos, másrészt van minden, kajálda, játszótér, vizibicikli stb.
Autóval mentek?Nem emlékszem, hogy írtad-e. Lovcen általában ki van táblázva. Bár a mauzóleumhoz nem másznék fel többet, főleg gyerekkel-de amúgy se, majdnem kiköptem a tüdőmet mire megmásztam azt a sok lépcsőt.:)
Előzmény: halloo (14557)
Ancsa37 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14574
Köszönöm a válaszod.
Üdv: Ancsa
Előzmény: Amari bp (14565)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14573
Igen , el kell kezdeni, ha továbbra is érdekel, majd kitalálód a folytatást.
Előzmény: Mestiko (14564)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14572
Kalandra fel, ha valami megfogott, úgy is visszatérsz :)
Előzmény: arodisa (14570)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14571
Rendben, megnéztem azon az oldalon a kínálatot, hát ki tudja, Pl voltam Krasiciban, láttam azt a jó kis bulis teraszt, meg sziklás volt, meg tiszta is, csak épp annak nem látszott, mert szürke az alapzat. Pl Tivatban is szürke, de egy helyen, egy ilyen ivóda féle közelében, fehér kavicsot szórtak be, és máris más volt a víz színe:)
Előzmény: arodisa (14570)
arodisa Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14570
Persze nem csak az északi irány érdekel, csak bringával azok nem tűntek messzinek! Gyönyörűbbnél gyönyörűbb helyeket találok!
Előzmény: arodisa (14569)
arodisa Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14569
Ooooo hát ez rossz hír, no de sebaj, a barátom amúgysem biztos, hogy díjazta volna:P

Még semmi konkrétat:), csak van jó pár online térképem, ami jelzi az összes strandot és Tivattól abszolút nincsenek messze, de főleg északi irányba nézelődtem eddig. Például ezen az oldalon több csalogató helyet is felfedeztem:

http://www.luxapartmani.com/MADJAR/index_madjar.html
Előzmény: Amari bp (14568)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14568
Egyetlen egy biciklistát sem láttam, arra fele, ez nem ismert:)
Előzmény: arodisa (14566)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14567
Nincs értelme a biciklizésnek, mert ha véletlen vízszintesek is az utak, ahhoz túl keskenyek, hogy ott nyugodtan lehessen kerekezni.
Milyen strandot néztél ki?
Előzmény: arodisa (14566)
arodisa Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14566
Eszembe jutott még egy kérdés, nem tudom mennyire lehetetlen . . . tényleg egyenlőre mégcsak ötlet:) Esetleg van lehetőség bicikli kölcsönzésre és mennyire fejlett a biciklis kúltúrájuk (nem lenézem!!!!, értem ezalatt, hogy ott is semmibe veszik őket, nem figyelnek rájuk és veszélyes dolog)? Ugyanis ha csupán a Tivattól lévő strand amit kinéztem mondjuk csak pár km-re van, azért kár buszra szállni!
Amari bp Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14565

Nem nem ismerjük, de olyan ahogy a képeket látod, nincs trükk, rengeteg ilyen szállás hely van, mert rengeteg fent sincs interneten.

Becici, egy nyaraló rész, van 2 km-res strandja, azon belül, evődők, ivódák, meg mindenféle áruda, mint Siófok:)

Előzmény: Ancsa37 (14535)
Mestiko Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14564
Köszönöm az infokat. Szerintem valahol középen lesz a szállás, onnan megyünk le és fel. Bár 10 napba kevés fér és éppen lassítani megyünk. De hát mi sétálni is loholva szoktunk. :-))
arodisa Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14563
Köszi szépen az infot, jegyezve:) Kotort szeretnénk megnézni, majd figyelek rá, hogy melyik busz megy arra, a menetrendet meg majd csak kibogozzuk valahogy:)
Előzmény: Amari bp (14553)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14562
Én régi módi vagyok, jót enni, csak itthon tudok, ott meg mindent, mert éhes vagyok:)
Előzmény: Amari bp (14561)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14561
Képet nézve, biztos jó volt:)
Előzmény: potika (14559)
Amari bp Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14560
Egy másfél éves mindet élvez:)
Előzmény: halloo (14557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!