Keresés

Részletes keresés

jubile Creative Commons License 2010.05.29 0 0 14612

Szia szilvia32!

 

Érdekelne a véleményed Sutomore-ről!! Olvastam, hogy már voltatok!

Köszi Móni

letsgonegro Creative Commons License 2010.05.29 0 0 14611
Barátságos panziónk,kedvező árakkal szeretettel vár mindenkit Sutomoreben.

További info:

iranymontenegro@gmail.com

Facebook: Let's go Negro - Irány Montenegró!



Muity Mijo Creative Commons License 2010.05.29 0 0 14610

 

A véleményem összecseng az írással.

Az utolsó szabad országok egyike, azaz Szerbia így fekszik össze olcsó lotyóként avval a "gólemmel", amit az EU jelent.

De itt Montenegro a téma (ne is menjünk át polidilibe), remélem ők sosem jutnak el idáig (Szerbia miatt is nagyon fájna a szívem), akinek meg nem elég tanulság, mi történik velünk és a velünk egyidőben csatlakozottakkal (de akár a görögöket is felhozhatnám), az vessen magára. Soros megjelenését követően gyanítható volt, mivé fognak fajulni a dolgok.

 

Egyébként, hogy on jellege is legyen a kérdésnek, ha már a görögök eszembe jutottak: időnként némelyek fitymálják Montenegro tisztaságát, infrastruktuális adottságait. Na az ilyen menjen a görögökhöz, és szagolja őket, mint leszakajtott virágot, ha ne lenne hatalmas történelmi múltjuk és halomnyi gyönyörű látnivalójuk, a kutya se nézne rájuk. Őhozzájuk képest Montenegro a népével együtt egy mennyország. Ha lenne turistacsalogató kiadványom, biztos ez lenne a vezérszlogenem: NYARALNI SZERETNÉL? CSAK MONTENEGROBA MENNY!

 

 

Előzmény: N-Ervin (14609)
N-Ervin Creative Commons License 2010.05.29 0 0 14609
Ezt most nem értem. Miért veszne el szerinted? Melyik? Szerbiára, vagy Montenegróra gondolsz?
Ez nem az EU-s csatlakozás. (Bár szóban nagy a törekvés az EU-ba, remélem, nem történik meg soha, mert akkor 100%, hogy igazad lesz.)

Amúgy itt a cikk magyarul is: http://index.hu/kulfold/eu/2010/05/28/utlevel_nelkul_utazhatunk_szerbiaba/
Előzmény: Muity Mijo (14606)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14608

Így nem áll az ajánlat!

Ez a kajálósdi nem tudom hogy működik e vagy sem.

A szállást azért gondoltam mert a strandról nézve majd minden épületben van kiadó szállás és gondoltam bekopogok és megkérdem mennyiért?

 

A belinkelt budvai szállás szerintem totál rendben van!

halloo Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14607
Sziasztok!koszonok minden infot! Kerdeznek meg de villam csapott a gepunkbe es telefonrol eleg korulmenyes
Előzmény: NilsHolgersson (14587)
Muity Mijo Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14606

 

Ismét el fog veszni egy nagyszerű ország. :(

 

Előzmény: N-Ervin (14605)
N-Ervin Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14605
Sziasztok! Nem olvasom vissza, lehet hogy már írta valaki... Mai hír:
A szerb belügyminiszter és a szerb miniszterelnök úgy ítéli meg, hogy az EU tagállamainak állampolgárai nem jelentenek biztonsági kockázatot Szerbiára nézve, ezért a jövőben, belátható időn belül lehetővé válik az útlevél nélküli, személyi igazolvánnyal történő utazás Szerbiába, illetve Szerbián keresztül...

Hogy mennyi ez a "belátható időn belül", az még a jövő titka.......
fityók Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14604
csak annyit , a Poseidonban magyar szakácsok dolgoznak /Vajdaságiak/!
Előzmény: moncsa03 (14602)
szilvia32 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14603
Nagyon köszönöm! :)
Előzmény: moncsa03 (14602)
moncsa03 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14602
A főnöknek!:)
Ez nem Sutomore, de jó hely ez is, közel Budvához, félpanzióval.

http://www.poseidon-jaz.com/index.html
Előzmény: szilvia32 (14601)
szilvia32 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14601

Hello!

 

Hát te nagyon jó fej vagy:). Nagyon jót nevettünk rajta a (FŐNÖKÖMMEL).

Ezek szerzint te most is kint vagy? Akkor nagyon irigykedem!

Csak annyi a kikötése az "ismerősömnek", hogy félpanziót szeretne és július első két hetében mennének kocsival.

Köszi Szilvi

Előzmény: szervezkedő (14599)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14600
Nils Kapitány! Van egy olyan érzésem, hogy mi ketten értjük egymást! :-)
Előzmény: NilsHolgersson (14586)
szervezkedő Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14599
Ajánljak a főnöködnek? Az nem jó amit ti foglaltatok? Neked meg nézünk egy tutibbat? :-) Tudod mit délután csinálok egy képet vagy egy videót a falu tengerparti részéről. Megmutatod a górénak és kérdezd meg melyik ház ajtaján kopogtassak be, hol szeretne nyaralni? Egyet ő, egyet én választok(ajánlok). Mit szólsz hozzá?
Előzmény: szilvia32 (14582)
vargamarcs Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14598

Ha már strand.....2008-ban 1 hét montenegroi tartózkodásunk alatt - bár meglátogattunk sok strandot - azok többsége a "heringes" kategóriába tartozott, bár igazából nem voltak csúnyák. Az egyedüli, ahol eloszlott a tömeg, az talán az ulcinji Velika Plaza, ami viszont homokos, és ennek  is megvan a maga előnye és hátránya is. Ami nekünk tetszett, az Budvával szemben, a  Sveti Nikola szigeten lévő strand volt, de ott sajnos tavaly leomlott a sziklafal és betemette azt, bár úgy olvastam, az idén befektetőket keresnek, rendbe tennék és újra látogatható lenne.

 

Szóval Montenegro-t látni kell, mert gyönyörű,  de a strandok - szép helyeken vannak ugyan - nem a legszebbek és a nem a legtisztábbak....

 

 

NilsHolgersson Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14597
'Csatlakozom!:)
Előzmény: moncsa03 (14595)
moncsa03 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14596
Részben igazad van, legalábbis abban, hogy kisebb-nagyobb táv.ra vannak...de mindig ezt a betonlapot emlegeted:) van amúgy kavicsos része is napozóágyakkal, asszem ez a Belane vagy mi-dehát ez se nyerte el a tetszésünket, így ott sem fürdöttünk.
Előzmény: H_G (14594)
moncsa03 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14595
Teljesen igazad van, az első alkalommal tetszhet ez is-sőt kívánom is, hogy tetszen, mert Montenegró csodálatos.

arodisa!
Én és a többiek akik minősítették Tivatot nem akartak rosszat csak lehet, hogy láttak már többet is Montenegróból. Én azok után mondom, hogy mi az évek alatt bejártuk elejétől a végéig és elmondhatom, hogy mindegyik része tetszik, mind egy kicsit más és mégis...

Előzmény: AZS (14593)
H_G Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14594
Mindenesetre a 17 db strand kamu abban az értelemben, hogy azokból egyetlen, egy ronda betonlap van magában Tivatban, a többi kisebb-nagyobb távolságra a környéken.

Előzmény: arodisa (14591)
AZS Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14593
azt hiszem, tudom a megfejtést.
legalábbis a szomszéd országban is ismerek pár helyet, ami olyan, hogy ha először oda, és csak oda mész, akkor akár még tetszhet is. sőt, viszonylag sokan mennek is ezekre a helyekre, és még dicsérik is.

de ettől még az ország többi része nyugodtan lehet toronymagasan jobb/szebb ;-)
Előzmény: arodisa (14591)
moncsa03 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14592
Szia!:) A 17 strandnak mi is felkerestük a 3/4ét és tényleg lehangoló volt a választék. De mint írtam nincs annyira messze a Plavi Horizont amit ismertünk régebbről és a Jaz is aránylag közel van, ezek nagyon jó strandok. 1 hét tényleg nem sok így sztem, hogy megnézzétek Kotort, az öblöt egy-két strandot arra tökéletes lesz Tivat. Esténként ott is lehet sétálgatni, vacsizgatni.
Előzmény: arodisa (14591)
arodisa Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14591
Oké, értem amit mondasz, de még mindig nem akarom az egész tengerpartot bejárni. Kotori öböl a cél és ennyi. Az úti leírásokban erről a környékről is annyi érdekes dolgot olvastam, amire az az 1hét is kevés, ha még le akarnék menni délebbre . . .

Egyet nem értek, ha ennyien ennyire rossz véleménnyel vannak Tivatról és közben más oldalakon azt olvasom, hogy mennyire dinamikusan fejlődő, szépen kiépített kisváros, könnyű közlekedéssel (24órában kompjáratok, buszok mindenfelé mennek a központból), abból a felsorolt 17db strandból meg majd csak találok 1et ami megfelel . . . szóval hogy lehet ekkora kamu az egész??? Mármint a turizmusból élnek, nekik nem érdekük ennyire lejratni magukat. Szerintem. Ráadásul akkor már rég befuccsoltak volna. Az hogy egy két apartman tulajdonos túloz, az érthető. Na de egy egész városról ekkora összeesküvést szőni, hogy megtévesszék az embereket és főleg ENGEM :D:D:D






Előzmény: NilsHolgersson (14586)
moncsa03 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14590
Lehet mi azért kaptunk kedvezményt mert 3 szobát foglaltunk. Az én lányom tavaly 9 éves volt a barátainké pedig 6.
Előzmény: sfi (14589)
sfi Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14589
Mekkora az a gyerek, aki után nem kellett fizetnetek Ninánál? Tőlünk simán bevasalták 4 főre, a kisebb 4 éves volt akkor.
Előzmény: moncsa03 (14585)
sfi Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14588
Nekünk hozzátok képest volt némi előnyünk (Pécsről mentünk), de mi is 2 napra terveztük az utazást, mi is Mostarban Ninánál szálltunk meg. Ez így volt jó, mert Mostarban már épp elég fáradtak voltunk, mindannyian örültünk, hogy aznap már nem kell tovább menni.
Előzmény: halloo (14578)
NilsHolgersson Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14587
Szia Anna!
Tavaly 15 hónapos kislányukkal utaztunk kb.15 órát Csongrádtól Herceg Novi-ig,este indultunk 2-3 óránként megálltunk rövid pihire. más Szállás megvan?
-www.hibernia.hu Montenegro utikönyv
-Látnivalók teljesség igénye nélkül:
Herceg Novi(Stari grad,Forte mare,Forte Spanjola,Savina monastir),Mamula,Rose,Robinson beach(Dobrec foknál Rose-Zanjice között) Zanjice,Plava Spilja(Kék barlang),Risanski mozaici(római),Perast és szigetek,Kotor,Lovcen stb. minden város Albániáig,"az olajfa"Barban.
Előzmény: halloo (14578)
NilsHolgersson Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14586
Szia!
Szerintem a "Szervi" Záhony-Tivat párhuzammal kapcsolatban csak arra gondolt,hogy a (293km hosszú) MNE-i tengerpart megismeréséhez valahol közép tájon kell megszállni nem pl. Njivicén vagy az a Ada Bojanán.
Tivat inkább kikötőváros szerintem(légi,tengeri),persze pálmafa sor van a parton.Egyszer kötöttem ott ki,fürödni nem volt kedvem nem voltam berúgva.A Sv.Marko szigeten is megálltunk akkor szemétdomb volt az egész-remélem azóta változott a helyzet.A Boka Kotorskán belül a Tivatski-zaliv,Kotorski-zaliv belső részek,oda csak beúszik a szemét az uralkodó S-SW szélirány miatt az Adriáról.
Előzmény: arodisa (14581)
moncsa03 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14585
Szia! Sopronból indulva lehet tényleg meg kellene állnotok valahol. Mi tavaly Mostarban szálltunk meg 10 euró volt a szállás fejenként Ninánál ( itt kaptam az elérhetőségét meg tavaly nyáron, ha kell előkeresem ), a gyereknek nem kellett fizetni, este sétáltunk és vacsoráztunk egy nagyot-kár lett volna kihagyni.Másnap meg irány tovább Montenegróba.
A Nemzeti parkba asszem 2 euró volt fejenként a belépő, a mauzóleumba meg 6? vagy kettőnknek volt ennyi- ebbe nem vagyok biztos, de azt tudom, hogy sokalltam. Amúgy egyszer, vagyis kétszer :) elég volt megjárni azt a 465 lépcsőt. Visszafele pedig Njegusnak mentünk ahol megálltunk és háznál vettünk prsutot meg jó kis házibort, amit természetesen egy kóstoló előzött meg. A kilátás az öbölre felejthetetlen,tavaly óta emlegeti a párom, hogy ismét megjárjuk ezt az utat, de sajnos idén mégsem jutunk el Montenegróba:( úgyhogy most mindenkire nagyon irigy vagyok aki odamegy nyaralni.
Előzmény: halloo (14578)
szilvia32 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14584

Nagyon rendes a főnököm, de semmilyen juttatást nem kapok ha jól érzi magát a nyaralás alatt, remélem elvonást sem:))))

Azt meg, hogy megy e, úgyis Ő dönti el, csak tetszettek a képek montenegroról.

Üdv: Szilvi

Előzmény: fityók (14583)
fityók Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14583
Főnököt elvinni olyan helyre,ahol magam se voltam,nagy bátorságot feltételez,bár lehet hogy fizetésemelést kapsz nyaralás után :)))) Ti biztos jól fogjátok magatokat érezni!!
Előzmény: szilvia32 (14582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!