Keresés

Részletes keresés

Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19478

Gepard,

Hat ez jo kerdes..... es nem tudom ra a valszt, csak sejtem....

Az anyagcsere valakinel gyors, valakinel lassu, es valahogy lehet erre hatassal lenni es kifejleszteni/lelassitani az anyagcseret.

Te ebben valszeg profi vagy. Anyagcsere alatt most ertem az oxigent (legzest) is, es a taplalkozast is. Te mindkettot lelassitottad, es valoszinu ez egeszsegesebb mint a gyors.

Ez amit sejtek, de nem tudom miert hogyan mitol fuggnek ezek a dolgok.

 

De ha valaki hozzaszokott a nagyobb mennyisegu anyagcserehez, es hirtelen annyit iszik mint te, akkor az szomjan hal.

 

Pont tegnap lett megosztva egy cikk, a dehidrataltsagrol.

Errol en mar olvastam tobb cikket is. A lenyege, hogy a dehidratacio okoza a betegsegek zomet. Es 2 dologtol fugg: viz es so.

Aki kis anyagcserevel megtartja a hidrataltsagot a szervezetenek, annak nem kell potolnia, ugy mint masnak.

A fejfajasrol pont az elmult idoszakban olvastam tobb cikket is, ami a vizet es a sot ajanlja, es h az biztos jele a dehidrataltsagnak.

Es meg egy dolog - a folyadekra nem egyforma mertekben van szuksegunk minden nap, hanem vannak ebben is kura szeru idotartamok. Vagyis neha amikor meregtelenit a szervezet, akkor tobb folyadekra van szukseg, hogy kimossa a toxinokat a szervetunkbol.

Es ez ami kulonosen fontos a lyme kezelseknel, mert a borrelia egy toxint termelo baci, igy nem csak azok a mergek vannak a testunkben amit az egeszsegtelen taplalkozasunkkal beviszunk, hanem amit a lyme okoz.

Egy ab kura alatt, amikor hirtelen sok baci megdoglik, csak ugy arasszak magukbol a toxint, sajna neurotoxinokat is, kulonosen fontos a jo meregtelenites.

 

En pl elkezdetem szedni litiumot, amirol azt olvastam h nagyon jo a neuro jellegu toxinok meregteleniteseben, igy minden lyme-osnak ajanlotta a szerzo, aki ab kurat csinal.

Nos, en hiszekeny leven, egybol megrendeltem, mert meggyozott, es lassan 4-5 honapja szedem. Errol nincsenek magyar cikkek (en nem talaltam) csak amerikai.

Nekem nem is volt fejfajasom, igy bevalt. :)

De kesobb olvastam olyat is, h igazabol a litium csak a sot helyettesiti az agyban. Ez csak azt erositi meg, hogy mennyire jo a so, hasznos es nelkulozhetetlen, es ha nem eszunk eleg sot, akkor minden bajunk lesz elobb utobb. 

 

Előzmény: ghepard (19445)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19477

szia Vandorlo Palota,

el tudod kuldeni a linket ahonnan ezt bemasoltad?

Kicsit zavarosnak tunik nekem a google forditas, erdekel az arthritoiszre valo kezelesre. :)

Előzmény: Vándorló Palota (19427)
Memphi Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19476

Mert az azi szívritmuszavart okoz, ez a mellékhatás. ;(

Előzmény: Törölt nick (19474)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19475

Vagy azért nem ad azit, mert így akkor semmilyen makrolidot nem mer adni. Ne keseredj el, hatékony lesz a kúra! Én is jobban vagyok már, pedig nekem meg nagyon light-os, csak heti 3 napot kell gyógyszert szednem. De ez is használt azért valamennyit.

Előzmény: Törölt nick (19474)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19474

De hogyhogy nem azit ad? Annak még nálam sincs mellékhatása, pedig hiperérzékeny vagyok az AB-kra. Függhet ez az alfajtól, vagy most hogy van ez?

Előzmény: Memphi (19466)
bob87 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19473

előbb vágják szét az észak-afrikaiakat, nem kevés víz van a Szahara alatt :)

Előzmény: Törölt nick (19462)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19472

Rita, erre így nem tért ki, de szerintem max átmeneti javulás érhető el tőle - tekintve, hogy hosszú távon ezeket nem tanácsos szedni, a hozzászokás veszélye miatt. Nem próbáltam ki, nem akarok játszani ezekkel a szerekkel.

Még annyit, hogy a B vitamin-t is mondta, hogy mindenképp szedjem. Szerinte a sima B komplex ugyan jóval olcsóbb, de a milgamma n a vitaminokon felül tartalmaz idegvédő összetevőt is, ezért ezt javasolta.

Előzmény: Rita2222 (19444)
bob87 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19471

egyszerű, megnézed a dobozát, vagy a gyártó honlapját. Ott leírják honnan származik az alga. Neve nincs gyártótól, akik nem tüntetik fel a forrást, biztos nem vennék 5-7 ezerért terméket. A legtöbb itthon kapható, az kínai alga. Kerülném messziről. Keress taiwani (egy fokkal jobb), hawaii, vagy japán algát (yaeyama pl). Ha rendes boltban veszed, nem lesz drágább, kivéve a hawaii verzió. Európai forrást is kerülni kell, nem kapnak természetes fényt.

Előzmény: pitypangbóbita (19455)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19470

Szia Sziti,

 

Nem kaptam még meg a leveledet. Engem is érdekel ez a candidazis, hogy mik a tünetei. Meddig szedted a gyógyszereket?

 

 

Előzmény: sziti50 (19468)
sziti50 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19469

Szia Rita! Na, nekem is csak feltételezte, mert az én leletem is negatív volt, ezért nem vagyok benne biztos, hogy ez most Lyme, de a tünetek elég egyértelműek. Viszont, ha elolvasom a Candidázist, ami pontosan ilyen tüneteket okoz, akkor már elbizonytalanodom. És ugye nem mindegy, mire kezelik az embert.

Előzmény: Rita2222 (19424)
sziti50 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19468

Szia Cat! Én is ezeket kaptam, csak a Doxy helyett Tetrasyl-t. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy leszel majd tőle, mert én abbahagytam, nem bírtam az idegi fájdalmakat. Még mindig nem vagyok biztos benne, hogy ez Lyme vagy Candida, mert az AB-val utóbbi esetben még nagyobb bajt okozok majd. Írtam a mail-edre is!

Előzmény: Törölt nick (19422)
ghepard Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19467

Az lehet, de meglehet nem valami jól emészti sok ember - %-ban elég sok. Gyerekkoromban én is sokat ittam, de 1979-ben elegem lett belőle, még akkor is csak gyerek voltam, igaz már 27 éves. Egy napon jópár véletlen egybeesése juttatott erre az elhatásozásra.......

Előzmény: Törölt nick (19463)
Memphi Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19466

Sziasztok! Beszéltem Esztóval és a kardiológusommal és nem kaphatom a fromilid unot, sőt semmilyen klaritromicin alapú gyógyszert, mert azok járhatnak ilyen szívritmus mellékhatásokkal. Esztó azt mondta akkor ceroximot ad helyette, de az nem lesz annyira jó...kellene pont a szívritmuszavarra a másik...el vagyok keseredve, most akkor lehet nem is lesz hatékony a kúra???mit gondoltok? ;(((((

ghepard Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19465

Hát mostanában már vannak olyan tanulmányok, melyek nem nagyon dicsérik. Rengeteg ilyen olyan info, cikk van erről. De például sajtok, túró, gyümölcsös joghurt  - azt imádom. Tejet is megihatom, semmi bajom most már tőle, de inkább nem - hisz 1979 óta abszolút nem hiányzik. 

Előzmény: Törölt nick (19461)
ghepard Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19464

Minden elismerésem, akkor nagyon jó kondiban voltál. Én fiatalkoromban nem mértem a pulzusomat, csak egyszer fogadtam, hogy 3 percet simán kibírok levegővétel nélkül. Hát 2 perc 57 mp lett belőle, de a srácok megadták és nem nekem kellett venni a söröket. Ami jó érzéssel tölt el, az az, hogy tavalyelőtt 4 perc 20 mp-ig jutottam. Igen, a futásnál (s amúgy a légzésnél is) a kilégzés a fontos (a belégzés megy magától, az ösztönös). De az is hatásosabb ha tovább tart.

 

Hát a focipálya az nagy volna talán, az kb 70 ember tüdejének felülete - egy emberé kb 100 m2, tehát kb egy teniszpálya. De ez se biztos, így van a fejemben, régebben valahol olvastam.

 

Hát perszehogy vízre meg oxigénre van szükségük a sejteknek. A kérdés csak az, hogy az hogyan jut el oda. Mert hiába van tele a véred oxigénnel, ha nem tud eljutni a sejtekhez (nem jó az oxigén széndioxid csere)  - hiába eszel, iszol ezt azt, ha az aztán hasznosíttalanul ki is megy.....

 

Akkor Neked is klassz a nyugalmi pulzusod, az enyém olyan 52-54 közötti. Tavalyelőtt mértem egysser 47 is. Pedig én csak egyszer egy héten futok, a csütörtöki focin. Én nem voltam futópadon, de a légzést igencsak kiveséstem magamnak és minden nap ellenőrzöm is.

Előzmény: Törölt nick (19459)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19463

Az igazi tejre senki nem allergiás, amit a zacskóban és dobozban veszel meg ott az összetevőkre vagyunkk allergiásak. 

Én nem iszom tejet , gyerekkoromban napi 2 liter is ment ami bió volt .

Tehát saját termelésű tejet ittunk 

Előzmény: ghepard (19448)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19462

8 éve egyik tanárnőm azt mondta , hogy 50 év múlva a vízért fogunk háborúzni.

Ne váljék be a jóslata,mert Magyarországon nagyon sok jó ivóvíz van a föld alatt 

Előzmény: Törölt nick (19449)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19461

Nem esik jól a tej. Lehet, hogy a lyme miatt. Valahogy úgy áll a gyomromban, felfúvódok, nehezen emésztem. Állítólag lyme-ban nem is ajánlott a tejfogyasztás, én sem iszom évek óta.

Előzmény: ghepard (19448)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19460

A Normix anyaga a rifampicin. Nagyon jó gyógyszer, én is szedtem. A különös az, hogy a rifampicint is szokták alkalmazni lyme-ra (külföldön), és még mycoplasmára is. Balaicza ajánlásában benne is van. Tehát még ezzel is tudsz nekik adni egy pofont :)

 

Nálam is hasonló a helyzet, nem küzd ellene. Ráadásul nem is muszáj ahhoz húsz éves fertőzés, hogy ez bekövetkezzen, ismerek olyat, akinek csak egyéves, de máris szeronegatív, tengernyi tünettel. A magamét nem tudom megállapítani, mikori. Ez is régebbi lehet már, de nem voltak durva herxek mégsem, vagy csak szerencsém volt, hogy enyhébben megúsztam.

 

Nyugodtan készülj fel, persze, nem azon a pár napon múlik.

 

Én is majd akarok egy vérvételt, a kúra csak dec. közepén megy le, de már most baromira kíváncsi lennék, hogy így megbolygatva őket mit produkálna a szerológia. Lehet, hogy azért csináltatok egyet, bár elvileg 6 hetet várni kéne AB után, de kíváncsi vagyok, hogy mostmár pozitívvá válna-e.

Előzmény: Törölt nick (19458)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19459

10 éves korom óta futok. Nem sok dologhoz értek,de mondhatom,hogy ehhez nagyon. Pontosan tudom,hogy mennyi levegőt használok el,mennyi oxigén oldódik a véremben. Több ilyen futószalagos vizsgálaton voltam már. A legfontosabb dolog a futásnál a kilégzés. Aki jól csinálja, tudja. Minél hamarabb meg kell szabadulnod az elhasznált levegőtől!Tehát rögtön ki kell fújnod,a lehető leggyorsabban,különben csak mérgezed magad az elhasznált levegővel. A tüdő oxigén felvevő felületét ha kiterítenéd,le tudnál takarni vele egy focipályát. Tehát ott nagyüzem van...Minél több oxigént juttatsz a véredbe,annál nagyobb teljesítményre vagy képes. A sejtjeidnek leginkább vízre és oxigénre van szüksége. Minden más nézet valótlan állítás.

A szívverés frekvenciáról meg annyit,hogy én profi sportoló koromban gyakran futottam 200-as tartomány felett. Ma már nem nagyon tudom(vagy inkább merem) 180 fölé tolni. Akkoriban a nyugalmi pulzusom 42-46 között volt, de ha jó volt a formám ,mértem időnként 38-at is. Mostanság 50-56 körül mozog.

Előzmény: ghepard (19456)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19458

Igen. Már befogadta a bacit az immunrendszer, nem küzd ellene. Aztán érdekes lehet egy ab kúra után elmenni vérvételre.

 

Én nem kezdem ma a kúrát még. Reggel fájt a gyomrom egy helyen, lehajlásra, ülésre éreztem,, és kb 6 napja nem múlik egy torok-garat gyulladásom, ezeket ki kell kezelnem. Kaptam a doktornőtől Normixot, hogy a kúra előtt nyomassam be, ez a beleket letisztítja az ab kúrára, hogy ne legyen hasmenésem tőle. Szóval most felkészülök inkább, kis diétával, gyógyteákkal, gyógyulással, aztán jöhet az AB.

Előzmény: Törölt nick (19442)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19457

Nem. Nekem konkrétan olyan, mintha megpattant volna egy ér alatta, és bevérzik kb. kétszáz forintos méretben a combomon, kb évente 2-3-szor. Ez kb. 5 éve van meg ez a tünet. Nem ütöm be, nem éri sérülés.

Előzmény: Adelaideee (19439)
ghepard Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19456

Hogy teleszívod magad, az nem egyenlő a fogyasztással? Ha rögtön ki is fújod, akkor mit fogyasztottál belőle? Majdnem semmit. Egy szívveréskor kb 1-1.2 deci vér megy odébb, ha kb 6 liter vér van benned és 60-at ver a szíved, akkor 1 perc kell, hogy körbemenjen az összes véred. Minél gyorsabban ver, annál kevesebb vér megy. Ezért a nagyon edzett emberek teste nyugalmi állapotben megelégszik a 30-50 szívveréssel is.

Előzmény: Törölt nick (19453)
pitypangbóbita Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19455

http://www.egeszsegbolt.hu/termekek/20231/medicura_bio_chlorella_tabletta/

 

Sziasztok!

Ezt az algát szedte már valaki? Mi alapján lehet eldönteni, hogy melyiket válasszam? Köszi

ghepard Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19454

Hát igen, sajnos nagyon sok a rákos ember, sok fiatal is, pedig azok isznak eleget.  A papid cigizett? Mert hogy van olyan statisztika, hogy a tüdőrákosok 95%-a cigizik. Tehát nem minden cigiző kapja el, de aki igen abból. Hogy mennyien nem, azt nem tudom.... Mondjuk azért olyan borban, vagy sörben azért van rengeteg víz.....

Előzmény: Törölt nick (19452)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19453

Percenként 15 liter levegőt? :)  Majdnem 7 literes tüdőm van. 3 mp alatt fogyasztok el annyit...

Előzmény: ghepard (19450)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19452

Sajnos az ismeretségi körömben nagyon sok rákbeteg volt az utóbbi 15 évben. Akkor halt meg az édesapám is tüdőrákban. Azóta beszélgetek mindegyikkel és három közös dolog van bennük. No sport,stressz és napi( max! )1 pohár víz. Érdekes,hogy a cigi,pia csak ezek után következik...

Előzmény: ghepard (19450)
ghepard Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19451

Igen, sajnos ez könnyen meglehet, már itt nálunk is olvastam, hogy Szlovákia gondolkodik a víz exportálásán. Már csak ezért is nem ártana vigyázni rá - a kintire is, meg a testben lévőre is.....

Előzmény: Törölt nick (19449)
ghepard Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19450

Azt nem, de mindig van egy határ, ami felett már nem jó és ami alatt már szintén nem jó. Rengeteg ember leszív percenként 15 liter levegőt is, de valahogy nem tud mit kezdeni vele. Nekem elég a 4-7 liter is percenként és nincs légszomjam. A nyálamból pontosan tudom, hogy mennyi a víz bennem, kell e vagy nem. Érdekes, hogy a szemeim se szárazak, se a bőröm és erősnek, rugalmasnak, frissnek érzem magam. A bennem lévő víz körforgása hatásosabb, mint állandóan pótolni és kényszeríteni a testet a sok cucc (nemcsak a víz, brutális, hogy egyesek miket raknak magukba) feldolgozására......

Előzmény: Törölt nick (19446)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 19449

Nem hiszem,hogy kellene bizonygatni a víz fontosságát. A földön a 7 milliárd emberből majdnem 6 milliárd szomjazik. Csak meg kell nézni őket,hogy néznek ki hozzánk képest...és azt is,hogy miért lett olyan hirtelen fontos mindenkinek az ivóvíz. Elfog jönni az az idő,amikor háborúzni is fognak érte. Persze,aki nem akar,az ne igyon. Nem kötelező... :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!