Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.06 0 0 8872
Nyilván nem:)
(de az sem, hogy ő ajánlgatja, menjen valaki véresre lövetni magát...ez ugye nem gáz, hogy nincsen maradandó sérülés)


Előzmény: parazstaposo (8871)
parazstaposo Creative Commons License 2010.01.06 0 0 8871
Ez kurva életszerű szitu.
Előzmény: Törölt nick (8869)
petike23 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 8870
Ja, jöhetnek tigris harckocsik is..
Előzmény: Törölt nick (8869)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.06 0 0 8869
Szerintem meg rosszul járnál, ha megjelenne 3haramia gázálarcban, bukóban ütésálló süncuccban, állig fegyverkezve....
Ez megint nem arról szól, hogy a gumis nem hatékony, csak arról, minden relativ a
szituációhoz képest.


Előzmény: Tschülök (8867)
king jerry Creative Commons License 2010.01.06 0 0 8868
Áhhh ugyan, a gyakorlati bizonyítás elől mindig elsunnyognak, kidumálják magukat.
Csak egy példa: a fő dezinformátor biztonságiőr klf folyamatosan a pepper töltény hatástalanságát szajkózza. Aztán amikor felajánlottuk hogy meggyőzhet bennünket élőben is arról hogy mennyire hatástalan, akkor jött rögtön a kifogás, hogy nem állna a cső elé mert a kirepülő műanyagkupak súlyos sérülést okozhat (aha, bezzeg a gumibogyesz szerinte semmit sem ér ). Mondtuk hogy akkor pepper spray, erre szintén valami süket duma, hogy mitképzelünk minek bizonyítsa ő bárkinek is, kijelentette hogy az úgy van és punktum.

Előzmény: Tschülök (8867)
Tschülök Creative Commons License 2010.01.06 0 0 8867
Ezek megint szituációgyártások, de ha valaki úgy gondolja, hogy ezek megint csak amolyan kitalált dolgok, javasolni tudok egy fegyvervásárlást, bármelyik vitatott gumiképes fegyverrel kapcsolatban! A fegyver vásárlásakor, a kíváncsi kételkedő kap egy bónt, amivel egy lőtéren ingyenesen meggyőződhet, a fegyvere hatékonyságáról. Ha ez sem győzi meg, szívesen megbeszélem vele, hogy hol tud "rámtámadni" váratlanul! Cserébe meg tudom ígérni, hogy "csak" kutyák, gáz és gumis revolverek fogadják, amiknek Én fogom a "nyelüket"!:-DDD 
Előzmény: Törölt nick (8866)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.06 0 0 8866

fetéve ha a mellalak egyetlen találata megállítja a támadót

még éles fegyverrel is gyors duplákat javasolnak ahol ezt komolyan is veszik

de akkor is kell 1-2 mp amíg a sokkal jelentősebb anatómiai hatás mellett a támadó összeesik

 

akit gumival eltaláltak, (igaz az szerelt trumatic bőven 80J alatt), egyet láttam lefeküdni, de az pihengetett is egy ideig, mondhatni már nem fejezte volna be  az utolsó támadó szándékú lépést..

 

na, neki nem is mellkasát találta el.

 

ennyit erről

 

Előzmény: TDI-DRAG (8864)
king jerry Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8865
Ha egyértelműen támadólag indul felém akkor már nem birtokvédelemről beszélünk.
Előzmény: Törölt nick (8862)
TDI-DRAG Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8864
Nem várom meg, de nehogy már mesterlövészi képességre legyen szükség egy mellalak eltalálásához!

Ilyen alapon tényleg vállról indítható rakétát is tarthatnánk..
Előzmény: Törölt nick (8862)
TDI-DRAG Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8863
Nem is gondoltam semmi törvényellenesre!!

Még nincs, de veszek, az tutti. :)
Előzmény: Tschülök (8861)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8862

mi az az "önvédelmi" távolság?

 

birtokvédelem az mi is? bent vagy a zárt helyen, portádon, lakásban, stb és szószerint  rádtörnek

 

te a támadó felé igyekszel mozogni, vagy tőle elfelé?

 

ha egyértelműen támadólag indul feléd, megvárod a kb 2méter távolságot? nanemár..

 

Előzmény: TDI-DRAG (8858)
Tschülök Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8861

Van Onesta-d?

Ha nincs előtted a fegyver, nem  biztos, hogy megérted, miröl is van szó! Semmi különös és törvény-ellenes buherálás sincs benne!

Előzmény: TDI-DRAG (8860)
TDI-DRAG Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8860
Publikus a mailem, dobnál egyet, ha megkérlek szépen?

Érdekelnének a részletek, a kis kiigazítás, stb...

Előre is köszönöm!!
Előzmény: Tschülök (8857)
Tschülök Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8859

Önvédelmi szituációban, nem kellenek "mesterlövészi pontosságok", a mellalak biztos találatának! Némi gyakorlással biztosan hozható!

Nem szoktam csak úgy dobálózni az értékekkel, bizony ezek mért adatok, egy elég drága és megbízható műszerrel!:-)

Előzmény: Törölt nick (8856)
TDI-DRAG Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8858
Mesterlövész pontosság 2 méterről? :)

Önvédelmi távolságról beszélünk.
Előzmény: Törölt nick (8856)
Tschülök Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8857
Az  Onesta-m, Lapua-val, műszeresen mérve 120-130 J-t tud, de "szürke Umarex-el" is tudja a 100-110 J-t, gyári állapotában. Van köztük szórás, de némi "igazítással", ami törvényes keretek között történhet, bármelyik tudja ezeket az értékeket. Többre nem érdemes törekedni, mert túl veszélyes is lehet!:-)
Előzmény: TDI-DRAG (8855)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8856

nem hiszem, hogy ez mért adat volna

plusz nem tanácsos ilyesmit ide beírogatni, hogy ennyiannyi dzsúlia..

 

nem az a "kunszt" milyen erős, hanem az, ha képes vagy mesterlövész pontossággal használni...

 

 

Előzmény: TDI-DRAG (8855)
TDI-DRAG Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8855
Oops! :)

Mivel lehet 130 J-t elérni az Onestával pl? Ez is érdekelne, mert itthonra szerintem beszerzek egyet:)
Előzmény: Tschülök (8851)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8854

nem kell annyira azért szitut gyártani, akinek hangtalan bemennek a lakásába miközben alszik, az óvatlan

nem gépágyut kell a nyitott ajtóba szerelni, hanem megtalálni az ésszerű egyensúlyt

 

viszont az tény, az államhatalom máig minden le7séges eszközzel akadályozza az állampolgárok önvédelmét, igyekeznek birkasorban tartani az emberket, nehogy túl önállóak legyenek

 

a közfelfogásban máig minden fegyver, önvédelem, vagyonvédelem tabu téma, az emberek 90%ának az értékeit egy kombináltfogóval pusztakézzel eltörhető már 20éve is elavult és nevetséges zárszerkezet "védi"..

 

itt tartunk a rendszerváltozás után 20évvel, miközben a bűnözés többezerszeresére nőtt, gyakorlatilag soha sehol senki nincs biztonságban

 

 

Előzmény: Tschülök (8851)
gyökérirtó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8853

Nézd azért az eléggé extrém eset amit te előhoztál-és hát olyankor természetesen nincs helye a latolgatásnak, méricskélésnek.

Más, hétköznapibb (és gyakoribb) esetekben azonban hasznos lehet a meggondoltság. Egy hibás döntés könnyet tehet tönkre egy vagy akár több életet is-és nem a zsiványok vagy családtagjaik életére gondolok.

Előzmény: Tschülök (8851)
gyökérirtó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8852

Tegyük még hozzá, hogy azért "egy sodrófa a sarokban" is lehet hasznos holmi.

Sőt ha bíróságon landol az ügy akkor a bírák szemében még jobban is veszi ki magát mint mondjuk egy disznóölőkés vagy egy kisbalta.

Előzmény: king jerry (8850)
Tschülök Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8851

Ezzel maximálisan egyetértek!

Csatlakozom a hozzászólásodhoz azzal a további gondolattal, hogy mi van akkor, ha, éppen alszom és arra ébredek, hogy valaki matat a szobámban?

Hagyom tovább matatni, színlelve az alvást, hátha elmegy, miután összeszedte, amiről úgy gondolta, hogy elég már?

Vagy megvárom, míg agyonüt álmomban, függetlenül attól, hogy mit szedett már össze?

Vagy megvárom, míg a szobában, vagy a többi helyiségben alvó hozzátartozóimat lemészárolja, színlelve az alvást, mert nem akarok magamnak bajt?

Hát nem!

Én azonnal nyúlnék az éjjeliszekrényemhez és a már oly sokszor begyakorolt mozdulattal,  megkínálnám a hívatlan látogatót 120-130 J-os 18 mm-es gumibogyóval. Ha ez sem elég, azért volna mivel fojtatnom, de addig is időt nyernék!

Előzmény: Törölt nick (8849)
king jerry Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8850
Gyakorlatilag annyit ér mint egy sodrófa a sarokban.

Nos ezzel a szemlélettel neked nem is való az önvédelmi fegyver, mivel úgysem használnád adott esetben, sőt talán még ellened is fordítaná a támadó.
Inkább add át az értékeidet mindenféle ellenállás nélkül, és még a lakáscímet is mondd meg nekik miután átadtad nekik a kulcsokat.
Előzmény: diagnet (8842)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8849

de, sokszor támadnak meg "passzióból", már itt tartunk :(

 

és ugyanezért fogok védekezni

 

neki erőfitogtatás és hecc mást megtámadni vagy  kirámolni, nekem meg presztizskérdés nem birkaként hagyni magam, még ha akár én is 1időre sittre vagy bíróság elé kerülök

 

nem csak anyagi szempontok léteznek

ha elveszik a haramiák az örökölt láncot, ami a nyakamban lóg és megjárta az 1. vh lövészárkait is, az nem pénzben kifejezhető veszteség

 

és igen, ez a normális gondolkodás, nem az, hogy legyen csak a lánc a széfbe elzárva, mi meg féljünk

 

Előzmény: diagnet (8835)
TDI-DRAG Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8848
Hogy miként fér ebbe bele a 10 mm-es guma, azt végképp nem értem.

Valaki árulja már el, mert nem fogom agyilag. Tudom, zsírozni....de akkor is.
Előzmény: c.walker (8846)
c.walker Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8847
hehe már sokat lödöztem ezekkel a spinyáter rémekkel,és nem fogok minden eggyes újonnan megjelenő szutykot megvenni(felesleges is:megbízhatóság,skuló energia,pontosság, fontossági sorrendben)
mert nem vagyok birka.sajnos voltam ,de csak tapasztalat kérdése meddig.a nagyon hülyék több ideig,vagy életük végéig?
Előzmény: king jerry (8840)
c.walker Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8846
a legjobb ár érték arányban a röhmökhöz lehet hozzájutni kétség kívül.én egy 451 est postaköltség stb vel eggyütt 20000Ft ért szereztem.sacc kb25000ért(v.kevesebb) új állapotút lehet kapni az e-gun on.
csak türelmesnek kell lenni.
még a legszutykabb állapotúval sem volt gondom.persze azért kicsit nem árt tudni nagyon keveset németből.meg hogy melyik tipus gumizható.:IK KA KB KC KD
umával pedig 10mm esnél 50-60j lapuval 80j amit egy vastagabb kabát sem állít meg.
azért persze nem kell hanyatt esni a hatékonyságától,mert nagyon nem 100%-os nyilván.
Előzmény: TDI-DRAG (8838)
gyökérirtó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8845

Hmmmm...

Köszönöm. Úgy látszik tényleg kimaradtam egyből-másból ...(((

Előzmény: Kommer Fulcrum (8844)
Kommer Fulcrum Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8844

{Nem árt tudni hogy a jogos védelem  kizárólag személyek védelmére irányulhat és ugyancsak kizárólagosan  az életet-testi épséget fenyegető támadás elhárítására-megállítására korlátozódhat. }

 

 

A BTK szerint nem.

 

 

Jogos védelmi helyzet a hatályos Büntető Törvénykönyv szerint:
  (1)  Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.
 

 

Újdonság!

 

A Btk. 29. § (2) és (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
                   
(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból túllépi.
                    
(3) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.

 

 

A Btk. a következő 29/A. §-sal egészül ki:

29/A. § Nem büntethető, aki a saját, illetőleg a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzéséhez szükséges védelmi eszközt alkalmaz, ha az az élet kioltására nem alkalmas, és annak folytán a jogtalan támadó szenved sérelmet, továbbá ha a védekező a sérelem elkerülése érdekében mindent megtett, ami tőle az adott helyzetben elvárható volt.

 

 

http://www.gazpisztoly.hu/gazpisztoly/jogos.9.php

 

 

 

Előzmény: gyökérirtó (8843)
gyökérirtó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 8843

Evidens, hogy birtokvédelem ürügyén még nem illdomos valakit se szó-se beszéd kardélre hányni.

A jogos védelem akkor lesz majd aktuális, ha a birtokvédelem során a jogsértő személy magatartásának felróhatóan olyan helyzet alakul ki, mely fenyegetést jelent a Te (vagy másvalaki, például hozzátartozód vagy ismerősöd)) életére-testi épségére.

 Nem árt tudni hogy a jogos védelem  kizárólag személyek védelmére irányulhat és ugyancsak kizárólagosan  az életet-testi épséget fenyegető támadás elhárítására-megállítására korlátozódhat.

Előzmény: diagnet (8842)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!