Keresés

Részletes keresés

sylvanus67 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1247
Ennyire nem mélyedtem el a dologban. Gondja baja, ha leszakad neki.
Előzmény: moxi (1244)
moxi Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1244
Statikus nézte a falak tehelhetőségét? Milyen födémet engedtek rárakni?Mennyi a gázszlája?
Előzmény: sylvanus67 (1242)
sylvanus67 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1243
Persze 10 cm *cell szigeteléssel.
Előzmény: sylvanus67 (1242)
sylvanus67 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1242
lakóházat

Indolást is kérek.
Előzmény: Törölt nick (1241)
moxi Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1240
Akkor egyetértünk. Én a mi 50-60 cm kőfalunkkal maximálisan megvagyok elégedve.
Előzmény: Jamie25 (1239)
Jamie25 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1239
Axióma:Nem győzködlek ne érts félre, csak kikerestem hogy melyik mennyibe kerülne, mivel nem tudom egyértelműen hogy mi lenne az olcsóbb megoldás:)

moxi: én nem építek ilyet, mert már építettem és a végén járunk, de gerendaház nem szilikátvonal a mienk. Ha ebből építenék akkor 44-es lenne és még azt is szigetelném pluszban, mivel én személy szerint a 0,34-et is kevésnek tartom falhoz, hiszen a hazánkban megszabott érték (0,7) ha jól tudom a ház egészére vonatkozik nem pedig csak a falra(ha nem így van javítsatok ki!). Az pedig más lesz ha hozzá számolják a tető ,a nyílászáró és alap hőátbocsájtási tényezőjét és kijön a ház valódi hőátbocsájtási tényezője. Az 1.1-es üvegezésű ablakok is valami 1.4 körül vannak összességében. Egyértelmű hogy egyre nagyobb jelentősége van ennek a mai energiaárak mellett. Ennek ellenére a mai napig sokan megelégednek 10cm szigeteléssel a tetőben is, ráadásul nagyon alacsony testsűrűségű anyagból:(

25-ös fallal is lehet megfelelő szigetelésű egy ház ha nem erről a technológiáról beszélünk. Ksz házaknál ilyen falvastagsággal érnek el 0,2-0,3-as értékeket. Porothermhez egyértelműen kevés lenne és szerintem felelőtlenség is ilyet építeni ha valakinek van elvárása energiatakarékosággal szemben(márpedig ilyen általában mindenkinek van).
Előzmény: Axióma (1234)
sylvanus67 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1238
PTH 30 +8 cm dryvit: k=0,27
PTH 44: k=0,36
Előzmény: Axióma (1234)
moxi Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1237

Elárulom, hogy az unióban már a 43-48 cm a szabvány, tehát a

38-ast is dryvitezik..... Nézz csak mennyi probléma van a 60-as években épült 3

30-as falú házakkal.De ha valaki sok fűtés és klímaszlát szeret fizetni, akkor építhet 10-esből is.....

Előzmény: Axióma (1236)
Axióma Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1236
Hm? Kulon hoszig nelkul tilos, mert nem eri el a szabvanyt. De amugy miert is nem?
Előzmény: moxi (1233)
sylvanus67 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1235

Indoklás?

 

 

Barátom 25-ösből építkezett kétszintes házikót. Vélemény?

Előzmény: moxi (1233)
Axióma Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1234
Ne engem gyozkodj, en eleve dryvitos vagyok (ill. leszek ha kiszaradunk). Erzesre 30nf+8 dryvit jobb lesz a hoszig, mint a 44 hoszig. vakolattal, de ezt ki kene keresni. Arban vszinu kicsit felette van ha bruttokat irtal, ha nettok akkor kb. azonos, ha jol remlik hogy 2e korul lehet a hoszig-et szamolni, bar mar 1 eves emlekkepp.
Előzmény: Jamie25 (1232)
moxi Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1233
30-asból nem szabaad építkezni!!!!
Előzmény: Jamie25 (1232)
Jamie25 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1232
30-as porotherm m2-e 4517 Ft, a 44-esé 6384 Ft. Hőátbocsájtási tényez 0,49 és 0,34 hősziegetlő habarccsal vakolva. Bevallom hogy tényleg nagyon határeset, mivel nem tudom hogy a nikecell szigetelés mennyit dobna a 30-son és minden díjat megnézve mi lenne a különbség.
Az hogy a ház nikecell-be van zárva szerintem érdekes kérdés, mert több topicban is volt téma hogy a falakon keresztül elenyésző páracsere történik, ha rendesen meg van csinálva akkor nagyon jó lehet.
Előzmény: Axióma (1226)
Jamie25 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1231
Marcsi: a dolog nem tűnik egyszerűnek mivel, amit írsz az azért más problémát is felvet mint önmagában a költségek. Nem rám tartozik, de emiatt akkora probléma merült fel közöttetek hogy akár egyedül is belevágna az építkezésbe, akkor én a helyedben elgondolkodnák hogy kivel akarok építkezni és akarok e egyátalán...
A legegyszerűbb megoldás az ha elmentek egy építkezésre valahová (biztosan találtok az ismerősi körben, ha nem akár szívesen megmutatom a mienkét is Komárom mellett lakunk, Te ahogy láttam Tatabányán, az nem távolság) és a helyszínen lenne érdemes megnézni hogy mi mennyibe került. Ha módodban áll akkor tedd fel a költségvetést ide és szerintem akkor mindenki hozzá tud szólni hogy mi az ami hiányzik és mi az ami irreálisan kicsi összeg, mert ez 100% hogy az! Ennyiből nem lehet ekkora házat építeni, főleg úgy hogy mindent kivitelező csinál és semmi munka nem lesz benne ami saját!
A 20%-ot minimum tedd rá, de 10%-ot legalább a váratlan költségekre amiket nem lehet betervezni előre. Többször volt már topic téma itt hogy csak az építkezés előkészülete mennyibe kerül, olvass vissza, de arra min. tegyetek félre 1-1,5 milliót .Tatabányai panelről lévén szó 8-9 millió körül menne el egy panel, ehhez még mindenképpen kell tenni hogy egy ekkora ház összejöjjön.




Előzmény: Marcsi59 (1225)
Axióma Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1230
Miert ne kaphatnal lakaskolcsont? Akar 20 evre is, de 15-re biztos. Es miert csak szabadfelhasznalasu? Nem ertem! Hasznalt lakasra felveheto devizahitelt biztos, tamogatottban most nem vagyok nagyon biztos de mintha azt is.
A szabadfelh.-nak plane nincs feltetele, csak dragabb, amugy pedig jelzaloghitel lesz ez mindenkepp (akar lakascelu), az 50%-at megkaphatod, ha a torleszto belefer a fizudba akkor semmi akadalya (nem papiron hanem tenylegesen ferjen bele, hogy tudd fizetni, deviza eseten min. 10-20% rahagyassal).
Kozalkalmazottkent annyi elonyod van, hogy ha lejjebb ertekelik a lakast akkor is kaphatsz annyi hitelt (allami kezessegvallalas), erre se nagyon valoszinu hogy szukseg lenne. Meg az az elony, hogy hivatalos a fizud, azt a bankok jobban szeretik, es a munkahelyet is a legbiztonsagosabbak koze soroljak.
Ha akarod hogy beszeljunk szamokrol / eselyekrol, akkor menjunk at a lakashiteles topicba. Elso korben ugy tunik nekem, hogy a tenylegesnel joval sotetebben latod ezt a helyzetet.
Előzmény: Marcsi59 (1229)
Marcsi59 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1229
Axióma! Állitólag a tervező dolgoztat 3 kivitelezővel és ő fogja megpályáztatni a munkát, Ő a műszaki felelősséget vállalja. Szerintem is kellene árajánlatot kérni több helyről. A lakáskölcsön nálam már nem működik, mert 47 éves vagyok. Csak szabad felhasználású jöhet szóba, de gondolom annak is vannak komoly feltételei. Közalkalmazottként dolgozom, és hallottam valami hitelről a köz.alk számára. Azt hiszem, hogy az lesz a legjobb megoldás, ha ügyvédhez fordulok, amikor eljön az ideje. Köszönöm a hozzászólást! Üdv. Marcsi

Előzmény: Axióma (1228)
Axióma Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1228
Amugy a masik lakasfel megvasarlasahoz kaphatnal lakashitelt, ha mindenkepp szukseg van valami megoldasra a bekesseghez, kulon utakon jarashoz. Nem cel azt ertem, de lehetoseg (persze par dolognak me'g teljesulnie kell).
Előzmény: Marcsi59 (1225)
Axióma Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1227
Huhh, nem jol kezdodik...
A tervezo szokott kivitelezni is? Ha igen, irjon vele szerzodest a parod, hogy ennyiert vallalja is a kivitelezest, es egy kanyi vasat se kap tobbet semmilyen indokkal. Szerepeljen benne a felhasznalt anyagok minosege, tetelesen az elvegzendo munkak, mi az amit ti kell biztositsatok (semmi! max. viz/villany). Ha alairna, akkor irtok hozza egy olyan fizetesi konstrukciot, ami nem engedi meglogni (o hitelkent kapja toletek vagy ilyesmi).
Ha nem kivitelezo, akkor meg adja oda a tervet, es azzal keressetek egy tenyleges generalost, kerjetek reszletes arajanlatot, es (mivel legalabb 10-12M lesz meg ha nagyon gorcsol lefele hogy o kapja akkor is), azt meoztassatok le a tervezovel, hogy mi ami nem jogos szerinte. Kar, hogy ilyen felelotlenul adja a lovat a parod ala...


Előzmény: Marcsi59 (1225)
Axióma Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1226
A 38-at a szomszedos topicban nem ajanlottak, mert dragabb mint a 30, de alig olcsobb szigetelni, marpedig kell mert az me'g erosen hatareset. A 44 + vakolast azok szeretik, akik nem akarnak muanyagba csomagolodni, k-jat nem tudom azt ki kene keresni (volt mar tobbszor ilyesmi a forumban, de hogy hol...). Nalunk a telek alakja miatt eleve szoba se jott (hatareset igy is a szelesseg), de azt hiszem nekem a szamok is azt mutattak, hogy meretproblemak nelkul is 30+dryvit mellett dontottem volna. Kicsit izles es hit kerdes, mint pth/ytong, win/linux stb.:))
Előzmény: Jamie25 (1224)
Marcsi59 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1225
Nem értek az építkezéshez, csak panellakás felújításában vagyok járatos, mert azt már csináltam.Laikusként én is azt mondom, hogy ez lehetetlen. Szerintem legalább 15 millió lenne, és hozzáteszem a párom semmit nem tud megcsinálni és nincs is aki segítene. A kollégájának a férje csinálta a tervet és kv-t és azt gondolja, hogy az szentírás. Szerintem minimum 20%-ot mindig rá kell tenni, mert menet közben változhatnak a dolgok. Ennek tudatában  én úgy döntöttem, hogy nem vagyok hajlandó belevágni. Most áll a bál köztünk. Ráadásul a lakás amiben lakunk fele-fele tulajdon. Én pedig nem vagyok hajlandó eladni, de ki sem tudom őt fizetni.Ő pedig szeretné elkezdeni egyedül az építkezést. Ház majd meglátjuk! Várom véleményeteket gondolataimról illetve tanácsaitokat mitévő legyek! Padlón Vagyok!!!!

Előzmény: Jamie25 (1224)
Jamie25 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1224
Megerősíteném Axióma kifejtéseit. 7,4 millióból lehetetlen kihozni egy ilyen házat átlagos minőségben még sok munkával is!
Az árak persze nagyban eltérhetnek, mivel rengeteg dolognak különbözik az ára tájanként nem is kis mennyiségben.Én a 30-as porotherm téglát eleve építeném, ha ezen múlik akkor 38-as vagy 44-es porotherm, hiszen azzal sokkal jobb hőszigetelés érhető el, vizsont ha 30-ast szigetelsz utólag az szerintem többe kerülne, mint eleve nagyobb méretű falazóelemből építeni a házat.
Munkadíj szintén szakember függő, demint tudjuk sok dolog nem végezhető el saját kezűleg(elektromos szerelés,gáz, elemes kémény), így ezekre tetemes összegeket kell félretenni.
Nyílászárók:pl. nálunk ez csak 530-ba került csomómentes boroviból, 1.1-es üveggel , Tikkurilával festve. Tény hogy 30%-al olcsóbban vettem meg mint a normál ára, de barkácsáruházakkal egy lapon sem lehet ezt említeni, kifogástalan 1.osztályú minőséget kaptunk.Beszerelés 110 volt, belső ajtókat most gyártjuk egy asztalos ismerőssel, kb. 150 lesz szintén boroviból 7 darab.
A mi házunk 90m2+50m2 tetőtér, most tartunk 15 felett és még nincs készen, rengeteg saját munkával.Ha mindennel készen leszünk(lábazati vakolás,ereszcsatorna,...) akkor 17-18 lesz a vége. (Hozzátenném a költségvetésünk 13-ra szólt..!)


Előzmény: Axióma (1223)
Axióma Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1223
Ja ablak-ajto eleve 1M, 1,4-es de azon belul nem markas (Praktiker) ablakbol, mondjuk legyen nalad beszerelessel meg a bejarati- es erkelyajtokkal mert nalunk van par a tobbi szinten is.
Fenntartom, hogy min. 15-be lesz az igy is, ha nem ingyen (te + ismeros/rokon) dolgoztok benne egy-ket evig, a legolcsobb "szak"emberrel aki elvallalja az adott reszfeladatokat. Plusz kozmuvek, engedelyek...
Előzmény: Axióma (1222)
Axióma Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1222
Munkadijjal? Hihetetlen! Nekunk csak a belso gletteles-festes ugy, hogy szamlat nem kertunk es 108 nm (csak elso szint) felmilla folott volt kicsivel (anyag+munka, oldalfal es mennyezet 1100/nm szamolva, kicsit szabdalt a mienk ugyhogy legyen csak 400-450e).
De mondhatnam hogy nagyon akciosan 700e volt csak az anyagdij a tetocserepre, 1M a faanyag ala, es akkor meg hol a tegla, a sok beton es habarcs, meg a munkasok penze.
Az alappal meg azert nagyon vigyazni, csakis statikus velemeny alapjan essetek neki! Penzbe fog kerulni de boven behozza az arat... (esetleg tudok ajanlani JO szakembert).
Előzmény: Marcsi59 (1221)
Marcsi59 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1221
 Azt elfelejtettem írni, hogy az alap részben adott és jó mert lebontásra kerül a faház/Alatta garázs van/ és csak egyik oldalon kellene a hosszát és a keresztben is egyik oldalon kell megnövelni az alapot. A kv. tartalmazza a belső burkolást 3100 Ft/m2 árú járólappal, a csempézést, laminált parkettázást, ajtókat, müa ablakokat stb.

Marcsi59 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1220
Szia! Igen mindezek nélkül és még a külső szigetelés sincs benne, csak a vakolás meg valami szemcsés dörzsölt vagy mi színezés. Nincs nálam most a kv., ezért nem emlékszem pontosan. Én a ház szigetelésére 8-10 cm-es szigetelést gondoltam, hogy kell.

Előzmény: Lacivill (1217)
Axióma Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1219
Ja es pth 30 nf+szigetelesben minimum 6-8 centi de 10-et is rakhatsz (a rendszer osszkoltseget a centik emelese csak kisebb szazalekban mozgatja, mivel a munkadij es a kulso szinezes jelentos osszegek es fuggetlenek vagy majdnem a szigeteles vastagsagatol). Siman vakolva se eri el a magyar szabvanyt sem, pedig az nem tul szigoru. Mondjuk ha "rogton" (kiszaradas utan) dryvit-ozol akkor legalabb a vakolast megsporolod.
Előzmény: Axióma (1218)
Axióma Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1218
Szorozd meg kettovel. Esetleg csak az anyagarat adta ossze, akkor lehetseges. Szerintem!
(Ha a gepeszeti terv nelkul az azt jelenti, hogy csak a gepeszet szerelesenek kezdeteig akkor kb. lehet jo a szam, de az szinten felkesz allapot.)
Előzmény: Marcsi59 (1216)
Lacivill Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1217
Tehát akkor víz-villany-fűtés-gáz szerelési, és anyagdíja nélkül lenne 7.4 milla, a kész ház?
Előzmény: Marcsi59 (1216)
Marcsi59 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1216
Sziasztok! Megkaptuk a tervezőtől a kv-t. A 100m2-es házra gépészeti terv nélkül 7.4 millió Ft: Ez nekem gyanúsan kevés. Porothermből építenénk /3O/, de erre nem számolt szigetelést, pedig biztosan kellene, ha nem szeretnénk fázni ill sokat fizetni a fűtésért. Szerintetek ehhez az összeghez még mennyit kellene hozzáadni, hogy ok legyen minden.

purple-rain Creative Commons License 2006.02.08 0 0 1215
Sziasztok!

Tavasszal időszerű lesz kerítést építenünk. Ehez szeretnék egy kis gyakorlati tanácsot kérni. A kerítés drót lesz beton alappal, 2,5m-ként beton oszlopokkal. A mostani kerítés is ez, csak nincs beton alapja, ezért a kutyám bármikor kiássa magát a drót alatt.
Arra gondoltam, hogy a hálót leszednénk, az oszlopok maradnának. Az oszlopok közét kiásnánk és zsaluelemet tennénk bele, ezt felhoznánk a talajszint fölé 20cm-el. Utánna ismét kifeszítenénk a drótot.
A kérdéseim:
- Milyen mélyre kell ásnom az alapnak?
- Hogyan kössem össze a zsaluelemeket? ( Ki kell önteni betonnal?)
- Hogyan kössem össze az alapokat az oszlopokkal?
- Sacc milyen költséggel jár ez 35 méteren?

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!