Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ceed-EM Creative Commons License 2008.01.06 0 0 13071
Azt hiszem nincs panaszra okod kaptál 500.000,- engedményt.
Előzmény: GregHozta (13066)
gluki23 Creative Commons License 2008.01.06 0 0 13070
A rángatás, megtorpanás témához....

Most cseréltem le a diesel corsámat ceed-re és az csinált ilyeneket. A probléma a következő volt ott a corsánál: a kipufogógáz vezérlő szelep nem működött normálisan és cserélni kellett, ezútán megszünt a rángatás....
2 hete voltam a ceed-et átnézetni, hogy minden rendben van-e és ott mondta a szerelő, mikor rákérdeztem, hogy volt-e már ilyen garanciális problémájuk a ceed-del, mondta hogy igen és ezt a vezérlő szelepet cserélték ki garanciálisan. Visszajelzésről nem tudok, hogy valójában megszünt-e hiba, ha lesz infóm róla akkor beírom majd a fórumba.
Vagy esetleg valaki tud pontosabb infót, hogy mi lehet az oka a rángatásnak?

Ami engem aggaszt a ceed-del kapcsolatban, az a fogyasztás. A kollégámmal egyszerre vettük a 2 autót, ugyanolyan felszereltségű és a 2 autót közötti átlagfogyasztás különbség több mint 1 liter ugyanolyan körülmények közepette. Erre mit tudtok mondani? Pedig használok spurit is, szervizben is megnézettem és minden rendben van állítólag....
KiberLovag Creative Commons License 2008.01.06 0 0 13069
Megjöhetne már az a zsozsó, Apád mesélte, milyen ráérős ez mindenki másnak rajtad kívül persze... :(

Azért csak hajrá! :)
Előzmény: Dave07 (13059)
GregHozta Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13068
Azt kifelejtettem... az enyémben 7km volt, mikor átvettem, és sehol egy apró karc (még azóta sem... kop-kop-kop) :)
Apooca Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13067
Persze, én nem mondom, hogy nem járhatsz jól, csak azt mondom, vigyázni kell...
Alább leírtam mégegy esetet...
Előzmény: neho (13056)
GregHozta Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13066
Én is így vettem az 1,4 EX-et 3700.000ért a tatabányai Karácsonyi-Nagynál. (zárt! kiállított autó volt (Tecsóban))
Mondjuk semmi pluszt (szőnyeg, táska, forg. helyezés....) nem adtak, de a hitelem nem volt rossz.
Úgy tudom, a garancia az első forgalomba helyezéstől ketyeg (legalábbis nekem akkor nyomtatták ki a garfüzetet).
Előzmény: Dave07 (13048)
Apooca Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13065
Igen ebben igazad van, csak nem érzem fernek név nélkül vagdalkozni, az ugye meg megint nem igazságos. Egyébként nem Kiaról beszélek, az egyir egy Renault szalonban volt, a másik egy Fiat kereskedésben, csak azért mertem felhozni, mert bárhol megeshet. Sőt, amikor a Nissan Terranom jobb első ablakemelőle elromlott, a szalonban bemutatott autóból cserélték ki, aminek akkor persze nagyon örültem, és hiába kapott a szalonautó egy újat 2 hét múlva, akkor is szétberhelték az egész ajtaját....
Előzmény: kiaautos (13054)
kiapeter Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13064

Szia Riós !

 

Az is számít, hogy mennyi új ceed ill. rio tulajdonos van és hogy melyik tábor milyen aktív. Nem kell elbizonytalanodni, bármelyik márkából lehet jót vagy rosszat kifogni. Mondok egy példát, a Toyotáról meg a megbízhatóságáról legendákat írnak. Nekem volt O km-es Toyota Avensis 1,6 benzines Liftback Terra-m. 5ekm-nél ki kellett cserélni az egész műszerfalat (a kijelzőblokkot, mert nem mutatta az üzemanyagszintet), 2x volt első fékpofa és tárcsacsere, mert deformálódtak a tárcsák, cserélni kellett az ablakemelőmotort, az üvegvezetó sínt, csiszolni kellet az első ajtó heggesztését, mert kivágta az ajtótömítést, cserére szorult a ajtótömítés is, leesett a tetőkárpit mert elengedte a ragasztás, beázott a csomagtartó, cserélni kellet a tömítést, cserélve lett továbbá az ajtózár, a gumiszemöldökök a fényszórók és a motorháztető között, kaptam ingyen űléshuzatot, mert borzalmasan szöszöltek a plüss karpitok - és végül meguntam és 90 ekm-rel eladtam. ezek után most jó vagy rossz autó a Toyota és biztosítalak róla, hogy ez nem volt egyedi eset.

 

Az biztos, hogy a legjobban a hazájában rakják össze az egyes autótípusokat.

Előzmény: mhmt (13061)
Bagaka Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13063
Szeva!

Én a RIO-ból ültem át a ceed-be, mindkettő diesel.
De a rióval nem volt semmi problémám ellenben a ceeddel.
Mondjuk itt csak a rángatás-megtorpanás idegesít, de egyre jobban.
1.6 CRDI SW EX ECS
Előzmény: mhmt (13061)
neho Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13062
Én is az alapra hajtottam, de így az 50.000,-lett volna olcsóbb, esetleg 150.000,- el ha a metált még kisírom, igaz akkor olyan színűt választok amilyet akarok, de én magasabb felszereltséget választottam és talán nem mellékes de így 5 nap alatt a nevemen volt.
Előzmény: Dave07 (13059)
mhmt Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13061

Sziasztok,

én a Rio fórumról ugrottam át megnézni, mi a helyzet a nagy tesókkal.   :-)

A Rio fórum szinte teljesen döglött. Senki nem panaszkodik, semmi újdonság.

A Ceed fórum viszont hemzseg a problémáktól (kopogó futómű, rossz rádió, gyenge fényszóró, rángató, nem induló motor...)

Nekem egyedül a fórumok olvasgatása alapján úgy tűnik, a Ceed jóval kevésbé megbízható, mint a Rio, pedig én is szívesen átnyergelék rá, de elbizonytalanodtam...

Meg tudja erősíteni valaki azt amit írtam? Tényleg minőségben gyengébb a Ceed? Van valakinek összehasonlítási alapja?

 

Dave07 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13060
köszi, megkérdezem őket mennyi az annyi.
Előzmény: kiapeter (13058)
Dave07 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13059

Köszi. mi a Kecskeméti Dako -val boltolunk.

Biztos tudják a szakik hogy miért, de érdekes hogy a dizelekből mennyivel jobb kedvezményt lehet összerakni, meg persze az extrából lehet alkudni. Én az alapfelszereltségemmel nem tudok sokat alkudozni.

A kiszemelt kocsiban van vagy 28 km.  Igy ezért még erölködök majd egy kis kedvezményen.

Abban pedig igazad van hogy tök lutri hogy melyik gép milyen. Lehet hogy ezen van 1-2 karc, de ha ujat rendelek az meg lehet hogy szállitási sérült újrafujva.

Már nagyon várom hogy összehozzuk a boltot, de még várok a biztositos pénzre az elozo kocsibol.

Előzmény: neho (13056)
kiapeter Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13058

Szia Dave 07!

 

Jut eszembe, Hódmezővásárhelyen a Kia Véró-nál van egy szalonautó sw 1,6 benzines EX felszereltséggel. Az a bizonyos sötét feketés zöld. Amennyiben tetszik a szín érdemes megpróbálni, egy telefont megér. Véró György 06 70 9 334 404.

kiapeter Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13057

Sziaztok !

 

Megosztanám Veletek a tapasztalataimat.1,6 CRDI SW LX 4400 km 1 hónapos (amúgy a 33. autóm és a 2. Kia, úgy hogy van összehasonlítási alap). Én a Kia Vérónál (Hódmezővásárhely) vettem korábbi jó tapasztalatok miatt.4,391 Mill FT, átiratás elengedve, szövet szőnyeg, gumi szőnyeg, csomagtartó tálca, karóra, pénztárca, bór igaz magas THM és alacsony kezdő mivel 2 autót számítattam be.

 

Első benyomások - nem rossz, de nem is annyira hibátlan mint ahogyan a tesztekben vagy más tulajdonosok leírják. Vannak gyerekbetegségek: a rángatás nálam is előfordult. Leginkább akkor ha finomkodok vele. Olyan mint amikor a benzinesnél kihagy a gyujtás. Ha durvábban bánok az autóval akkor nem jelentkezik. A családban van még egy 1,6 CRDI (26 ekm) nála gyakrabban jelentkezik és főleg amikor hideg a motor. Szervízben jeleztem, ők is azt mondták, hogy nem hallottak róla, de lesz egy új diagnosztika berendezésük és új program így hát erre még január végén visszatérünk.

 

Egyetértek az ablaktörlő problémával, nálam is ugyanaz a helyzet. Karosszéria rendben van a hátsó csomagtartóajtó kivételével. Itt még az tetőélvonalak sem stimmelnek és furán csukodik. Nálam is jelentkezik a zörgés hátul, szerintem összetett hang - csomagtérroló+ajtónyikorgás+csomagtérborítás hang.Ez jobb nem lesz, főleg a hazai kiváló utakon. Az enyém is tiszta sár hátul, de ez nem típusfüggő hanem szintén országfüggő.Én még le sem mostam az autót mert nem éri meg.(nyáron Németországban voltam egy másik sutóval 1600 km oda és 1600 vissza esőben és tiszta volt az autó. Ezek után itthon elmentem Szegedről Orosházáról és alig láttam ki az autóból) Hátramenet+2. pocsék hidegen, melegen rendben van. Kormány hátulján lévő műanyag borzasztó minőségű és hangú. A másik Kiánál zörög a duda rugója a kormánykerékben, valamint be szokta csípni az ablaktömítést.

 

Ezektől még azért jó autó, mert egyik autó sem tökéletes.(volt elég autóm és próbáltam rengeteg típust ahhoz, hogy ezt kijelenthessem) Még jelentkezek.

 

Sziasztok

neho Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13056
Igen, ez így van, én sem vettem volna teszt autót, de ez szalon autó volt, nem ment egy m-t sem, és ebben a kereskedésben még a hangos ajtó nyitogatást sem veszik jó néven, vigyáznak az autóra, a tulaj mogorva és érdekes, de ez egyben előny is, nekem alig sikerült a tezst vezetést is kisírni /és nem azzal az autóval aminek később a tulaja lettem!/

Persze ettől még át....verhetnek/verhettek/ de ilyen alapon mi a helyzet a sok szállítási selejttel és egyébb csalafintaságokkal ... aki ismeri a belső berkeket tudja pontosan mire gondolok. Szóval én úgy gondolom, hogy jó üzlet volt persze tévedhetek. Azonban szerintem 320. 000,- kedvezmény /KIA-nál/ egy másfélhónapos szalonautóra korrelt ajánlatnak tűnik. Egyébként amikor szeptember közepén megérkezettaz sw én abban a szalonban ugyenezt az autót néztem meg jó alaposan, tehát nem valószínű, hogy teszt autónak használták. Egyébként egyedül a bal első ajtó ablaka alatt találtam kizárólag egy kb 1cm hosszú, felületi karcolást- de tényleg felületit, ennél a mosókban komolyabbakat lehet összeszedni- és ez egyáltalán nem biztos, hogy a szalonban keletkezett.
Előzmény: Apooca (13051)
neho Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13055
Bocs, Dave 07,

de a család mellett nehéz folyamatosan figyelni. Szóval az autó 4.450.000,- volt én 0, az-az 07 km-s. Az autó nem ment csak úgynevezett szalon autó volt. A reklámozott 3.9-s THM-t szerintem még senki nem látta, mindenhol azt mondják, hogy annyi, de szerintem a végére mindig több, mert az konkrét modellre, ha jól tudom 1.4 benzinesre - és valami olyan konfigurációra ami talán nem is létezik - vonatkozik. Nekem 4.9 lett. A kereskedést ennyi konkrétum után nem bitos, hogy ildomos nyilvánosan megjegyezni, mert lehert, hogy ez egyszeri ajánlat volt arra a konkrét autóra, de ha mondassz egy e-mail, vagy bármilyen elérhetőséget akkor megmondom, mert szerintem igen furcsa és kemény üzletember a tulaj, de érdemes tárgyalni vele, már korábban /még a Rióra - igaz, hogy akkor nem lett belőle semmi/- is korrekt ajánlatot adott, és ez főleg a beszámításra vonatkozik.
Előzmény: Dave07 (13048)
kiaautos Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13054
A tavalyi topicokban talán elhangzott , hogy nagyobb értelme lenne, ha a megélt eseményeket és azok tanuságait nevén neveznénk!!!!!, hol?, melyik szerviz? mennyi? , ki hozzábbértö? kit kerüljünk,melyik szervizben dolgoznak jó vagy hibákkal, stb.
Gondolom logikus felvetés volt és hasznos lenne a sok más személyi jó tanács mellett , amit számos Kia-s tulaj leirt vagy felelt esetleges kérdésre .
Erröl , majd talán többet holnap a talin.

Előzmény: Apooca (13051)
kzs_2007 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13053

Én gyári alufelnivel vettem az autómat. A sportcsomag, melynek csak része a 17" alufelni 250.000-be kerül, de tartalmazza a ECS+a tempomatot is. Ezen felül olyan dolgokat tartalmaz, mint a vastag szürke cérnával varrott bőr könyöklő és kormány, fekete lámpaháttér (mint pro_ceed), illetve csomagtér elválasztó háló (SW-nél).

Vagyis a EX+ECS-n felül 150.000, amennyit szerintem megér 4db 225/45 R17-es felni Michlein gumikkal.

 

Szerintem nem biztos, hogy kizárólag Budapesten érdemes csak körülnézni...

Én úgy tudom egyébként, hogy a két legnagyobb forgalmú kereskedés a KIA Óbuda és a tatabányai KIA Karácsonyi-Nagy. Vélhetően a nagy forgalom a kedvezményeknek köszönhető és nem valami egyéb különleges vonzerőnek. ;-))

 

 

Előzmény: Brian63 (13026)
Tettestárs Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13052
Igen!
Előzmény: kiaautos (13038)
Apooca Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13051
Nem akarok senkit lebeszélni a bemutató, meg szalonautóról, de láttam egyet s mást már. Pl. egy márkakereskedésben 3 órát ültem, a kocsim garanciális szervizét vártam, ezalatt szerencsém volt végignézni, hogy némelyik vásárló gyermekei milyen pusztítást bírtak művelni több kiállított autóban is. A másik helyen meg amikor próbakört mentem, érdekes módon nem számlálta a kilométereket az autó, amikor szóvátettem, csak mosolyogtak... Szóval csínján ezekkel az autókkal...
Előzmény: Dave07 (13048)
Cerka72 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13050

Holnap kettőkor a Lurdy parkolójában.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9172033

 

 

Előzmény: Bagaka (13047)
Dave07 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13049
THM-el mi a helyzet? vett valaki 3,9%-al?
Dave07 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13048

Szia Neho,

 

Melyik kereskedésben vetted? mert én is ilyenre pályázom....

az nem az igazi ha korábban kezdődik a gancia, de akkor legalább én is fogok alkudni. Eddig még csak 50.e nél tartunk bár 1,6 benzines SW LX+ ra licitálok. kb. 50% kp. val.

Hány km. volt az autóban?

Köszi

Dave

Előzmény: neho (13043)
Bagaka Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13047
Szevasztok!

A TALÁLKOZÓVAL MI HELYZET ?
Doki50 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13046
Igen, az önindító forgatott rendesen.

Vagy szikrát nem adott, vagy a benzint nem nyomta fel, más mi lehetett, nem tudom. Félek, hogy a szervíz sem lesz okosabb. Majd megírom, mit találtak-mondtak.
Előzmény: V imre (13045)
V imre Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13045

A MÁSODIKRA SEM!! Rögtön eszembe villant, hogy egyszer már produkált ilyen hibát (akkor 3. próbára indult), kikapcsoltam a rádiót, hogy minden zajt halljak, és így, pár másodperces várakozások után, a HATODIK KULCSRA indult

Úgy látszik, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Minden esetre pocsék érzés...Nálad is forgatott az önindiitó? Kiváncsi vagyok, mit mondanak majd a szervizben. Ird meg, jó?

Előzmény: Doki50 (13040)
neho Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13044
ja és 4,9 % THM
Előzmény: neho (13043)
neho Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13043
Sziastok,

Látom sokakat érdekel a vételár, nem tudom megítélni, hogy az én vételem jó volt vagy nem, de november közepén - amikor én vettem az autót- mindenhol elzárkótak az árkedvezmény elől, minden pesti kereskedésben azt mondták, legalábbis telefonon, hogy az akcíiós hitel mellé - a már ismert BB- nem tudnak mást adni, maximum magasabb felszereltségnél el tudják emgedni a metál felárat.

Végül vidéken vettem meg az autót, smint mondtam nem igazán van összehasonlítási alapom, mert egy bent álló / másfél hónapja volt kiállítva/ autóra kaptam ajánlatot és gyorsan kellet döntenem, így inkább megérzésből döntöttem.

Szóval: 1.6 crdi sw pewter baige EX Limited 328.000 lejött a listaárból és eurotaxon beszámolták az előző autómat /12 éves Daewoo Nexia, igaz kiválló állapotban volt de máshol ettől is elzárkóztak/. Ja és résen voltam, úgyhogy belekunyeráltam a szőnyeget és a KIA táskát.

Akkor korrekt ajánlatnak gondoltam. Igaz arra csak otthon jöttem rá, hogy a garancia szeptember közepétől ketyeg - ezt azért elfelejtették közölni- gondolom azért mert szalon autó volt /erre azért még rákérdezek/, de úgy voltam vele, hogy a többi autó meg kint állt az udvaron a szabad ég alatt ez meg másfél hónapot a melegen töltötte, annyian meg úgy se tapogatták össze /kis szalonról lévén szó/.

Szóval én így vettem
Doki50 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 13042
Érdekes, amikor én vásároltam a kocsit, kérdésemre azt mondták, hohy NINCS orvoskedvezmény!
Előzmény: ilias (13041)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!