Keresés

Részletes keresés

evlali Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2876
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy búvárnyúl kútjának a homokolása hogyan szűnt meg? Nagyon régi hozzászólásában találtam ezt:

"A problémám a következő:
Minden alkalommal, hogy elindul a szivattyú (így visszafolytva), először rendkívül sáros vizet kezd el termelni, majd gyorsan tisztul, végül kb 30-50 perc múlva termel tiszta vizet. Ezután folyamatos működés mellett már tiszta vizet ad.
Minden alkalommal, ha leállítom a szivattyút, akár csak 1 percre is, ugyanennyi időre van szüksége a tiszta víznek."

Nekem hasonló problémám van....
Köszönöm!!
Előzmény: búvárnyúl (650)
manó1973 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2875
Ha ez Norton-kút,akkor a benne lévő golyó odarohadt.A másik sem lehet v.mi jó állapotban,tehát:Szerezned kell egy  golyókiszedőt.Ez egy méteres hüvelyk ujjnyi vastag pvc cső-a végén 4 felé bevágva.Beledugod a csőbe és a golyóra rányomod,utána kiveszed és kicseréled.Nálunk mezőg.boltban lehet kapni vagy felkeresel egy helyi kútfúrót,az lehet hogy tud adni.Én minden télen kiszedem a golyót tavasszal pedig ÚJAT teszek bele.Mit szórakozzak azzal,hogy elereszti a vizet!Állítólag jó az üveggolyó-természetesen megfelelő méretű,de nekem egy kicsit könnyűnek tűnt.Próba-szerencse!Sok sikert!
Előzmény: Emerald (2870)
freex Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2874
Ha a házat kúttal vettétek, akkor semmi dolgod vele, nyugodtan öntözz, tölts tavat, moss kocsit. Asszem úgy szól a szabályozás, hogy évi 500m3-ig nem kell semmi külön engedély hozzá. A csatornadíjjal egészen addig nem kell foglalkozni (hivatalosan), amíg azt vissza nem juttatod a csatornába. Amint elkezded használni a lakásban (mosás, wc stb.) és az a szennyvízcsatornába jut, onnéttól kezdve kellene fizetni. Természetesen senkinek esze ágában nincs sem bejelenteni, sem fizetni ezért. A felhasználást és a hálózati vízfogyasztás csökkenését fokozatosan kell eszközölni, mert ha pl. hirtelen a felére csökken a vízfogyasztás vagy szinte nullára, garantáltan ki fog menni a vízszolgáltató ellenőrzésre és hamar kiderül, hogy minimum csatornadíjat kellene fizetni. Annyit tanácsként mondok, ha a víz nem büdös és tiszta átlátszó, minden további nélkül felhasználható wc-hez és mosásra. Ha be van mérve és ivásra alkalmas, akkor fürdés is mehet, de a fő szabály ha nem akarsz csatornadíjat fizetni az ÓVATOSSÁG!!!
Előzmény: mahrcs75 (2871)
nappapa Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2873
...ekkora baromságot....anyám borogass....méghogy bejelenteni...csatornadíj....neeeem....
Előzmény: mahrcs75 (2871)
Zapod Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2872
Hivatalosan a kút létesítéséhez kell a jegyzőtől engedélyt kérni. Ha a kút már meg van, ezzel nem kell foglalkozni. Ha a házba be akarjátok vezetni elvben tényleg, kell rá vízórát szerelni. Más kérdés , hogy ki az aki vízórát tud szerelni a vödörre :)) .Persze én ilyen őrülttel aki magán személy még nem találkoztam.

Ja és ne feledjétek, hogy egyetlen és utolsó vagyonunk a szinte kimeríthetetlen víz bázisunk. És a vízműveken keresztül gyakorlatilag ezt is kiárusították.

 

Sok sok puszi Zapod.

Ásott kút sz…..artalantó.

Előzmény: mahrcs75 (2871)
mahrcs75 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2871

Sziasztok,

Vettünk egy házat, van benne ásott kút is. Egy ismerősöm azt mondja, hogy ezt be kell jelenteni, meg a vízműveknek is kell csatorna díjat fizetni utána stb. biztos ez ? mit tudtok erről ?köszi

 

Emerald Creative Commons License 2009.04.04 0 0 2870
Sziasztok!

Van egy fúrt kutam, 3éve. Eddig mindig jól indult a tavasz, de most: a húzós része adja a vizet, de a szivattyúé nem: meg se moccan. h a amásikat húzom, akkor sem, pedig régen akkor is pumpált úgy rémlik. Na de ami rosszabb: az 5baros szivattyú meg sem mozgatja. Van valami golyó a csőben úgy 70centin, ha jól tudom. Nem lehet, hogy az beragadt?

köszi,
Emerald
oljeg12 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 2869
Nézzétek meg, hogy az áram el jut-e a kútig. Próbáljatok másik elektromos cuccot arrol a csatlakozásról ami a kútnál van. Vagy vigyetek hosszabítóval máshonnét oda áramot és arrol megpróbálni a szivattyút. Amíg ez nincs leellenőrizve, addig ne a szivattyúba keressétek a hibát.
Előzmény: dithke_ (2865)
Zapod Creative Commons License 2009.03.30 0 0 2868
Ha kereke lenne el is indulna.
Előzmény: do-xa (2867)
do-xa Creative Commons License 2009.03.29 0 0 2867
Attól még foroghatna.
Előzmény: Zapod (2866)
Zapod Creative Commons License 2009.03.29 0 0 2866

Hali.

 

A szivatyú háza felvan töltve vízzel? Valamint a szívócsonk?

Ha igen még könyen lehet a lábszelep tele kosszal, esetleg beragadva.

 

Jégcsákány. Zapod.

Ásott kút szenyetlenítő.

Előzmény: dithke_ (2865)
dithke_ Creative Commons License 2009.03.29 0 0 2865
Sziasztok! Van egy 96-ban vásárolt Grundfost négylépcsös szivattyúnk, eddig folyamatosan használtuk, tegnap párom feltette a kútra és nem indul el, a satúpadon forog, de a kútnál meg sem mozdul. Tud valaki hozzáértö embert? köszönöm előre is
Zapod Creative Commons License 2009.03.28 0 0 2864
Hali Bo.zo.

 

A kutad valószínűleg agyagos víz adó rétegben van nem kavicsosban ezért ilyen viszonylag lassú a visszatöltés. Azért 1500 liter víz kivétele egyszerre egy kútból nem olyan rossz. Túl sok dolgot a hozam növelésére nem nagyon lehet tenni. Ha a kút rég volt tisztítva esetlegesen a tisztítással több vízhez lehet jutni, vagy a kutat mélyíteni, szintén több vízhez jutsz. De a hozam nem fog jelentősen nőni csak a kivehető víz mennyisége. Nem vigasztalás képen de van olyan kemény agyagos terület ahol a kút 1 hét alatt telik vissza.

 

 

Üdv Zapod.

Ásott kút trutytalanító.

Előzmény: bo.zo (2863)
bo.zo Creative Commons License 2009.03.27 0 0 2863
Sziasztok!
Az ásott kutunkból kb. 1-1,5köbm víz jön, aztán várnunk kell 4-5 órát, hogy újra megteljen. Van erre valamilyen megoldás? 9m a kút alja, a víz felszíne kb. 7m.
Előre köszi a válaszokat!
nikolas70 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 2862
Üdv Mindenkinek !

150-es Csigafúrót vagy dobfúrót keresek megvételre . Ajánlatokat a nikolas70@citromail.hu e-mail címre várom . Előre is köszönöm !
tom30 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 2861

Sziasztok!

Nem tudjátok hol lehet kútszövetet venni? A hidroszernél nincs.

30/30-as kellene, legalábbis eddig azt rendeltem tőlük.

Köszi!

Tamás

Zapod Creative Commons License 2009.03.16 0 0 2860

Írj és olvas a kútfúrás topicba. Ott sokkal több a hozzáértő. A témáddal is foglalkoztak olvas utána.

 

Üdv Zapod.

Ásott kút trutytalanító.

Előzmény: figur (2859)
figur Creative Commons License 2009.03.15 0 0 2859
Sziasztok!
Én egy új belépő vagyok a forumra,de olvasni sokat szoktam.Én is egy kutfurás közepén vagyok ,kézi hajtásu furóval12-m -en vagyok.Most egy folyohomok részt hagytam el de most megint egy keményebb rész kővetkezett.A gond az hogy a folyohomok kőzbe mindig tovább folyik.-mivel lehetne ezt az iszapos homokot kijutatni a felszinre?-vizoszlop10m.
Fútkúró Creative Commons License 2009.03.05 0 0 2858
Tisztelt kútépítők szűrökavics eladó igény szerint ömlesztve vagy zsákosan fuvar megoldható .70450 3028
do-xa Creative Commons License 2009.02.26 0 0 2857
Komoly ára van..
Előzmény: Törölt nick (2856)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.16 0 0 2856
Thx. A legdrágább az üveg lap volt :D



Használ egyébként fémet... díszítésre! :P



Igen, az alsó átmérőlje ekkora, nem értem miért lett ilyen széles :D Ők tudják!
Ára? Bolti ár fele 40ropi!

Előzmény: do-xa (2848)
freex Creative Commons License 2009.02.16 0 0 2855
Hali!

"Szivattyú keresztmetszet:14,9cm"
Ez pontosan mit jelent, legnagyobb átmérője ekkora? Mert így nem sok csőkútba fog beleférni.
Ára?

FreeX
Előzmény: Törölt nick (2847)
Zapod Creative Commons License 2009.02.16 0 0 2854

Hali.

Nem az a baj a Gardenával , hogy a háza műanyag, hanem a bent használt anyagok is rendkívül gagyik.És még ez sem lenne baj ha a barkásáruházak olcsó kategóriájában árulnák. Az ember tudná mihez tartani magát. De nem a márkát kifejezetten a prémium kategóriában árulják. NA, NEM !!!. Én már sok féle szivattyút szereltem barkácsot, és műanyag házas Alkot. Na például nekem azzal még sosem volt gondom. Persze ha a megfelelő szivattyú a megfelelő helyre került, mások által telepített Gardenák megbizhatattlanságában viszont már többször. Nem olyan régen is volt egy esetem házi vízművel. Ezt ajánlották az ügyfélnek. Minden féle bűvészkedés hatására sem üzemel tökéletesen. Ha egy olcsó búvárt le raknak a kútba negyed áron évekig semmi gond, hiszen csak a kertet locsolják slagból. Szóval a tetszetős külső nem feltétlenül minőségi belsőt takar. Mert meg kell hagyni a Gardena legalább jól néz ki. Egyébként lehet bármilyen jó egy szivattyú, ha nem a megfelelő helyre építik be akkor azzal mindig gond lesz. Találkoztam már olyan hajmeresztő beépítésekkel, hogy csak a kötél tartott vissza be ne essek a kútba. Láttam már olyan 8.000Ft os gagyi barkácsot kútba telepítve, ami 5 éve ott üzemel gond nélkül. De olyan Pedrolot is ami a garancia időt alig élte túl. Persze az eladó gondolom, örül. Na az is igaz, hogy annak többet nem is adnak el ilyet. A kínai termékekről csak annyit hogy lehet az Pedroló, Gardena, vagy más márkás termék abban is szinte a mindig kínai anyag van. Csak nem mindegy hogy milyen a mögötte lévő minőség ellenőrző rendszer.  Mert ma már Kínában gyártanak mindent a csúcs minőséget és a leg gagyibb termékeket is.

 

Sok sok puszi Zapod.

Szőrös talpú kútásó.

 

Előzmény: LRNELSON (2849)
do-xa Creative Commons License 2009.02.15 0 0 2853
Így a haza fémre derül :-)
Előzmény: LRNELSON (2851)
sodri Creative Commons License 2009.02.15 0 0 2852
Jóestét mindenkinek.Nekem az udvaron van egy furt kut amit évek ota nemhasznált senki.Megprobáltam megjavitani de nem sikerült ezért ugygondoltam veszek rá egy szivattyut.A cső ami a földbevan az 2"-os és 23 méter mély  milyen szivattyut ajánlottok? a kertem vége a kuthoz 180 méterre van a kertben szilvafák vannak meglehet oldani inenn a locsolást valahogy?
LRNELSON Creative Commons License 2009.02.15 0 0 2851
Nem is építettem még be egyetlen darabot sem.
Előzmény: do-xa (2850)
do-xa Creative Commons License 2009.02.15 0 0 2850
Gardenára nem jellemző a fém használat.
Előzmény: LRNELSON (2849)
LRNELSON Creative Commons License 2009.02.15 0 0 2849
Nem tudom ki hogy van vele, de nálam egy szivattyú ott kezdődik, ha a háza fém.
Előzmény: Törölt nick (2847)
do-xa Creative Commons License 2009.02.15 0 0 2848
A mosódobos asztal viszont nagyon eredeti. :)
Előzmény: Törölt nick (2847)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.15 0 0 2847
Sziasztok!

Érdekelne esetleg valakit egy Gardena szivattyú? Teljesen új...

(cikksz. 1476)
P=1050W;
Qmax=6000l/h;
Hmax=45m;
Szivattyú hajtómű: 4fokozat;
Szivattyú keresztmetszet:14,9cm
max 4,5 bar nyomás
max. merülési mélység 13m
Auto On/Off, elektromos nyomáskapcsoló és az átfolyó víz mennyiségét érzékelő szenzor vízigény esetén automatikusan bekapcsolja a szivattyút, majd kikapcsolja. Szárazüzem elleni védelem védi a szivattyút, ha elfogy a víz. Visszafolyásgátló a gyors vízkijuttatás érdekében.
(70-614-2246)

1

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!