Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2015.10.30 0 1 5505

Samsung 28-an megszuntette ezt a szolgaltatast.

Előzmény: káz (5504)
káz Creative Commons License 2015.10.30 0 0 5504

Sziasztok!

 

Segitség kellene!

 

SMART TV automatikusan szoftvert frissített Hub alkalmazáznál régen irta a nézett csatornákat

( a legtöbbet nézett volt mindig elöl )

 

Ez a lista eltünt!!!!

 

nicko Creative Commons License 2015.10.28 0 0 5503

ha D szériás a tévéd az itt leírtak alapján egyszerűen megoldható a tv-vel felvett műsor tovább szerkesztése. PVR alternatív megoldás (2012-06-02)

Minden ezután kiadott tipus (E,F,H) csak samygos művelettel lehet megoldani amennyiben van rá ilyen hack (lehet csak pénzért) mivel a tv egy speciális jelet rak a felvételre így hiába az átnevezés, konvertálás nem játsza le semmi.

 

Előzmény: Berci75 (5502)
Berci75 Creative Commons License 2015.10.28 0 0 5502

Sziasztok!

Át lehet nevezni ubuntun a tv által -felvételkor- létrehozott mappákat?

Esetleg rendezni? És, ha igen, akkor hogyan?

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 0 5501

honnan szerváltad a kérdéses filmet?

Előzmény: (Fürkész) (5500)
(Fürkész) Creative Commons License 2015.10.27 0 0 5500

Sziasztok!

 

D6500-as tévé beépített lejátszójával szeretnék 3D-s .mkv videót felirattal együtt megjeleníteni.
(Biztos én vagyok a béna - megerősítést nem kérek ;) - de hiába kerestem, a kérdésemre nem találtam meg a választ. Úgyhogy elnézést, ha sokszor szerepelt már itt ez a téma.)
Arra már rájöttem, hogy a belső feliratokat nem kezeli ez a típus. Kinyertem a fájlból a feliratot, kaptam .sub + .idx fájlokat. Noha a tv elvileg kezeli a .sub formátumú feliratot, mégsem látja. Egyáltalán nem is lát feliratot. (Elnevezés rendben.)
.srt-re konvertálva már látja a feliratot, de ezt a felirattípust csak az egyik szemnek szánt képre rakja rá.
Van olyan felirattípus, amit kezel a belső lejátszó 3D-s .mkv mellé, és mindkét szemnek szánt képen megjelenik?

 

A tv útmutatója szerint támogatott feliratformátumok:
MPEG-4 időalapú szöveg .txt XML
SAMI .smi HTML
SubRip .srt soralapú
SubViewer .sub soralapú
Mikro DVD .sub vagy .txt soralapú

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 0 5499

Közben kiderült, köszi. :)

Előzmény: nicko (5498)
nicko Creative Commons License 2015.10.27 0 0 5498

azt jelenti, hogy fizess. már régóta nem free a segítségük.

Előzmény: Törölt nick (5497)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 0 5497

Urak!

 

H szériás tv-re szeretnék samygo-t rakni, de az oldal szerint támogatnom kell őket. Ez mit jelent? Tud valaki segíteni?

nicko Creative Commons License 2015.10.27 0 0 5496

erre gondoltam teljesnek pl. a 6400 után mi van írva.

UE48H6400AWXXH

Előzmény: zsadi85 (5492)
schtam Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5495

Rendben, már mondták azóta, hogy szünetmentes tápot vegyek, intézni is fogok!

De ez a zárat dolog az antennacsatakozónál elég érdekes!

kiváncsi lennék, hogy másnál zárlat van, vagy nem.

Valaki lenne hozzáértő, aki ránézne Győr környékén a tv-mre?

Előzmény: Törölt nick (5494)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5494

Első körben vegyél egy kis szünetmentes tápot a tv elé amit ígyis-úgyis beépítesz abba a szekrénybe akármi lesz ott. Ezek a vacak lapostévék pofonegyszerű számítógépek amelyek rühellik az áramszünetet. De miért is tennének bele egy nyamvadt laptop-akkumulátort... a technológia adott. Egyszerű: CSAK.

 

Az alaplapod szerintem jó, vagy javítható, de a helyedben vennék egy új tápot. (nem bontottat)

Előzmény: schtam (5485)
schtam Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5493

Lehet egy kérdésem?

mutiméterrel kisipotattam a tv-m antennacsatakozóját, és zárlatos.

Tehát a mutimétert beledugtam az antennacsati közepébe, és a másik végét meg mellé, és folyamatosan sípol, tehát zárlat van testre.

Valaki megtudná nekem mérni a tv-jén, hogy az övé miyen?van-e másik samsung tévén is ott zárlat...

zsadi85 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5492

UE55ES6760 S a becsületes neve.

 

Akkor a samsung magic remotját is elfelejthetem?

Az milyen tipusokkal kommunikál?

nicko Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5491

egyébként ott van írva:

Mit Touch Fernbedienung für Samsung TV Serie
ES und H 7000, 8000, 9000

 

nem a CI+CAM helyét véled a KIT helyének egy matrica alatt?

Előzmény: zsadi85 (5489)
nicko Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5490

bár ez a ES6760 sem Mo-ra készült, hanem Németországba?

mi van a matricán rajta teljes tipusnak írva? Ha G a végződés akkor német nyelvterületre készült.

Előzmény: zsadi85 (5489)
zsadi85 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5489

http://mobile.willhaben.at/kaufen-und-verkaufen/foto-tv-video-audio/samsung-evolution-kit-sek-1000-135003706/?sid=1445883806220

 

Akkor ez jó áron lenne, de akkor nem agyalok rajta, ha nem megy a tvmel.

Köszi a segítséget!

nicko Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5488

az evo kit csak ES7000-től felfelé jár/kompatibilis. az ára Mo-n vetekszik egy 32"5000 árával.

Előzmény: zsadi85 (5486)
pgyafi Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5487

Hivatalos leírás szerint:


Kompatibilitás
    Samsung SMART TV
    LED ES7000 sorozat és ES7500 fölött, PDP E7000, E8000 sorozatok (kivéve ES71XX)

 

 

Előzmény: zsadi85 (5486)
zsadi85 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5486

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék tőletek.

 

UE55ES6760 tvmhez szeretném megtuningolni egy Evolution Kit SEK 1000-el, de nem tudom, hogy a tvm kompatibilis-e vele.

A tv-hátulján ott a van a helye...

Esetleg ha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban akkor azt is szívesen elolvasnám.

Köszönöm

schtam Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5485

majd kiméregetem a tápot. 

amikor széthúzom a tápot a maintől, akkor a háttérvilágítás bekapcsol, és folyamatosan ég. Csak amikor összedugom, és távirányítóval bekapcsolom a tvt, akkor kezd el kattogni a relé a tápon. 

Arra következtetek, hogy a táp nagyfeszültség része, ami a ledet világítja meg az jó lehet tutira, csak ha összekötöm a mainboardal, akkor nem vezérli a ledeket a main, lehet ott van zárlat a tápon vagy az alaplapon, és azért kapcsolgat, vagy mainboard hiba van, valahol zárlat. 

Nem tudom, én győri vagyok, és állítólag nagy a feszültségingadozás. mostanában elég sok energiatakarékos izzó is kiégett a lakásban, és ebből gondolom, hogy nem nyírja ki a tápot vagy a maint a fesz ingadozás?

A tv szerelőkrlől annyit, hogy lehet én vagyok a peches, de nem fogtam ki egy jót sem, mindegyik vagy nem tudja javítani vagy annyit bemondott összeget, hogy inkább új tv!

igazából megszeretném javítani, mert jó a képe a tvnek nagyon. 

Ötletetek van, hogy hol kezdjem a méregetést, vagy merre induljak...?

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5484

stand by? Érdekes hát. Tápod szar.

Előzmény: schtam (5483)
schtam Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5483

Heló!

Valóban nem vagyok tv szerelő, de valamicskét értek az elektronikához, azért is mertem elkezdeni magam megszerelni. Előtte utánaolvastam mindennek részletesen.

Nem kötöttem semmit se rosszul. Odafigyeltem mindenre, és nem testelt le semmi. 

Érdekes, hogy csak ennyit bírt. a tcon nem tudja kinyírni az alaplapot? Szenrevételezéssel semmi sérülés nincs egyik boardon sem. Méregettem a kondikat a tápon, és az egyik kondi nem tartja annyira a feszültséget, és azért gyanakszom még arra is, hogy vagy kondenzátor, vagy ott a kondi körüli zárlat esetleg leszívja vagy kisüti a kondit elég gyorsan... 

Este ha hazaérek az első dolgom az lesz, hogy a hosszabbítót megnézem, hogy belül nem érintkezés hibás-e, és nem szikrázhatott-e... a másik dolog az, hogy a kábelt nézem meg, csak azt nem tudom, hogy abból milyen feszültség jöhet ki a kábeltv szolgáltatótól...

A másik dolog az, hogy érdekes, hogy stany by-ban ment tönkre a tv?

A maint és a powert összekötő kábelt is cseréltem a két panellel együtt amúgy egyszerre, mert nem akartam hibázni.

Ha ötletetek van, jelezzetek!

Köszi, Tomi

nicko Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5482

elég rendesen utánaolvastam, és arra a következetésekre jutottam, hogy nem szokott elromlani a tápegység

 

ilyen következtetésre ne jussál főleg úgy nem, hogy nem vagy szerelő.

nem lehet, hogy valamit elrontottál..rosszul kötötted vissza a kábelt, le testel valahol stb. ami zárlatot okozhatott?

Előzmény: schtam (5481)
schtam Creative Commons License 2015.10.26 0 0 5481

Antenna és a ci kártya volt csak bedugva.

úgy gondolom, hogy a tápnak nincs baja, mert ha széthúzom a mainboardtól, akkor ég a háttérvilágítás.

A standby led is ég az elején, csak amikor bekapcsolnám, akkor kezd el kattogni a relé.

külső táppal nem tudom hogy lehetne elindítani, gondolom itt az alaplapra értetted ezt...

Nem lehetséges, hogy valami kondenzátor szarakodik?

elég rendesen utánaolvastam, és arra a következetésekre jutottam, hogy nem szokott elromlani a tápegység, nem ez a tipikus eset, hanem a mainboard. szerintetek jól gondolom?

Minden segítséget szívesen fogadok!

üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.25 0 0 5480

Ott valami más hunyó lesz. Könnyen lehet, hogy bármit teszel fel így jársz. A két alaplapon nem lehet kicserélni azt a valamit? Mi szállt el? Próbáld meg egy szünetmentes tápon keresztül működtetni.

Mi volt még bledugva ami közös? antenna, dvd, stb, pc?

Előzmény: schtam (5479)
schtam Creative Commons License 2015.10.25 0 0 5479

Sziasztok!

A tv 46 colos adatú a menüben, de semmi extra nem volt, ugyanúgy működött. minden funkció működött!!!

Ma délután hazajöttem, és ugyanúgy elromlott az alaplap, ez az új(bontott) is.

komplett vettem egy bontott tv-ből, és kicseréltem a tápot és az alaplapot egyszerre.

Ma délután csak kattogott a relé és nem kapcsol be a tv ugyanúgy mint azelőtt. 

kicsit kiégtem az egésztől. egy napig ment a tv, és már megint kaka. 

el nem tudom képzelni, hogy mi lehet a baj, hogy mitől ég ki az alaplap, persze használt volt a cucc, de azt nem hinném el, hogy egy napig működik, pedig így jártam.

Még annyi, hogy most nem működés közben, hanem sima stand by-ban hat meg az alaplap. 

szóval kiégtem

:(

üdv mindenkinek!

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.24 0 0 5478

Akkor lehet, hogy 46-os TV-je lett. :)

Előzmény: nicko (5476)
nicko Creative Commons License 2015.10.24 0 0 5477

mennyi volt a mainboard, megtudhatjuk? :)

Előzmény: schtam (5474)
nicko Creative Commons License 2015.10.24 0 0 5476

vagy csak a "beégetett" eeprom mondja meg. :)

Előzmény: Törölt nick (5475)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!