Keresés

Részletes keresés

biosolar Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1488

Mivel odaírtad a költözés dátumát, feltételeztem, hogy a fűtésre használt energia fogyasztást attól az időponttól számoltad. Ezekszerint nem. Sokat segítene, ha egy szeptemberi óraállást megadnál. 

Előzmény: Törölt nick (1480)
Axióma Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1487

Kerdes, hogy a gazkazan eloallitasahoz szukseges, vagy a gaz tovabbitasahoz (plane balesetmentes kezelese miatt szuksegesse valt berendezesek) eloallitasahoz(!) szukseges energiat beleszamoljak-e a gazfutes szorzojaba. Ha azt nem, akkor jogos hogy a napelemnel sem. Az autodban levo motor sem termeli meg az energiat amibol ot csinaltak (allando -70%-ot termel ugye), megse veted a szemere. A napelemnek miert kene?

Előzmény: biosolar (1486)
biosolar Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1486

Jó kérdés... ingoványos terület. Az épületek energetikai tanúsítása során megújulókra 0.0 a szorzó. Nem veszik figyelembe, hogy az eszközök előállításához adott esetben több energára (fosszilis) van szükség, mint amennyit az élettartamuk alatt megtermelnek. De ez már politika :)

Előzmény: Axióma (1483)
KalásziM Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1485

 De szigetelve van !

 Csak kevés a szigetelés. Mindenütt  5cm vtg, ami ma már kevés  !

Előzmény: biosolar (1478)
KalásziM Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1484

 Ja , lehet mellé ütöttem valamit, meg elég felületes vagyok néha.

 Ez meg mi lenne ?

  "regeket manualisan"

 

 Nem ismerek minden számítástechnikai kifejezést trükköt.

 Azt még csak tudom mi az a link, de hogy a poszt meg a blogg között mi a külömbség - fogalmam sincs.

 

 

 Abban viszont egyet értünk : a mérés mindig fontosabb mint a számítás !

 Persze kell az is, de azzal lehet manipulálni.

 Annó jó  húsz éve egy tetőtérbeépítésnél kihoztam az engedélyezési tervnél, hogy a  8 cm hőszigetlés bőven megfelel az előírásoknak. Ma már látom, hogy   nem. Kell oda a duplája is. 

 Na jó munkát, sok sikert a házhoz !!

Előzmény: Törölt nick (1482)
Axióma Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1483

Es sajat napelembol szarmazot hogyan szamolnak? A napelem eloallitasi (energia-)koltseget elosztjak a 10-20 ev mukodesi idoben termelt villamos energiara?

Előzmény: biosolar (1477)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1482

Mi az hogy bemenni nem tudtal? Akartal regisztralni de nem sikerult?

A regeket manualisan fogadja el az oldal gazdaja, varni kell ra.

Előzmény: KalásziM (1475)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1481

Errol en is igy gondokodom, szep hogy megtervezik, meg minositik latatlanba meretlenul a hazakat. Allambacsi meg fizet a papirok alapjan...

Az energiafelhasznalas meg mast mutat. En lairom nallam mi van, oszt lehet agyalni rajta...

Előzmény: KalásziM (1472)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1480

Pl figyelembevetted az elvarasodba, hogy 2009-ben indult a villanyora, es a teljes epitkezes es 2009/10 teli fagymentesites is benne van a fogyasztasban? Vagy hogy 43m2 ablakfelulet van a hazon? Vagy hogy aprilisban es majusban bizony nagyon hideg volt es arrol kellet felfuteni, vagy hogy meg szaradnak a falak? Vagy hogy nallunk (termeszetesen) egesz evben megy a futes (22 fok alatt mindig)? Es meg sorolhatnam ...

 

Eppen azert irom le mi van, mert elegem van hogy mindenki tervez, meg elvar ertekeket. Merjunk oszt kesz! Azert is jo a hazam erre, mert ket villenyora es egy hidegviz csatlakozas van, semmi mas. Majd nézzük meg hogy 2011 mit hoz!

 

Ami pedig a primer energiat illeti, azt a haz osszfogyasztasa (vezerelt + nappali) * 2.5 / 117nm keplettel szamoltam.

Előzmény: biosolar (1478)
Hakka0709 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1479

Elvileg A+ :) polisztirol habbetonból épül.

Előzmény: KalásziM (1472)
biosolar Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1478

 "Elvileg lehetséges mivel tényleg egy jól szigetelt háznak tünik."

Én sokallom, ha egy jól szigetelt házról van szó. A te házad (150kWh/m2év) nincs szigetelve. M3 HellRot szuper szigetelése mellett 50kWh/m2év esetén a fűtési szezon közepéig max 3000kWh fogyasztást várnék.

Előzmény: KalásziM (1471)
biosolar Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1477

A primer energia = a természetbenelőforduló energiahordozók (kőszén, földgáz, fa, napsugárzás ,,,). Ezek többségét nem közvetlenül használjuk fel.

A hasznos, „szekunder energiahordozóvá” (pl. elektromos áram) történő átalakítás veszteségekkel jár. Magyarországon az elektromos áram primer energia átalakítási tényezője  kb 3,0 (3 kWh primer energiából jutunk 1 kWh elektromos áramhoz). A szorzó nagyban függ az országban működő erőművek átlagos hatásfokától (ezért országonként változik).

Előzmény: Axióma (1474)
Axióma Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1476

Jo hogy felhivtad ra a figyelmemet, elsiklott a szemem. Viszont akkor 1. nem igazan maradt le a /ev, mivel evenkenti kummulalt adat (sot, evkozben) jelenik meg, eves atlag majd akkor lesz az utolso oszlopban, ha van tobb ev, de sztem igy is ertelmezheto az oszlop neve alapjan hogy ott minden /ev dimenzio lesz majd (ha a tablazatra gondoltal) 2. tole kene megkerdezni, hogy milyen szamitassal hozza ki a primert, es mi a jelentese...

Előzmény: KalásziM (1475)
KalásziM Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1475

  A  M3 HellRotválasz | megnéz | könyvjelző 2011.01.13 19:05:01 © 1468 -ban ajánlot 2 db. poszt/blog vagy hogyhivják.

 Azt nézegettem, sajnos bemenni nem tudtam, így érdeketelen számomra jövőben.

 biztos érdekes lehet !!

Előzmény: Axióma (1474)
Axióma Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1474

Valoszinuleg a /ev tenyleg lemaradt (futesnel mind1, hogy /ev vagy /szezon), tehat jogos a javitasod (bar nem tudom hogy milyen forrasban hianyoltad ezt).

A primer meg ha jol tudom, akkor a futeshez felhasznalt energia v. energiahordozobol elvileg eloallitasahoz szukseges energia, amibol annyi futesi energia lesz. Tehat itt beszamit az, hogy miben tuzeled, meg hogy mennyi energia az eloallitas (talan szallitas is), hiszen a zold-segre jatszanak. De elegge legbol kapott szorzokkal megy, az derult ki szamomra valami regebbi cikkbol.

Előzmény: KalásziM (1471)
Axióma Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1473

A napelemet nem csovezni kell (elektromos aramot termel), inkabb napkollektorra gondoltal szerintem.

Előzmény: Hakka0709 (1470)
KalásziM Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1472

 Ez a minősítés, hogy A+  már a valóság vagy még csak egy kivánalom  ???

 

 

 talán csak nem egy zöldkártyás hozta ki ???

 Én pl. bármit kihozok  !!!

Előzmény: Hakka0709 (1470)
KalásziM Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1471

 Elvileg lehetséges mivel tényleg egy jól szigetelt háznak tünik.

 Viszont ez a kérdés már a feltevőhöz menne.

 tehát van egy adat ( a sok közül )

 

 Fajlagos fűtési igény [KWh/m2]
42,59



---
Primer energia igény [KWh/m2]
166
 Ezek mik lennének ??

 Így kissé értelmezhetetlenek.

 Miért ?

 Hát az idő egység hiányzik.

 

 Én legalább is a következő mértékegységeket használom és értem ::

 fajlagos fűtési energa :  xxx kWóra/m2/szezon.

 Ez nálam pl.  több évi mérés alapján olyan 150 kWó/m2/szezon.

 

 

 És mi az a primer energia igény  ????

 Még egy megjegyzés  : az igény és a ténylegesen elfogyasztott energia fajlagos energia az ért nem ugyab az.

 

 Mint mondtam , nálam az a megadott 150 kWó/m2/szezon egy tényleges adat.

 haz igényről beszélnék az  csak két számmal lehetne jellemezni.

 Pl. így  a fajlagos energia igény : 140 és 160 között va,

 Pl. hogy milyen hideg a tél, mennyire fázossak abent lakók.

 É még egy másik kérdés H-nak : hogy lehet erre a posztra/bolggra ?? belépni  ??

 

 

 

Előzmény: biosolar (1469)
Hakka0709 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1470

 

Hello,

 

Caleo fűtés rendszerrel van valakinek tapasztalata? Ilyen rendszeren gondolkozom, egy A+ -os házba az alább összetevőkkel:

 

Az épület 180m2-es emeletes ház lenne.

 

  • Caleo film a padló alá, minden szobában egyedi termosztáttal
  • Napkollektor a használati melegvizhez + villanybojler
  • Éjszakai áram bekötve
  • Levegő fűtéses kandalló, minden főbb szobába levegő befújóval (kapcsolható)
  • Napelem előcsövezés (ha esetleg fűtés korszerűsítés néven meg lehet venni olcsóbban)
  • Szellőztető rendszer az egyszerűbbik (csak levegő befújással)

Mi a véleményetek erről? 

 

köszi , üdv

Robi

biosolar Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1469

117m2, és a fűtési szezon felénél ~5000kWh a fűtésre?

Előzmény: Törölt nick (1468)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1468

Abszolult nem indiszkrét, ideje tényeket írni :D Soha nem értettem, miért kellen ködösíteni.

 

117m2 nettó lakóterület, ebből 0m2 gépészet!!

 

A házam: http://www.passziv.net/forum/showthread.php?p=54#post54

A fogyasztás: http://www.passziv.net/forum/showthread.php?t=52

 

Most az első tél után már látom a költségeket. Magask de neekem megéri a kényelmet. Ugyanakkor most keresem azt az inverteres klímát, ami teljes idényben képes működni és reálisan harmadolni fogja a fűtési költségemet. Ennek költsége előreláthatóan egy idény alatt meg fog térülni. A beruházás értéke kb 300Eft lesz, telepítéssel.

Előzmény: biosolar (1462)
KalásziM Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1467

 De jelenleg  a 24 órás olyan 49 ft/kwó, a vezérelt pedig 29 ft /kWó.

Előzmény: rocketman (1465)
rocketman Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1465

Szerintem a villanyfűtés csak úgy érné meg, ha lenne mondjuk az elműnél egy E tarifa, ami azt jelentené, hogy akinek villanyfűtése van, az a nappali áramot mondjuk 22 forintért kapná télen, nyáron meg normál áron.

Axióma Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1464

Persze, igy gondoltam. Magyar nyelven, magyar nyelvu konyvben jelent meg a hirdetes...

Azert irtam peldanak, mert az 1 honap futesszezon is durvan keves (itthon). Bar vegulis attol fugg, mit nevezunk futesnek, jol definialva ph kornyeken osszejohet.

Előzmény: Dunit (1463)
Dunit Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1463

 Vagy eleve nem is akarta odaírni !

Előzmény: Axióma (1460)
biosolar Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1462

Ha jól emlékszem -és nem keverlek össze valaki mással- olvastam valahol az emberes szigetelésedről ... és az áramszámládról is. Emlékeim szerint az elsőt követendőnek tartom, a második pedig óvatosságra int. De lehet, hogy rosszul emlékeszem.

Hány négyzetmétert  fűtesz, milyen a szigetelés átlagos vastagsága, hányan laktok, milyen villamosfűtést használsz és mekkora az éves villanyszámla (bocs, ha indiszkrét volt a kérdés)? 

 

Előzmény: Törölt nick (1461)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1461

Én erre tettem fel a pénzem, de nem egyszerű erre a szintre eljutni felújításnál... új építésnél reális lehet, passzív házas technikákkal és méretezéssel.

Előzmény: biosolar (1459)
Axióma Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1460

A papir mindent elbir. A stiebel eltron azzal hirdet, hogy kb. 15-20 olyan nap van az evben, amikor nem lehet napkollektorral melegvizet csinalni. (Sztem elfelejtette melleirni, hogy del-olaszorszagi ingatlanra gondolt.)

 

biosolar Creative Commons License 2011.01.13 0 0 1459

Ez is azt igazolja, hogy Resuah  különlegesen jó hőszigetelésű házakkal számol (1 hónappal rövidebb a fűtési időszak), amikor a villanyfűtés költségeivel győzköd.

Ha leszorítod a fűtési hőigényt  30-50kWh/m2év-re (a jelenlegi magyar átlag 20%-ra), akkor az alacsonyabb beruházási költség miatt 20 év távlatában gondolkodva összességében olcsóbb lehet a villanyfűtés.

Ezt el  is fogadom, nem úgy mint a lényeget elmismásoló marketingezést.

 

 

Előzmény: SolnesN (1449)
Émile Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1458

 És köszönöm a javítást meg a forrást  !!

Előzmény: biosolar (1455)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!