Keresés

Részletes keresés

Krammer András Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22554

Jövő héten szétszedem, és megmérem, hogy hány HRC!?

Egyezzünk meg, hogy a hőkezelés neked mit jelent? Nekem a 30 HRC feletti acél már nem a lágy állapotot jelent, ez már egy nemesített szövetszerkezet.

Én érzésre mondom, hogy a légtár nem egy lágy állapotú acél cső. A felülete, a megmunkálási nyomok benne, a felcsiszolása a furatnak, nekem nem lágy állaputúnak tűnik. A dugattyút tartó rugóház is edzett kell, hogy legyen. Biztosan nem egy lágy acéldarab Ha a kezedbe veszed ezt a puskát, és felhúzod, akkor lehet érezni, hogy az a falvastagság , azzal a hasítékkal valószínűleg elég hamar eldeformálódna attól az erőtől, amit el kell viselnie.

 

 A légpuskák csövéről nincs tudomásom, a harcászati lőfegyverekről kaptam ilyen információt, hogy ezek nem serblivasból készülnek, és nem publikus a technológiájuk, hasonlóan a páncélzatokhoz.

Erre nem mernék fogadást kötni, mert ezt csak egy a témában hitelesnek tűnő embertől halottam.

 

Igen, a gugliból másoltam be a rapidacélokra vonatkozó írást, volt benne két kép is, csak nem linkelve, úgyhogy az kimaradt. Nem állítottam azt, hogy ez az én irományom, csak a rapidacélokkkal kapcsolatos állításom alátámasztására másoltam be. Minek kelett volna átfogalmaznom?

 

Sajnos tényleg nem jó a helyesírásom, de ez nem a végzettség függvénye, és szerintem sok máshoz sincs köze. Nem tudok vele mit csinálni, leírok valamit, visszaolvasom, szerintem jó, másnap elolvasom megint, és akkor veszem észre, hogy milyen orbitális helyesírási hibákat vétettem. Nem tudom, hogy írhattam teknikust, amikor százezerszer le kelett már írnom a gépésztechnikust is, mivel ötödévben ezt végeztem a szakközép után. Gépész vagyok nem nyelvész, valószínűleg figyelmetlen és türelmetlen vagyok. Nem tudok mit csinálni vele, ha belegebedek sem. Ezt nem lehet megtanulni, ez vagy megy valakinek, vagy nem.

 

 

Nincs diplomám, mert nem egyetemet végeztem, hanem főiskolát, az oklevelemhez kell még a nyelvvizsga. A szakdolgozatomat be tudom mutatni, plágium mentes 4-es érdemjegyet kaptam rá, többlépéses kombinált kivágó, hajlító szerszám tervezése, az államvizsgát igazoló okiratot is be tudom mutatni, ha kérik, a leckekönyvemet is tudom prezentálni. Viszont nem a nick nevem van rajta, nem csak a nyuszifül345 nick név! Gondolod megmondom a nevemet? Véletlenül találkozunk, aztán jól megvertek :)))

Szokatlan, nem szokatlan, szakközépben érettségi előtt megvágtak nyelvtanból, de közeli két diplomás ismerősöm is hasonló nyelvtani kvalitásokkal bír, és ha tudnád, hogy én milyen leveleket kapok cégvezetőktől, meg műszaki szakemberektől.

Előzmény: python 357 (22551)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22553

Hagyjátok a francaba ezt az okoskodót,nincs értelme vele vitatkozni.

Előzmény: python 357 (22551)
janek666 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22552

Kár is volt elkezdni ezt a nagggyon tudományos értekezést az anyagminőségekről, mert csak bukta van belőle. :)))

LEKVÁROS

python 357 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22551
Nincs hőkezelve a légtár Andris,nincs értelme! Egy olcsó ifjúsági plinkerpuskáról van szó! Lehet,hogy a reszelőd a puha!;-)))))
Egyébként szóról szóra a guglit másoltad be az anyag szerkezetekről!
Igy könnyű a hozzáértés látszatát kelteni! :))))))Bárki le tudja ellenőrizni! Csak üsse be,-hogy "Porkohászati acél"
Még arra sem vetted a fáradságot,hogy átfogalmazd a szöveget!

Egyébként mint felsőfokú végzettségű műszaki ember,-hogy a fenébe irhattad a "technikus" szót teknikusnak a 22527-es hsz.-edben!???? Nem betű félreütés ez,-hanem valami egészen más!!!
Légyszi, -küld már el nekem mailban a Főiskolai végzettségedet igazoló Diploma fényképét!-Tudod,-csak a tisztánlátás Kedvéért! Elemi primitiv helyesírási hibák sokaságát véted,-ami szokatlan egy Diplomás embertől!..Nem lennék meglepve,ha kiderülne,hogy ............nincs!!!!
Előzmény: Krammer András (22550)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22550

Gyártanak gyorsacélt porkohászati úton is, igaz hagyományos módon is, nem hss- a jelölése.

 

A légtáram szerintem  hőkezelve van, ezt onnan gondolom, hogy amikor sorjázni akartam, akkor elég érdekes hangot adott a tűreszelő

 

 

Porkohászati gyorsacél (HSSEE, HSSPM)Előállítása nem a hagyományos olvasztással, hanem a keményfémekéhez hasonló porkohászati eljárással történik, ahol a porrá zúzott összetevőket sajtolják össze. Így a gyorsacél egyenletesebb szövetszerkezetű, kisebb szemcsézetű lesz, ami nagyobb hajlítószilárdságot eredményez. Ez különösen finomabb profilú szerszámoknál, pl. menetfúróknál, nagyoló maróknál fontos.


Hagyományos 8% kobalt tartalmú gyorsacél (M42) és porkohászati gyorsacél (ASP30) szövetszerkezete 100-szoros nagyításban.

Előzmény: klenó1 (22546)
hlaci086 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22547

Háhá, bejött a tipp!

 

Ittam egy sört, megtekertem a köpenycsövet és lám-lám...olyan finoman jött le ahogy a nagykönyvben meg vagyon írva...

 

Szóval ezért mégegyszer köszi!!!

 

Node, a következő kérdésem, hogy milyen a menet a cső elején??? A hangtompihoz illene megadnom... :)

 

(ja, a gyökérásó amit lízingeltem nem lett jó...vááá)

 

 

Előzmény: Törölt nick (22530)
klenó1 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22546

Ne misztifikáld túl a fegyver alapanyagokat.  A gyártók a kereskedelemben kapható anyagokból építkeznek. A sokak által emlegetett "fegyveracél" nem létezik. A FÉG gyártott /gyártatott/ magának un. e-acél nevű csőanyagot. Ebből készítették az AK és a légfegyverek csövét is. Az elsütő szerkezet elemei C45, C60-ból készültek. Cső alapanyagnak jó nevű gyártóknál is előfordul a 42CrMo4. Mi is készül még ebből? - a hidraulikus munkahengerek dugattyúszárai. A kereskedelemben méterre lehet őket vásárolni, 40-45 HRC-re nemesítve. A légfegyverek gyakorlatilag "ócskavasból" készülnek, nincs komoly igénybevétel. -most jöhet a megkövezés.:-)) A légfegyvereknél csak az elsütő szerkezet elemei vannak hőkezelve. Nyugodtan lehet őket melengetni, hűtögetni, ízlés szerint. / a "rapid" acél nem porkohászati úton készül. csakszóltam./

barátsággal: klenó

Előzmény: Krammer András (22521)
bosijani Creative Commons License 2013.01.03 -1 0 22543

ennél több nem nagyon van:

 

bosijani Creative Commons License 2013.01.03 -1 0 22542

a co-ban kb 55 bar van.nyugodtan töltheted,de csak co-ról,nem levegőröl!

Előzmény: tj60 (22541)
tj60 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22541

Köszi a válaszod,csak az a baj hogy nem kaptam könyvet hozzá(egyébként itt a fórumon volt hirdetve így vettem meg) és igy nem tudom hogy mennyit lehet bele tölteni meg azt sem hogy mivel tudnám grammra pontosan ezt mérni.Csak azért kérdeztem hogy hány bart birhat a tartálya mert ugye ha a 12grammos patronban 200 bar vagy mégtöbb is van az a pisztoly tartályában szerintem a fele nyomást sem adja mert a pisztoly tartályának a térfogata jóval nagyobb mint a 12grammos patroné.Viszont van neken egy 10 Kg-os Co palackom amiben 200bar a nyomás ha jóltudom és félek hogy ha ezt ráengedem a pisztoly tartályára esetleg szétnyomja az egészet,vagy nyugodtan tölthetem róla a pisztolyt?

Előzmény: Air blender (22504)
most nem Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22540

szervusztok!
tud-e valaki olyan pofadékmagasító eszközről, ami nem bántja a tusát, de nem is gumipántos vagy ilyen ráhúzható zokni? olyasmire gondolok, amit például talpas csavarokkal lehet a fára fogatni. létezik, kapható ilyen?

Krammer András Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22539

Nálam ilyenkor mindig az van, hogy aztán iszom még egyet!?

Előzmény: hlaci086 (22538)
hlaci086 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22538

Szereztem egy hosszúszárú csavarhúzót, a fejmérete biztos jó mert lemértem, de a szárhossz nem tudom hogy elég lesz-e. Először megpróbálom így, ha nem megy megtekerem az irányzéknál, ha az se megy akkor...iszom egy sört, aztán majd valami lesz. :)

Előzmény: Törölt nick (22530)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22537

Engem az informatika csábított el, de rá kelett jönnöm, hogy ott tényleg csak hobbikertész lehetek egy jól programozó ember melett. Számítógépet meg mindenki tud javítani! És meg is utáltam meg a légkört is.

De gondolom, már kiderült, hogy a vasbuzerálást sokkal jobban preferálom.

Előzmény: python 357 (22534)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22536

Ez az egy tippem van eddig nekem is, és pont van otthon egy távirányító aminek eltört az antennája, remélem pont ennek a tgnak az alján, akkor nem kell magyarázkodnom a gyereknek! :)

Előzmény: bosijani (22535)
bosijani Creative Commons License 2013.01.03 -1 0 22535

esetleg kisrádió antenna?

Előzmény: Krammer András (22531)
python 357 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22534
Én a Puskásban végeztem 72-ben,könnyűáramú szakon!Egy percig se dolgoztam a szakmámban! Csábított a magasabb kereseti lehetőség!!! Évekig rossz volt a lelkiismeretem!
Előzmény: Krammer András (22529)
digger, Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22533
Előzmény: digger, (22532)
digger, Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22532

Üdv mindenkinek!

 

Múltkor keresett valaki (valamelyik topicban) robbantott ábrát TAU 200-ról. Most én is azt keresnék, mondjuk ilyet, csak jobb minőségben:

 

 

Byborosnak ha még érdekel, és segít egyáltalán.

 

http://www.elektrostrzelec.pl.tl/Poradnik.htm

 

 

 

Plusz ha valakinek gyakorlati (saját) tapasztalata van TAU 200 PCP-sítéssel kapcsolatban, magánban szívesen venném a segítséget. Előre is köszönöm.

Krammer András Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22531

Anyagokat szedegetek össze a töltőkapu tömítéses megoldáshoz.

Van valakinek ötlete, hogy miből lehetne megcsinálni azt a csövet, ami kb 70mm-hosszú, belül minimum 3,2mm az átmérő, kívül maximum 4,4mm?

miből lehetne ilyet kinyerni?

Krammer András Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22529

Azok nem azok az idők voltak 50 évvel ezelőtt, amikor megkérdezték, hogy mit szeretnél csinálni, ha katona leszel?

Gépész, akkor ezt szeretnéd csinálni! :))

Engem már megkérdeztek, de sose azt kelett csinálnom! :O

Előzmény: python 357 (22528)
python 357 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22528
:))))) Ez a riposzt tetszett!!!
Mint írtam,-méltányolandó a segítő szándékod!!!
Még nem ismersz mindenkit,-de ez nyilván változni fog!
A munkatársad "fegyvertechnikusnak"lett kiképezve!;-)))))
Előzmény: Krammer András (22527)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22527

A rugóacél nem egy konkrét acélfajta, hanem egy célra megfelelő anyagösszetétel, a tengelyanyagok is nagyon hasonlóak.

Szerintem meg csak valami rugóacélból készülhet az a légtár, vagy valami hasonló nemesíthető acél.

Fegyverek speciális dolgaiban valóban nem vagyok teljesen otthon. Viszont nem vagyok tapasztalat nélkül, bánkin végzett gépészmérnök volnék, 14 éves korom óta szerszámgyártást tolom, szakmunkás sulitól kezdve, nem a föiskolába beesett gyakorlat nélküli ember vagyok, aki csak idézget, csak ajánlom, hol lehet a témában ismeretet szerezni, az idézett  anyag Borossay   Bélánál meg volt szerencsém Két év anyagtudományhoz.

Mint most kiderült a munkatársam meg tűzérségi fegyverteknikusnak lett kiképezve az átkosban. :)

Nem áll szándékomban kioktatni senkit, segítőkészen próbálok meg beleszólni. Okoskodni, majd helyretesznek az okosabbak. Meggyőzhető vagyok érvekkel, amíg nem sikerül,addig meg eszmecserélünk. :)

Előzmény: python 357 (22525)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22526

Pb-vel 1000 C-ig el lehet szaladni, ha akarsz. Acéltokosat nem láttam, azt gondoltam, hogy ugyanúgy a légtár végébe van rakva a dugó, nem a házba, és ebből gondoltam, hogy a légtár elejét melegíted, és ezért lágyulhat el az anyag a hasítékig, nem a csapszegről beszélek, hanem annak a horonynak a széléről, amiben a felhúzókar kis lepke kihajtása mozog. De ez lényegtelen, mert ezek szerint totál más a kialakítása a fémházasnak.

Valóban 200C- bőven elég, ha szemre be tudod lőni.

Nem tudtam, hogy mesterfokozatban nyomod, úgy tűnt, hogy megmelegítgetjük, aztán hip-hop.

 

Előzmény: bando53 (22522)
python 357 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22525
:))Az a baj,hogy gyakorlati tapasztalatod nincsen ezek szerint! Idézgetsz a gugliból,s közben olyanoknak adsz tanácsot,akik már akkor is tapasztaltak voltak a témában amikor még a csattogos falepkét tologattad pelenkában!
Ahogy a Bandit ismerem,nem fogja szó nélkűl hagyni a "jó tanácsodat"!
Az meg szinte tuti biztos,hogy nem rugóacélból van a Bajkál légtára! Tehát nyugodtan melegítheti addig,míg a kötés nem enged!
Itt sok rutinos öreg róka van ám, kiscserkész,.........-az "okoskákat" hamar móresre tanítják!:)))))
Előzmény: Krammer András (22521)
bando53 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22524

A fegyvercsővel kapcsolatosan saját tapasztalatom van. Katona időmben az AMD 65 M gépkarbéllyal éjszakai lövészet alkalmával öt teli tárat nyomattam ki egy kisérleti fegyverből  = 150 db 7,62x39 éleslőszert. A csöve meggypirosra melegedett és a fegyvermester egy kulacs hideg vizet öntött rá abban az állapotban. Virradat után ezzel a fegyverrel 150-mre lőlapra lőttünk és semmilyen maradandó károsodás nem vol tapasztalható a szórásképen és a fegyver többi részén sem.

Az IZS légfegyvercső anyagát illetően kár ennyire misztifikálni, mert ruszkik sem hülyék, hogy egy olcsó hobbi kategóriájú igénytelen kidolgozású légfegyverbe sokkal drágább haditechnikai minőségű anyagból készült csövet tegyenek.

 

Előzmény: Krammer András (22521)
hlaci086 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22523
Köszönet!

Úgy néz ki találtam "gyökérásót", este próba!

Bosijani! Jó a rajz, csak pont a CLG hosszú köpenycsövének rögzítését nem látom rajta...

Üdv...
Előzmény: Törölt nick (22518)
bando53 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22522

A 22498 hsz-met nem  olvastad el figyelmesen! A 0,05 mm-es zsugorkötéshez bőven elegendő +150 C°. A légfegyverek és kiskaliberű éles fegyverek nagy részét is ilyen zsugor kötéssel meg lágyforrasszal szerelik, pontosan a javíthatóság és bonthatóság miatt. A saját fegyvereden megfigyelhetted volna, hogy a légtár és a tok nem egy anyagból van. Az acélöntvény tokban a légtár is zsugor kötéssel van rögzítve, mint a légtár végdugó és a cső. Ezért könnyű az acéltokosat javítani, mert egy egyszerű PB patronos hobbi gázlámpával legozni lehet vele. A +150 - +200 C° melegítés semmilyen szemszerkezeti vagy minőségbeli anyagváltozást nem okoz a tok anyagában ami egyszerű acélöntvény. (A légtár felhúzórészt meg minek kell melegíteni szerinted, amikor csapszegek rögzítik?)

Előzmény: Krammer András (22517)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22521

A fegyvercső valószínűleg valamilyen légedző anyagból van készítve, ami a levegőn eléri a edződéshez szükséges kritikus lehűlési sebességet, ugyanilyen anyag az esztergáláshoz használt "Rapid acél"

Élezéskor nyomhatod a köszőrűnek, piros izzásig, lehűléskor visszaedződik, ez egy speciális porkohászati úton készített, zsugorított anyag, és nem az olcsóságáról híres.

A bajkál légtára nem ilyenből van, ez valamilyen szferoidites szövetszerkezetű nemesíthető ötvözött szerszámacél.

A nemesítés edzésből, és utána magashőmérsékletű megeresztésből áll, a síma edzés utáni megeresztés már 320C-nál elkezdődik, ez annyit tesz, hogy az anyagban kivált kemény karbidvegyületek visszaoldódnak az alapfémbe, minél magasabb a hőmérséklet, , annál gyorsabban megy végbe, de alacsony hőmérsékleten is végbemegy, más az időtényezője. És ugye minél többször csinálják a műveletet, annál jobban kilágyul.

A bajkálnál ha csak a sűrítőrészt érinti, akkor azt nem fogja észrevenni, viszont ha időközben a rugófelhúzó részig hátranyúlik a hőhatás övezet, ott a felhúzásnál bajok lehetnek, mert ha nem elég szívós az anyag, akkor kihajlik a hasíték széle, és kiugrik a dugattyú oldalából a felhúzókar vége.

 

A fegyvercső hadititkot képző összetételű speciális ötvözet, nem a légpuska anyagok kategóriája.

 

http://www.sasovits.hu/cnc/irodalom/hokezeles.pdf Itt van hozzá olvasmány, már 250C-nál elkezdődik az edzett anyagban a lágyulás.

 

Gondolom ismerős az a jelenség, amikor a csigafúró a melegedéstől élét veszti, és hol van még ott a piros izzás? És azért egy HSS anyag az nem a bilivas kategóriája.

 

Előzmény: python 357 (22519)
python 357 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22520
...Cseresznyepirosan izzhatnak-igy helyes!
Előzmény: python 357 (22519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!