Keresés

Részletes keresés

Híd Creative Commons License 2009.05.05 0 0 157
Legegyszerűbb, ha veszel az újságosnál egy Világgazdaságot, abban benne vannak a banki kamatok, még néhány takarékszövetkezeté is. Oldalakon keresztül megy benne a táblázat, bogarászd ki, melyik szimpatikus.
Előzmény: Bz81 (155)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.04 0 0 156
Nekem ezert van az Ellanal szamlam, nezd meg, hatha jo.
Előzmény: Bz81 (155)
Bz81 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 155
Sziasztok! Van esetleg olyan bank amit tudtok ajánlani legalább 1 év lekötéssel. Nem nagyon vagyok ebben rutinos és nem akarom 2 havonta áttenni ide-ode a pénzem csak hogy 1 %-al nagyobb legyen az a kamat valahol máshol, vagy ti hogy szoktátok csinálni van pl 4-5 banknál szerződésetek és ide oda pakolgatjátok a magasabb kamat függvényében??
Laslow Creative Commons License 2009.04.30 0 0 154
Ja, és hétfőtől már csak 12,5% lesz a HBW 13% kamata.
Laslow Creative Commons License 2009.04.29 0 0 153
Nekem is azt mondták, hogy lejáratkor kezelési ktg. nélkül kifizetik készpénzben. A másik lehetőség, hogy elutalom egy HBW-s számlára (külső bankszámlára nem lehet utalni betéti számláról).

Lejárat előtti feltöréskor nincs részkamat. Ellenben, ha jól emlékszem, 50.000Ft-onként is lehet lekötni, szóval nem olyan sokat bukik akinek mégis hirtelen pénz kell a lejárat előtt, és egy részét feltöri.
Előzmény: R-Point (152)
R-Point Creative Commons License 2009.04.26 0 0 152
Nos, az összeg lekötése előtt az ügyintéző hölgy, megkérdezte, szeretnénk e bankunkban lakossági folyószámlát nyitni, vagy csak az összeg lekötéséhez szükséges betéti számlát szeretnénk nyitni.

Betéti számlán, semmilyen banki transzakciót nem tudsz végre hajtani, csak pénzt betenni, majd a lekötés végén kivenni az összeget.

- nincs számla nyitási díj
- lejáratkor azt hiszem KP-ban történő kifizetéskor, nincs költség

többit a bankban elmesélik neked.

Tehát a kulcsszó: Betéti számla
Előzmény: oregpapi (151)
oregpapi Creative Commons License 2009.04.24 0 0 151
erre én is kíváncsi vagoyk
Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 150
"számlanyitási kötelezettség nélkül."

és ezt így hogy ? a hirdetmény nem túl beszédes ezügyben.
Előzmény: R-Point (149)
R-Point Creative Commons License 2009.04.22 0 0 149
HBW Bank:

"Kamamt Király betét":13,0% 6-hónapra számlanyitási kötelezettség nélkül.

Makilaci Creative Commons License 2009.04.22 0 0 148
2 és 9 hónapos akciós forintbetétek /Unicredit/

Meglévő megtakarításaira 2009. március 16-ától új akciós kamatot kínálunk 2 és 9 hónapos időtartamra, folyamatos betétlekötésre. Az akciós kamatnak egyetlen feltétele, hogy minimum 250 000 Ft-ot kell elhelyeznie a betétlekötéskor.

*
2 hónapra: 11,50% (EBKM:12,07%, nem akciós EBKM: 8,10%-8,40% )
*
9 hónapra: 11,00% (EBKM: 11,15%, nem akciós EBKM: 8,50%-8,80%)

A 9 hónapos betéti termék fontos tulajdonsága, hogy részben rugalmas* formában kínáljuk. A lejárat előtti részleges vagy teljes felmondás esetén, a Bank a lekötésben töltött időre is kamatot fizet, melynek mértéke 9%.
Előzmény: Laslow (147)
Laslow Creative Commons License 2009.04.21 0 0 147
Sziasztok! Van valakinek tippje, hogy mostanában hol érdemes lekötni 1-4 hónapra jelenleg a Rafinál lévő pénzt? A cél 10,5% feletti éves hozam (és az egyéb költségek 0 körül tartása - leginkább annak örülnék, ha csak a lekötés végén az elutalásnál kellene fizetni).
pgyafi Creative Commons License 2009.03.20 0 0 146
erste 6hó, 1év 11% új pénz
Szetka Creative Commons License 2009.03.18 0 0 145

Az ingyenes készpénz-felvételt én a betét felvételre értettem.

Több féle kontsrukciójuk van. Olyan is, amihez nem kell számlát nyitni, bár ott nem olyan jók a kamatok.

 

Vegyünk egy példát:

 

Szeretnél egy Kamatroll Prémium Betéted, 3 hónapos kamatfizetési időszakkal, automatikus lekötéssel:

Nyitsz egy számlát, beteszel rá 1.000 Ft-ot, majd nyitnak neked egy betét(al)számlát.

Na, most 3 hónap múlva vagy felveszed a lejárt összeget a kamatokkal együtt, vagy ha úgy ítéled meg, hogy még mindig jók a kamatok - akkor hagyod további 3 hónapra, és így már kamatos kamattal számol.

Ez 2-3 évig is mehet, mert akkor még prémiumot is fizet. Ennek van egy rövidebb futamidejű változata: a sima KamatRoll Betét.

Van pl. a Kamathalmozó Betét, itt is válaszható periódusok vannak, itt is van automatikus újrakötés, viszoszont nem kamatos kamattal számol.

 

Ezeknek a betéttípusoknak nincs kp.felvételi díja, ami - szerintem - ritka. Neten viszont nem köthetők, csak fiókban.

 

A folyószámán lekötött összegek intézhetők a neten, sokkal rosszabb kamatfeltételekkel, és ezekre (ill. az egész számlára vonatkozik a napi 1 mFt-ig ingyenes kp.felvétel.

Ez más, mint a különböző fantázianeveken futó betétek.

 

Azt nem állítom, hogy minden egyes szolgáltatásuk kedvező lenne, de hát olyan nem is létezik.

 

A K&H Banknak tavaly volt egy nagyon jó akciója, az akció lejártának másnapján jól megemelték a tranzakciós költségeket.

 

 

Előzmény: karoly.ignac (144)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.03.18 0 0 144

Hm..

 

Kössz a tippet!!

valóban jó kamatot ad ez a bank.

 

Megnéztem a kondícióslistájukat, meg kellett állapítanom, hogy

az átutalások mind forintban, mind euróban drágák. Illetve ingyenes pénztári kifizetés csak 1M-ig van. Az átutalások költségeire mindig oda kell figyelni, főleg, ha

ezek nem fix, hanem százalékos költségek, tulajdonképpen a betéted hozamát csökkentik.

 

A lejárt betét kifizetést (ingyenesként van megjelölve) nem tudom értelmezni, ilyennel nem szoktam találkozni, nem tudom mit takar. Ha arról van szó, hogy 2 hónapra lekötöm a számlán a pénzt (eurot) és utánna ingyen ki tudom szedni, KP formában, akkor ez nagyon jó...

 

KH-ban pedig nem gondolkodnék, 2 hónap miatt nem érdemes egy olyan banknál számlát nyitni, amelynek nincsenek stabilan jó betétakciói.

 

üdv

KI

Szetka Creative Commons License 2009.03.18 0 0 143

A 12,25% több, mint a 12%, és nincs számlavezetési díj, és nincs készpénzfelvételi költség. Az egyszeri 1000 Ft (minimum számlaegyenleg) meg semmit nem jelent, hisz lejáratkor ugyanúgy felvehető minden levonás nélkül.

 

Bár a K&H Bank 13,13%-a se rossz, és ott sincs számlavezetési díj, viszont van max. 10.000 Ft kp. felvételi költség (átutalásnál max. 6.000), és csak 2 hónapos.

 

Összegtől és kívánt lekötési időtől függhet, hogy kinek melyik a jó.

Érdemes ilyenkor a költségeket is figyelembe venni, de az sem baj, ha flottul mennek a dolgok az adott fiókban. (Én a K&H-t nem szeretem).

Előzmény: karoly.ignac (142)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.03.18 0 0 142

FHB 3, 6 Hónap - 12% akciós jelleggel visszavonásig, min 100E Ft.

számlavezetési díj : 199Ft/hó

 

üdv

KI

Előzmény: Szetka (140)
Szetka Creative Commons License 2009.03.17 0 0 141
K&H Bank, 2 hónap, 13,13%. Csak új betétre, azaz kívülről származó forrásból.
Előzmény: cirkóniu (139)
Szetka Creative Commons License 2009.03.17 0 0 140

HBW Express Bank

KamatRoll Prémium

12,25%

Folyószámlát kell nyitni, nincs számlavezetési díj, 1.000 Ft kell, hogy rajta legyen.

Nincs készpénz felvételi díja.

Régóta a legjobb kamatokat adja, korábban takarékszövetkezet volt.

Előzmény: cirkóniu (139)
cirkóniu Creative Commons License 2009.03.16 0 0 139
Sziasztok!

A 3-4 hónapos vagy rövidebb forintbetétekre melyik pénzintézet fizeti most a legjobb kamatot?
Mia13 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 138
Sziasztok!
Tegnap volt a TV ügyvédjében a kamatokról szó ... a betett pénzed , bruttó kamatából vonják le a kamatadót,holott az inflációval csökkentett kamatból kellene levonni. Ezt egy banki szakember ismerte el.
Az is megdöbbentő,hogyha a pénzed netalán kiveszed , pofátlan összegeket számolnak fel,holott egyik helyről a másikra való átutalás nekik 1 gombnyomás , ami 1 dollár,1centbe kerül.
Ennyit a pénzintézetekről...ott húznak le ahol tudnak ! :((
kalkkft Creative Commons License 2009.02.28 0 0 137
Sziasztok, a Volksbank levitte Euro kamatát 0.48 -20% adó !!!
Hol van most a legjobb kamat, eddig az FHB a nyerő 6% 3-6-12 hó, tud valaki jobbat ?
karoly.ignac Creative Commons License 2009.02.24 0 0 136

Minden megtörténhet, de Ausztria már nyugateurópa, ott már nem azon vitatkozunk, hogy Kelet-Közép, vagy Közép-Kelet.

Előzmény: babelking (135)
babelking Creative Commons License 2009.02.23 0 0 135
Akkor most érdemes a forintot euróra váltani és mondjuk Bécsbe bankba tenni? De az a bank is tönkremehet? Az államcsőd lehet, hogy a környező országokat is bedönti. De azért Ausztriát nemigen. Vagy mit lehet tenni? Szerintem az államcsőd , ha lesz - de ne legyen! -akkor hírtelen fog jönni. Nem lesz idő vacilálni, úgyhogy jobb felkészülni erre az eshetőségre is. Az nem lenne fényes, ha zárolnák a betéteket - lehet, hogy végleg!, vagy valami nemfizető hitelt felvett gagyiját ajánlanák fel. Az infláció nagyon meglódul, tehát akkor igazán szükség lenne a pénzre.
Zoli_fiú Creative Commons License 2009.02.20 0 0 134
Tévedtem, bocsánat!!

"A betétszámla tulajdonosok megtakarításait a Belga Betétbiztosítási Rendszer 100.000 euró értékű betét összegéig garantálja. "
Előzmény: karoly.ignac (130)
pacsirta78 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 133

Kedves Károlyingánc!

 

Köszönömöm, hogy a szíveden viseled a pénzem sorsát. Megnézem, körülnézek, de nagyon hasznosak voltak a tanácsok.

 

Üdv

karoly.ignac Creative Commons License 2009.02.19 0 0 132

Pacsirta:

Hogy valami konkrétat is mondjak, az most FHB 6% fölött ad euróra, 3hó -12 hó.

 

üdv

KI

Előzmény: pacsirta78 (118)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.02.19 0 0 131
Mielőtt valaki, rákérdezne, tudom, hogy milyen következményekkel jár a fedezetlen pénzkibocsájtás...
Előzmény: karoly.ignac (130)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.02.19 0 0 130

Azért mert jótállással tartoznak a bank betéteiért, ebbe a magyar fióktelep is beletartozik.

 

Mellesleg én nem optimistának, hanem realistának tartom magam, ez mindent elmond a gondolkodásmódomról. A magyar betétbiztosítási alapban 2008 végén kb 70Mrd Ft volt (tudtommal előre kell befizetni) Ennek a sokszorosa van jelenleg a betétekben, és meg merem kockáztatni, hogy az összes nagybank (OTP, CIB, Erste, KH) betétállománya nagyobb ennél.

 

Én a HUF betétek biztosítását abban látom hogy államunk rendelkezik a korlátlan pénznyomtatás jogával. szomoru, de így van, csődbemegy egy bank, majd nyomtatnak pármillió friss húszezrest, mást úgyse tudnak csinálni.

 

KI 

Előzmény: Zoli_fiú (128)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.02.19 0 0 129
Akkor ki vele, ne kéresd magad!
Előzmény: BigBacon (127)
Zoli_fiú Creative Commons License 2009.02.19 0 0 128
"További probléma az Axa-val, hogy a magyar OBA-nak, vagyis betétbiztosítási alapnak nem tagja az AXA-bank. Esetleges csődjük esetén a külföldi anyavállalat betétbiztosításáből kártalanítanak, remélhetőleg."

Remélni örökké lehet....... mi a francért kártalanítanának egy magyar polgárt pld a francia OBA? :))
Előzmény: karoly.ignac (124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!