Keresés

Részletes keresés

izécske20 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 2877

Kedves kutastimi!

 

A titán nem egy felszívódó anyag :D az ,,eltűnés" idézőjelben azt jelenti, hogy teljesen a csontba befúrva, vagyis nem fog kilógni, mint ahogy a kiszedős csavarok néhányesetben. Köszönöm, hogy utána jártál. Ilyen módszerrt, amúgy Budaörsön és Tatán alkalmaznak, amennyire tudom. Nekem Tatán lesz a műtét holnap, már nagyon izgulok!

 

Majd írok mi volt.

Egyenlőre szeretném megúszni a spinális érzéstelenítés utáni fejfájást, mert most tudtam meg, hogy még az is van sokszor...remek.

Előzmény: Törölt nick (2873)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.03 0 0 2876

Szia Boooguska !

 

Nekem volt szerencsém mindkettőhöz. A helyi érzéstelenítésnél a rengeteg szuri nem elviselhetetlenül, de fájt, utána már egyáltalán nem, csak annyit éreztem, hogy matatnak. Viszont, hallottam mindent, na azt nem akartam semmi pénzért újra bevállalni. Most műtöttek megint április végén, gerincérzéstelenítéssel, sőt közben kérésre még picit kábítottak is, hogy aluszkáljak. Ezt pont azért kértem, hogy ne halljak semmit :-) 6 órával a műtét után kezdtem érezni a lábaimat, nekem ez jobban bevált, de persze mindenkinek más a szimpatikus eljárás.

Előzmény: boooguska (2871)
katt2 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 2875

Sziasztok!Booguska,nekem mindkét lábamat műtötték, jobb csak sima fűrészeléssel történt,elég sima ügy, már alig érzem.A bal lábamban van csavar,az egy kicsit problémásabb. Még érzékeny és fáj ,dagad. Meg kell mondanom, sokkal rosszabbra számítottam.Június 13-án operáltak, azt követő egy hét nagy kíméletet követelt, második héten kezdtem kísérletezgetni,mit bírok.A 10. napon szedték ki a varratokat.

Az orvosom azt mondta,kb. fél év a teljes gyógyulás.

A műtét altatásban történt.Az altatóorvos kérdezgette, nem szeretném -e inkább érzéstelenítéssel(gerincbe), de én ragaszkodtam az altatáshoz,nagyon féltem.Semmi problémám nem volt ébredés után. A szobában volt két gerincérzéstelenítéses bütyökműtétes is, ők is teljesen jól voltak. 4 óra elteltével felkelhettek, nem volt semmi panaszuk.Én azt hiszem,jó ez a csapat (a kórházi).

Szóval nyugi, azt sem bántam meg,hogy mindkét lábam egyszerre csináltattam meg,kicsit nehézkesebb így a lábadozás, de legalább túl vagyok rajta.

Előzmény: boooguska (2871)
kittinemeth Creative Commons License 2014.07.03 0 0 2874

Szia. Lehet én vagyok túl érzékeny de nekem a helyi érzéstelenítés baromira fájt. Műtét közben mondta a doki, hogyha érzek fájdalmat szóljak és még kapok érzéstelenítőt. Kb 8-10 szúrás lett a vége, igaz nekem hatalmas a belső vágásom lehet azért is kaptam ennyit. 

Előzmény: boooguska (2871)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.03 0 0 2873

Szia! akkor nem jól tudtad :D

"Dr. Knoll Zsolt az egyfelvonásos bütyökműtétre esküszik. Ebben az esetben csak egyszer kell beavatkozni, a rögzítést titán csavarokkal végzi, melyek aztán "eltűnnek" a csontban, így a második műtétet megússza a páciens."

Nézd meg ezt a videot, de rá is kereshetsz Google-ban is a felszívódó csavarokra, amik jóval drágábbak, mint a TB által finanszírozott sima csavarok.

http://videoklinika.hu/butyokmutet_a_knoll-modszer/

Előzmény: izécske20 (2872)
izécske20 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 2872

Titán csavar lesz, nem fog felszívódni, amúgy sztem nincs olyan csavar, ami felszívódik. Átnéztem a fórumot és két embert találtam, aki örök csavart kapott eddig, a többieknek kiszedték.

Azt mondta a doki, azért marad benne, hogy ne formálódjon vissza a lábam soha. Persze, csak akkor tartja benn ,ha nem okoz panaszt. Holnap műtenek, majd jövök mesélni, szorítsatok, mert nagyon parázok. Magáznkórházban csináltatom, de a TB kifizeti így is.

Előzmény: Törölt nick (2870)
boooguska Creative Commons License 2014.07.02 0 0 2871

Sziaztok! Elöször is köszönöm hogy irtok ide elég erdekes a forum !!

Lenne egy pár kerdesem ha tudna valaki választ adni ?

"Szeptemberben fognak müteni bütyök mütét kivágnak egy darabot es csavarral össze fogják"

Helyi érzéstelenitéssel ki nek volt esetleg gondja erzett valaki valamit azaz melyik jobb altatás ill gerinc be adott injekcio vagy a helyi erzestelenites ha valaki megirna ezekkel  kapcsolatos elményet elöre is köszönöm!!

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.01 0 0 2870

Köszönöm szépen izécske20!! és EsztiH-nak is! :)
Na legalább így már összeállt jobban a kép és örülök, hogy ez ugyanarra utal!
A csavarral kapcsolatban, ami örökre benn marad. Nem lehetséges, hogy olyan csavart tesznek a lábadba, ami egy idő után felszívódik? És ezért nem is kell kiszedni pár hónap múlva. Ha valaki magán úton műtetti, annak ilyet tesznek a lábába, és ez jóval drágább, mint az a fajta csavar, amit a TB finanszíroz.
Vagy nem tudom, hogy ha nem felszívódó anyagú csavar, akkor miért hagyják benne örökre?

Előzmény: izécske20 (2867)
EsztiH Creative Commons License 2014.07.01 0 0 2869

már csak a drót mentén 

Előzmény: nemethkitti (2868)
nemethkitti Creative Commons License 2014.07.01 0 0 2868
Sajna nem :( julius 14. De mar nagyon varom. Dagad meg neked?
Előzmény: EsztiH (2864)
izécske20 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 2867

Kedves Kutastimi!

 

A csontot elvágják, ami olyan, mintha törve lenne, csak nyilván így szabályos törés történik. A törés és a vágás, amúgy ugyanazt takarja.

 

Engem hétvégén műtenek, majd beszámolok. Személy szerint az örökre benn maradó csavar kérdés, ami izgat, mert nekem az a terv, hogy benn marad. Itt legtöbb esetben kiszedik. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Előzmény: Törölt nick (2865)
EsztiH Creative Commons License 2014.07.01 0 0 2866

Szia, én szívesen válaszolnék, ha tudnám, de nekem drót van a lábamban.

Előzmény: Törölt nick (2865)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.01 0 0 2865

Sziasztok! Újra próbálkozom :D Valaki nem tudja véletlenül, hogy a csavaros módszernél a csontot elvágják vagy eltörik? Mert volt, ahol azt olvastam, hogy törik, máshol meg azt, hogy vágják. Vagy ez ugyanazt takarja csak más szóval írták?
Köszönöm előre is! :)

EsztiH Creative Commons License 2014.06.30 0 0 2864

Jelentkezem mindenképpen, júli 08-án du. megyek, Neked nem előbb lesz?

Előzmény: kittinemeth (2861)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.06.30 0 0 2863

Kedves Cocer,

 

Veled lehet még értekezni a tapasztalataidról ?

 

Köszi, ha válaszolsz :-)

Előzmény: Törölt nick (2192)
izécske20 Creative Commons License 2014.06.29 0 0 2862

sziasztok! Jovo heten mutenEk. Elmeletileg orokre marad a csavar a labamban. van, akinek szinten orokre van csavarja?

kittinemeth Creative Commons License 2014.06.29 0 0 2861

Majd jelentkezz milyen volt a drót kivétel :) 

Előzmény: EsztiH (2849)
viktorik13 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 2860

Sziasztok!

 

 

Vettem egy kezelő cipőt, aztán kiderült hogy nem igazán kell. Ha valakit érdekel átadom. 39. v. 40- lábra jó.

Mackóbogár Creative Commons License 2014.06.25 0 0 2859

Szia Katt2,

 

4 éve én is úgy mentem, hogy hopsz, bütyök levésve, faragva...stb...a kalapácsujjnál az ujjperc kiszedve és csókolom :-) De nekem jóval összetettebb a probléma a lábamnál, nagyon nem egyszerű eset. Sajnos már olyan szinten van eldeformálódva, hogy 2-2 műtét kell, azért ez szerencsére nem általánosítható.

Előzmény: katt2 (2858)
katt2 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 2858

Mackóbogár, hallottam, hogy a bütyök kiújulhat,úgy történt? ilyen hamar? Vagy más a probléma?

Én ugyanis azt hittem, most megoperáltatom mindkét lábam és erről le van gond a hátralévő éveimre/évtizedeimre/.

Mindkét lábamról bütyköt vettek le, a jobb lábam simán ment, a balban csavar van.

Előzmény: Mackóbogár (2857)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.06.24 0 0 2857

Katt2,

 

de, sajnos bütyök és kalapácsujj műtét volt már akkor is, mind a két lábamon. Most más a szisztéma, és lábankét 2-2 műtét vár rám, az elsőn vagyok túl. A jókívánságokat köszi :-)

Előzmény: katt2 (2856)
katt2 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 2856

Mackóbogár! Ugye 4 éve nem ezzel a problémával operáltak?? További problémamentes gyógyulást!

Előzmény: Mackóbogár (2853)
izécske20 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 2855

Sztem teljesen mindegy, az eredmény ugyanaz, törésnél és vágásnál is. :(

Előzmény: Törölt nick (2854)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.23 0 0 2854

Sziasztok! Valaki nem tudja véletlenül, hogy a csavaros módszernél a csontot elvágják vagy eltörik? Mert volt, ahol azt olvastam, hogy törik, máshol meg azt, hogy vágják. Vagy ez ugyanazt takarja csak más szóval írták?

Mackóbogár Creative Commons License 2014.06.23 0 0 2853

Kedves EsztiH és Katt2 :-)

 

Ne félj, nem vészes a drótkivétel, nekem kb. 8 cm-es volt bent (el is hoztam emlékbe).Kaptam egy lidocain injekciót a lábujjam hegyébe, az nem volt kellemes érzés, de utána csak azt éreztem, hogy matat az orvos, meg konkrétan, mikor kihúzta, de az sem fájt. Nem volt 10 perc az egész :-)

 

Katt2 kérdésére, ami a mozgást illeti: én járókeretezem, van mankóm is, de valahogy az nem megy, nincs semmi biztonságérzetem.  Nekem eleve 6 hétig gipszben volt, szóba sem jöhetett, hogy letegyem, vagy ráálljak, de most már lehet küldő talpélen vagy sarkon sántikálni.  De még mindig a kerettel mozgok, mondjuk valószínű én már túlóvóm :-) mivel 4 éve már egyszer műtötték a lábaimat, most extrán vigyázok rá.

kittinemeth Creative Commons License 2014.06.23 0 0 2852

Nekem a dokim azt mondta, hogy kapok érzéstelenítőt ejt majd egy pici vágást és kihúzza. Nekem legjobban a lábfej lábujj mozgás hiányzik.... na meg a rendes cipő, de az nagyon :( 

Előzmény: EsztiH (2849)
katt2 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 2851

Sziasztok!

Ti hogy mozogtok műtét után?Mert ugye vannak alapvető szükségletek,stb. Mankó,járókeret?

2-3-hétig nem lehet csak ülni és feküdni.Talpélen és sarkon billegek most már,de állandóan attól félek,hogy ártok vele. Most már 10. napja,hogy műtöttek ma szedik ki a varratokat.

Remélem nem hiába játszottam pingvint eddig, sajna én nem tudok sokáig nyugton maradni.Arra nagyon vigyáztam hogy a talpamra ne álljak rá.

katt2 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 2850

délután megyek varratszedésre,megkérdezem és megírom

 

Előzmény: Törölt nick (2843)
EsztiH Creative Commons License 2014.06.22 0 0 2849

Nekem is még 2 és fél hét és bizony nagyon elég volt, a legnagyobb gond, hogy így nem vezethetek, mindig sofőr kell :(.

A drót kivételtől nagyon tartok, állítólag érzéstelenítés nélkül húzzák ki. :(

Előzmény: nemethkitti (2848)
nemethkitti Creative Commons License 2014.06.22 0 0 2848
Nem veszes :-) szebb mint az enyem. Jobban be szoktam dagadni :( latom neked is jol kint van a drot vege. Teged nem zavar? Nekem meg 3 het mire kiveszik, de mar most eleg volt :-)
Előzmény: EsztiH (2846)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!