Keresés

Részletes keresés

Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2865
Csak a pontosság kedvéért: én nem hasitasiról beszélek, az a ruha fölött van. Hanem egy olyan tárcáról, amit az ember a ruhája alá vesz fel és teljesen lapos, nem is látszik. Jól elfér benne pénz, kártya, okmány. Azt ugyan ki nem pakolják, mert az a gatyában van. :)
Ez az:
http://www.mindentkapni.hu/ProductDetails?pid=5345
Előzmény: Törölt nick (2862)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2864
A Colosseumnál több kapu volt, mi mutattuk a RP kártyát, erre egy jegykezelő(?) mutatta, melyiken menjünk keresztül, a kártyánkat a kezelő automatához tartotta (ha jól emlékszem).
Előzmény: mcs10 (2861)
peregrino Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2863
Ki van írva, hogy RP-vel hol kell bemenni, és ott egy kártyaolvasó készülék. Az kezeli.
Előzmény: mcs10 (2861)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2862
Régebben sokat írtunk itt a közbiztonságról.Vannak mindenféle népek arra is,nem árt az elővigyázatosság,de nem kell túlparázni.A turisták által előszeretettel látogatott helyeken koldusok,gyerekhadak,oda kell rájuk figyelni.Metrón,tömött (és kevésbé tömött) buszon le és felszállásnál próbálkoznak legsűrűbben.Hasi-tasi nem megoldás,írt már itt olyan ember,akinek pikk-pakk észrevétlenül kipakolták belőle az értékeit,pedig még figyelt is.Egyszerre ne legyen nálatok sok pénz és az útleveleteknek csak a másolata legyen nálatok.
Előzmény: húsvét Rómában (2854)
mcs10 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2861
És akkor ki kezelte le a Colosseumnál?
Amúgy pont mi is ezt a két helyet akarjuk a kártyával kilőni :D
köszi a gyors választ
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (2860)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2860
Mi a Colosseumnál és az Angyalvárban használtuk fel ingyenes belépésre.
A Colosseumnál soronkívül beengedtek, az Angyalvárban észre sem vették, hogy bementünk, pedig ott lobogott a kezünkben a kártya. A pénztárnál egy csoporttal foglalkoztak éppen, más meg nem állt a bejáratnál. Mire észbekaptunk, már bent is voltunk. Nem szándékosan szöktünk be, ám az is igaz, hogy onnan már nem mentünk vissza, hogy de igenis, kezeljék a jegyünket.
Előzmény: mcs10 (2858)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2859
Vonat a reptérre (Leonardo)

Aki a vonatot választja visszafelé Fiumicinóra, az számoljon azzal, hogy a Terminin a reptéri vonat (szerintem mindig) egy külső vágányról indul, ami 400 méterre van a központi épülettől. Jól le lehet késni, ha valaki az utolsó percben érkezik.
mcs10 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2858
Sziasztok!


Roma pass kártyáról kérdeznék.
Ugye az első két belépés ingyenes múzeumokba vagy műemlékekbe.
Kérdésem a következő: Ha van Roma passom akkor is sorba kell állnom a pénztárnál, ki kezeli le a Passomat?

köszi a segítséget előre is.

Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2857
Mi a márc. 15-i hétvégén töltöttünk 3 napot Rómában. Szintén Wizz, nem késett, de mi előre elhatároztuk, hogy taxival megyünk be a Terminihez, ahol a szállás volt. Fehér taxi oldalán számmal (itt javasolták a topikban, hogy az a megbízható), fix ára: 60 €. Először jártunk Rómában, legközelebb már helyismerettel mi is a vonatot fogjuk választani. Visszafelé vonattal mentünk ki a reptérre (11 €/Kopf).

Nekünk semmilyen rossz tapasztalatunk nem volt sem nappal, sem este. Természetesen az elővigyázatosság itt sem árt. Én még indiai utam előtt beszereztem egy "alhastatyót" (derékon hordható lapos szütyő, a nadrágot rá lehet húzni), amit Rómába is elvittem és használtam (a pénzem és bankkártyák voltak benne). Engem megnyugtatott, de igazából nem lett volna rá szükség.
Előzmény: húsvét Rómában (2854)
raulista Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2856
A közbiztonságról. Nekünk semmi rossz tapasztalatunk nem volt, ami persze nem jelenti azt, hogy másnak nem lehet. De nekünk itthon sem volt még problémánk. Lehet, hogy nagyon szerencsések vagyunk?:))
raulista Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2855
Nekünk pontosan szállt le a gép de mivel kicsit vártunk a csomagjainkra, a 22.36-osat értük el. Kb. 20-25-re értünk oda. Különben csak pár perc séta.
Előzmény: húsvét Rómában (2854)
húsvét Rómában Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2854
SZÉP NAPOT !


Jövő héten utazunk Rómába, és a Wizz transzfer tegnap küldte el a menetrend változást, miszerint ha azt a transzfer buszt megvárjuk 23.00, lekéssük az utolsó metrót a Termininél. Természetesen pénzt nem adnak vissza, bár amikor foglaltuk, nem erről volt szó. Mindegy, haladjunk. Ha a Leonardo vonattal szeretnénk bejutni a Terminiig, akkor a Wizzair repülőgépről leszállva, messze találom a jegyirodát, illetve a vonatra való felszálláshelyét? Kb. mennyi idő míg odaérek a vonathoz? Ha a gép esetleg időben leszáll, 21.40-kor akkor van esélyem a 22.06-os vonatra, vagy inkább a 22.36-osra számoljak? Itt van 18 éves korig diák jegy?
Valakinek el tudok adni 2 db Fiumicino - Termini transzfer jegyet.
/Csak egy utas, mert a visszautat megtartom, különben az is megy a levesbe./
Sajnos későn kezdtem ezt a fórumot olvasni ......

Aki volt mostanában Rómában, közbiztonság milyen?
Mint Pesten? Lopnak amit érnek, vagy nem olyan rossz mint nálunk?

Minden infónak örülök, és előre is megköszönöm.


tavasz21 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 2853
Én láttam ezeket, nagyon érdekes. Az a szint az ókori Róma szintje. Nagyon érdekes.
Előzmény: peregrino (2830)
aldilá Creative Commons License 2010.03.22 0 0 2852

Egy II. vilàghàborùs bombàt forgatott ki egy gèp a rohamosan tempòban kèszulo ùj Tiburtina àllomàs hàttèrmunkàlatai soràn. A bombàt pàr nappal elobb leltèk, èn èpp ott jàrtam a hatàstalanìtàs dèlelottjèn ès az utolsò, mèg onnan indulò busszal el tudtam utazni vidèkre. A szokottnàl tobb egyenruhàst làttam, tuzoltòkat, kèsobb felàllìtandò korlàtokat. Csendesen zajlott az èlet, a nèp idoben tàjèkoztatva lett a teendokrol, semmi kulonos. Csak egy àlmos-lapos-csendes vasàrnap dèlelott, nem vèletlenul vàlasztottàk ezt az idopontot.

 

Ez nem terroristabomba-riadò volt.

Előzmény: Törölt nick (2851)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 2851
Üdv. Utólag egy héttel olvasom, hogy márc. 14-én nagy bombariadó volt a Tiburtina pályaudvaron (ahova a Bpestről érkező Eurobuszok is befutnak) - 4ezer embert menekítettek ki!
Aldila: a szokottnál nagyobb visszhangja volt, vagy elsimult az ügy?
Earenci Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2850
Igen, igazad lehet, most végigolvastam a -kicsit érdekes angolsággal - megírt weboldalt. :)
A Fehérvár Travelnek én is törzsutasa vagyok, szerintem kulturális körutakban a legjobbak. :)
Előzmény: vélemény (2849)
vélemény Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2849
Kifejezett zarándok csoportoknak vagy a helyi templom szervezésében utazóknak lehet csoportos Nekropolis látogatás. A Fehérvár Travel csoportjai nem ilyenek. 100%, hogy nincs a programban.
Nézd meg a honlapjukon a pontos programot, esetleg hívd fel őket és kérdezd meg. Lehet, hogy jobban jársz, ha elszakadsz a csoporttól.
Egyébként, ha már utazási irodával utazol, akkor a legjobbat választottad. Több kollégám is utazott már velük különböző országokba és mindig meg voltak elégedve.
Általában törzsutasaik vannak és főleg az idősebb generációhoz tartoznak.
Előzmény: Earenci (2847)
vélemény Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2848
Nem hiszem, hogy nem korrektek. A magyar vezetés nem egy szokásos kérés volt, nem illett bele a szokásos üzletmenetbe.
Azért igazán kellemetlen, mert felcsigáztam az ismerősöket és elvállaltam, hogy megszervezem. Abba kellene hagynom a Terézanyu stílust.
Előzmény: peregrino (2844)
Earenci Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2847
De van csoportos jelentkezés is. Tavaly egy német srác mondta nekünk, hogy ők is hónapokkal ezelőtt lefoglalták és utazási irodával jöttek. Édesanyám is úgy volt ott, hogy a templomos csoportjuk papja/szervezője kibérelt egy buszt szintén utazási irodától és lefoglalták előre a helyeket.
Viszont ha előre kell fizetni, nem biztos, hogy bevállalom azt a rizikót, hogy mégsem tudunk bemenni.
Hmmm. Még meglátom. A Caravaggio kiállítástól viszont nagyon belelkesültem. :))
Előzmény: peregrino (2846)
peregrino Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2846
Nem hinném, hogy utazási irodának is nyújtják a programot. Egyébként ne felejtsd, hogy előre kell jelentkezni és fizetni is. Tőlem még a foglalkozásomat is megkérdezték, annyira vigyáznak.
Előzmény: Earenci (2843)
peregrino Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2845
Csak a Trajanus látogatható, úgy tudom.
Előzmény: Earenci (2843)
peregrino Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2844
A hír megdöbbent.:-)
Többé nem írom, hogy korrektek.
Egészen biztos, hogy van magyar vezetés, de nyilván attól is függ, hogy a "vezető" ráér-e. Úgy tudom, hogy nem főfoglalkozása ez, csak szakértője - sőt azt hallottam, hogy irányítója a látogatásszervezésnek -, és szívesen vezet magyarul. Az említett román vezető is tud magyarul, mert ez ott kiderült a mélységekben, csak már nem lehetett mit tenni, mert a románok is 10 fölött voltak meg mi is, összevonni nem lehetett.
Előzmény: vélemény (2841)
Earenci Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2843
Köszönöm szépen, meg a tippet is. :)
Valószínűleg írok az utazási irodának most, hogy kb. mikorra érünk aznap reggel Rómába, s lehet-e egyáltalán leszakadni a csoporttól (bár vlsz lehet), illetve az ő programjukba benne van-e a Nekropolisz.

A Császári Fórumok kérdésemben tud valaki esetleg segíteni? Azaz: csak Traianus fóruma és mercatoja látogatható?
Előzmény: peregrino (2839)
Catella Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2842
Azért remélem, lesz válasz. Egyik nyelvnek angolt adtam meg, az meg nem lehet gond:)
Előzmény: vélemény (2841)
vélemény Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2841
December végén próbáltam foglalni az ismerőseimnek,magyar nyelvű vezetővel. Azt hiszem Te írtad, hogy van magyar vezető. Rögtön visszajött az automata válasz. Azóta semmi, olyan sem, hogy nem tudnak magyar nyelvű vezetést adni. Két hete újra írtam, ismét jött az automata válasz. Azóta semmi. Az ismerőseim most vannak ott.
Nekem novemberben egy hét alatt végleg visszaigazoltak, igaz, hogy én egyedül voltam és négy nyelvet is megadtam.
Előzmény: peregrino (2840)
peregrino Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2840
Légy nyugodt. Korrektek. Sztem azért nem válaszolnak azonnal, mert a csoportokat összeszervezik. Több nyelven vezetnek, és egyszerre nem fér el két csoportnál több a nekropoliszban. Szinte minden kamra előtt és után nyílnak és zárnak az üvegajtók a kondicionálás miatt. Azért is ódzkodnak a klausztrofóbiásoktól.
Nekünk egy csoporttársunk fordított angolból, így a következő román csoport utolért minket, ami nem kis bonyodalmat okozott.
Előzmény: Catella (2838)
peregrino Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2839
Hát én megnéztem a képeidet, szuper jók. Dehát ezt nem lehet fokozni.
Előzmény: Earenci (2832)
Catella Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2838
Erről jut eszembe: több, mint 1 hete visszaigazolták, hogy megkapták a kérésemet (foglalásra), de nem sietnek a válasszal. Legyek nyugodt?
Előzmény: peregrino (2837)
peregrino Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2837
Szt. Péter-bazilika Nekropolisza? Lásd: itt
Előzmény: Earenci (2835)
peregrino Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2836
Farenci válaszát írtam volna én is.
A Clemente ásatásait és a fenntartást az ír domonkosokra bízta az Egyház, kvázi magánkézbe adva. Nem is emlékszem Rómában olyan helyre, ahol a belépőkön kívül még perselyt is helyeznek el (nem a templomi perselyekre gondolok) a támogatáshoz. A feladat óriási volta ellenére a belépő ára nem magasabb, mint a katakombáké, amelyeknek a fenntartása, kutatása vatikáni kézben van, és állami támogatásra is számíthat. Persze ezekről pontos infóm nincs, csak olvasmányaimból tudom.

Az meg szintén igaz, hogy látványosan fejlődik a két altemplom feltárása során látogatható terület - minőségben és mennyiségben is.
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (2831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!