Keresés

Részletes keresés

jopek13 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22578

Hogy pontosan mi lenne a jó átmérő azt sajna nemtudom azt ki kell kisérletezni, vagy megmérni egy kis sebesség ingadozású légpityu légtár és furatátmérő százalékát és ahhoz mérten kipróbálni. Nekem nem 61 esem van hanem izh60 asom, azin kicseréltem a betöltőkaron a tömitést egy zöld Walther tömitésre szuperül tömit, egy nagyon nagyon kicsit engedi a levegőt befogott csőnél, de az elenyésző, cserébe mivel olyan passzentosan csúszik bele a házba, amikor kinyitom a felhúzókart, a betöltőrúd csak felugrik, nem ugrik hátra hanem mikor visszacsukom a kart azzal a mozdulattal meglököm hátra egy kicsit a betöltőrudat hogy kicsússzon a házból és akkor ugrik hátra. A 61 nél nemnagyon tudod ezt megcsinálni mert a betöltőrúdnak még a táron is keresztül kell mennie oda is vissza is, és gondolom az egy kicsit szűkebb emiatt nehezen járna vagy legyűrné a gumit. Talán ha a tár furatát egy nagyonkicsit megnagyitanád, és egy vastagabb átmérőjű gumival fogatnád bele a lövedékeket, mint ahogy PL a Walther 1250, vagy HW 100 nál van megoldva, akkor mehetne a betöltő rúdra vastagabb gumitömités a jobb tömitettség miatt.

Előzmény: Krammer András (22573)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22577

A telefonos programnál próbáltad közeli céllal is a lövéseket?

Mert én még csak 5m-el próbáltam, ott sem igazán a szórásával volt a gond az értékeknek, a lövedék helyes beállítása után, hanem nagyon alacsony volt amit mért, csak már nem volt időm 15m-ről próbálni.

Helyes beállításokkal, meggyőződésem, hogy egyenletesen jól mér, cskak nincs referenciám, hogy mennyire volt reális a 134m/sec ezzel a gány töltőkapuval, és a farigcsált lövedékekkel!?

Másnak mennyit mutat az IZH61- mert ha ilyesmit, akkor nincs min erőlködni.

Előzmény: Flagstaff (22574)
python 357 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22576
Emlékszel? Volt már régebben szó róla,-a Bandi is én is találtunk ellapított lővedéket a 380-as sűrítő terében!!.......Ez az átka a nagyobb átömlő furatnak!!!:((((
Előzmény: jopek13 (22568)
byboros Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22575

Köszi a rajzot, és a képeket.Eltároltam,mivel 4 db TAU van használatban.Maradunk a CO-nál,mert a pumpát útáljuk,a kompresszor pedig elérhetetlen.A TAU-nál sokkal jobb a FÉG CLG 62.Ebből kb 15 van használatban.A Fég az utolsóelőtti lövésig kifogástalanul adagol, a többi nyugati csodából jövő lövések-már féltelitettségnél lekókadnak.Ezért vette meg a kartell a a licencet, hogy a találmányt jegelje.A CLG túl olcsó volt,hogy a piacon maradhasson.(Ezt csinálták a cukor és konzervgyárakkal is) Kár hogy a tusa markolatát a karikásostorról mintázta a bunkó magyar.

Előzmény: digger, (22532)
Flagstaff Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22574
Először is BUÉK mindenkinek!

A konkrét felömlő legoptimálisabb méretét sztem kísérletezéssel lehet elérni az adott tömítettség fokátol kezdve sok minden befolyásolhatja a legnagyobb elérhető csőtorkolati sebességet.
Chrony (pontos) és sok kísérlet biztos eredményt hozna.
Bár a telefonos ma reggel kifejezetten kis ingadozással mért. Kicsit tréningeztem a töltőkapuval. 10 lövés ingadozása 3m/s volt a telcsivel mérve! 22m-en nem volt 4mm a magassági szórása a puskának tehát nagy hülyeséget nem mért a teló. Mérési távok: cél 920cm, telefon mikrofonnal a célfelé fordítva, a mikrofon a csőtorkolattal egy vonalban tőle 15 cm-rel alacsonyabban. Fém célra lőttem
Előzmény: Krammer András (22573)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22573

Azt világos, hogy a kisebb furatban felgyorsul a levegő, csak a Bernuli törvények alapján utánna a nagyobb keresztmetszethez érve ismét lelassul. A lövedék mögött lasabban épül fel a nyomás, és ha megindult a lövedék, nem optimális esetben nem tud elég levegő átjutni a mögötte lévő térbe a szűk furaton keresztül.

Ha eltúlozzuk a példát, akkor ha nagyon kicsi a furat, akkor nagyon gyorsan jön át a levegő, de nagyon kevés is, ezért a lövedék nagyon lassan kezd el mozogni, és a dugattyú sem tud egyből teljesen előre menni, így a lövedék végigvánszorog a csőben, és kiesik a végén, hiába volt nagyon nagy sebessége a kis átömlőn kiáramló levegőnek.

Valami hasonló a probléma, mint a kerti locsolótömlőnél, ha nem fogod be, lassan, nagy tömegáram, közelre, ha nagyon lefogod, akkor gyorsan, kis tömegáram, messzire jut a víz, esetünkben a középút kérdése a lényegi feladvány.

 

De akkor a 4mm-hez jó közelítéssel megfelelő keresztmetszetben a módosított három furatos megoldás.

Az látszik, hogy a lövedéket nem deformálja, mint előtte, nem látszik sehol sérülés, a betöltés közben, és nem is fúj ki annyira, de még mindíg a töltőpálca melett megy el a levegő befogott csőnél, csak most már nem 1mp alatt, hanem 4 alatt.

Előzmény: jopek13 (22568)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22572

Igazad van, köszi!

Elcsesztem a képletet, lemaradt a

(D²*π)/4-ből a 4 az excellben.

Tegnap kiszámoltam, és akor jónak tűnt, hogy a 4mm- hez elég közel esik a 3*2,2 furat keresztmetszete. Ma meg nem értettem, hogy miért nem stimmel.

 

 

 

2,2 11,3982mm2  

3     7,065mm2

3,5  9,61625mm2

4     12,56mm2

4,5  15,89625mm2

 

Előzmény: Törölt nick (22569)
marcony Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22571

A 3 furat még sok is.

Vedd figyelembe, mit írt Jopek, és számolj...

Előzmény: Krammer András (22570)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22570

Azért kérdezem, mert fém persely került a töltőkapuba, és 3db 2,2-2,3 furatot raktam bele egymás mellé egy sorba, és ez csak 45,6mm2 keresztmetszet.

Tegnap késő este fejeztem be, nem volt időm kipróbálni, és kicsit aggódom miatta.

Előzmény: marcony (22567)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22569
Az a 63,58 mm2 keresztmetszet hogy jött ki 4,5 mm-nél?
Előzmény: Krammer András (22563)
jopek13 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22568

Minél nagyobb a légtár, annál nagyobb lehet az átömlő furat, (persze 4,3-nál nem célszerű nagyobbra mert vissza beleeshet a lövedék)

A kisebb légtárhoz kisebb furat kell mert akkor csak lepkefing a levegő kiáramlása, kisebb furatnál tud jobban felgyorsulni a levegő.

Előzmény: Krammer András (22563)
marcony Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22567

T. András.

 

3,5-4 mm között a furat megfelelő.

Az egyik legnagyobb sűrítóterű légpuskánál is csak 4,15 mm a felomlő furat.

Kis légterű puskánál, szerintem elegendő 3 mm. mert ilyenkor a max nyomás hamarabb alakul ki, és íindítja el a lövedéket...

 

Üdv.

M

Előzmény: Krammer András (22563)
bosijani Creative Commons License 2013.01.04 -1 0 22566

volt 60-61-esem,de sajna nem foglalkoztam vele.elég erős volt anélkül is.

Előzmény: Krammer András (22565)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22565

Az IZH 61-ben alapból mekkora lehet? Valamint mi történik áramlásügyileg, ha nagyobb a furat?

Előzmény: bosijani (22564)
bosijani Creative Commons License 2013.01.04 -1 0 22564

3-4-ig szoktak lenni a furetok általában.sztem függ a légtár nagyságától.

Előzmény: Krammer András (22563)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22563

Van valakinek arra vonatkozólag információja, hogy az átömlő keresztmetszetének ninimum mekkorának célszerű lennie, hogy ne fogja vissza a rugó által biztosított teljesítményt?

a 4,5-ös űrméretnek 63,58mm2 a keresztmetszete, a puskában a töltőkapu mérete miatt 3,5mm vagy 4mm az átömlő átmérője, ha minden igaz.

4mm esetén is 50,24mm2 az átömlő keresztmetszete, 3,5 nél meg 38,46mm2.

Lefogja ez a puska teljesítményét, vagy ez nem számottevő?

Krammer András Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22562

Egyébként jól tudja a gugli, a porokat, van amikor sajtoják, és így kapnak egy kb kréta keménységű alkatrészt, amit aztán hővel zsugorítanak, ilyenkor éri el a végleges keménységet.

Tipikusan a keményfém forgyácsolószerszámok is iyenek, de a csapágybronz is perselyek is készülnek így.

Az, hogy a porkohászatnak van egy olyan eljárása is, ahol a keverés után ívkemencében olvasszák a keveréket, az egy másik területe az eljárásnak.

Előzmény: bosijani (22561)
bosijani Creative Commons License 2013.01.04 -1 0 22561

________________________________________________________________Minos
7
- A srített leveg tiszta, és érzéketlen a hmérsékleti
ingadozásokkal szemben. Hibás vagy elöregedett tömítések
nem jelentenek környezeti veszélyt. A srített leveg
robbanásveszélyes környezetben is alkalmazható, szabadban
vagy nedves környezetben is veszély nélkül használhatjuk.

 

innen vettem:

 

http://www.tu-chemnitz.de/mb/WerkzMasch/minos/hu/download/Webseite/Modul%203/schuelerhandbuch.pdf

Krammer András Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22559

Ez egy kicsit félreértéses terület.

A szakközépiskolában azt tanították, hogy a keményfém gyártás az porkohhászati termék, és kész.

De, hogy milyen finomságok vannak a témában, a porkohászat, a porkovácsolás, sajtolás, szinterelés, nekem csak a Bánkin kezdett körvonalazódni, hogy gyakorlatilag ezek mind a porkohászathoz tartozó eljárások, de nem lehet egykalapalá venni őket.

Előzmény: Törölt nick (22556)
bosijani Creative Commons License 2013.01.04 -1 0 22558

A sűrített levegő a hőmérséklet változásokra érzéketlen.

Előzmény: Törölt nick (22557)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22555

Vannak itt még páran ezzel így, az nem úgy van, de alátámasztás az nincs mellékelve, csak az hülyeség, mert nem úgy van.

Előzmény: Törölt nick (22553)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22554

Jövő héten szétszedem, és megmérem, hogy hány HRC!?

Egyezzünk meg, hogy a hőkezelés neked mit jelent? Nekem a 30 HRC feletti acél már nem a lágy állapotot jelent, ez már egy nemesített szövetszerkezet.

Én érzésre mondom, hogy a légtár nem egy lágy állapotú acél cső. A felülete, a megmunkálási nyomok benne, a felcsiszolása a furatnak, nekem nem lágy állaputúnak tűnik. A dugattyút tartó rugóház is edzett kell, hogy legyen. Biztosan nem egy lágy acéldarab Ha a kezedbe veszed ezt a puskát, és felhúzod, akkor lehet érezni, hogy az a falvastagság , azzal a hasítékkal valószínűleg elég hamar eldeformálódna attól az erőtől, amit el kell viselnie.

 

 A légpuskák csövéről nincs tudomásom, a harcászati lőfegyverekről kaptam ilyen információt, hogy ezek nem serblivasból készülnek, és nem publikus a technológiájuk, hasonlóan a páncélzatokhoz.

Erre nem mernék fogadást kötni, mert ezt csak egy a témában hitelesnek tűnő embertől halottam.

 

Igen, a gugliból másoltam be a rapidacélokra vonatkozó írást, volt benne két kép is, csak nem linkelve, úgyhogy az kimaradt. Nem állítottam azt, hogy ez az én irományom, csak a rapidacélokkkal kapcsolatos állításom alátámasztására másoltam be. Minek kelett volna átfogalmaznom?

 

Sajnos tényleg nem jó a helyesírásom, de ez nem a végzettség függvénye, és szerintem sok máshoz sincs köze. Nem tudok vele mit csinálni, leírok valamit, visszaolvasom, szerintem jó, másnap elolvasom megint, és akkor veszem észre, hogy milyen orbitális helyesírási hibákat vétettem. Nem tudom, hogy írhattam teknikust, amikor százezerszer le kelett már írnom a gépésztechnikust is, mivel ötödévben ezt végeztem a szakközép után. Gépész vagyok nem nyelvész, valószínűleg figyelmetlen és türelmetlen vagyok. Nem tudok mit csinálni vele, ha belegebedek sem. Ezt nem lehet megtanulni, ez vagy megy valakinek, vagy nem.

 

 

Nincs diplomám, mert nem egyetemet végeztem, hanem főiskolát, az oklevelemhez kell még a nyelvvizsga. A szakdolgozatomat be tudom mutatni, plágium mentes 4-es érdemjegyet kaptam rá, többlépéses kombinált kivágó, hajlító szerszám tervezése, az államvizsgát igazoló okiratot is be tudom mutatni, ha kérik, a leckekönyvemet is tudom prezentálni. Viszont nem a nick nevem van rajta, nem csak a nyuszifül345 nick név! Gondolod megmondom a nevemet? Véletlenül találkozunk, aztán jól megvertek :)))

Szokatlan, nem szokatlan, szakközépben érettségi előtt megvágtak nyelvtanból, de közeli két diplomás ismerősöm is hasonló nyelvtani kvalitásokkal bír, és ha tudnád, hogy én milyen leveleket kapok cégvezetőktől, meg műszaki szakemberektől.

Előzmény: python 357 (22551)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22553

Hagyjátok a francaba ezt az okoskodót,nincs értelme vele vitatkozni.

Előzmény: python 357 (22551)
janek666 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22552

Kár is volt elkezdni ezt a nagggyon tudományos értekezést az anyagminőségekről, mert csak bukta van belőle. :)))

LEKVÁROS

python 357 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22551
Nincs hőkezelve a légtár Andris,nincs értelme! Egy olcsó ifjúsági plinkerpuskáról van szó! Lehet,hogy a reszelőd a puha!;-)))))
Egyébként szóról szóra a guglit másoltad be az anyag szerkezetekről!
Igy könnyű a hozzáértés látszatát kelteni! :))))))Bárki le tudja ellenőrizni! Csak üsse be,-hogy "Porkohászati acél"
Még arra sem vetted a fáradságot,hogy átfogalmazd a szöveget!

Egyébként mint felsőfokú végzettségű műszaki ember,-hogy a fenébe irhattad a "technikus" szót teknikusnak a 22527-es hsz.-edben!???? Nem betű félreütés ez,-hanem valami egészen más!!!
Légyszi, -küld már el nekem mailban a Főiskolai végzettségedet igazoló Diploma fényképét!-Tudod,-csak a tisztánlátás Kedvéért! Elemi primitiv helyesírási hibák sokaságát véted,-ami szokatlan egy Diplomás embertől!..Nem lennék meglepve,ha kiderülne,hogy ............nincs!!!!
Előzmény: Krammer András (22550)
Krammer András Creative Commons License 2013.01.04 0 0 22550

Gyártanak gyorsacélt porkohászati úton is, igaz hagyományos módon is, nem hss- a jelölése.

 

A légtáram szerintem  hőkezelve van, ezt onnan gondolom, hogy amikor sorjázni akartam, akkor elég érdekes hangot adott a tűreszelő

 

 

Porkohászati gyorsacél (HSSEE, HSSPM)Előállítása nem a hagyományos olvasztással, hanem a keményfémekéhez hasonló porkohászati eljárással történik, ahol a porrá zúzott összetevőket sajtolják össze. Így a gyorsacél egyenletesebb szövetszerkezetű, kisebb szemcsézetű lesz, ami nagyobb hajlítószilárdságot eredményez. Ez különösen finomabb profilú szerszámoknál, pl. menetfúróknál, nagyoló maróknál fontos.


Hagyományos 8% kobalt tartalmú gyorsacél (M42) és porkohászati gyorsacél (ASP30) szövetszerkezete 100-szoros nagyításban.

Előzmény: klenó1 (22546)
hlaci086 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22547

Háhá, bejött a tipp!

 

Ittam egy sört, megtekertem a köpenycsövet és lám-lám...olyan finoman jött le ahogy a nagykönyvben meg vagyon írva...

 

Szóval ezért mégegyszer köszi!!!

 

Node, a következő kérdésem, hogy milyen a menet a cső elején??? A hangtompihoz illene megadnom... :)

 

(ja, a gyökérásó amit lízingeltem nem lett jó...vááá)

 

 

Előzmény: Törölt nick (22530)
klenó1 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 22546

Ne misztifikáld túl a fegyver alapanyagokat.  A gyártók a kereskedelemben kapható anyagokból építkeznek. A sokak által emlegetett "fegyveracél" nem létezik. A FÉG gyártott /gyártatott/ magának un. e-acél nevű csőanyagot. Ebből készítették az AK és a légfegyverek csövét is. Az elsütő szerkezet elemei C45, C60-ból készültek. Cső alapanyagnak jó nevű gyártóknál is előfordul a 42CrMo4. Mi is készül még ebből? - a hidraulikus munkahengerek dugattyúszárai. A kereskedelemben méterre lehet őket vásárolni, 40-45 HRC-re nemesítve. A légfegyverek gyakorlatilag "ócskavasból" készülnek, nincs komoly igénybevétel. -most jöhet a megkövezés.:-)) A légfegyvereknél csak az elsütő szerkezet elemei vannak hőkezelve. Nyugodtan lehet őket melengetni, hűtögetni, ízlés szerint. / a "rapid" acél nem porkohászati úton készül. csakszóltam./

barátsággal: klenó

Előzmény: Krammer András (22521)
bosijani Creative Commons License 2013.01.03 -1 0 22543

ennél több nem nagyon van:

 

bosijani Creative Commons License 2013.01.03 -1 0 22542

a co-ban kb 55 bar van.nyugodtan töltheted,de csak co-ról,nem levegőröl!

Előzmény: tj60 (22541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!