Keresés

Részletes keresés

japantanar Creative Commons License 2011.05.12 0 0 424

Erik! örülök, hogy a manód sikeresen vedlett:) Amit utána írtál, azt a vicc kategóriába veszem. Bolhacirkuszról már hallottam, de manócirkusz????

Előzmény: erik97 (423)
erik97 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 423

Helló, szia mindenkinek...

 

Én annyira örülök, Manó kedden levedlett! Minden simán ment. Jól tudtam, hogy vedleni fog, mert Szombattol nem evett akkor is csak 1 fél legyecskét =) De mostmár eszik, legalább is ma megevett 1 repülő valamit, és tegnap meg egy kis legyet. Öm. még azt szeretném kérdezni, hogy voltak, akik azt mondták, hogy az imádkozójukat kirakták a párkányra a virágra, elment, de vissza is jött meg minden, szóval nem ment el! Ez télleg igaz? Mert nem értem, mért nem ment el nekik. Meg hogy a szobában nem másztak el, meg amikor hívták felmászottrájuk és nem vették észre, meg ijesmi. (Persze én nem rakom ki Manót =)  )

 

        Sziasztok :-)

empT Creative Commons License 2011.05.11 0 0 422

Azért ennek örülök :) most már csak sikerülni fog!!!Drukkolok :) Aztán ha lesznek, még az is lehet hogy elgondolkozom egyen ^^

Előzmény: japantanar (421)
japantanar Creative Commons License 2011.05.11 0 0 421

Keleti gyors: kösz a segítséget, én már kezdek elfáradni néha...;)

EmpT: részvétem:( Sajnos ez gyakran előfordul ebben a műfajban. Nálam a Hymenopusoknál volt nagyobb elhullás az utóbbi időben, de az okokra nem tudok rájönni. Reggelre a földön fekszenek, látszik, hogy görcsben vannak, nem tudnak mászni, aztán lassan kimúlnak. Pedig nálam is csak steril légy van.

De hogy valami örömteli is legyen: ma tettem össze az Idolomantis párt:) A fiú már megmászta a lányt!!!! Action indul...

empT Creative Commons License 2011.05.11 0 0 420

én nagyon szomorú vagyok :( Most értem haza nemrég, és az én drága Cilnia humeralisom le volt esve és most itt haldoklik szegény az asztalon :( 

És szerintem lehet valami betegség támadta meg, ugyanis a potroha fel van fúvódva szegénynek, és olyan mintha vérezne, és el is színeződött :( nem tudjátok mi lehet ez?? azt olvastam egy angol fórumban, hogy az ilyen "vérzés" szerű dolog lehet attól, hogy valami élősködő megtámadta :( de hetek óta csak steril legyeket kapott, én nem értem :(

Keleti gyors Creative Commons License 2011.05.10 0 0 419

Hadd segítsek!

Állandó hely: polc. Pl. ahová naponta szokott sütni a nap, de nem sütöd meg ropogósra idő előtt. Gondold magad az állatod helyébe és ki fogod találni, mi jó az állatodnak.

Nem a napfénytől tud jól vedleni. Jól vedleni a megfelelő páratartalomtól és nyugodt körülményektől tud jól és tökéletesen. Ha megzavarják közben (előmászó-piszkáló-megrágó tücsök, hurcibálás -> leeshet, mielőtt megszáradt volna,...), akkor az nem túl egészséges neki. Találj neki egy állandó helyet, ahol leteszed és otthagyod, bent a lakásban.

Ha túllocsolod az se jó, ha kiszárítod az se jó.

ÉS A LEGFONTOSABB, HOGY OLVASS RÓLUK!!! MINÉL TÖBBET!!!

Használd a Google -t. Írd be a latin nevét és keress, olvass, nézz meg minél több képet róluk. Olvass könyveket, újságokat, kutakodj a rendszertanukról, tudj meg (olvasás útján), minél többet róluk. De akár más imádkozók (latin neveket használj!) oldalán is talál6sz okos ötleteket (pl. azok zsákmányállata, tartóedénye,...). Rengeteg minden van fenn a neten! Ez egy csodálatos tudástár!!! Használd!

A tapasztaltakat meg itt megvitatjuk! ;)

Előzmény: erik97 (417)
japantanar Creative Commons License 2011.05.10 0 0 418

Én csak arra gondoltam, hogy a tűző napra semmiképpen nem tenném ki egy befőttesüvegben, meg egyébként sem hurcolnám nap mint nap egyik helyről a másikra, hanem kitalálnék egy állandó helyet a lakásban, ahol ellehetne, mint a befőtt...

De mindenki úgy csinálja, ahogy akarja...

Előzmény: erik97 (417)
erik97 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 417

Helló japantanar.

 

 

Hogy érted azt az állandó helyet? Ahol nem süt annyira a nap? És este meg behozom? ezt leírnád majd nekem h. gondoltad? Köszi.

 

 

           Helló.

Előzmény: japantanar (416)
japantanar Creative Commons License 2011.05.09 0 0 416

örülök a részletes beszámolóknak, de a jövőben nem fogok mindig reagálni rá... A napra azért óvatosan rakd ki, nehogy hőgutát kapjon szegény. Én kialakítanék egy állandó helyet, aztán rábíznám a természetre.

Előzmény: erik97 (415)
erik97 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 415

Helló japantanar.

 

 

Öm. hát szombaton raktam az új hejére, ebbe a nagy uborkás üvegbe gondolom tudod, meikről beszélek. Nah és akkor adtam neki 1 kis legyet, a fejénél kedte megenni, és a feléig jutott, vagy addig sem, de nem ette meg mindet, persze ugy kapta el, hogy má a lábához ért a légy,(nemtudom, van-e náluk ijen, hogy kényszerből kapják el ha tul közel ér hozzájuk a préda) nah és azóta nem evett, szerintem vedleni fog akkor nem? Ha ugy számolom, 2 napja nem evett a maival. Kiis szedtem az 5 kis tücsköt tőle (azért raktam 5db. tücsit, mert tudod nagy a hej, és el is tudnak bujni a tőzegben, és nem nagyon veheti észre. Nyílván érted) de még ma is van bent 1 tücsi, mert azt nem vettem észre, nemtudom, h. észree vette, de biztos ésrevettemár, de nem is akarja elkapni meg semmi. Szal akkor vedleni fog nem? Én arra tippelek, szóval most kiraktam a napra a teraszra, amíg ithon vagyok, tudod kint melegebb van, és a melegbe jobbantud vedleni, vagy kell a vedléshez neki a meleg nem? Valamiért ez van bennem, h. melegbe jobban letudnak vedleni.

 

              Nah mentem, heló...

Előzmény: japantanar (414)
japantanar Creative Commons License 2011.05.09 0 0 414

Persze, a természet csodálatos, de néha jobb, ha az ember nem tudja, pontosan mi is  történik...

A kínai mese aranyos, ha megtalálom az eredetit, majd berakom sormintának:) Kínaiul/ japánul a mantis: 蟷螂

 

Erik: a fekete csíkokra nem tudok mit mondani, esetleg annyira feszül a potrohuk a jóllakottságtól, hogy a szelvények közötti rész jobban előtűnt. de csak találgatok.

Előzmény: empT (413)
empT Creative Commons License 2011.05.08 0 0 413

jhajj már :) szerintem csodálatos, hogy erre is képesek *.*

Meg amúgy tápláléklánc :) és csomó imádkozót pont a madarak zabbantanak meg, így legalább egyensúlyban van a dolog :) mint a medve és az ember :D 

és akkor itt van nektek egy aranyos mese :)

http://www.toureasy.net/html/aboutchina/FableStories/14.htm

Előzmény: japantanar (409)
erik97 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 412

Helló japantanar.

 

Öm. ha a kis imádkozómnak a potroha alján középtájt van két fekete csík, az jelent valamit? A többi háromnak nem láttam fekete csíkot csak az enyimen...

Előzmény: japantanar (411)
japantanar Creative Commons License 2011.05.07 0 0 411

majd megszokja az új helyét és megnyugszik...

erik97 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 410

Helló japantanarmeglett oldva a dolog =) apa kivágta a közepét a befőttes üveg tetejének, és a hálót ráragasztotta...már egy idee benne van a Manó. Evett is féligegy kis legyet de szgény nem a botokon akar mászni, hanem folyton az üvegen. Néha le is pottyan de semmi baja.mit csináljak, h. ne az üvegen másszon? Vagy majd 1-szer csak megunja? És rájön, hogy a bot is megfelel az üveg hejett? vagy neki mind1 mien vastag az ág bennt? lehet a bot vastagsága miatt nem akar a boton menni? Fűzfa botot raktam be neki, van 1 olyan 1-1,5cm. vastagságú az a bot. Am. nembaj h. lepotyog? az üvegről szegényke? =D

Előzmény: japantanar (409)
japantanar Creative Commons License 2011.05.07 0 0 409

Erik, nem értem, mi a gond a hálóval. Rágumizod és kész. A legegyszerűbb megoldás. Az imádkozód biztos sokat fog ott tartózkodni. Vedlés előtt meg megkeresi a számára legideálisabb helyet, ami rendszerint a legmagasabb pont, és alatta nincs semmi, amin fennakadhatna.

OK, a video többé-kevésbé meggyőzött, de nem tetszett. Szegény madár...

erik97 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 408

Heló minednkinek.

 

Japantanar: öm muszály, hogy ilyen szúnyogháló legyen a tetején a lakhejének igaz? ha felakar mászni vagy ijesmi meghát a szellőzés... De ha magas neki a lakheje akor is a tetején fog vedleni? a szúnyoghálón? vagy a faágjain...ezt nemtudom. Mert ha nem megy rá a szunyogháló, az üvegre akkor szerintem nem teszem át nem? Vagy ha esetleg sürű és nagy lyukat csinálok a kupakra( persze amin nem bujik át) akkor ugy nemjo igaz?...Ezt nemtudom mert mindenféleképp jót akarok nekik...

Előzmény: japantanar (406)
empT Creative Commons License 2011.05.07 0 0 407

Nem fake ;)

erre már tényleg nem mondhatod: 

 

És ez se fake: 

 

Hierodula fajoknál jellemző, hogy rámennek a madarakra is, Hierodula grandisnál még le is van írva, hogy eszik madarat :D

Durva mi? :)

 

Eriknek meg: A színüket semmivel nem tudod befolyásolni. Náluk ez genetikailag alakul ki, ugyan úgy, mint nálunk a szem- és hajszín. Nem tudják megmondani, hogy miért lesz valamelyik zöld, valamelyik barna.

Előzmény: japantanar (406)
japantanar Creative Commons License 2011.05.07 0 0 406

valóban nagy az aktivitás:) (De ezt a mesterezést inkább mellőzzük...;)) Erik97: nyugodtan tedd nagyobb befőttesüvegbe őket, ahogy leírtad. A vedlés idejét nem tudom megmondani, minél nagyobbak lesznek, annál több idő fog eltelni két vedlés között (Kezdetben egy-két hét, a vége felé akár egy hónap). Ez felgyorsulhat, ha melegebben tartod őket, de vigyázni kell a határokra, nehogy hőgutát kapjanak. Mindenesetre vedlés előtt pár nappal felhagynak az evéssel, és csak lógnak egyhelyben.

Az állatok színéről annyit, hogy mindkét szülő zöld volt, a színük szerintem még változhat, de ennek nem nagyon tudom a feltételeit. Függhet a párásságtól környezettől, de talán valaki tud pontosabbt mondani.

A video: szerintem fake!! Nehezen tudom elképzelni, hoyg egy egészséges kolibrit lekao a levegőből. Valaki szerintem odaadta neki döglötten...

Etetéskor még bevált módszer a hibernálás: legyeket 5 percre hűtőbe rakni:)) De vigyázat, gyorsan élénkek lesznek...

erik97 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 405

Helló, Szia mindenkinek.

 

Öm. japantanar (mester =) ) annyit kérdeznék, hogy amiket adtál kis imádkozókat annak érdekében, h. nagyobb legyen a mozgásterük, lehet öket üvegbe (befőttes üvegbe) rakni? Ha rágumizom a tetejére a szúnyoghálót? És persze rakok be neki kis ágagat akkorát, h. a tetejéig is érjen meg ijesmi. Jah és ezek zöldek lesznek nagyobb korukban? Vagy függ a szinük a környezettől meg a hőmérséklettől vagy ijesmi? Jah és mikor vedlenek? Mármint nemtudom valahogy megállapítani? Csak enyit szerettem volna Helló, sziasztok.

empT Creative Commons License 2011.05.07 0 0 404

jaj fiúk, úgy örülök, hogy így aktívkodtok :)

Én is ezen az átlátszó gumicsövön gondolkodtam, de még nem jutottam el idáig :) Minden esetre nekem is van már technikám, elég egyszerű és nálam bevált, bár én most csak legyeken próbáltam.

Szóval, a műanyag pohárra metszettem egy kinyitható kis fülecskét (amolyan ajtót) szikével, és leragasztottam úgy maszkoló szalaggal, hogy ha azt lehúzom, akkor kinyílik a fülecske is vele és akkor csak azon a kis lukon tudnak kijönni az eleség állatok. Majd amikor elég repült/mászott ki, akkor gyorsan becsukom és visszaragasztom. nem tudom mennyire volt így érthető :D

Én a muslicákkal annyit szenvedtem :D mindig csomó meglógott a szivacs mellett, meg a terrárium ajtó résén keresztül :D

 

Mellesleg hozzá teszem, hogy a Cilnia humeralisom szeret "játszani" :) Dorothea is alátámaszthatja :D Ujj függő a drágám :) Mindenki teljesen odavan, hogy miket csinál Dexter, van hogy elkezd engem is tisztogatni :D szóval szerintem simán lehet közel kerülni egy imádkozó sáskához is, ki tudja mi játszódik a kis buksijukban :)

Előzmény: Keleti gyors (402)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.05.07 0 0 403
Keleti gyors Creative Commons License 2011.05.06 0 0 402

Mester!

Elég nehéz, de nem lehetetlen. Sőt! Ismerek olyat, akiből simán kinézem azt is, hogy egyenként adagolja még a muslicát is!

Mondjuk nekem annó röpképtelen muslincaim is voltak (ez mondjuk így némi csalás, de a cél szentesíti az eszközt) és azok tartóedénye egy műanyag pohár volt szivacsdugóval. Így csináltam: egy enyhe ütés a pohár oldalára, mire az összes lepotyog, szivacs lekap, gyorsabban felkapaszodók másik edénybe belerázandók, szivacs nagy sebességgel vissza némi pohárpöccintés után, hogy a maradék visszahulljon alant, bele a feneketlen kétdecis aljára. A pármuslincos edényből pedig bele lehet rázni az állatkákat az állatkának. Illetve volt olyan megoldásom is, hogy a muslincákat ilyen eldobható, műanyag PET palackokban tenyésztettem. A flakon szájára harisnyát gumiztam és így az eleget szellőzött. Ha ki akartam belőle szedni droso-kat, akkor csak leszedtem a harisnyát és pici zacskóba felfogtam a kellő mennyiséget a felfelé törekvő kis szárnyasokból, elcsippentettem a zacsi száját és ezt tettem be az imádkozó terráriumába. (Most gondolkodok, hogy ezt akár tovább is lehetne fejleszteni kupakra szilózott, átlátszó gumicsővel. :)   )

Az Andris nem tudtom hogy csinálta, de nemsoká meginterjúvolom. 

Előzmény: japantanar (401)
japantanar Creative Commons License 2011.05.06 0 0 401

Mondjuk muslicát adagolni elég nehéz:))), de a későbbiekben valóban érdemes rá figyelni, hogy ne stresszeljük az állatokat feleslegesen a körülöttük mászkáló, repkedő eleségállattal.

A nemek közti különbséggel kapcsolatban ott van a fénykép, de nem is olyan egyszerű, mert az állat elég pici:( Én az antennákra koncentrálnék, habár a vékony és tömött fogalma ekkora méretnél még elég relatív... Sok sikert:)

japantanar Creative Commons License 2011.05.06 0 0 400
Keleti gyors Creative Commons License 2011.05.06 0 0 399

Az előttem szólóhoz ( a Mesterhez ) én is csatlakoznék.

Kezdetben jó lesz a muslica. Ezek után is valami méretéhez igazodó, lehetőleg repülő zsákmányállat (házilégy, dongólégy, különféle lepkék-pillangók,...). Ezekre jobban rámozdul. A tücsköt inkább végszükség esetén.

És hogy mennyit? Inkább adagolni kell neki, amennyit egyből megeszik.

Egy korábbi hozzászólásomban nagyon sok mindent felölelőt linkeltem be. Olvastad? Nem úgy tűnik. Ejnye-bejnye! Ott írják, hogy a 3. vedlés után a hasi sternitek, azok a kis lemezkék, amikből áll a seggük alulról, különbséget mutatnak a hímek (8) és a nőstények (6) közt számügyileg. Ez a biztosabb.

Előzmény: krisztycs (397)
japantanar Creative Commons License 2011.05.06 0 0 398

A paradoxa jobban kedveli a repülő rovarokat. Ha egyszer vedlett, akkor még elég picike, tehát a tápláláshoz marad a muslinca...

krisztycs Creative Commons License 2011.05.06 0 0 397

Sziasztok. Egy Paradoxat sikerült beszereznem. Egyszer már vedlett. Kérdése az új gazdinak az lenne, mennyi időnként etesse, és elég ha csak tücsökkel eteti? Tegnap megkínálta eggyel, de nem mozdult rá. Mikor derül ki, h fiú vagy lány?

japantanar Creative Commons License 2011.05.05 0 0 396

Ha gondolod, etesd őket naponta, csak ne etesd túl őket. Én néha beiktatnék szünetet, hogy nyugodtan tudjanak emészteni.

Szerintem a negyedik is tud ugrálni:)) Ugyanis ha kiveszed őket, akkor így próbálnak menekülni... Ők nem igénylik a gazdi simogatását, én soha nem veszem ki őket csak úgy, esetleg ha le akarom fotózni őket, vagy új helyre tenni stb.

Nem tudom meddig fognak élni... de több hónap (először adult lesz, és utána is pár hónap) Években ne gondolkodj!

erik97 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 395

Helló japantanar, sziasztok.

 

Am akkor 2 naponta adok nekik adni oks? De amugy akkora tücsköt adok nekik, amekkora a fejük szal télleg 2 naponta adjak nekik enni? Amugy ezek kicsinek tudnak csak ugrani? Mert a 4 ből már 3-om ugrott is =) a 4-et még nem vettem ki a hejéről =) És még azt szeretném kérdezni, hogy ezek amiket küldtél, mennyi ideig élnek?...Köszi és helló =)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!